Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

zrzuska
13. jan 2008

no baby neviem si to celkom predstavit byt bez nohaviciek 😨 ale tak ked to vsetky prezili tak aj ja. 😅

putyna
13. jan 2008

zuzi heh ale my tak super spavame od zaciatku heh mama my vkuse ze pockaj po 3mesiaci sa ti zmeni heh a nic zatial chval bohu heh inac misko sa smeje ze maly je cely ocino heh a co mino bavi sa snim???

putyna
13. jan 2008

zrzuzka aj my mame taku vanicku len modru a toho kacerika sme nazvali kacer timko po syncekovi cize ked je otoceny ku kacerovi timkovi ttak mu vravime aha kacer timko hehe 😀

inac skusila som ho kupat po sediacky tak neplackame a potom ho uz dam lazkat a poriadne ho vykupem ale ked ho hned idem dat lazkat tak nechapem kricime ako divi heh no co

plostica2502
15. jan 2008

😀 jani,ked drobec nam stale papa,vies aky to je hlados,mu skoro stale az zabehne,ale neviem,ci to nieje tym,ze mi(na stastie)dobre tecie mlieko,lebo kym ho kojim z jednej z druhej mi tecie,mino sa mi smial a utieral minule🙂))) 😀 ...jasne,ze sa hra s nim,aj prebaluje,aj pomaha pri kupani,aj vonku s nim bol,ale,ked este nemozeme poriadne chodit,doki povedala,ze len po 10min.,tak sa mi ho nechce obliekat na 10nu,tak ho nababusim a okno mu otvaram na kratko do koran 🙂 ....dnes sme sa boli stepit a o 3 dni zaciname papat tie kvapky vita D...ako nas mino🙂sa podoba na mina🙂...no tie nosy maju ako dvojicky 😀 ....to teda mate kamosa na kupanie,my mame macika na vanicke,ale z vonky🙂...uz ste velky sak,minule tu bola slavka nasa so samkom,ten narostol riadne 😅 uz. ....inak som si dala ziadost do skoly na to externe,ta som zvedava,ci povolia....

zrzuska,nemaj boja...ked som sa ja naucila,kusok to je sice problem,zo zaciatku som ako posr... chodila,ale dalo sa to 😀

zrzuska
15. jan 2008

plostica 😀
ja asi len ked budem v posteli tak budem bez nohaviciek ale pri navsteve alebo na ranajky obed veceru si ich budem davat.
inak ked som bola v nemocnici v 6tt tak mi tam velmi chutilo ako varili. tak uz sa tesim na ich polievky 😀 😝

dnes som si kupila este aj tie vlozky Samu 🙂

baby este jedna vec ma zaujima. ako to bezi v nemocke ked tam dojdem? pridem ze mam kontrakcie a viem, ze idem na pasy ale ked uz budem dost otvorena tak si ma tam rovno nechaju a uz budem od zaciatku v tom boxe (alebo ako to nazvat) aj s partnerom? ci ako to je? 😕
a rodili ste s EPI alebo bez?
hej a nocne kosele tam davaju? vsak ja mam len dve. jednu kym neporodim a jednu na gombicky-po porode. ale kamoska mi hovorila, ze bola casto zaspinena ta kosela a ze im davali tie z nemocnice (ona rodila v BA).
a este ani netusim kde tam je porodnica. viem kde je gynekologicke oddelenie ale porodnica je niekde vedla alebo kde?

v piatok idem prvykrat na pasy, tak som zvedava co to tam bude. som to pocula ako bije srdiecko babatka 😅 je to mile

plostica2502
15. jan 2008

😀 zrzuska,jedla sa nemusis az tak obavat,nieje zle,sice daktore maminy sa stazovali,ze malo ochutene,ale mne to nevadilo voboc a spravili superovu zemlovku mnamky.....no ja to nemam az tak daleko za sebou,este sme kratko doma,taze si pamatam na secko presne...koselice si ani nenos,zbytocne ich okrvacas,kazde rano daju ciste a aj plachty a muzik ostal hned so mnou,lebo som bola uz na 7,8cm otvorena,taze ho tam prezliekli,bol ozaj sexy,ako doktor 😉 a ostal rovno pri mne na sale a este pokial stihnu spravia ti medzi tym klizmu,nieje to az take strasne,som sa toho bala 😀 a rodila som bez,sak ine to prezili,tak aj my musime,nie 😀 😅 ...porodnicu mas tam v tom presklenom,nova cast,pavilon A a 1.poschodie a mozes rodit 😀 ...uzi si tie pasy,je to sranda,ale pohodlne si lahni,ak ti bude zle,tak hned povedz sestre,lebo vraj sa nesmies pri tom moc hybat,bo si tam dake cisla stukaju oni 😨

alinka76
15. jan 2008

ahojte, ako sa máte? voľajako nešiel koník, či čo ...
musím si poklepať, ale máme strašne dobré dieťatko, spinká a papá, veľmi máličko plače, väčšinou len preto,ž e je hladný. aj v noci sa budí každé 3-4 hodiny a potom spí, takže sa aj ja dosť naspím. dávam si pozor na to, čo jem, aby som mu neublížila, ale zase to moc nepreháňam. zápal mi už prešiel, atb už neberiem, ale zase mám také boľave prsia, až to cítim neskutočne, keď sa nalievajú. musím to stále odsávať. ale malý mi aj prsník chytí, čo je dobre, ráno sa mi nechce vstávať robiť fľašu, tak mu hodím cicu a papá 🙂 mám už neskutočne veľa mlieka namrazeného, plný jeden šuflík už mám fľašiek, je tam hádam 7 litrov už 😔 vonku už tiež chodíme, dnes sme sa prechádzali skoro 2 hodiny, bolo krásne a malý dobre spinká na vzduchu.
mne už štychy všetky vypadali, posledný musel asi včera, lebo ráno pri sprchovaní tam už nebol. vlastne som ich ani nemala veľa, asi len 4, ale tento jeden nie a nie odpadnúť. ale ešte špiním, až mi je ľúto vložiek, že kvôli pár fľakom musím tak často meniť, ale nechcem zase, aby som chytila nejakú infekciu 😝

zrzuška, ak sa ti pôrod nerozbehne tak ako mne, že prídeš s bolesťami, ale nebudeš otvorená, pustia ťa domov, ako mňa. nerob si z toho nič, radšej 2x prísť, ako raz to zanedbať. na druhý raz ma rovno primár z poradne poslal do pôrodnice rodiť, a to som bola len na 4 cm otvorená, ale asi takéto číslo už je dostatočné na príjem. a strava bola tiež trošku iná ako na gynekológii, viac výživná, dokonca sme mali aj na silvestra koláčik 😵 ja som dosť nenáročná, zjem kadečo, tak mi tiež vôbec nevadilo, že to nebolo dochutené, ale zase kvôli pár zrnkám soli sa nebudem týrať a hladovať.

putyna
15. jan 2008

zuzi aj moj misko vyzeral ako doktor ked vraj dosiel na izbu tak sa mu ppozdravili dobry den a mysleli si ze je doktor hehe som sa smiala no my rastieme ako zvody inac mne ziadne cisla nestukala pri tych pasoch ja som len lezala sem tam som sa otocila a bolo heh a mangela mi poslali domkov a ja som mu zavolala ked som uz chcela aby bol primne heh inac zuzi vies o tom ze to auto co sme mali uz misko predal??? a uz aj kupil nove stihame vsetko heh teraz mame renault megan hmmm super nie som zvedava co to bude o mesiac 😀

plostica2502
16. jan 2008

😀 jani vam sa dako dari,nie...ste uplne novy renault kupili... 😀 😀 sak,sak...ako doktori,taky chutny bol,no 😉 ,ale psst 😅 ...mino uz nestihol odo mna ist het 😀 ja som prisla ltt,ze mi stihli dat ten penicilin proti streptokoku 😒 🙂 ..mne povedala,sestricka,ze sa moc nemam hybat,lebo,ze im to rusi cisla,co si nastavia🙂))ja neviem,ale viem,ze ma bedro bolelo 😀 😖 a uz si si zajazdila na novom a co ako ti skola ide....mas tu aj nove foto drobca uz...

ahoj ali 😉 no my sa mame celkom ok,az na to,ze ndes papal v noci asi az 5 krat,tak som mala prerusovany spanok 😅 ,ale co uz narobim,hlados maly,no na stasti po papani hned spinkal,takze sme sa aj prebalovali az nad ranom,to sa nam este nestalo 😀 ...ja sa tiez snazim podla maleho stravovat,ale sladkost si nemozem odopriet...som dnes zedla celu cokoladu milku karamelovu,potrebujem asi energiu,alebo co,nechapem to 😒 mno...aj mna uz zacinaju pri nalievsani boliet,som si to asi uriekla,ked som povedala,ze ma nebolia a odsavala som len dva krat,ked dlhsie spinkal a zacali mi tvrdnut,inak papa dost caso,takze hadam nedostanem zapal 🙂 ...ali,mala by si to mlieko ako bambulka asi predavat 😉 ..alebo,ako moj muz povedal,dame do varenia 😀 😀 😀

zrzuska
16. jan 2008

no ste zlate 🙂
ani ja nie som preberava a zjem hocico. len par jedal mi nechuti ale aj tie by som zjedla keby nic ine nebolo 🙂 a ked vravite, ze varia vyzivnejsie v porodnici tak iba dobre. lebo na gynde mi velmi chutilo ako varili 😅

plostica a ty si nemala doma bolesti? ci si nesla hned do porodnice?
ja neviem ani kedy budem musiet ist do porodnice. jasne, ze kebyze krvacam alebo odtecie plodova voda ale inak neviem, ci mam radsej trochu tie kontrakcie predychat doma a nenahlit sa do nemocnice alebo ako 😕
a urcite budem vediet kedy mi odtecie plodova voda? ak odtecie. lebo teraz furt na to myslim, ked citim ze daco tecie ale zatial je to asi len slaby vytok 😨

a ked ma uz prijmu do nemocnice tak dostanem hned izbu ci to az po porode? vzdycharen u nas asi nie je, tak to ma hned daju do toho boxu? toto by ma este zaujimalo.

ali a do coho si davas to mlieko odstriekane? do obycajnych flasi? ci mas tolko kojeneckych flasiek nakupenych? 😕

vejinka
16. jan 2008

ahojte 😉 no ja som porodnicu videla pekne z blizka... 😀

vejinka
16. jan 2008

zrzu..hlavne sa neboj personal je uplne super..sice ja som tam nelezala..ale robila som dole v bufete 😀

alinka76
16. jan 2008

mna včera skoro porazilo, lebo ma zase začal bolieť prsník ako na zápal, ale odsávala som to každé 2 hodiny, večer som si išla skoro ľahnúť a do rána to prešlo. to je hrozné, tieto nalievania. trošku stačí nechať neodsaté a už sa robí zápal 😖
Plostica ty v noci neprebaľuješ? lebo náš aj keď nemá nakakané, tak má plienku riadne mokrú, vlastne ako často kŕmime, tak často aj prebaľujeme, je to asi 8 plienok denne. ale už som si zvykla tak, že ho prebalím až po jedení, lebo ako naschvál sa vždy do čistej pokaká 😉
predávať mliečko nejdem, mám ho síce dosť, ale čo ak sa dačo prihodí a nebudem ho mať? a malý už je taký papkáč, že za chvíľku bude jesť hádam 150 🙂 mliečko zamrazujem vo fľaštičkách, mám také 3dl z lídla, dostať v nich kúpiť ovocné šťavy, strašne dobré, husté, pijem ich rada, tak tie vyumývam, vyvarím a do toho dávam mliečko. ale už mi dochádzajú, ale kamoška mi sľúbila fľašky od infúzii z nemocnice 😉
ináč aj ja potrebujem energiu, tiež mám milku a každý deň schrupnem tabličku 🙂 a aspoň raz týždenne zjem jeden tvaroh, je to dobré, lebo má veľa bielkovín, budeš mať bohaté mliečko. robím si ho s rezancami, alebo dnes som spravila tvaroh so smotanou, cukrom, vymiešala som to na plnku a plnila som s ním palacinky mňam 😵

Zrzuška, ja som bola najprv na takej izbe s vaňou, kde mi sledovali ozvy, až keď sa pôrod riadne rozbehol, tak som išla už na pôrodnú sálu, kde som skákala na lopte, chodila, ležala... po pôrode som tam bola 2 hodiny a potom som išla na izbu pre mamičky.

plostica2502
16. jan 2008

😀 zrzus,mala som doma uz bolesti niekolko dni,ale vzdy pominuli a den D som mala od rana,ale take kadejake a ked dosli pravidelne,kazdych 5,4 min.tak sme sa pobrali do porodnice a voda mi odtiekla az na porodnom kresle,pred narodenim....neboj sa,vsetko dobre vide...len necakaj moc dlho doma,aby si to stihla... 😀 😅

alinka 😀 ale jasne,ze prebalujeme v noci,ked plackame,ale dnes sme az nad ranom medzi 4.5.rano....a mliecko som si dala do flias s dojcenskej vyzivy a nemozem moc odsavat,lebo nemam v maraziaku miesto 😢 ☹ ...veruze aj ja si budem musiet ten tvaroch a jogurty kupovat,lebo ta cokolada nieje to najlepsie a najzdravsie pre mimi....a rozmyslam aj nad acidofilnym mliekom,ked to prospievalo aj v tehu,tak aj babu bude 😀

bambulka026
autor
16. jan 2008

Ahoj Ali,
ja si mliecko neskladujem, lebo mne ho uz potom take rozmrazene maly nechce. Ja som tiez zo zaciatku skladovala, no potom mi kamoska poradila aby som mu skusila dat to zmrazene a on ho nechcel. Vypije iba ked je v chladnicke a to mu prihrejem no z mrazaku ani za svet.
Tak mu skus i ty dat ci ti ho vobec bude pit, aby si zbytocne neskladovala.
Ja som za to mliecko dostala uz i korunky co prdavam do Popradu. Davaju cca 120sk za liter, aspon bude na plienky ked mam tak vela... 😀

No ja som tiez volaka pazrava, tiez by som len cokoladu a sladkosti jedla, to asi este tie sviatky ucinkuju.
Inak ja acidko pijem stale vraj je to dobre i pre babo a papam tiez i jogurty tvaroh a ine mliecne pochutky a neverili by ste kolko mam smotany na mlieku ked odstrikam a odstoji. Sa necudujem ze maly tak pribera... 😅

My sme dnes boli na ortopedii a vraj uz nemusime chodit, vsetko ma v poriadku. Sa smial doktor ked ho chcel posadit, a nas Mato hybaj rovno na nohy... 🙂 , kde by on sedel ked moze stat.

Ja som uz dnes zacala davat drobcovi na noc mliecko od Hami Hajaja, vraj by mal po tom lepsie spinkat kedze je sytejsie, lebo ten moj maly hlados je kazdu chvilku v noci na cicke. Dufam ze to bude fungovat a ja sa konecne trochu vyspim. Doktorka sice kazala pockat az do konca 5. mesiaca, no nemusi vediet... 😉

Put , tak ti zavidim ze ti Timko sam zaspinka v postielke, toho nasho musime uvarovat aby zaspa,l inak ryci ako slon...
Musim vsak daco vymysliet lebo pri tej jeho vahe coskoro pridem o krize a o ruky...

Zrzuska, na izbe mas umyvarku s umyvadlom kde ho mozes umyt, alebo si zober vlhcene utierky ak chces...
Ja ked bol zakakany tak som ho umyla vodou a ked pocikany utela iba utierkou....

zrzuska
17. jan 2008

a ked sa bude malicka kupkat tak sestricka donesie nieco na kupanie? kamoska mi hovorila, ze tam kupu v jhonson ten fialovy- dobry spanok ci ako sa to vola.
no a to staci umyt len vodou? vsak vsade pisu, ze aj mydlom treba. a na ritku ze davaju rybiu mast. to vsetko ma kazda mamicka tam k dispozicii?

inak vsetky ste absolvovali predporodny kurz? ja mam taky pocit, ze ho nestihnem. pani babjakova mi pisala, ze mi staci zacat chodit ked pojdem na matersku. na tu som sla medzi sviatkami a novy kurz ma zacat dakedy teraz. este mi stale nedala vediet kedy. takze sa obavam, ze to mozno ani nestihnem.
a ocko tiez musi absolvovat tu jednu hodinu o porode ked chce ist ku porodu? ci to netreba u nas?

plostica2502
17. jan 2008

😀 zrzus,ja som nechodila vobec,sak kurz taky slovny mas i tu maminky ti poradia 😀 😀 😀 ...ano mas secko k dispozizii,ale nam ten johnsons nerobil moc dobre,maly sa vyhadzal a ted ho doma kupem v rumanceku a natieram olivovym olejeom,vraj to je najlepsie 😉

ahoj bambu 😉 ...veruze aspon mas na plienky🙂))...ako ja som chcela kombinovat,ale kaka do kazdej a to,ked sme tak preratali energie a prasok,tak sa neoplati ani 😖 ...inak s tou pazravostou je to mozno aj koli drobcom,teraz viac pojem ako ked som bola tehu,radsej cmulam len cukriky🙂)maju dlhsi ucinok 😀 😀 ....aj my sme stale na cicke,aj kazdu hodinu...dnes v noci vynimocne casto papal,ja vyzeram ako po tyzdnovke 24hodin non stop denne 😀 😀

alinka76
17. jan 2008

bambulka, maly nemá problém piť z mraziaku, ked som mala tie teploty, tak som mu dávala len to, este take zlte z nemocky, lebo mi plakaval, a v pohodke pije stale. kaka zltym, takze mliecko ma kvalitne, keby kakal zelenym, tak to vraj pije hlavne predne mliecko. tiez mam na vrchu flasiek smotanu 🙂 som si myslela, ze to davaju viac za to mlieko, ked si predstavim, ze ho pŕedaju potom za 800/lit., tak to je dobry kseft 😠 to si radsej odlozim.

ten moj je hrozny maznos, stale by sa nosil, teraz mi spinka na ruke a tak tukam jednou rukou. a to som chcela este zehlit a mam namocene flasky na vyvaranie ☹ ale co narobim, ked sa mu pri mne tak paci.

baby vy ste ako dlho sa cistili? ja som 3 tyzdne po porode a stale mam krv, hlavne po kojeni. po prvej dcere som sa tak dlho necistila ☹

plostica, my sa umyvame len detskym mydielkom a to je vsetko, ani neolejujem, iba ak by som videla, ze ma suchu pokozku. na ritku zatial minam kadejake vzorky, co sme podostavali, potom zacnem aj tie moje minat, aj doktorka mi predpisala rybaciu masticku.

zrzuska
17. jan 2008

plostica uz sa citim ako blbec dakedy. no ja som hrozna detailistka 😖 hruuuza.
to ho natieras celeho tym olejom? vsak to je olej do salatov nie?
kamoska napr malu okupe a uz ju nenatiera. iba ked ma suchu pokozku.
no ved nejako sa zabehnem do toho 😅

a zevraj tie vlozky sa davaju dve na seba? alebo za seba? tak nejako.
no co mozno trochu potraposim ale naucim sa. hehe 😀 😝

no tak to teda. toto forum je riadny predporodny kurz 😀

plostica2502
17. jan 2008

ali,ked my sa vyhadzujeme z vonavej kozmetiky...skusala som aj tu detsku hypoalergennu penu nivea a aj z tej...tak recepty starej mamy vyuzivam🙂)))a natierat ho musim,bo sa dost supal,aj infadolan nam nakazali uzivat a doktorka povedala,ze najlepsi pre dieta je olivovy olej,ja som si s nim skoro cele tehu brusko natierala a nemam strie 😀 😀 ...ja uz nekrvacam,uz len take ako vytok mam,ale nosim este vlozky,istota a hygiena,mno 😒 😉 🙂 ozaj a z tej skatule z porodnice ten maly ruzovy kremik,co je udajne na zapareniny je tiez na zadocek...

zrzus z toho si nic nerob,lepsie opytat sa ako byt z niecoho tutmak 😀 ...ja som sa pytala doktorky,ci to je daky zvlastne upraveny z lekarne,ale,ze nie klasicky olivovy litrovy som si kupila v lidli za dakych 150 v akcii...mno zo zaciatku veru 2,mozno i 3 vlozky...to ano,ja som sa tu podozvedala 😀

anik23
17. jan 2008

Ahojte.
Co sa tyka olejovania, ja som maleho olejom vobec nenatierala, ale pridavam mu olej do kupela. Je to podla mna dost sikovne. Po kupani este natieram telove mliecko. Ale zistila som, ze avivaz naozaj skodi. To som skusila az nedavno a mal potom drsnu pokozku, tak zase periem bez avivaze (miesto avivaze ocot...ozaj funguje).

alinka76
18. jan 2008

Plostica, bol tam taký krémik v okrúhlej nádobke modrý, ten sme už minuli, bol dobrý, teraz som tam vytlačila ten ružový a ešte máme sudokrém, to je nejaký vraj dobrý, ten si ešte neskúšala?
ja som si v lekárni kúpila olivový olej, tiež som sa s ním natierala,ale malého som nie, na tvári má tie pupence, tak chcem, nech mu to zmizne. našťastie s alergiou problémy nemáme, nevyhadzuje sa. akurát mal akoby potničky okolo záhybov pri nožičkách, ale to bolo asi z tepla, lebo už to zmizlo.

Zrzuska, ja som dobre trapasila s tými vložkami, dávala som si ich nejak dve za sebou, ale prekrývali sa mi, keď som ležala na posteli, a aj tak som bola furt špinavá ja alebo plachta 😝 som sa cítila dobre trápne, keď som si stále chodila po nové košele. ale keď to bolo také nemožné bez tých nohavičiek ... ☹ a veľa som to ľuftovala, keď som ležala, nohy som si skrčila, a robila som si tam prievan pod perinou 😀 aj to dýchalo, aj to lepšie hojilo, aj chladilo 😀 no a tiež som sa často sprchovala, furt som bola v sprche.

putyna
18. jan 2008

zrzuska ja som bola na nich dva krat a aj to som luotvala lebo tam sa ma cvicit a nie kecat ona zahlasi ze 10 min pokecame a budeme cvicit a nic s toho ja som chcela cvicit a nie zistovt nove inf.tie si najdem aj tu.

bambu to uz ste boli na nozickach???nemali ste az ked budete mat 4 mesiace???a vlasne kolko vazite???

putyna
18. jan 2008

iinac vzdycharen je presne ta miesnost kde je vana

bambulka026
autor
19. jan 2008

Ahoj Put,
nam kazali prist v 4 mesiacoch niekedy, tak som to uz odbila jednou ranou, kedze sme boli na stredu objednany na Kardiologiu. Vazime uz 8kg a Vy?
Inak vsetko najlepsie k 4 mesiacikom... 😀 Tak to rychlo uteka, ani sa mi verit nechce ked kukam tie fotky z porodnice, ze toto je ten drobec. 🙂

Ali,
je to dost malo za to mliecko, no co ked on mi mrazene nevypije? Tak aspon nieco z toho mam a nemusim ho vylievat.

Zrzus, vsetko na kupanie tam dostanes no mozes si doniest i svoju kozmetiku ak chces.
Ja som chodila na predporodny kurz k Babjakovej a nestazujem sa, dozvedela som sa tam vselico a aj sme kusok pocvicili i ked ja som uz s tym mojim bruchom nejak nevladala, takze mi nevadilo aj ked sme necvicili vobec.

My pouzivame Bubchen kozmetiku, lebo po Jonsone sa mi maly vyhadzal.

putyna
19. jan 2008

bambu my vazime 7,5kg my priberame kazdy mesiac 1kg.
inac objednala si si tu krabicu co som pisala na porodnici tam dostanes tiez tuto hajaja a inac ved to je az od konca 4 mesiaca hehe no aj my sa inac stavame na nozicky a blaboceme vo velkom povieme aj to co nevieme
dakujeme a aj vam vsetko najlepsie 😀

ja nas iba mastim avirilom a ked ideme von tak natriem tvaricku bubchenom proti mrazu a vetru

putyna
19. jan 2008

heh baby my sme sa tiez prebalovali aj vacer az kym som si zase nacitala knizku co mi svokra nekupila od vtedy spime aj pocikany vraj za den mas maximalne minut 5plienok to vychadza aspon nam tak akurat raz za 3 hod hmmm tak v pohode

putyna
19. jan 2008

bambu inac uuz by si mohla dake nove foto dat.aby sme sa pote sili aj my nielen ty 😀

putyna
19. jan 2008

inac ked som uz pri tych foto pravevyberam fotky ktore idem dat vyvolat ale kolko tych foto je od 19.9. hmm fotime kazdy bozi den a najradsej by som dala vyvolat vsetky heh no ale aj tak musim povyberat. 😅

plostica2502
19. jan 2008

alinka 🙂 😀 😅 nam dala doktorka na tie potnicky a take fliacky nejaku bilinkovu vodicku z lekarne,tak tym ho potieram,ked daco ma a zmizne mu vsetko potom 😅

jani,len si daj povyvolavat,podla mna su fotky jedno z najkrajsich spomienok 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre