Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

bambulka026
autor
8. okt 2008

Karolka, to poznam, ak idem sama na zachod tak stoji za dverami, bucha a reve ako o zivot 🙂 😀

Zuzi, ok tak daj potom vediet.
Boli sme v poradni, mali nas ockovat Prevenarom, no teraz nam to posunuli az o tyzden.

putyna
8. okt 2008

karolka no ale tento tyzden vo stvrtok uz zacina som tam volala

putyna
8. okt 2008

heh vydim ze moje dieta nieje jedine heh a este ked vidi ze sa voda do vane napusta tak zacne revat ze tam chce ist tak ho musim vzdy povizliekat a posadit ho do tej vane hehe

bambulka026
autor
8. okt 2008

Put, ja len poviem ze sa ideme kupat a uz leti do kupelne... 😀

vejinka
8. okt 2008

ahojte zienky...maly sa nam vyhadzal...a ja netusim z coho..asi prestanem uplne jest a bude pokoj.. 😖
v nedelu sme mali krstiny a na oslave som si zobla zo salatu..myslite ze to moze mat z toho? alebo zeby z nakladanej uhorky?? hmm..moze to mat napriklad z ladovej kavy? tu teraz kazdu noc pijem pol litra aby som mala mlieka a navyse mi veeelmi chuti..a este v noci pijem aj antiviro..ale pochybudem ze by to mal z toho 😖

bambulka026
autor
8. okt 2008

Veji, skor z nejakeho ovocia alebo zeleniny sa zvyknu drobci vyhadzat.
Pochybujem ze by to bola kava, alebo dzus.

A preco sa nekocikujete?
Som citala v snazilkach...

bambulka026
autor
8. okt 2008

Ja by som ho tiez chcela kocikovat, no potvorka jedna uz neobsedi, iba by behal.
Sa cudujem kde berie tu energiu, ja vecer padam do postele total vycerpana...

vejinka
8. okt 2008

nekocikujem?? to mi je novinka ..aj dnes sme boli..idem to kuknut..co to pisem za bludy 😀

vejinka
8. okt 2008

mohli to byt slivky??? lebo tie furt jem

vejinka
8. okt 2008

jaaaaaj..ale to bolo myslene...ze s niekym kocikovat 😉

bambulka026
autor
8. okt 2008

Hmmm, neviem, ja som preventivne okrem bananov a jablk nic nejedla.

S tym kocikovanim, volako mi to nemysli... 🙂
Matko je taky urevany, ze uz nevladzem, i teraz sa vala po zemi a place.
No uz ma tak boli chrbat, ze na ruky nehrozi.

vejinka
8. okt 2008

nezavidim...zubky mu idu??

jastericka
8. okt 2008

ahojte žienky
vejinka: nakladané uhorky by som asi neriskovala, celkovo zelenina je super na vitamíny, ale bábo z nej môže aj nafukovať, najmä také uhorky a paprika....

A to tú kávu si pila s kofeínom??? 😅 Ja pijem Meltu a takú kávu z Billy bez kofeinu, tiež mám po Melte cici naliate 😀

bambulka: držkajte sa. Ja som tiež dnes bola s Maťkou von, booože, je ťažká, nosila som ju v Manduce, chvalabohu, že sme išli manželovi naproti, že ma potom vymenil....Dúfam, že sa jej ten kočík raz zapáči, lebo neviem, ako by som ju tak ročnú nosila 😀

zrzuska
8. okt 2008

ahojte.

karolka mne poradili baby z marcoviek co ich deticky maju problemy s pokozkou co im kozna poradila. tak som urobila ako oni.
dala som si predpisat od dr balneum hermal (lebo da sa to kupit aj bez predpisu ale je to drahe a tak mi to poradili v lekarni ze to mam urobit) to davam do kupela kazdy treti den. iba dnes som zacala. a ze potom mam malu len jemne ususit ale nie do sucha uplne aby som jej to nezotrela dolu z pokozky. a pouzivam mydlo sebamed. a ked ma suchu pokozku tak krem z lekarne excipial. tiez mi dr predpisala. a inak inu kozmetiku nepouzivam.

ale sedi nam nivea na ritku aj ten sos krem aj do necasu krem a planujem aj na tvaricku kupit daco lebo tu ma suchu. ale zatial mam sebamed tak zatial ten davam. ale na telo ten excipial. su dva druhy. jeden je na taku mierne suchu pokozku a druhy na velmi suchu. ja mam ten prvy. baby ten druhy. ked si ho miniem tak si tiez kupim ten druhy. 🙂

karolka1
8. okt 2008

Zrzsuka, dik, my mame oba excipialy 😖 nepomaha... ale o tom balneum som pocula, mali sme aj vzorku, tak daj vediet, ako sa vam bude pacit 😉

Put, dik za info o cviceni, chodite tam niektora?

vejinka
9. okt 2008

jastericka..ahooj nooo ona ta kava je praveze bez kofeinu..takze pochybujem ze to ma z toho 😅

paskova
9. okt 2008

Ahojte dievcata, ja som bola rano u zubarky, este zaciatkom tyzdna som sa chcela nahlasit k inej, ale kedze je rajonizacia zobrala ma len ta ku ktorej akoze patrim. Prave koli rajonizaciii sa chcem opytat ake mate skusenosti s detskymi lekarkami. Ja totizto s babatkom chcem chodit ku dr. Slepeckej len neviem ci ma zoberie ked ku nej nasa ulica nepatri. Poradite mi prosiiiim? 😒

ewusiklm
9. okt 2008

ahpjte maminky---dlho som tu nebola lebo nejak nemam cas chodit na net...my uz mame 10 mesiacov 🙂 a boli sme v utorok s malym na perinatologickej prehliadke v nemocnici a Samko sa vyvyja v poriadku...mame 9,7kg a meriame 79cm...

Paskova-ja chodim ku Kycinovej a ta je uplne uzasna doktorka....ked ideme ku nej tak maleho vystiska,vybozkava a malemu sa tiez strasne paci,vzdy sa na nu vyskiera a aj sa s nou porozprava s toj jeho detskou recou 🙂 odporucami ju

putyna
9. okt 2008

karolka je tam super ja som tam uz 1 mesiac chodila ale teraz chodime plavat tak nevichadza ked skoncime s plavkom tak budeme nadalej a potom mas tam od 2 rokov aj tanecnu

ewusik tak o mate teda poriadne heh to by som vas teda chcela vidiet hehe cmuk

paskova
9. okt 2008

ewuskilm: pocula som o nej, ze je dobra. Ide o to, ze ja ani neviem nasa ulica kam patri. Asi by som to mala najprv zistit a potom sa prihlasit.
Ako dlho pred porodom ste sa prihlasovali vy?

lenocka80
9. okt 2008

Maminky aj Gabrysova je super. Je sice nova, ale je veeelmi ustretova, dokonca 24 hod. na telefone. Mne velmi zo zaciatku pomohla s malym, ked velmi plakal, tak radila co a ako...A tiez je velmi mila k detom, taka priatelska aj sa s nou super rozprava, ako s kamaratkou. A ked som sa prihlasovala k nej, tak neriesila nejako ulice a tak.

jastericka
9. okt 2008

aj my máme Gabryšovú, super doktorka, aj sestričenka je tam zlatá....kedykoľvek keď zavolám, ochotná, vždy pomôže....

vejinka: nie, ja som nemyslela, že by mu káva mohla uškodiť, to skôr tie uhorky. Som sa pýtala na ten kofeín kvôli spinkaniu... Lebo moja Maťa v noci buntoší a ešte keby som aj kávu s kofeínom vypila, to by bola v noci show 😀

zrzuska
10. okt 2008

evka vcera bola u nas tanicka si po tu manducu. no mala najprv riadne plakala ale potom zaspinkala. snad sa jej bude dobre nosit.
a aky zakon schvalnosti, poobede mi mala vymyslala. musela som ju niest 😀 ale to kvoli zubom nechcela byt v kociku.
sme sa s tanickou dohodli ze este pride aj s tebou 😉 a zuzka ma prist. tak vravim ze by bolo super keby ste prisli vsetky 😅

karolka no zda sa mi ze je to lepsie. ale uvidime ked budeme dlhsie pouzivat. 🙂 asi ta kombinacia balneum a excipial je dobra 😉 samotny excipial ani nam nepomohol.

zrzuska
10. okt 2008

karolka a daj si to dr predpisat ten balneum. lebo neviem ci to nestoji az vyse 300sk a na predpis sme zaplatili asi iba 50sk. tak nejako. tak dobry rozdiel 😉

lila794
10. okt 2008

Ahojte!!! Aj ja mozem potvrdit - Gabrysova je suprova doktorka a sestricka tiez!

Mna asi porazi - maly sa v noci stale budi a placka - niekedy aj kazdych 10 minut. Vcerajsiu noc som bola hore od 1 do pol piatej 😝 teraz spal iba 15 minut! Ja neviem, cim to je. Este aj sesternica ma nahnevala, vadila sa do krvi so mnou, ze to mam slabe mlieko, ze uz je vodnate - no hroza!!!! Ja neviem, ci si to nevedia nastudovat najnovsie vyskumy - ze slabe mlieko neexistuje!!!! Ale on sa nebudi kvoli hladu - cicku pyta iba 2x za noc - co je normalne. Ja ho umelym mliekom nebudem pchat, ked mam dost svojho, nie?

Evi, chuda Matka, rychlo sa vyliecte! Skoda, ze nepojdete zajtra s nami, som sa tesila, ze sa deticky spoznaju. Niekedy nabuduce.

bambulka026
autor
10. okt 2008

lilus, mozno to budu zubky, skus mu dat Nurofen alebo cipok ci sa mu neulavi.

Matkovi sa tiez teraz derie von dalsi, a tak zle to znasa, ze nemam srdce nechat ho trapit.
Aspon pred spanim mu davam Nurofen, nech ho neboli...

paskova
10. okt 2008

lila a kde ma ordinaciu dr Gabrysova? Mam sa uz teraz vyzvedat v ordinaciach ktora dokina ma zoberie? Poradte mi prosim! 😒

jastericka
10. okt 2008

Regi, určite sa prihlás ku Gabryšovej, ona Vás určite zoberie a ako sme spomínali s dievčatami, je super. Ordináciu má v poliklinike, keď ideš dnu od Stavoindrustrie, ten vchod ako keby si chcela ísť na rehabilitáciu a potom hneď na prvom poschodí dvere oproti schodom.
Choď za ňou už teraz, zahlás sa, že máš záujem a ona Ti už povie ďalší postup 😉

lila: veru škoda, že nepôjdem zajtra s Vami, tak som sa tešila....ale keď sa Maťka vylieči, tak pôjdeme zase,dobre?
To s tým vstávaním Ti nezávidím, lebo ja mám doma to isté a je to na nervy ☹

Luci: no vidíš, to je zákon schválnosti, že by si tú Manducu akurát vtedy potrebovala....ale keď ju už nevyužívaš, tak možno aspoň Táničke poslúži....Nám slúži super, neviem si bez nej predstaviť, ako by sme s Tinkou fungovali
To je super nápad tá návšteva....Za taký mesiac, dva by sme mali mať už auto, sa hrozne teším, tak keĎ sa zdokonalím v šoférovaní, budem chodiť po návštevách 🙂 hehe

vejinka
10. okt 2008

paskova veru gabrysova je uplne super..odporucili mi ju babenky odtialto a nelutujem...kludne mozes ist na kociku klasicky zo zadu nemocnice a vytahom na prve a vsetky dvere su otvorene takze perbehnes a si tam... 😉 dokonca si mozes dat kocik dnu do cakarne..a nemusi zostat na chodbe..moj zostava lebo chodievam zo svokrou a ona strazi kocik..rada chodi nenutim ju 😀

lila794
10. okt 2008

Regi, ja som sa dokonca ani dopredu nehlasila. Po porode som ju rovno nahlasila, ze chceme k nej chodit. A v pohode. Ona je tu nova, pocula som, ze kvalitna odbornicka. Predtym robila v nemocke niekde v DK - tusim. Iba zbiera klientov, takze isto ta zoberie.

Bambu, dr. mi vravela, ze zubky ma este vysoko. Nie je to zbytocna zataz tie lieky, ked som si nie ista, ci su to zubky? Manzel isiel s nim von, tak urcite buva, ja mam zatial oddych. Ale krpec je cez den zlaty - stale sa skeri a salie. Len pozornost stale vyzaduje. Manzel si vraj berie nocnu - pojdem spat do obyvacky a donesie mi ho len na kojenie - vdaka Bohu!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre