Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

ewusiklm
29. okt 2008

jani,no chodim na podbrezky ale velmi malo,ale ked pridem na dlhsie urcite sa ozvem...wow ake auto ste si 🙂 tak to nas potom mozte prist kuk do Trnovca 🙂

bambulka026
autor
29. okt 2008

Ewi, to musel byt pohlad na takeho umazaneho... 😀
Teraz uz musis mat oci vsade.

Paskova, aj mne sa tak Martinko mrvil.
Zrazu sa mi len hrca vydula, az ma to zabolelo.
Ak by sa Ti to uz nezdalo, radsej sa chod ukazat, aby si si to potom nemusela vycitat.

Klinko, mne tak pije telove mlieko ked ho natieram, a stihne ho schmatnut skor ako ho ja zavriem.
A este si i zamlaska a povie mnam 😀
Zlaty je, len dufam ze mu to neuskodi, hadam si len crievka premasti 😅

Lila, tak gratulujem, a veru sa uz mas na co tesit.
Uz budes len behat za nim za chvilku.
Ides do tej prace?

Put, tak uz ste zdravi?
Aj my uz, dufam ze mu to tak chvilku vydrzi.
Put, volako casto menite tie auta...

Zuzi, nejdete zajtra do lienky?
Uz nas spojili, tak je tam i Gitka so Sarkou, Mirka Ambrozova s Viky, Marcela s malou.
Aspon pokecame... 🙂

Inak sme dali nove foto. 🙂

paskova
29. okt 2008

bambulka, to sa asi fakt ta moja mala tak vrti, dneska bola ako tak v pohode. 🙂 Natalka bola kludnejsia. Len dufam, ze sa vysanti teraz a potom bude klud. 😀
Mas krasne fotecky, pozrela som aj tvoje ostatne albumiky, tie deti rastu ako z vody. 🙂

lenocka80
29. okt 2008

Put my mame presne to auto 😀 Inak sme s nim veeelmi spokojny, dokonca sa do kufra vojdu dva kociky 😀 😀 😀 Takze ked idem do mesta s kamoskou na kavu, tak nemame problem s vozitkami pre deti 😀

klinko
29. okt 2008

jeej bambu, ale ste zlati. tusim je to cely tatino.
ozaj pozdrav Gitku aj Mirku.
viete co to moje sidlo vcera vyparatilo? vykakal sa do vane, uz sa nam to stalo treti-krat. ale vcera to stalo za to. hovienka mal aj vo vlasoch. tak som sa zasmiala, skoda, ze som nemala fotak pri sebe.

paskova, nerob si nadeje, ze sa drobcek vysanti v brusku. adamko bol v brusku velmi santivy a teraz je este viac. nema pokoja ani v spanku. vrti sa, svinga nozkami no hruza. 😀 😀

paskova
29. okt 2008

klinko, to si ma potesila 😀 Sice mi vraveli, ze ked prve dieta som mala dobre - a to Natalka bola anjel.- to druhe bude plane, takze som uz na vsetko pripravena.

vejinka
29. okt 2008

bambul..krasne fotecky 😉

zuzana24
29. okt 2008

zuzi volako teraz nestiham uz som si povedala ze konecne pojdem ale vzdy mi nieco do toho vojde takze snad buduci tyzden.pozdarv Gitku.

bambulka026
autor
30. okt 2008

Dakujeme, a dievcata pozdravime.
Dnes sme sa videli len chvilku, lebo ked oni prisli, my sme uz boli na odchode.

alinka76
30. okt 2008

ahojte dievčatá, ako sa máte? ja sa hanbím, že sem chodím tak málo, ale pri tom mojom zbojníkovi som rada, že mám aspoň pár minút pre seba.
Klinko, ako žiješ? Ako Adamko? Sa neozveš., neprídeš pozrieť ☹ My sme obaja nachladnutí teraz a vyšiel nám konečne prvý zub.

klinko
30. okt 2008

ali, ahoj. viem, ze mate zubok, sledujem vas na blogu. ste zlatucky. a neboj, uz sa k vam chystam. nemali sme auto, nasi predali tu favoritku, ale uz kupili nove. este cakam kym im skonci futbal a uz hadam budu volnejsie vikendy, tak prideme. ja som vas cakala v nedelu, ale viem, ze tu bol len Duri s Lenkou.

putyna
30. okt 2008

ewi no jasne ak budeme moct tak prideme velmii radi

bambu no toto je minimalne na 7 rokov brali sme nanho totiz pozicku uz mi liezli tie hrkalky na nervy co sme mali tak som urobila razny koniec a povedala som ze dost a predaj to auto a kupi sa new max.do 5 rokov stare tak mame 4 rocne.no aj ja dufam ze to zdravie vydrzi

leni no velmi sa nam pacilo je uplne dokonale a akej farby ho mate my mame cervenej a paci sa mi strasne paci

putyna
30. okt 2008

lila vierka ta pozdravuje a v pondelok ta uz konecne chce vidiet v robote ze ta strasne potrebuju a ze nemas vymyslat

lila794
30. okt 2008

put, sa im povie, ked ja nemam kde maleho nechat!!!!! Nakoniec segra nemoze a krpec je este furt na mne nalepeny, keby tak este mesiac vydrzali!!!!

Ozaj a vy ste rodina?

putyna
30. okt 2008

nie ona sa len z jednym z rodiny stretava 🙂

lila794
30. okt 2008

aha, uz viem 😉

putyna
30. okt 2008

lila heh este dobre ze nechodis do skoly lebo chytila cela zborovna vsi heh

lenocka80
31. okt 2008

Put my mame take tmavo sede, ale to cervene sme videli minule pred nemocnicou odpakovane, tak sme ho okukovali 😀 😀 😀 Super farba

putyna
31. okt 2008

leni no neviem ci to bolo nase no pokial to bol multivagon tak to isto bolo nase lebo je jedine tu cervene potom uz iba to kratke je tu hmmm bol mangel minule v nemocke ale tvrdi ze nebol odparkovany heh a kolkorocne mate a mate dizel ci benzin (mangel zvedavy) a este ze ci ste uz mali snim dake problemi a neviem co este chce vediet heh

lenocka80
1. nov 2008

Put no maaas pravdu, ja som to mangelovi hovorila, ze to auto co sme okukovali je vase a on mi ze to nebolo kombi... 😒 Takze som to trosku poplietla. Problemy sme zatial nemali ziadne. klop,klop,klop. A mame rok 12/2004 1.9 JTD/115 - tak takto mi to nadiktoval manzelik, ja sice neviem co to znamena, ale vraj tvoj muzicek tomu urcite bude rozumiet. 😀 A zatial sme veeelmi spokojny.

putyna
2. nov 2008

heh no ok my v poslednom case kam ideme tiez uuz iba obzerame ze sa tie stila tu dako rozmahaju iba aha tam je stilo nic ine v aute od nas nepocujes 😀 no tak aj my mame dizel 1.9 jtd/115 2004 no dufamm ze aj my budeme uzu konecne spokojny po tych 3 autach co uz sme mali 😉

putyna
2. nov 2008

jastericka si to vcera teda zabila kukali sme posebe ako sproste a ty nakoniec ze a si to ty heh by si sa nasmiala keby ze to niesom ja heh no zlata si bola

jastericka
2. nov 2008

put: ja som Ťa najskôr nevidela, len do polky tváre, ale všimla som si, že si nás dáko obzeráš, ale som si myslela, že to pozeráš na psíka alebo kočík 😀 , až potom mi došlo, že si mi dáka povedomá 😝 .
Potom som si doma vyčítala, že som Ti aspoň mohla ísť podať ruku na zoznámenie a nielen tak suchopádne, že to si Ty .. 😀

Ale však ak zajtra pôjdete na plavko, tak sa už zoznámime oficiálne 🙂

baby, keď tu spomínate autíčka, aj my už konečne ideme mať svoje.....tak sa teším, uľahčí nám to všetko.....doteraz, keď sme dačo potrebovali, sme si požičiavali od svojkra, ale to nie je ono, vždy sme ho museli vrátiť a takto....hrozne sa teším

Mohli by ste mi prosím poradiť dáku dobrú autosedačku? Akú máte vy? Od 9 -18kg alebo už tie na väčšie detičky?

bambulka026
autor
3. nov 2008

Jastericka, my mame autosedacku od 9-18kg, potom uz kupime iba podsedak.
Matko je velky, takze my sme ani vajicko nejak nevyuzili.
Dufam, ze tato mu bude dobra este aspon zo 3 roky 🙂

putyna
3. nov 2008

jastericka no najlepsie je mat vlasne sice nam svokrovci vykrikovali ze naco nam bude ze oni nam pozicaju ale to sa neda bez auta s takym malim babom a tiez nam ho nemohli pozicat tiez vzdy. Som rada ze som vas spoznala dnes ste ale prisli dako neskor som si uz myslela ze ani sa nestretneme ale v pode zvladli sme to.
my mame tiez autosedacku od 9 do 18 kg a potom kup. tiez podedak

zuzana24
3. nov 2008

ahojte baby tak my sme posledne dni taki zly ze az asi sa nam deru stolicky len ja uz som zufala len slini a slini ruky si pcha do ust a tato noc no to bol brutal ☹ nemala sice teplotu ale dala som jej nurofen bo nemala som gel tak o pol druhej zaspala a o siedmej uz kvikala 😒 takze tak vy ako sa mate?

evi my tiez mame tu od 9-18kg a podsedak uz mame z UK.evi a co je dobra autosedacka ja tvrdim ze ziadna nieje dobra lebo ak sa ma nieco stat ani dobra sedacka nepomoze(dufam ze som ta nejako neurazila?) ale ak ta zaujimaju normy tak tie by mali splnat uz vsetky ked sme v eu a tie by si mala mat popisane v papieroch ked kupujes sedacku.inak my mame sedacku znacky cam.

jastericka
3. nov 2008

Zuzi, niee, neurazila a čím???? Veď som sa pýtala na Váš názor...v podstate máš pravdu....Som chcela vedieť či nemáte skúsenosti so značkami autosedačiek, lebo ich je veľa na trhu a rôzne cenové kategórie a si hovorím, že asi bude rozdiel aj v kvalite....

Tiež chcem kúpiť tú od 9-18kg. Ďakujem za rady 🙂

Put, aj ja som veľmi rada, že sme sa spoznali už takto oficiálne 🙂 . Prišli sme neskôr, lebo zvyčajne parkujeme na parkovisku hotela, ale teraz tam bola zavretá rampa a my sme nevedeli, že sa dá zazvoniť a oni ju otvoria. Tak sme zaparkovali až na tom parkovisku pri Poliklinike, preto sme sa zdržali.

Dnes bola Martinka vo vodičke dobručká, aj sa usmievala na mňa 😝

A aj tu sa pochválime, už máme jeden zúbok vonku a druhý už tiež vidno, takú malú bodočku, huráá 🙂

lila794
4. nov 2008

Ahojte!

Zuzi, no, tak mate veselo....ale aspon budu uz coskoro vsetky zubky von 😉

Evi, my mame tiez sedacku 9-18.- Maxi Cosi Tobi - je super. Do vajca sa nam uz daaaavno nezmestil. A gratulujeme k zubku-ci dvom? Nam sa zubky trochu ukludnili, takze David si dava nacas s nimi. Ani papat stale nechce - zatne ustocka a nic do neho nedostanem. A to som mu uz aj sladke skusala - myslim ovocie. Aj teplotu skusame, aj rozne lyzicky...jednoducho, este nechce. Iba cicku 😝 Ale pribera o106 - uz ma 11kg a len zajtra 7 mes. - POMOCCC! Myslite, ze s tym papanim to je normalne?

Ozaj a okrem plazenia uz aj kraaasne sedime bez opory 🙂

stankalm
4. nov 2008

Ahojte 😎
Evi...aj my máme autosedačku 9-18 kg, značku neviem, ale je to starší typ a v pohode, som s ňou spokojná, lebo sa dá aj polohovať, keď malá zaspinká, tak ju dáme tak na ležato...potom už len asi záleží na tom, že koľko chcete investovať, lebo normy by mali splňať všetky.
A gratulujem k dvom zúbkom malej Mautinke 😉

Lila...no malý Davidko je teda riadny chlapisko...ja mám kamošku, ktorá má tak staré dievčatko ako moje a tá malá tiež tak veľmi priberala a im doktorka normálne kázala držať diétu, myslím, že to bolo tak okolo 9 mesiaca, no ale už potom neviem, ako sa to dá dodržiavať dietu pri takom malom dieťati...ale stále je taká riadna bacuľka z nej. Treba sa na to asi opýtať aj doktorky.

jastericka
4. nov 2008

lila: aj Martinka bude toľko vážiť ako vy, tiež tak rýchlo priberá. Ale Davidko nie je bacuľko, on je proste veľký a vyzerá ako staršie dieťa, je krásny. Aj moja Martinka vyzerá tak o 2-3 mesiace staršie, až s tým rozdielom, že ešte nesedí a nelozí ako napríklad 9 mesačné deti.

Každé dieťatko je iné a má inú stavbu tela atď atď.....Možno tie naše deti zas keď budú staršie budú chudšie, kto vie... ja sa s tým vôbec netrápim, som šťastná, že je taká a že jej chutí mliečko 😉 ....
Len ju nevládzem nosiť, to je jediná nevýhoda
Len nech Davidko papká, my nechcem tintítko ženícha 😀 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre