Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
28. júl 2011

@martinaveve ja som mala prvy porod akutnu sekciu v celkovej narkoze, o 2hej v noci ho vybrali z bruska, o pol 3tej som sa prebrala a hned mi ho sestricky priniesli na prisatie. Zalezi od sestricky a rodilo nas vtedy malo, tak mozo nemali vela roboty. A na Jisku mi ho nosili casto. To bolo pred tromi rokmi. Mam znamu, co jej maleho doniesli raz za cas 😒 Ale nerob si ziadne stresy, mysli pozitivne. Ked ti primar naplanoval sekciu, vie, co robi. Ked je babo velke a este ma snuru okolo krku, bala by som sa rodit prirodzene, kedze si prvy porod mala CR. Dcerku som porodila prirodzene, ale tie stresy okolo toho a napatie, ci to pojde alebo nie. Keby bola co i len najmensia komplikacia, rychlo na operacku, do poslednej chvile som nevedela, ci porodim normalne, ci znova cr. A hlavne, male si hned pytaj, mali by ti ho dat! Drzim palce!

vejinka
28. júl 2011

ja som to mala rovnake ako lila.do posledku mysleli ze bude cr kedze prvy bol kp cr.po cr mi priniesli maleho po 3 hodinach kukli na cicky zalomili rukami a odniesli prec.krute boli zaciatky kojenia vpacene bradavky som si vytahovala klobucikmi aj som cez ne kojila.odsavanie bolo hrozne co kvapka to slza.pomohla mi sestricka a potom uz bolo dobre.slabo som krvacala kojila som kym nebol poz.tehu test takze super.po prirodzenom viac krvacala robili mi rekonstrukciu hradze po tyzdni od porodu.hojenie 4 mesiace a aj zaciatky kojenia drsne no uz je ok. Po spinalke si ho pytaj.

kloti
29. júl 2011

@martinaveve Ahoj, vitaj medzi nami. Neviem Ti povedať nič konkrétne, no ja som rodila pred troma týždňami a stretla som tam maminu, ktorá rodila dvojičky cisárskym rezom. Ona s manželom si napísali "pôrodný plán" a priniesli ho v deň pôrodu. Nuž, vraj všetci na nich pozerali, že čo to je...asi sa zatiaľ nik neodvážil napísať a priniesť niečo podobné, no nakoniec všetko akceptovali a prihliadali na požiadavky, ktoré si rodičia do plánu napísali - išlo presne aj o to, aby mamičke priniesli detičky hneď po pôrode, aby ocinko mohol byť s deťúrencami čo najdlhšie - kým sa mamička "spamätá"... Nuž, fakt neviem, ako to u nás funguje, ale toto je moja skúsenosť. Samozrejme záleží aj od doktora a služby, na ktorú natrafíš... Niektoré pôrodné asistentky sú prístupné, iné rezervovanejšie - ale ak si o niečom presvedčená a veríš tomu, tak presvedčíš 😉 Držím palčeky - nech je pôrod krásnym zážitkom a život s dvoma slniečkami ešte krajším 😉 Pa a potom daj vedieť 🙂

kloti
29. júl 2011

@chrumen Ďakujem 😀 áno, oslava bola krásna - hlavne veselá...ľúbim svoje detičky 🤐

kloti
29. júl 2011

Mamičky, poraďte. Ako to u nás chodí s prepichovaním ušiek? Máte s tým skúsenosti? Ja som rozmýšľala, že či Anulienke dať prepichnúť ušká už teraz, alebo počkať, ale myslím, že kým je malinká, tak to bude lepšie znášať. Čo vy na to? A ešte, vraj to robia na chirurgii. Ako to celé prebieha?
Ďakujem za infooo 😉

lila794
29. júl 2011

@kloti neviem, my sme zatial nedali. Neverim tomu, ze mensie babatko to lepsie znasa, boli ho to podla mna tak isto, len to nevie povedat a reagovat. Ale to je kazdeho vec 😉 Ano, robia to na chirurgii, donesies tam roztok, ktory ti daju v lekarni a nausnicky, najlepsie z chirurg.ocele, prip. zlate. Ako Anicka? Vyspite sa trochu? Dufam, ze koliky a refluxy vas zdaleka obchadzaju 🙂

lila794
29. júl 2011

A este - na druhej strane ma babatko uska tensie a lahsie sa to asi prepichne, preto je asi lepsie cim skor. V zahranici to malym dievkam nedavaju.

chrumen
29. júl 2011

@kloti my sme dali nastreliť v oriente, bolo to raz dva malá trošku zamrnkala ale to len preto že sa zľakla toho zvuku čo vydá tá špeciálna pištol, robili jej to cca v 3 mesiacoch, používajú sterilné naušnice z chirurgickej ocele - cena je 10 eury za naušnice aj prestrelenie, mne to prišlo menej krute a hlavne malej sa vobec nezapali ušká, akurát včera som jej ich už vymenila za klasické naušnice s očkom - uplne bez problémov

martinaveve
29. júl 2011

ahojte mamky, ďakujem za odpovede.. no v každom prípade v pondelok uvidím ako to prebehne.
my sme dali náušničky prepichnúť na chirurgii, keď mala dcéra pol roka.. a znášali sme to horšie ako ona 😀
ona sa len zľakla, že sme pri nej neboli, ale bolesti podľa mňa necítila, to už som poznala ten taký plač od bolesti a ona bola v pohode. akonáhle nám ju sestra z chirurgie priniesla prestala plakať. nemala žiadne komplikácie, žiaden hnis, umývala som jej to harmančekom a dezinfikovala špiritusom, veľmi rýchlo sa jej to zahojilo.
ja som sa práve bála nastreľovania - toho že jej potom budem musieť tie naušničky meniť, a či sa mi to podarí 😀 vlastná skúsenosť - keď som si dávala dávno nastreľovať naušnice a potom som ich vymieňala, omdlela som 😀 😀, takže som to celé nechala radšej na odborníkoch.

januska191
30. júl 2011

@chrumen ďakujem chrumen

veqa
31. júl 2011

@januska191 áno dovolenkujú, po 8.8 už robia...nám tak povedala sestrička

chrumen
3. aug 2011

babyy od 5.9 začína plavecký kurz v jánošiku - kto ide? a chodil tam už niekto? aké to tam je? 🙂 my sme boli s malou konečne na tom permone a strasne sa jej pacilo tak dufam že sa jej bude aj na tom kurze 😉

lenocka80
3. aug 2011

@chrumen my sme chodili, ale malemu tam bola zima 🙂 Tak sme boli cely kurz vo virivke... 😀

vejinka
3. aug 2011

@lenocka80 ahoj ty si este cela?jak sa mas?

kloti
3. aug 2011

@lenocka80 aj my na Teba myslime!!! Toteda ubehlo,cooo? Ved len nedavno v herni sme boli "cerstve tehulky" a nasa Anulienka uz v nedelu oslavuje "jednomesiackoviny" 😀 Drzim paluchy, nech mas super porod - ako ja 😉 posielame 🤐 Mareckovi

lenocka80
3. aug 2011

@vejinka veru este cela 😀 Zatial sa mam ako tak...no puchnem, tak si vies predstavit a +20kg... 😝
@kloti veru to ubehlo, ani nevrav...este teraz som ti brusko chytala, aby som sa "nakazila" a uz pomaly rodim 😀 A vy ako to zvladate? Anulienka poslucha? 🙂 🤐

kloti
4. aug 2011

@lenocka80 jaj, detičky sú úžasné 🙂 Anulienka mi síce pripomenula "prebdené noci s novorodeniatkom" 😉 😀 , ale pomaly sa režim upravuje 😉 Jakubko je skvelý veľký braček - bozkáva ju, hladká a všade, kde prídeme hovorí, že "mám moma Aninu, pije méko a ciká a kaká, moa Anina, moaaa" 😀 no úžasný je 🙂 A Anulienka ho úplne žerie pohľadom, keď sa nad ňu skloní a začne jej rozprávať, tak sú na zjedenie 🙂 Tak sa TEŠ, je sa na čo!!! Držkajte sa 🤐

adupal
7. aug 2011

@kloti malej sme dali prepichnuť uška na chirurgii, ked mala 3 týždne. Kamarátka nás objednala. Sestričke sme dali naušničky namočené v roztoku z lekárne. Malú nám zobrali dnu, my sme čakali za dverami. DO 5 min. nám ju doniesli, v tváričke bola až bordová od plaču, ale sladko si spinkala. Zaplatili sme 5 Eur.
@chrumen Mati, ja som chcela Z Didi začať chodiť do Jánošíka na plavecký už v júni. Ale doktorka ma odhovorila , že im veľa detičiek odtiaľ chodí zo zápalom stredného ucha a očných spojiviek.

kloti
8. aug 2011

@adupal Ďakujem za info, si zlatá. Tak to celé skúsime absolvovať a potom napíšem 😉 Pa a držte palušiky 😀

lenocka80
8. aug 2011

@kloti to je super, ze Jakubko to tak vnima a tesi sa z malej. No tie noci....to si stale predstavujem, ze bude lepsie 😀 Aj ked mala uz teraz trenuje, lebo v noci je najaktivnejsia, tak bude asi zabava 😠 Kazdopadne, velmi sa uz tesiiiiiiiiiiiiiime.

kloti
9. aug 2011

Včera Anulienka veľmi plakala. Bola napapaná, vykakaná, prebalená, nebolo jej ani zima ani teplo...nepomáhalo nič...a príčina??? Jakubko bol s ocinkom na nákupe!!! Keď sa vrátil a ona ho uvidela, plač prestal a bola pokojnučká a počúvala, čo jej rozpráva...úžasná súrodenecká láska a súdržnosť 😉

lucinka144
9. aug 2011

🙂 ♥ ..viem ze mojmu drobcekovi je somnou krasne.. ale uz by som ten porod aj chcela mat za sebou.. 😎 😀 6.8. termin... a stale nic. No, hlavne ze je vsetko ok... asi vie kedy ma prist na svet... a ak by nahodou... v utorok ideme na prijem......

lenocka80
10. aug 2011

Baby rodila ste niektora pri Skladanom ci Drahovzalovi? Aka bola spokojnost?

lila794
10. aug 2011

@lenocka80 Skladany - ako odbornik ok, je odmerany, ale ani nekrical, ani nic podobne. Bol v pohode. Ak niektora chce, aby ju tam dr. utisoval alebo neviem co, tak toho sa od neho nedocka.
Drahovzal - pri nom si v "dobrych rukach". Pri porode mi len asistoval, ale bol perfektny. Vela deti a mamiciek doslova zachranil. Preco sa pytas prave na tychto dvoch?

lenocka80
10. aug 2011

@lila794 dneska som bola v nemocnici, chcela som si Krekacovu zajednat, lebo ta ma rodila pri Marekovi a bola perfektna. Ale nanestastie akurat odchadza na dovolenku a pride vraj az v septembri. Tak som zistovala, kto bude mat sluzbu, tak mi sestricka zistovala a povedala tychto dvoch 😀 Utisovanie alebo take urcite neocakavam, ved nato tam bude Andrej 😀 , ale aby ma nejako ''nedokatovali'' pri siti, alebo tak som myslela 😉

kloti
10. aug 2011

@lenocka80
leni,ja som obidve deťúrence rodila pri skladanom - bol perfektný - odborník - fakt som sa pri ňom nebála ani prípadných komplikácií. Jakubkov pôrod bol zložitý a skladaný nám ho zachránil. A anulienka sa na svet veľmi tešila, tak to išlo rýchlo 😉 A pri šití sme sa so skladaným aj zasmiali - takže ODPORÚCAM 😀 😉 🤐

lenocka80
10. aug 2011

@kloti tak to som rada. Tak sa teda nemusim bat 😉 Ja som sa najviac bala, zeby som ''stihla'' Zidekovu, mam s nou zlu skusenost, ale sestricka mi dnes povedala, ze ona ku porodom nechodi. Inak mala si aj nejaky porodny plan so sebou, ci nie?

kloti
12. aug 2011

@lenocka80 Leni, nie nemala. Ale všetci boli perfektní a zdalo sa mi, že ako ku druhorodičke sa mu mne správali lepšie - čo sa týka komunikácie - ja som vedela, čo a ako a tak sa so mnou aj rozprávali. Naozaj sa nemusíš obávať, ale ak máš pôrodný plán, tak si ho určite so sebou prines. Prekonzultujú ho s Tebou a budú akceptovať Tvoje požiadavky 😉 Moje zlato, tak držím palúšiky a teším sa na skvelú správičku 😀 🤐 🙂

lenocka80
12. aug 2011

@kloti dik si zlata. Hej mam porodny plan a uz som bola s nim aj za dr. Krajciovou, zastupuje primara na novorodeneckom teraz a troska som jej zdvihla zlc 😀 😀 😀 Ale tak verim, ze vsetko bude ok. Urcite sa ozvem....Joj a ozi, vsetko najlepsie dodatocne k meninkam 🤐 🤐 🤐

lila794
13. aug 2011

@lenocka80 Leni, aj my drzime tuho palce!!!!! Neboj, budes mat super porod! Odkaz malickej, ze kamosi sa uz na nu tesia - najma Noemka, ze sa nebude musiet furt s chalanmi hrat 😀 Dnes by uz aj mohla ist, nie? Do takeho krasneho dna by prisla 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre