Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

alinka76
1. feb 2008

veď aj vy ste tiež pekne bucľatí, ja to vidím na líčkach, že ich má plné a tiež stehienká má pribraté. našťastie zavinovačky mám dosť veľké a ešte sa tam zmestí, i keď ho moc do nich nedávam, iba cez deň doma, vonku chodíme len v overalíku. ale moc ho nebabuším, lebo mal tie potničky. našťastie už zmizli.

alinka76
1. feb 2008

my sme išli von asi po dvoch týždňoch, záleží od počasia. ale nezakrývam mu vôbec tváričku, je riadne oblečený, vo fusaku a tak mu zima nie je. ani sa to nemá robiť, aby sa tvárička ničím nezakrývala.

bodynká mám rôzne, 56-tiek nejakých 7 a občas dávam aj väčšie, keď mám oprané čerstvo. ale čo som si kupovala aj z Hypernovy, aj z Tesca, tie Tescové sú super, čisto biele s takým mackom na zadnom diele vo výstrihu, je tam aj napísané 0-3 mesiacov. Sú dosť hrubé a dobre držia tvar. Tie hypernovácke sú také nejaké vygajdané okolo krku.

bambulka026
autor
2. feb 2008

Ali ajmy sme kupili tie tescove bodynka a su fakt lepsie,a navyse za dobru cenu.
Ta pani z Popradu chodi ked ma auto, ak nemali auto preto neprisla. Ona zvykne vopred zavolat, aby si ju cakala.

bambulka026
autor
2. feb 2008

Ali tie recepty mi prisli dakujem... 🙂

putyna
2. feb 2008

aj my mame teie bodinka a fakt su super aj ja som s nimi spokojna heh

ali mne tiez uz prisli recepty

zuzi misko my povedal ze kym popjdeme tam nasetrime a pojdem s vami plavat heh 😀 zlaty

bambulka026
autor
3. feb 2008

Put, super, pojdeme tam cela banda... 😀

vilkakatka
3. feb 2008

Ahojte 😉
Ja len podam info o baby plavani v LM ... beru deticky od 5 mesiacov, za 8+2 lekcie sa plati 2400 Sk + moznost vyuzitia perlicky a baby sauny. Plava sa v pondelky a vo stvrtky a maju viacere skupiny, podla veku deti ... v jednej skupine je max 7 deticiek. Dalsi kurz zacina na zaciatku marca ...
Plava sa v hoteli Janosik a ak ma niekto zaujem, tak treba kontaktovat p.Martinu Mrazikovu 0905 651 610

Peknu nedielku 😵

putyna
3. feb 2008

hmmm tak to asi nebudeme moct ist vsetky spolu

putyna
3. feb 2008

inac kolko hodin trva jedno plavanie a co nanho treba???

aj tie plienky na kupanie::??

bambulka026
autor
3. feb 2008

Put tie plienky urcite, ja som ich uz pozerala je ich tam 10ks.

Vilkakatka, super ze si napisala hned tam zajtra zavolam a opytam sa co a ako...
Inak Adelka je krasnucka, taky pucko... Nas Mato uz nie je taky michelinko... 🙂

putyna
3. feb 2008

bambu a nevies kolko stoja no jasne zavolaj a potom napis co a ako

plostica2502
4. feb 2008

ahojte zienky 😀 no jasne,my budeme tete martinke volat az o 4 mesiace teda 😖 skoda,no,jedine,zeby ste chceli ist neskor🙂...dnes sme boli v poradni a mame uz 4480g za mesiac riadne,sak...sme mali 2830,ked sme domov dosli,no aj doktorka vravela,ze je poriadny chlap 😀 ,vraj bol dnes najmladsi,ale nie najmensi🙂)))))

plostica2502
4. feb 2008

inak ali,dakujeme za recepty 😉 ...my potom mozeme ist spolu na plavanie a myslim,ze aj vikakatka je tak na nasej vekovej urovni 😉 ....tesim sa

putyna
4. feb 2008

inac sme chory dostali sme sopliky a kaslemmame take sople ako velky ludia az mi je ho luuto

inac ja som rozmyslala ze asi radsej pojdeme na cvicenia ako na plavanie cvicenia vyjdu 200daco korun 10x amyslim ze sa cvici na fitloptach

alinka76
5. feb 2008

ja by som rada išla na to plávanie tiež, ale neviem či môžeme, keď budeme kojiť. nemôžeme dostať zápal???

ja som včera zase chytila zápal, bola som v teplotách, ale dnes som OK. to je hrôza s tým kojením. nemôže to byť vždy bez problémov.

môj malý už neoblečie najmenšie tesco plienky, už má otlačky, mám ešte dva balíky, jeden celý by som rada predala. zrzuska, nepotrebuješ náhodou???

plostica2502
5. feb 2008

alinka,aj my sa otlacame pomaly,ale to este dominam dako,ale to dvojky plienky,sak...od 3 do 6kg,to este musi vydrzat...joj....ali,ale aspon jednu vyhodu mame ,sunar je drahy 😉 .....mne stale minko papa po dvoch hodinach,dakedy aj po hodine pocas dna,takze aspon nemusim odsavat,neviem ale,co bude ked zacne spinkat dlhsie.....inak uz vam prislo na uvitanie do zivota,my mame 16.2.o stvrt na dve🙂....som volala starkemu,nech da bananovu tortu piect,to tiez desat dni vopred poslu,ja,ze to aspon mesiac...joj....ktovie ali,to musime radsej zistit,ze ako je to,ci sa mozeme kupat,ked kojime,nieze zapal,mozeme asi aj mlieko stratit,ci nie....opytame sa na zenskom,ked pojdeme na kontroly....ak nezabudnem 😀

jani,odsavas mu sopliky,ake vam dali lieky,ci ziadne....a cvicenia su kde....ked nas krpec sa tak rad kupe,ze ja obetujem pre neho.....inak,spravili sme mu tu zivotnu poistku so sporenim,co sme aj my mali,ak si mala,to bola ta 18 rocna,ak vies,ibaze uz je 25rocna a plati sa skoro 600mesacne a po 25ke dostane 149tisisc,tak nejak....a korunky,co podostaval,aj tie,co dostanem na prvorodene babo mu dam na knizku,nech ma aspon daco...

alinka76
5. feb 2008

no my uvítanie nemáme, ja bývam na dedine, tu sa také veci nerobia ☹ ale spomenula som to starostovej pravej ruke a že mu to skúsi navrhnúť, nech skúsia niečo v tom smere robiť. keď sa vedia postarať o dôchodcov a robiť im posedenia, prečo by si nemohli uctiť aj nové bábätká, nie? 😵 my budeme malého krstiť spolu s dcérou dajako v marci a vtedy spravíme oslavu, v mužovej rodine je zaužívané, že sa všetci súrodenci volajú (je ich 7) , takže to budeme mať veľkú akciu. už sa na to teším. ale určite to nebude doma, pôjdeme do reštiky.

no veru, je to super, že môžeme kojiť. mám pritom aj taký dobrý pocit, keď vidím, ako spokojne papká. my papáme po 3 hodinách väčšinou, ale niekedy ho chytí hlad a veru papá po dvoch hodinách. ale to je málokedy. V noci niekedy aj potiahne po 4 hodinách. možno tým, že jem tak veľa tých mliečnych výrobkov a tvarohu, tak mu to stačí, lebo keď odsávam, tak na vrchu fľaštičiek mám riadny pásik smotany 🙂 teraz sa o 2-hej napapal tak veľa asi, že dosť grckal, ale keď je to taký hamcoš, akoby sa bál,že mu to niekto zje , tak sa radšej natlačí po krk a potom grcká 🙂 a mamina musí prezliekať ☹

vilkakatka
5. feb 2008

Ahojte ... babulky, tak sa tesim na to spolocne plavanie ... ja si myslim, ze to je v pohode aj ked kojime.
My budeme mat uvitanie ... byvame na dedine a u nas sa to robi ... myslim raz za stvrtrok, tak ak budeme domka urcite pojdeme 😵

Zelam vam pekny dnik 😎

putyna
5. feb 2008

baby mi uz mame prvy zubok uz nam trosicku vytrca a uz rastie aj druhy heh 😀

bambulka026
autor
6. feb 2008

Put,
netaraj, uz mate zubok? Ten nas slintos len slinta a slinta, ale zubky nikde... 😀 😀 😀
My sme tiez chory. Maly mal 3 tyzdne nadchu a teraz mu to udrelo na priedusky tak chrci ako strary tuberak....
Odsavas mu sopliky? My sme odsavali tou na vysavac a je to super vec. Raz dva to odsaje, obycajnou sme sa trapili a reval ako divy a takto to mame za minutku hotove.

Ali,
ta pani Trembacova neprisla lebo maju auto na STK a sofer je chory, tak s nou nema kto prist.
Ak sa ti robi zapal, tak by si asi mala menej pit a vela odsavat. Hmm, aspon tak mi povedala doktorka, no mne je to aj tak figu platne a hrce sa mi robia stale.
Mne maly pije kazde 2-2.5hod, no on je velky hlados,tak sa napuka, az mu je zle a potom tiez grcka.
Uz som dnes prezliekala periny co hodil taku sablu.

Plosti,
to ste naozaj riadne velky. My sme mu tiez korunky co sme dostali to porodne tych 15000 odlozili na knizocku. Len poistku stale vyberame. Mne ide skor o poriadnu urazovku ako o sporenie.

My ideme chodit plavat, som tam volala a treba si ist zobrat prihlasku. Na recepcii treba povedat ze idete za pani Mrazikovou,ona je tam kazdy den od 14.00 hod.
Stoji to 2400sk za 8+2 plavania, ako vravela Vilkakatka a plava sa kazdy pondelok a stvrtok v doobednych hodinach. Raz do tyzdna je aj perlickovy kupel a detska sauna.
Kazdy dalsi kurz je potom o 100sk lacnejsi, ked sa rozhodneme pokracovat.
Aby som nezabudla prihlasku si treba zobrat od 20.2-do 26.2 lebo potom v marci sa zacina uz kurz plavania.

putyna
6. feb 2008

no este nieje cely ale mame heh no kedze to plavanie v doobednych hod tak to by som ja nemohla ci tak ci tak lebo skola nepusti. a kolko stoji taka odsavacka nam tie sople nechcu dako prejst ☹

bambulka026
autor
6. feb 2008

Myslim ze nejakych 200sk som za to dala.
Ale fakt to mas odsate za chvilku, a netrapis ho tak ako s klasickou a urcite toho odsaje viac...

Ja tiez nie som nadsena z toho ze to plavanie je doobedu, no co uz ked on miluje kupanie....

putyna
6. feb 2008

ved ale povetsine kazde dieta miluje kupanie

keby ze vieme ako sa tam plava tak zajdeme na plavaren a robime to iste len za 50 sk za den 😀

heh bola som skusat malemukovovou lizickou ci je vazne zubok von a on je vazne von heh som aj rada ale aj nie vravi sa cim skorej pridu tym skorej odydu mne prisli v 3 mesiacoch a uz mam vsetky zuby blombovane a pritom si ich umyvam poctivo heh ale rast zubkov zatial prezivame bez bolesti 😉

bambulka026
autor
6. feb 2008

To je dobre ze ti nie je nervozny.
Na tom plavani ti dezinfikuju vodu ked idu plavat babatka, ani hracky si vraj nemozes doniest vravela,ze oni tam maju.
Ja by som to na klasickej plavarni este neriskla, aby daco nechytil...este je malicky...

Boooze, odsavam mlieko, mi to ide uz na nervy... 😖

alinka76
7. feb 2008

Bambu, no to ma 2x neteší, že nechodí, lebo nemám kde to moje mlieko skladovať. rozhodla som sa ho predať, neviem, či sa niekto nájde. aspoň 5 litrov keby mi niekto vzal, by som bola rada 😒

he, ja keď som mala zápal, tak som bola smädná ako ťava z tých teplôt, to sa nedalo nepiť. a hrče mám tiež stále. je to oštara s tými prsníkmi, ale musím to vydržať, však dávam malému len to najlepšie. a hlavne šetrím koruny, však to je hrozné, aké je to mlieko drahé 😖

plostica2502
7. feb 2008

bambu,ta poistka je aj urazova zo sporenim+je v tom jeden rodic zahrnuty.....a da sa platit aj viacej,toto je len zakladne poistenie,tam mas este aj ine veci a choroby v alianci...dobre to je

putyna
7. feb 2008

ja som sa dala poistit v ceskej a zadarmo mi poistili aj timka zuzi vies svokra robi v zfp co sme boli vtedy s martinom tak vkuse chodi s dacim hmm dufam iba ze s tym najjlepsim ze chce pre nas len to naj 😀

putyna
7. feb 2008

kuk aky sme velky 😀

bambulka026
autor
7. feb 2008

Put, zlaty ste... 🙂
A vraj nemate z coho zit, Timko sa o Vas postara... 😀 😀 😀
Inak ideme na vikend na Podbrezky tak sa ti ozvem,ok?
Chcela by som Vas vidiet i nazivo uz pokocikujeme spolu.

Plosti, ja mam na Alianz tazke srdce,tam by som uz nic nedala poistit ani zadarmo...

Ali, oni to mlieko este nejak upravuju,aby ho mohli ine deturence. Vravela, ze ona zavola vopred kym pride.

putyna
8. feb 2008

bambu ok heh jasne postara vzdy tvrdim ze bude modelom hehe a dokonca bude hrat bascet alebo hokej po tatovi ale to radsej nie lebo ty nemaju zuby co imich vkuse vybijaju 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre