Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
2. júl 2008

Ozaj, zajtra sa ideme ockovat - hexavakcina (ci ako sa to vola), pneumokoky a rotavirusy. Dr. povedala, ze je to najlepsie aj takto naraz. Tak sa trochu bojim, ze ako bude reagovat. Chuda moje male, dufam, ze nebude mat do toho este aj koliku, lebo bude veselo. Ako vam vasi drobci na to reagovali?

alinka76
2. júl 2008

Lila, mne práveže doktorka nechcela dávať všetko naraz, aby sa nezreagovali rôzne vedľajšie účinky, či čo. tak ideme v 7-mich na tretiu dávku tej hexavakcíny a potom o mesiac prvú dávku pneumokoky. a rotavírusy mi nejde dávať, že to pokiaľ kojíme tak nepotrebujeme. že to sa dáva deťom na umelej výžive alebo skôr narodeným.

Evi, aj môj je nervozny, stále má ruky v ústach, ale nevidím zatiaľ, že by mu išli zúbky, nemá ďasienka spuchnuté.

Bambu, mám mliečka tak akurát, niečo mám ešte v mraziaku, ale mi to maximálne vyhovuje, však už som mala nervy statočné z odsávačky. ale malý je stále závislý na mliečku, zeleninu má zatiaľ ako príjemné spestrenie. ale v noci spíme dobre, nebudí sa vôbec. len sa začal v postieľke vrtieť, nohami sa odkopáva, spokojnosť nadovšetko 😀

klinko
2. júl 2008

no ja neviem, aj mne sa zdaju dasienka normalne. som z toho zufala, ked place a neviem, co mu je. ali, aj Adamkol sa stale vrti, dnes sa pokusal otocit na brusko, neslo mu, tak zuril.

alinka76
2. júl 2008

no a ako sa to na ňom prejavuje, že je nervozny? aj si ruky objedá? a na brušku sa mu páči?

klinko
2. júl 2008

ali, sliny mame vsade, rucky stale v puse a casto place. ked spusti rev, tak ako keby ho rezali ☹ na brusku je spokojny, ale nevydrzi tak dlho. hodila som foto, ako sa pokusal prevratit. pozdrav strejda

alinka76
2. júl 2008

no aký je zlatý, voľajako sa zmenil 🙂 a aký je vlasatý? po kom má také vlasy? však vy máte tmavé obaja 🙂

no to náš objedá ruky tiež stále, slintá ako bernardýn. akú veľkosť oblečka dávaš? máš aj dačo letné? lebo tu je strašný hic, malý je často len v bodynku a v krátkych gaťkách, aj to zobliekame niekedy a ľuftujeme riťku 😀

klinko
2. júl 2008

no, je to nas blondacik. my sme tiez boli blondaci. ako zacal spavat na chrbatiku, zacali mu v zadu trosku vypadavat. nevadi dorastu. uz mu kupujem od 6-9 mesiacov. bodiky som si nakupila, uz su aj doma. po kamaratovi som poslala celu cestovnu tasku Adamkovych veci. mama to uz nema kde davat, dala som si kupit komodu. mam aj nieco letne, dufam, ze este bude leto aj v auguste 😎 😠

lila794
3. júl 2008

Ahojte! Tak to ockovanie sme nejako zvladli. Maly spinka, tak dufam, ze ziadne teploty nebudu. Ale co je horsie, dnes sme boli na ocnom, lebo mu furt slzia a hnisaju ocka. Tak mu robili prieplach. Chuda moje male, krical ako o zivot. Muselo ho byt pocut az do Vychodnej. Ja som bola az spotena ako prasa z toho drzania. On je strasne silny, dr. sa aj usiel kopanec do brucha. Jedno ocko je uz priechodne, ale druhe nie. Tak v pondelok znova. Joj, az sa toho bojim.

Vychodniarky, ale vy tam mate poriadne plodne obdobie, nie? So mnou v porodnici boli dve Vychodniarky - jedna porodila vedla mna asi 2 hodiny predo mnou a druha par dni pred. Ale vobec neviem ako sa volali. Jedna mala dievku a druha chlapca. Ale vy asi viete, ze?

klinko
3. júl 2008

ahojcek. lilka nie vychodniarky, ale vychodnianky 😀 😀 😀 viem, ze u nas bolo vela tehuliek, ale neviem, ktora mala termin ked ty. tu zas bolo pocasie, dvakrat sme sa vybrali von a dvakrat nas zlialo 😠

alinka76
4. júl 2008

ahojček po ráne, Evka, aj to trošku popršalo v noci, teraz je pod mrakom, ale malo by byť teplo. ideme do mesta na nákup a potom nás čaká práca, ideme prerábať verandu, lebo je hrozná. už prídeš hádam do novej 🙂 aj Palo je u nás, pomáha Ďurimu.

klinko
4. júl 2008

ali, tak ich pozdrav. tu zas prsi, nic nove. a na slavnosti idete? tak mi je smutno, ze tam nemozem byt.

alinka76
4. júl 2008

Evi, tu prší, neviem, či to do zajtra prejde. Ak nie, tak zajtra nepôjdeme, iba v nedeľu. uvidíme ešte.

Lila, to ako robia ten preplach očiek? TO si neviem predstaviť, čo to je. Náš stále chrčí, dávam mu sirupček od kašľa, chúďatko, taký je uplakaný, neviem či to nie aj zo zúbkov.

lila794
4. júl 2008

Najskor ho poriadne zavinu do takej plachty, aby sa nehybal - uz to mi stacilo a bolo mi do placu. Vyzera to ako injekcia, ale na konci je ta ihla zahnuta a to mu vpichne do kanalika - je to vo vnutornom kutiku a pusta tam taky roztok. Ak je to priechodne, tak to strieka aj do metra. Bolo to fakt hrozne. V noci a rano sme mali aj teplotu po ockovani, ale inak bol v pohode. Dnes som s nim bola ako sprosta v tom lejaku von, lebo nechcel spat a vonku na takom vzduchu vyspi. Dazdnik sa mi nechcelo drzat, tak kapucu na hlavu, ale aj tak som bola ako mys.

Ali, aspon budete mat zubky za sebou. Nas to len caka ☹ Inak, pozerala som albumcek - ste kraaaasni! 🙂

alinka76
4. júl 2008

Lila a iný spôsob neexistuje, ako tomu predchádzať? mne by srdce trhalo, ak by som to mala počuť ten nárek.

Aj my sme dnes boli von, lebo už som nevedela, čo s ním. tam bol ticho, ale spať nechcel. tak som šla dnu, lebo sa mi fakt po tom daždi chodiť nechcelo.

Ďakujem, aj ja som pozerala na váš albumík, malý je tiež veľmi zlatučký. 😵

klinko
4. júl 2008

ahojte liptacky. aspon viete, ako je mne, ked tu stale leje ☹ Ali, ste zlatucki na fotkach, najkrajsia je ta, kde su Samko s Lenkou...... lila, teba obdivujem, ako ste zvladli ten preplach. ja mam dost, len ked nas ockuju.

alinka76
4. júl 2008

Evi, mám depku z toho počasia a to je len prvý deň pod mrakom, vraj by takto malo dlhšie pršať 😝

Včera sme sa fotili s malým doma v spálni, on foťák normálne miluje, hádzal pózy, akoby vedel, čo má robiť. normálne ma bozkával na povel 😀 a to som ho vôbec netrénovala 😀

klinko
4. júl 2008

aj Adamik sa rad foti. skoda, ze sa mi nedaju poslat fotky, nemala som nastaveny fotak, maju vela kb. veranda je hotova?

alinka76
4. júl 2008

no, Ďuri nalepil polystyrén a natiahol omietku, ale strašne nervačil, vtedy sa k nemu nemôžem ani približiť. zlomila sa pod ním stolička jedna 😀 títo chlapi sú hrozní, normálne mi pripadal, že ja za to môžem, lebo chcem od neho nejaké domáce práce. akoby my sme doma nič nerobili celé dni 😠

klinko
4. júl 2008

normalne si ma rozosmiala 😀 😀 😀 ja mam to iste. ked ma dnes Marek videl, ako drzim maleho na rukach, telefonujem a este aj varim, tak nechapal. on zuri, ked ma spravit len jednu vec. a Duri nech zacne chudnut 😀

lila794
5. júl 2008

Dobre ranko! Maly to mal od narodenia, davali mu kadejake kvapky, neskor antibiotika, potom ine a trochu nas zanedbala ocna v LM - povedala, ze to nie je upchate a ze to nehnisa - co som sprosta, ze nevidim, ze je to hnis?! Tak sme boli tu v Hradku.

Aj ja uz zacinam depkovat z toho pocasia ☹

bambulka026
autor
5. júl 2008

Lila, na prekazke som Ta videla, ale farbu kocika som si moc nevsimla, takze som si nie celkom ista ci si to bolaTy. 🙂
Aj, Martinkovi preplachovali slzne kanaliky na 3x, ja som si pri tom aj poplakala, ked som videla ako ho trapia chudatko, takze Ti to vobec nezavidim.
Ale aspon mu to pomohlo a odvtedy ma pokoj...

Ali, tak je dobre ze mas este tak akurat mliecka, ja uz mam len na noc a cez den mu davam Sunar, a kase.
On spapa vsetko, len to ovocie mu nejak nebere.

Put, kde si? Prazdninujes? 😀

bambulka026
autor
5. júl 2008

Dievcata mi snme boli na poradni a vazime 11945g 😀.
Mamco drzat na rukach.... 🙂 😅

putyna
5. júl 2008

bambu heh ahojky no uz som sa vratila bola som v pp na tyzden ako sa mate pozeram ze mate pekne kg

baby ja idem v pondelok ku zubarke joj sa bojim

lila794
5. júl 2008

Bambu, ja budem tiez plakat v pondelok ideme zasa. Na prekazke si ma nemohla vidiet, tam som nebola ani nepamatam, tak som to nebola ja ☹
My sme tiez boli na poradni a sestricka skoro odpadla, ked sme ho dali na vahu - 7610g- A dnes mame tri mesiace 😝
Put a ku ktorej zubarke chodis? Aj mne by sa zislo, ale sa bojim!!!!

alinka76
5. júl 2008

bambu, tak to je riadny valibuk teda. Máš čo nosiť. 😲

ja som malému dnes dala jabĺčkovej presnedávky a tváril sa strašne kyslo, normálne ho triaslo 😀 😀 😀 zjedol len 3 lyžičky a viac nechcel. a pritom bola dobrá, neviem čo mu neišla na chuť 😀

klinko
5. júl 2008

babenky, toho zubara ani nespominajte, ja som objednana niekedy zaciatkom augusta a uz teraz mi je z toho zle. bambu, tak ty mas poriadneho chlapa, aby si zacala posilovat 😉

putyna
6. júl 2008

no ja chodim ku kovacovej na nabrezie hmmm minule my robila jeden zub a musela my odrezat z dasna tak ma to velmi bolelo hmmm zajtra na mna myslite

lila794
6. júl 2008

Joj, moja, nejako to vydrz! Ale Kovacova je jedna z mala dobrych zubarov! My ideme zajtra na prieplach tych slznych kanalikov. Chudatko moje, ja som z toho hotova!!!

Dnes mame sialeny den, nevieme najst mangelovu penazenku so vsetkymi dokladmi - hroza. Absolutne netusime, kde moze byt. Prachy ma az tak nestvu, ale tie doklady!!!! ☹

bambulka026
autor
6. júl 2008

Put, neboj, zvladnes to. 🙂
Ja by som sa mala tiez objednat na preventivnu ked uz hovorite o tom zubarovi... 😖

Ali, nam ziadna presnidavka, ani ovocie okrem banana a hrozna nebere. 🙂

Lila, chudatko Davidko, az mi zimomriavky behaju ked si na to spomeniem.
Inak blahozelam k 3 mesiacikom... 🙂
Tiez mas co nosit na rukach.

Klinko, ja uz posilujem kazdy den s Matkom.

Baby, vcera Matko spravil sam prve krocky a dnes zase ...
Huraaa, my uz budeme chodit za chvilku 😀 😀 😀 ...dufam... 😉

klinko
6. júl 2008

jeeej bambu, gratulujeeeem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre