Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

paskova
27. aug 2008

Ahojte babenky, poradte mi kde ste kupovali zavinovacky a latkove plienky? Vdaka 🙂

zuzulik79
27. aug 2008

paskova - ahooj, dufam, že ti nevadí, že tykám, čo sa týka tvojej otázky, tak ja som dostala dve zavinovačky, obe zo Xénie, cca bola do 400, ale sú i lacnejšie, napríklad v Babatku, ale dôležité je výstuž na chrbticu, a čo sa týka látkových plienok, ja som ich kupovala cca v apríli, a cenovo vtedy najlacnejšie boli v Priore, na druhom poschodí ako sú schody, i ked o kvalite sa moc nedá hovoriť, sú také horšie ako tie staršie, ale po opratí, sú fajné, a ja ich využívam pre našu Linduš do dnes, a držím palčeky, aby maličké bolo zdravučké, ty si druhorodička, takže si už skúsenejšia a to ja si myslím, že je ok

paskova
27. aug 2008

zuzulik79: samojzrejme, ze mi mozes tykat, i ked bohuzial som urcite najstarsia nastavajuca mamina medzi vami.Dakujem Ti za radu, uz si pomaly kupujem vecicky pre babo. A co sa tych skusenosti tyka, som strasne vyplasena zo vsetkeho, totiz teraz sa niektore veci robia inaksie ako pred 8 rokmi a porode ani nehovorim. Mozne, ze sa bojim preto, lebo uz viem co ma caka. 🙂

zuzulik79
27. aug 2008

paskova - vek nie je podstatný, jo zmenilo sa, už nebudeš rodiť v starej budove, v novej a iné blbosti, no jedna vec určite ostala, tá nemocničná strava je ..., no comment, vieš čo ťa čaká, a preto budeš na to pripravená, ja som si v tej pôrodnici pripadala ako hlupana, prvorodička, nikto ti nič nepovie, človek akokeby to mal všetko vedieť, ešte že iné mamičky mi vedeli poradiť 🙂

lila794
27. aug 2008

Veji, gratulujeme, uzivajte si Erika a skore zotavenie prajeme. Davidko pozdravuje kamosa. Konecne tu nie je najmladsi 😀

bambulka026
autor
27. aug 2008

Vejinka, tak Vam gratulujeme a vitame Erika medzi nami... 🙂 🙂 🙂
Rychlo sa zotavte a tesime sa na fotky... 😉 😀

Paskova, ja som zavinovacky mala este od nas, kupila som si len vlozky do nich a tie som kupila v Babatku, plienky som kupila v Rebeke v LM a su podla mna kvalitne, nestazujem si...
Tak isto osusky som kupila tam, a bola i rozumna cena.

zuzana24
27. aug 2008

ahojte mamule tak my sme uz rychlo zotavili uz nma je fajn 🙂

bambu a vystuze si si kupila pevne?my sme sice v zavinovacke boli asi len tyzden bo nam bola uz v porodnici mala no ja som mala tu taku perinovu moj chlap o inej nechcel ani pocut ze ked on v tom mohol byt odchovany tak aj mala moze byt 😠 a svokra sa k nemu pridala 😠

putyna
28. aug 2008

😀 heh dako som sa zobudila neskoro Samkovia vsetko najlepsie prajem

vejinka supeeeeeeeeeeeeeeer dufam ze prides na podbrezky gratuulujeme cela rod nech ste zdravucky a silnucky cmuk moja

bambulka026
autor
28. aug 2008

Zuzi, nie nemala som pevne, kupila som taku obycajnu. 🙂

karolka1
28. aug 2008

Putyna, Jastericka, dakujem za "plavacie" info, idem to omrknut 😉
Hadam pooojdeme 😵

lila794
28. aug 2008

Zuzi, ja som tiez balila len tri tyzdne, lebo mi v tom nechcel byt. A aj to len kvoli tomu, aby sa svokra nezjancila. Tiez som mala tu perinkovu. No, ale ja som mla velke a silne dieta 😝

putyna
28. aug 2008

ja som tiez do tej perinkovej balila az mesiac ale koli tomu aby sa mu nepokrivila chrbtica

inac baby vejinka uz ma foto v albume no krasny je hehe vydaril sa im

zuzana24
28. aug 2008

ved aj my lilus my sme sa narodili mali sme 4,226kg a 52cm 😅

ozaj baby dnes som stretla klinko maju sa fajn drobec je krasny cela mamina 🙂 a ze sa neozval preto lebo mala nieco s netom ale co chvila sa ozve 😀

lila794
28. aug 2008

fiha a kde si ju stretla? V Hradku?

maly bol dnes taky dobrucky, az nechapem. Niezeby byval zly, kazdy vravi, ze to je dobrunke dieta - ja ine nepoznam 😀 , ale dnes pekne spinkal, aj v kocari bol zlaty - no radost 😀 ale asi mu uz naozaj idu zuby, lebo take cudne pohyby s perami robi, akoby sa ich snazil pomasirovat tie dasienka a huci pri tom. Ktovie! Uz sa pretaca jedna radost, ani ho poriadne prebalit neviem, co je furt vykruteny. A najnovsi zvuk, ktory objavil je piskanie - vresti a rehoce sa pri tom. No sranda!

Idem pozriet Erika 😉

lila794
28. aug 2008

jaj, zlati su, vejinka spokojna a stastnucka 😀

zuzana24
28. aug 2008

lilus vo vychodnej 😀

paskova
29. aug 2008

ahoj babenky: ma skusenosti niektora z vas s homeopatikami pred porodom? Ak ano naiste mi prosim, trebars &aj cez IP. Vdaaaaka!
🙂

putyna
29. aug 2008

heh ja som chcela ist ejinku kuk do nemmocky ale ochorela som dako tak radsej ee

inac ja som kupila timkovi na zubky babydet aby ho neboleli kedze ho do teraz neboleli ale ocne to je uz ine heh uz aj popllaceme

alinka76
30. aug 2008

ahojte, tak my sme už lepšie na tom, drobec síce ešte má trošku hlieny, ale už je to dobré. Teraz je taký besný, že mi už druhý raz spadol z postele. Prvý raz presne v deň 8. mesiacov, keď sme išli von, chúďa, riadne plakal. No a druhý raz dnes, ráno som zadriemala a muž ho dal ku mne do postele, no a asi ho nebavilo pozerať sa na spiacu mamu, tak sa vybral preč no a rovno si to hodil dol ehlavou 😖 😀 ale už ani toľko neplakal, asi si pomaly zvyká 😀 😀 😀 je mi to teraz smiešne, ale vtedy som bola do sekundy prebudená. chúĎa moje, som ako nehodná matka ☹

paskova, ja som si dve zavinovačky ušila, lebo tie čo predávajú, nemajú šnúrky a mne tie suché zipsy pripadali dosť nestabilné. No a používali sme ich len doma, lebo v zime môj drobček býval v kočíku v overale, bol ako macko zababušený a v tom mu bolo super. takže ak tiež takto plánuješ s malým/malou chodievať, stačia ti aj staršie klasické s volánikmi. ja som ich veru používala dosť málo, lebo sme mali také teplučké mikrofázové dupačky a v tom býval, no a do deky sme sa doma balili a tak 🙂 a do autosedačky sme tiež dávali v overalíku, fakt sme ani raz neboli v zavinovačke von, keď tak nad tým uvažujem 😉

a plienky som nekupovala, mala som ešte odložených nejakých 60 a to sme si so švagrinou podelili, keď sme čakali deti. takých 20 ti bude stačiť. no a pokiaľ vyslovene nechceš nové, tak aj na mimibazari kúpiš zachovalé. tie staršie fakt boli lepšie.

lila794
30. aug 2008

Ali, chuda Samko. Si viem predstavit ako plakal. Malemu staci, ze sa hlavkou buchne o moje kostnate plece a taaaak place.
Mas pravdu, tie suche zipsy su o nicom, ja som mala z toho nervy a poriadne - to sa nedalo dieta do toho poriadne zapnut a to som mala velke babo. A tak sme ten zips presili.

paskova
30. aug 2008

alinka76: dakujem za radu, zavinovacky si kupim mozno 2, alebo to spravim tak, ze si ich vypytam od mamy ako darcek 😀 Tiez som rozmyslala, ze do kocika by mala ani nevosla keby mala kombinezu, fusak, zavinovacku no este aj deku!

plostica2502
31. aug 2008

ahojte maminy...

zuzi24....nebola si ty minulu stredu v tom jane nahodou,sa mi zdalo,ze som ta zazrela...v utorok strasne fulkalo,tak sme sli az tu stredu...

veji...gratko ku fesakovi...tesime sa... 😉

alinka76
31. aug 2008

Liluš, vieš čo, ten môj je teraz taký rozcitlivený, hotová baba z neho. Fnuká pre každý buch. Chúďa, keby vedel, čo sa ešte naklčie 😀 😀 😀

putyna
1. sep 2008

alli no a pockaj ked zacne revat pre kazdu blbost ked mu nieco nechces dat no katastrofa hmm

bambulka026
autor
1. sep 2008

Put, moj sa zacal hadzat aj o zem ked trucuje.
Lahne si na zem, zadok vystrci dohora a reve... 😀
Zlaty je vtedy. 🙂

lila794
1. sep 2008

Bambu, si ho ani predstavit neviem. Ved to je taky skerko usmiaty 😉

ewusiklm
2. sep 2008

no moj Samko sa zas naucil vystrcit ruku a vraviet daj,daj ....no zlatucky je...no a potom aby som mu to nedala co chce 😝 dakedy som na neho riadne mäkka

lila794
2. sep 2008

ved ja sa toho tiez bojim, ze budem makka na maleho a ze bude zametat so mnou 😝

Nas krpec uz zacina pomaly liezt, no sranda!!!

plostica2502
2. sep 2008

ahojte maminy....tie nase deturence su strasne nevyspitatelne a tak to este vsetko zlato robia....
mne tiez minko zacina,ked sa mu daco uz nechce,alebo ho neham sameho,ked mam daku robotu,taky kriko-plac spusti,no strasne..

jani,dosla ti sms...papiere som uz vyplnila,zajtra pojdem potvrdit,ozvem sa ti a dame rande...takze kurz zacina buduci tyzden,plienky kupim v dm...ak by som mala zajtra faro,sli by sme to aj odniest,vyplatit,poobzerat a kupila by som tie pleny.... 😉 ...a ideme len my dve chodit...

zuzana24
2. sep 2008

ahojte maminy ja len na skok vo stvrtok cestujeme do cz takze sa zas dlho neozveme.inak sme uz zdravy a tiez uz sme velmi rozkokoseny 😀

zuzi asi som bola v stredu v jane ale mozno len skok.co si ma nesotila abo nezrevala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre