Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

paskova
13. aug 2008

wejinka: dakujem za radu. Cele doobedie som brusila po Mimibazare, su tam fakt chutne vecicky, urcite si odtial poobjednam nejake pekne kusky. Aj kociky tam maju perfektne, sice som este nebola po meste, takze neviem aky je u nas vyber. 🙂

vejinka
13. aug 2008

ja som z jednym v 😀 a potom je tu wejka 😀 s dvoma 😵
ale nemas za co..no pomaly by si uz mohla zacat kupovat..naraz bdues mat toho vela 😅

lila794
13. aug 2008

Paskova, ja som kupovala az ku koncu a dobre som urobila, lebo David bol velky a tie najmensie vecicky by mu boli male. A my sme skoro do konca nevedeli, co to bude 🙂 Vejka ma pravdu, nekupuj vela malych, to rychlo rastie. My uz kupujeme 74 a aj vacsie. Ale inak, baby, keby to cislovanie veci bolo vsade rovnake. Ja musim kupovat od oka, lebo niektore veci, co su pre 12mes deticky, by mu boli uz teraz male.
A kocare - od vymyslu sveta. Ten sme zacali obzerat az v takom 8. mesiaci. A stihli sme uplne vsetko. Moja kamoska tiez kupovala az na konci tehu, ale uplne nadoraz, lebo je poverciva az az.

Baby, moze uz nasmu krpcovi ist zubok? Lebo je taky uplakany, co nebyva, vsetko v puse, aj do ruky sa mi dnes zahryzol, dasienka ma opuchnute a take biele mu tam presvita, akoby zubok. A sliny mame vsade 😒

Veji, uz sa ti to krati, uz to mas iste s tym cisarom? Ako sa citis?

Ozaj, Paskova, teraz maju vsade aj tak letne vecicky a babatko bude v neskorej jeseni, ze? Joj, ako ti zavidim tie dievcatka. Maleho lubim nado vsetko, ale strasne by som chcela aj dievcatko. Ako sa vam to podarilo, haaaa? 😉 Put, tusim ty si slubila nejaky recept na dievku, nie? 😀

paskova
13. aug 2008

lila794. Mala sa ma narodit koncom novembra, takze budem potrebovat veci na zimu. Sice mi ostali vecicky aj po Natalke, ale ona je majova, takze mi to akosi nepasuje. Ale obzeram vacsinou 60- ky a viac. A nakupovat zacnem az zaciatkom novembra, ved v obchodoch je toho terqaz hrozne moc, myslim si, ze nebudem mat problem nakupit.
Co sa tyka tych zubkov, tak Natlke vysiel prvy ked mala 3 mesiace, a ked vidis biele bodocky na dasienkach tak to budu oni. Ja som kupoval sirup na dasna v lekarni a ani neviem ako jej vysli, vobec sa netrapila. Len uz nazov neviem. Problem nastal az pri kojeni, lebo ma zacala hryzt a kojila ju som len 10 mesiacov.
Recept na baby nemam, ale tesim sa, ze to bude dievcatko,hlavne aby bolo zdrave. 😀

zuzana24
13. aug 2008

tak ahojte ani ja som tu dlho nebola takze vitam dalsie mamicky aj ja paskova a karolka ahojte 😀

joj bambu co to citam ☹ ako sa ma matko dufam ze zatial je ok?

lila mozu vam ist zubky prejdi mu po dasienkach ak ucitis tvrde dasienka tak mu idu zubky.joj my sme strasne slintali a hlavne kakali a plakali ☹

paskova tiez si myslim ze mozes zacat az zaciatkom novembra nakupovat to uz budu aj vecicky na zimu 😉 inak my sme tiez majovi a aj moj chlap je majovi a este aj moje"krsna"je v maji 😀

karolka1
13. aug 2008

Dakujem za privitanie 😵

Lila, veru aj nasej Nelinke vysiel prvy zubok v 4 mesiacoch, urcite to zacalo uz aj u vas 🙂 No a momentalne nas zuby stale trapia, ale uz lezu dolne stolicky, no nich este horne ocaky a mame kompletku 😀 mala to zvladala velmi dobre, ziadne horucky, ani hnacky, len trosku nervicky 😕

Paskova, tak ja som 56 nekupovala vobec, nieco som dostala a hned nam to bolo male, Nelula mala cez 4 kg takze radsej kup vacsie, ved v zime sa budete aj tak babusit, tak mozes vyhrnat rukaviky jedna radost 😉

bambulka026
autor
14. aug 2008

Ahojte, Matko je ok, sice nas este trapia zubky, no inak je to v poriadku.
Lieta po byte ako raketa... 🙂

Paskova, ja som 56 kupila iba supravicku do porodnice, inak som kupovala az 62.
Na sirku to nie je moc velky rozdiel a rukaviky vyhrnies.
Ja som kupovala tak od 7 mesiaca a kocik sme 2tt pred porodom, lebo Matko bol velky, museli sme pozerat velku vanicku aby sa mi tam vmestil aj s perinkou a fusakom.

Karolka vitaj... 🙂

alinka76
14. aug 2008

ahojte dievčatá, tak som rada, že sa stretko presunulo, aj tak by som nemohla dôjsť, nemala som auto. ale budúci týždeň by som si to mohla vybaviť... teda teoreticky 🙂 už sa na vás teším.

vejinka, to je strašne veľa 5 čiapočiek tenkých a hrubých, ja som ich striedala asi len dve. to hovorím z vlastnej skúsenosti. a potrebovali sme hlavne bodynká, tých som mala asi 10, lebo drobec to aj zagrcká, aj preciká. Potom som si kupovala dupačky, také z mikroplyšu, to bolo veľmi vďačné, lebo Samko bol zimný. Tých som mala asi 5 a bol úžasný v nich. K tomu dva svetríky teplučké, zimný overal, to je nutné, ale stačí jeden. no a rukavičky sme vôbec nevyužili, malý mal ručičky v overale vopchaté. no a plienok látkových stačí 15-20 ks, viac nie, ak budeš dávať pampersky. stačí ti na podkladanie do zavinovačky, tebe do podprsenky na prvé dni, aby si držala prsia v teple. no a ostatné si môžeme povedať osobne, určite ešte na dačo prídeme, čo sa ti zíde. Veru ja som tiež zírala, lebo dcéra má 8 rokov za chvíľu a veľa sa toho pomenilo. Viem ako sa cítiš 🙂

lila794
14. aug 2008

Bambu, to je super, ze Matko je ok. Ved tie deturence nejako vsetko lepsie znesu ako my.

Ali, no konecneee, kde si bola? Ozaj a s Klinko si uz bola? Ako sa ma? Dlho sa neozvala, ani ked este bola v Irsku.
A mas pravdu, hlavne bodiky treba. Ja ich mam teraz asi 20 a furt mi je malo, hlavne, ked je tak grcos a ked zacne kakat, tak nestiham vymienat. 😀

lila794
14. aug 2008

A dufam, ze v pondelok bude pekne 🙂 sa tesim na vas a na malickych. 🙂 🙂 🙂

alinka76
14. aug 2008
alinka76
14. aug 2008

LIla, ja mám veru teraz 68-čiek tričiek a bodyniek s krátkym rukávom aspoň 15 a za deň niekedy miniem aj 3, keď mi ich obkydá jedlom. A potom to žehlenie, nenávidím 😖 😖 😖 niekedy čakám, kým mu nedám posledné triko a vtedy žehlím, proste otročina.

S Klinkom som nebola, vieš, prvé vnúča v rodine, tak asi majú veľa návštev. Chystám sa k ním tiež. No a ináč, je to mužova neter, ale medzi ním a bratom je 20 rokov, sme skoro rovesníčky a môj Samko je Adamkovi ujo 😀

lila794
14. aug 2008

Ali, mas pravdu, ja tiez cakam do poslednych veciciek a potom periem, ani vyvesat nemam kde 😀 a to zehlenieee!

Sranda, tak vy ste rodinka? 🙂

alinka76
14. aug 2008

ja strašne rada chodím na mimibazar, ak zistím, že dačo nemám, alebo mám málo, prebrázdim net a za týždeň to mám doma. a viem, že to je kvalitné, nie ako v tých našich obchodoch, všetko sa mi zdá také lacné čínske. Jedine do Tesca chodím na nákupy ešte, tam sú pekné vecičky. a zvykla som si kupovať naraz vo väčšom, napr. uprednostím trojbalenie bodyniek, vyjdu lepšie ako od troch mamín pojednom... a tak. teraz som si zase nakúpila na jeseň už tepláčiky, bundičku a tričulká. 😵 😵 a vyhrala som na mimiaukcii chutnú bundičku na zimu. tak sa teším.

vejinka
14. aug 2008

aj sem to napisem aby ste vedeli co je u mna nove 😉
takze mi sme dnes boli v poradni..od tretej rana som hore do stvrtej som mala asi 7 kontrakcii brutal som sa spotila..ale zijem a rano o siestej som sa vychystala a sla do tej poradne...samozrejme ked som dosla tak z hruzou zistila ze zacinaju ordinovat az od deviatej a do deviatej ..beru zeny na prijem..takze som tam sedela ako kvocka..vsetko ma bolelo maly bol neskutocne zivy kopal ako o dusu..no a na rad som sa dostala o pol jedenastej lebo samozrejme ze mali aj vip klientky..takze ja ako prva..som isla asi siedma v poradi..hruuza som tam nadavala ako hrom...ale vsetko sa da vydrzat no a ked som uz bola dnu tak tlak mam 110/60 co som absolutne necudovala kedze prsalo a bol celkovo nizky tlak ..moc som mala ok vaha rovanak ako pred tyzdnom cize 66kg. doktorka ma kukla od spodu..krcok uzavrety robila mi vyter..ze vraj som ho uz davno mala mat urobeny...povedala som jej o kontrakciach napisala to do knizky..ale ze su to len poslickovia a nieje to nic vazne..ked to bdue vazne vraj to zistim..no som zvedava..robila mi sono a maly uz ma cez 3 kila..ziadne +- povedala ze uz je to viac ako tri kila..co ma dost prekvapilo..este raz mi ukazala pipiq..aj vajka takze urcite je to chlap. velkostou zotpovedane danemu tyzdnu a ked som sa pytala na nejaky konkretny datum..tak ziadny nedala ale zostavame pri tom 5.9. vraj ked to na mna pride samozrejme mam dost.som zvedava ci to rozoznam. a este som bola zasa na pasoch..samozrejme ze malemu sa to nepacilo a skoro vyskocil z brucha ked ma stiahla sestricka..ked porovnavam tie tri grafy tak jednoznacne dnesny graf vyzera zaujimavo same vysoke krivky takze nieco sa deje ale neviem co lebo nakoniec ked som odchadzala povedala ze vsetko je v poriadku. a domov som dosla o jedenastej takze som tam tvrdla od pol siedmej do jedenastej..hladna smadna nasrata ale spokojna ze nerodim

paskova
14. aug 2008

ahojte vsetci: velmi pekne dakujem za tipy na oblecenie. Dnes som akurat prahadzala vsetky male vecicky po Natalke, polovicu som sice z toho vyradila a su tam krasne chztne dupky a zopar peknych bodiniek a dupiek, ktore si urcite necham. Teraz je ovela viac modernejsich veci ako pred 8 rokmi, ale v novembri si poobjednavam cez Mimi co sa mi bude pacit. Hlavne, ze sa uz moze balit hned do Pampersiek, pri Natalke som vyvarala a zehlila plienky a to bola teda ina otrocina. 😒

zuzana24
14. aug 2008

baby nevsimla som si ,ten pondelok teda plati?este mi to prosim upresnite,tesime sa na buducich frajerov 😀 lebo v utorok frcime do BA.a dajte vediet aj plostici ak jej zasa nejde net 😠

putyna
15. aug 2008

zuzi hej uz aj plosti viem som ju vcera stretla tak som jej povedala hned hmm v pondelok o 15 pred cafeckom v meste

plostica2502
15. aug 2008

ahojte baby,jasne uz viem,ze v pondelok je stretko,no uvidim,ako budem stihat,lebo muz mi ide na tyzden do nitry a idem si do bobrovceka po staru mamu,aby sla ku mne🙂),tak uvidime ako...

je veji,ked sA CITIS TAK NEISTO CAKAJ POROD SKOREJ AKO TOHO PIATEHO...ja som mala poslov asi tyzden pred porodom a potom sup...

vejinka
15. aug 2008

plosti heh to si ma teda potesila..moja svokra je zufala z toho ze xcem tak skoro rodit..teda co jaaaa maly sa pyta zjavne 😀 robime kupelku a to bdue trvat este tak tyzden a dalsie dva sa zjavne bude vsetko upratovat...no uvidime ako sa rozhodne erik 😀

lila794
15. aug 2008

veji, ja som mala poslickov 3 tyzdne skor a aj tak sa vypytal uz v 39tt, tak uvidime, ako sa Erikovi zachce von. Ale teraz su horucavy, este ho tam nechaj 😀 inak, ja som tiez chcela co najskor rodit a kazdy mi leb hovoril, ze to este skoro a takkkk....

Baby, dnes je poriadne horuce, ze? Maly mi spal iba doobedu hodinu a poobede pol hodinu, teraz pred pol hodinou zaspal, tak som zvedava dokedy. Nemoze spavat z toho tepla 😝

Pred akym cafeckom bude to stretko? Neviem si vybavit, kde to je. 😒

putyna
15. aug 2008

heh to len ja som sa necitila na rodenie ja som este aj den porodu sa citila uplne super ako by sa ani nic nechystalo este cely tyzden hehe

lila pred cukrarnou v meste pri bille o 15 stretko v pondelok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lila794
15. aug 2008

ok, tesim sa!!!!!!!

bambulka026
autor
15. aug 2008

Veji, ktovie ci su to len poslickovia...

Ja som sla do poradne a na pasy uplne v pohodicke, nic mi nebolo.
Akurat mi trosku zacalo tvrdnut brucho, no pripisovala som to teplu a namahe.
Napokon mi na pasoch zistili ze mam kontrakcie takze si ma tam rovno nechali.
A to som sa citila uplne fajn, ani ma nic nebolelo, krcok zavrety...
Na druhy den som rodila, sice cisarskym no rodila... 😀

putyna
16. aug 2008

no bambu a ja som sa zlakla ze porodis bezomna tak som sa sla dom vyspat a rano o pol 4 mi radsej odtiekla voda aby som porodila v rovnaky den s tebou hlavne ze na pasoch som ani nemala kontrakcie

bambulka026
autor
16. aug 2008

Put, ved sme sa dohodli ze ideme rodit spolu, nie? 😀 😀 😀
Pockajme ci schvalia ten rodicovsky na 8000sk ako slubovali, a zariadime im surodencov co povies?

Veji, ako sa citis dnes? Vsetko ok?

Dievcata, ako Vam spavaju drobci v noci?
Mne Mato strasne zle, stale sa odkopava a budi na to ze mu je horuco.
Okno sa bojim nechat otvorene celu noc, lebo on ma postielku hned pri nom.

karolka1
17. aug 2008

Ahojte 🙂

Bambulka, nasa mala spi uz tretiu noc bez zobudenia 😀 😀 😀 nechcem to zakriknut, ale hadam som sa dockala!!! No ale k veci - uz asi 3 mesiace spinka neprikryta, dokonca som jej musela dat pyzamko bez ponoziek namiesto overalu, lebo sa potila. Milujem spat pri otvorenom okne, no teraz to nerobim, aj tak sa cudujem, ze jej nie je zima. Ale ked ju prikryjem, okamzite je hore alebo sa kompletne odkope 😒

vejinka
17. aug 2008

ahojte kocky..my sme boli teraz cez vikend u nasich na podbrezkach..a bola oslava segra mala narodky svagor ma zajtra mama mala meniny a otec narodky..vsetko sme xceli naraz nech tam nechodim jak na pasy 😀 😀 😀 no a je mi celkom fain..ochladilo sa takze som spokojna..tie horucavy mi ozaj nerobili dobre a zatial mam noci relativne kludneee a aj maly je kludny ..uvidime do kedy vo stvrtok idem zasa do poradne aj na pasy tak uvidime ci sa nieco zmenilo 😉

putyna
17. aug 2008

bambu no ja som tiez povedala ze len nech to schvalia a chcu aj to ze dostanes pri druhom tiez 25000 inac bambu tak ho nezakriaj. nam timi spi super vzdy chvala bohu musim poklopat.

baby zajtra stretko aby ste nezabudli tak znova pred cukrarnou v meste pri bille o 15 stretko v pondelok 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lila794
18. aug 2008

tesim sa 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre