Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

bambulka026
autor
21. apr 2008

Plosti, mne pomohol, aspon si myslim... 🙂
Uz som uvazovala nad tym, ze mu zavolam, len on ma taky neprijemny pohlad az mi zimomriavky naskakuju ked si spomeniem,brrr 😖
No co uz, dako to budem musiet vydrzat.

putyna
22. apr 2008

bambu mozo prave ten pomaha

bambulka026
autor
23. apr 2008

😅 myslis? 😀

Ali, zijete? Ani sa neozyvas...

plostica2502
23. apr 2008

ahojte zienky...

tak skus bambu ryskovat aj ten pohlad🙂))mozno,ze vdaka nemu je takym vzacnym clovekom... 😉

putyna
23. apr 2008

baby uz ste deti dali zaockovat proti pneumokokom ja som si uz dala objednat vakcinu dakedy stala 2500sk a teraz stoji 85sk

bambulka026
autor
23. apr 2008

Ja som o tom tiez pocula a 29.4 ideme do poradne, tak sa skusim opytat ci mu to mozu pichnut.
Myslim, ze su to 2 ockovania proti pneumokokom + este 1v 2 rokoch...ale nie som si moc ista...
Put Vy ste uz boli v poradni v 7 mesiaci?

Plosti, nemam z toho dobry pocit, no asi mu zavolam.

plostica2502
24. apr 2008

babyyyyyyyyyyyy uz nemame ortopedaky 🙂 jupiiiiiiiiiiiiiiiii 😅 ....a vieme o vakcinach o mesiac v por.nas idu pichpich

plostica2502
24. apr 2008

a ozaj videla som vam kamosa dvaidka....monika s nim dnes bola v nemocenskej,no len z dalsia,bo ich hned vzala dokina....co bol s vami v porodke s tebou jani na izbe 😉

zuzana24
24. apr 2008

ahojte babule pisala som tu poobede ale nieco bolo so strankou bo mi nehodilo prispevok ☹ som pisala ze tiez pocula o tych pneumokokoch a som sa pytala aj dokiny tak mi povedala ze to je ste skoro ju ockovat proti tomu ze to sa najskor v roku a pol lebo teraz sme dostali tu tretiu injekciu proti tym siedmym chorobam a ze tam musi byt najmenej pol roka odstup.

bambu nieco s malym?(ze ked nemas z toho dobry pocit)

joj baby ma trapi alergia z nosa mi tecie ako z vodopadu a kycham o 106 😀

bambulka026
autor
25. apr 2008

zuzi, nemam dobry pocit z toho liecitela.

Plosti, tak to blahozelam, preco ste ich mali tak dlho? Nam ich zrusil hned po prvej kontrole.

putyna
25. apr 2008

zuzi no to sa normalne ockuje uz od 3mesiacov nam to odporucila uz doktorka uz mam aj doma vakciny

babu aj my sme ich mali tak dlho.

putyna
25. apr 2008

bambu hej boli len ako si nam doky zabudla povedat ze co mozme zase jest hmmm ved tam som si rovno nechala predpisat tu vakcinu proti pneumokokom
bambu a to podla toho ich pychaju kedy si to das cize iba teraz by mali mat 2ockovania na to

bambulka026
autor
26. apr 2008

Hmmm,my ideme v utorok do poradne tak sa spytam.
Uvidim co nam povie, a ci ho budu moct zaockovat na tie lieky co ide uzivat....

putyna
26. apr 2008

no uvidis hmmm

zuzana24
26. apr 2008

no vidite nam to dokina zas moc neodporucala 🙂

bambulka026
autor
26. apr 2008

Preco nie Zuzi? A ktoru mas doktorku?

zuzana24
26. apr 2008

ja mam karimovu a povedala mi ze to je najvhodnejsie takym detom ockovat ktore su chronicky chore,maju opakovany zapal stredneho ucha alebo zapal hrdla.a ak by som na tom ze trvala tak aj tak by ju ockovali az v 1 1/2 roku lebo teraz dostala tu tretiu injekciu proti siedmym chorobam a vraj tam musi byt odstup a aj tak ze to ma byt vraj do konca roka povinne ockovanie proti tym pneumokokom.my sa ideme dat zaockovat proti zltacka typu A,B vakcina stoji teraz 990sk lebo v lete poletime za ocinom tak nam to odporucila.

putyna
26. apr 2008

zuzi joj ako ti zavidim aj myy by sme sli heh

no my sme chytili sopliiky nemam ich rada hmmmmmm

zuzana24
27. apr 2008

jani a co pouzivate na sopliky?my sme pouzivali nasivin ale ten nam vobec nezabral ak ti mozem odporucit tak tu v lekarni mi udporucili ophtalmo septonex a o dva dni sme mali po soplikoch a to som jej nemusela ani riadne tahat odsavackou sopliky.

putyna
27. apr 2008

zuzi no ja som si myslela ze iba nam nepomaha ten nasivin hmm budem musiet ist kupit daco dakujem za odporucanie

zuzana24
27. apr 2008

ono to je sice do oci ale v lekarni mi povedali ze to obsahuje zlozky ktore zabranuju este zhorseniu soplikov a musim fakt povedat ze mi dore poradili.

zuzana24
27. apr 2008

ozaj babenky maminky viete mi poradit nejeke recepty co sa varia nasim anjelikom?

zuzana24
27. apr 2008

ozaj a neviete co je s alinkou76 sa nam dlho dlhaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaansko neozvala tak ci su ok?

ozaj a prida sa k nam dalsia mamicka jastericka porodila dievcatko.

alinka76
27. apr 2008

ahojte babule, všímam,ž e ma spomínate 😵 nebojte, žijeme, ale nemám čas chodiť na net. malý ma zamestnáva na 100% čas mám len keď spí a to som rada, že vtedy upracem, navarím a požehlím. a chodievame teraz veľa von, skoro celý deň sme vonku, na prechádzkach.
malý je v pohodke, len už si vyžaduje viac vnímania, nechce sa mi hrať sám. ale zase vydrží byť len 1 1/2 hodiny a zase spí, takže je zlatunký. stále papáme len mliečko a dnes máme rovné 4 mesiačky 😵 strašne to letííííííí
neviem, ako vy, ale mne sa zdá, že malý chce častejšie piť, možno je to tým, že je teplo, ale kŕmim ho po 2 1/2 hodine, iba v noci vydrží najprv 7 hodín a potom po 4 pýta jesť.

Plos, ty už dávaš malému aj čajík? ja sa nejako bojím dať mu z fľašky, aby si na ňu nezvykol. ale asi začnem dávať, ak bude takto teplo.

bambulka026
autor
28. apr 2008

Ali, tak Vam blahozelame k tym 4 mesiacikom.

Ja som mu davala feniklovy cajik hned ako sme prisli z porodnice, som myslele ze mu to pomoze poti kolike... 🙂
Odvtedy pije kazdy den a uplne v pohode pije i z cicky.
Okrem toho mu teraz vecr davam i grisku z flasky a za tym pocicka cicik a spi.
Inak to ti krasne vyspinka, Mato uz spi iba 1/2 hodinku doobeu a tak hodinku poobede a dost.
Uz sa stavia na nozky, takze musim byt tiez stale pri nom a nic nestiham. Dnes som este ani neobedovala... ☹
Idem si chytro daco spravit kym spi... 😀

alinka76
28. apr 2008

Bambulka, tak to si ma potešila s tým čajíkom. Dnes som mu spravila bylinkový a ohrdol ho, sa mu nečudujem, bol horký 😒 ale zase sladiť mu ho nechcem. tak som mu dala prevarenej vody a tej sa napil.

viem si predstaviť, čo máš s malým teraz roboty, bol včera u nás brat s dvojčatami (7-mesační) a ten jeden živší už tiež štvornožkuje a stále sme boli v strehu, kde sa vyberie. pár krát narazil nosom do sedačky alebo do zeme a bolo kriku plno.

Lenku som mala tiež takú, že nespávala moc, ale v noci si to vynahradila. Tento je zase spachtoš, stále spinká. A potom je taký ubitý, len papá a spí 😀 vôbec sa mu nechce pretáčať, je flegmoš. kde ma dáte, tam som 😎

zrzuska
28. apr 2008

ahojte.

aj ja davam malej cajik feniklovy a z flasky a zatial v pohode papa aj s prsnika. aj ked dakedy je taka nervozna ze sa nevie prisat. hroza. uz som sa aj zlakla, ze odmieta prsnik. ale to je asi tym ze je hrozne pazrava 😅 😝
inak ja davam cajik preto, ze mi kazali krmit ju po dvoch hodinach najmenej a dakedy pyta uz po hodine, tak jej dam cajiku trochu a potom mi vydrzi 🙂

uz nam aj prvykrat chytila plienku co mala na nohach polozenu. najprv si dlho obzerala rucicku a potom akoby ze co s nou a chytila plienku a vytiahla ju az na hlavu 😅 no zlata bola. je to mile vidiet ako dietatko napreduje 🙂

zuzka v stredu co som bola na podbrezkach, tak prepac ze som sa neozvala. bola som len chvilu a aj to som isla do LH na gyndu na kontrolu a malu som nechala pri mamine. ale ozvem sa ked tam pojdem na tie dva dni 🙂

putyna
28. apr 2008

bambu uz ste boli u tej doky??

bambulka026
autor
28. apr 2008

Put, zajtra ideme...

Ali dufam ze i moje druhe babo ak vobec bude 😀 , bude take dobrucke ako tvoj Samko.

Zrzus, babo je mozno i smadne ked si pyta skor.
Martinko ten si uz teraz sam pyta cajik, natahuje sa tolko za flaskou, kym mu nedam pit. Napije sa a v pohode funguje dalej. Skusala som ci nie je vtedy aj hladny, no nie len ho susi....

zuzana24
29. apr 2008

ahojte mamule my sme tiez davali cajik od prveho mesiaca a v pohode sme pili z flasky aj z prsnika.

zrzus nevadi to je ok urcirte spolu este pokocikujeme 🙂

puty som ti volala cez vikend ste boli na vylete? Baby my mame buduci tyzden v sobotu rok sa mi ani verit nechce 😀

alinka tiez blahozelam k malym "narodeninkam".

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre