Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
18. jan 2012

@lenocka80 my sme takto vydrzali 16mes. 😀 aspon som bola z toho nespania chuducka 😀 😀 😀 ale dlhsie som to uz nevydrzala - musela som prestat kojit.

lenocka80
18. jan 2012

@lila794 no to hadam zartujes, nie? 😀 16m. sa ti budila kazdu noc po hodine??? Tak to asi neprezijem 😝 Ale ked ona ani nieje hladna niekedy...alebo sa len nacuca a uz nechce spat....ach jaj ☹

lila794
18. jan 2012

@lenocka80 no, ani neviem, ako som to prezila. Len ona cucla a spala dalej, o hodinu reeev, cucla, spala dalej....ja som mala postielku prisunutu k posteli a niekedy ani neviem, ako so jej dala 😀

vzdelavanie
21. jan 2012

ahojte maminky, ponukame posledne volne miesta na akreditovanych vycvikoch v mediacii a socioterapii

lubina2
7. feb 2012

Ahojte maminy, chcem sa spýtať kde sa dájú v LM kúpiť prvé topánočky. A aké značky sa Vám osvedčili? Ďakujem 🙂

lenocka80
10. feb 2012

@lubina2 ja myslim, ze nebudes mat problem vybrat v Deichmanne alebo u Batu. Pripadne ja som kupovala tie prve v lekarni pri poliklinike, tam maju znacku Superfit, tie su super, ale maly vyber. Skus aj tam kuk. 😉

any395
11. feb 2012

Milé tehuľky 🙂 som licencovaná pôrodná asistentka s certifikátom PFP a 8-ročnou skúsenosťou s prípravami k pôrodu(aj blízkej osoby) a teda chcem vám ponúknuť absolvovanie PSYCHOFYZICKEJ PRÍPRAVY NA POROD najskôr od 15. týž. grav.
Kurz pozostáva z 10 návštev + jedno stretnutie (3hod.) Všetko o pôrode-príprava aj pre oteckov alebo sprevádzajúcu osobu (cca 6 týž. pred TP).
Jedno stretnutie trvá 2hod. - prvá časť je venovaná prednáške a diskusii, druhou časťou je tehotenská gymnastika- tonizačnorelax.cvičenia, nácvik správneho dýchania,uvolnenia panv.dna...
Na prednáškach s ukážkami preberieme celé tehotenstvo - význam PFP,zmeny v teh., životospráva, výživa,záťaž, najčast.problémy, všetko o pôrode(zvlášť príprava-vyššie popisovaná), starostlivosť o novorodenca-kúpanie, balenie, ošetrovanie, dojčenie-význam a technika dojčenia, problémy pri dojčení zo strany dieťaťa, alebo matky,laktačná kríza...nepokojné bábätko, praktické rady ako zvládnuť každodenné problémiky ...
Tehuľky z KE a blízkeho okolia, kurz PFP v KE bude otvorený pri dostatočnom počte nahlásených záujemkýň.
Kurz PFP bude prebiehať od apríla aj v Liptovskom Mikuláši, v Sp.Novej Vsi beží od r.2004.
V prípade záujmu sa prosím hláste na moju mail adresu aj s udaním TP-termínu pôrodu a miesta kurzu(KE,LM).
KONTAKT : Mgr.Anastázia Furmanová, mob. 0907 025298, mail: por.asist@gmail.com, facebook-furmanová anastázia
Takže sa na vás teším! Píšte,mailujte, pozdravujem 🙂

lenocka80
6. mar 2012

Ahojte maminy, ste tu nejaka, co odmietla ockovanie?

lila794
8. mar 2012

@lenocka80 dnes mi znama hovorila, ze maju znamu, co jej babo od ockovania zacalo mavat epilepticke zachvaty ☹ ze jej pediatricka nechce pichnut 2.davku. 😒

lenocka80
9. mar 2012

@lila794 oh boze...ale aspon, ze pediatricka ma tolko rozumu a dalej neockuje, a je asi jedna z mala, lebo si myslim, ze maloktora by potrvrdila, ze je to z ockovania 😢

vejinka
9. mar 2012

ahojte my sme ockovali nedavno ale reakcia 40tky horucky 4 dni vkuse. Aspom ze uz mame za tym

lenocka80
9. mar 2012

@lila794 a aka to bola vakcina, nevies? Hexa?

monikamajova
9. mar 2012

@lenocka80 ahojte som tu nová a odpoveď na tvoju otázku je áno,ja som odmietla pri oboch deťoch-a to som vraj jediná z LM 🙂

lila794
9. mar 2012

@lenocka80 jeeeemine, uz si nepamatam, ako sa vola, ale bolo to to ockovanie v 3.mes., myslim, ze je to hexa.

@monikamajova nie si 😉

monikamajova
9. mar 2012

@lila794 to so rada 🙂

lenocka80
10. mar 2012

@lila794 hej hej, to je hexa.

flurry
17. mar 2012

Ahojte, maminky,
nemate nejake skusenosti s ORL oddelenim v LM popripade RBK - myslim konkretne vyberanie nosnej mandle u deti. Ako to robia, kolko sa caka, aky je tam pristup, kolko sa ostava v nemocnici,....Mame odporucanie od krcnej lekarky. Tiez ma zaujimaju vase nazory na vyber mandle - nebyva casto vazne chora, len bezne sopliky. Ale dycha ustami, chrape v noci, posobi unavene, menej papa,....
Velmi dakujem za kazdy nazor. Pekny skorojarny den. 🙂

lenocka80
2. apr 2012

Maminy, poradte mi, kde v LM kupim lietajuce lampiony stastia? 🙂

adupal
12. apr 2012

@lenocka80 skús papiernictvo oproti ČSOB Banke, ale niesom si istá, či ich tam majú.

lenocka80
13. apr 2012

@adupal hej dik, maju ich tam. Nakoniec som obehla cele mesto a tam som ich nasla. Dobre vediet 😅

putyna
13. apr 2012

@flurry to ta kto poslal knutelska??? nas tiez poslala ale ona posiela kazdeho aby zarobila ja som potom sla este do rk sa spytat ci to fakt treba a mne povedali ze pokial nebyva casto chory a vnoci nechrape a nedycha ustami tak to netreba ist dat

kloti
24. júl 2012

Ahojte maminky. V septembri nastupujeme do škôlky a bola by som rada, keby už mal Jakubko kartu u nejakého zubára. Viete mi poradiť? Hlavne nech je spoľahlivý a priateľský k detičkám. Ďakujem 🙂 a prajem KONEČNE teplé slnečné dníčky

kloti
2. aug 2012

Baby, asi ste všetky so svojimi milými na dovolenkách...tak sa mi potom prosím ozvite 🙂 ĎAKUJEEEM

lila794
5. aug 2012

@kloti Zuzi, my chodime k mojej zubarke, Dr. Stenchlákovej, ona je ale až v LH. Je super, uz velakrat sme boli na prehliadke, aj Noemka bola, ked mala rok. Davidkovi uz aj povrtala maly kazik na stolicke a fakt bola super.

bambulka026
autor
27. okt 2012

@lila794 ake pekne meno ste vybrali 🙂
My sme mali v 31tt iba 1440g, zrejme jej az tak nechuti... 😀

lila794
27. okt 2012

@bambulka026 Zuzi, dakujeme, bude mat meno po muzovej mamine 🙂 vies ako sa desim tej vahy? Som zvedava, kolko bude mat, ked pojdem do poradne o tyzden a pol. Nechcela by som zase rodit sekciou kvoli tomu, ze je velka a este aj krcove zily po rodidlach sa mi porobili, tak dufam, ze sa mi podari porodit normalne ☹ fakt sa ta sekcia s normalnym porodom neda ani porovnat. David bol velky, tak povedali, ze uvidia, ci to pojde, jasne, ze to neslo a sekciu urobili v hodine 12tej ☹ Noemka bola "normalnej" vahy, tak to sa mi podarilo v pohode vytlacit, aj ked 2roky po sekcii. Ty si Maťka tiež rodila cisárom, však?

bambulka026
autor
27. okt 2012

@lila794 ...ano cisarskym...uvidime ako teraz, zatial je KP, aj ked ona sa kruti stale 🙂
Aj Halko na ultrazvuku potvrdil ze je mensia, dokonca mi nameral zle hodnoty i prietoky su vraj hranicne ☹
Poslali ma na rizikove do nemocnice a tam Skladany potvrdil ze brusko ma dost male a prietoky su vraj este v norme, tak teraz neviem.
Objednali ma az za 3tt do poradne co sa mi pri takej diagnoze zda dost nezodpovedne....
Asi pojdem na pohotovost, si aj daco vymyslim, lebo sa zblaznim byt 3ttv neistote...

nezbednica
30. okt 2012

@lila794 Ahoj čitam že si rodila prve babetko cisarskym a druhe klasicky čo je aj moj pripad tiež by som normalny porod už nikdy nemenila za cisarsky neda sa to ani porovnat hlavne to zotavovanie. Rodila som tiež v porodnici v LM a bola som maximalne spokojna teraz som matuška rodila pri skladanom čoho som sa aj trošku obavala ale nakoniec na neho nemožem povedať ani pol slova aj jeho spravanie čoho som sa obavala najviac. Inak vybrali ste si krasne meno ja som tiež chcela meno Ella keby že sme mali druhe dievčatko. A prajem prijemne tehulkovanie a ešte prijemnejši porod obom tehullkam. 🙂 🙂 🙂 🙂

vejinka
7. jan 2013

caute baby jak zijete? 🙂

lucinka144
11. feb 2013

Ahojte maminky z LM... odporucite mi nejaku dobru zubarku pre drobca.. 18 mesiacov ... mame problem s prednymi zubkami. surujeme 2 krat denne ale aj tak to nieje ono... potrebujeme poradit..osetrit. dakujeeem za kontakt...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre