Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
7. nov 2008

Veji, ja som maleho odmala kupala vo vode 33-34 - lebo v teplejsej plakal. Teplotu v izbe mame okolo 22. Ked bol mensi, tak som mu pri obliekani po kupani pustila fen a bolo teplejsie. Teraz to uz nerobim. Inak maleho mam stale v kratkych rukavoch a teplackach, ani vonku ho nikdy nebabusim a fakt, klop-klop, este sme ani sople nemali.

bambulka026
autor
7. nov 2008

veji, ja som veru v kupelni prikurila ked som ho sla kupat.
Tam som ho i poobliekala a vreru i ja som odtial vysla spotena ako mys.
V byte sme mali tak kolo 21-22 stupnov.
Kym bol maly tak mi veru tolko nesoplikoval ako teraz, lenze teraz mu uz nekurim pri kupani a v byte mame od 19-21 stupnov.
Ktovie cim to je.
Musis si to sama odsledovat a poskusat, lebo kazde babo je ine.
Inak tu plienku na radiator davam i ja.

bambulka026
autor
7. nov 2008

Lila, blahozelame Davidkovi k 7 mesiacikom 🙂

bambulka026
autor
7. nov 2008

...a takisto i Minkovi a Ameli 🙂

stankalm
7. nov 2008

vejinka...ťažko sa radí, pretože každé dieťatko je iné, niektoré je odolné a iné zase zimomravé...
Nie je ale dobre veľmi prehrievať a to že kúpkaš a obliekaš v jednej miestnosti a potom ideš do druhej chladnejšej - tak to robí asi každá z nás a v spálni musí byť chladnejšie, tak sa detičkom lepšie spinká. Ja si už veľmi nepamätám, pri akej teplote sme malú kúpkali, ked bola taká ako Tvoj Erik, ale nikdy sme nekúrili a nemávala ani soplíky, tie prišli až ked jej išli zúbky, aj to len málinko. My napr. v spálni máme stále vypnuté kúrenie, aj kým malá spávala s nami v spálni, ked sa kúri v celom byte a máš otvorené dvere, tak je aj tak dosť teplo.
Uterák je dobre dávať.
A čo sa týka čiapočky - to ako ked ste doma, tak mu ju furt nechávaš na hlavičke? To netreba, treba ho trosku otužovať, aby bol odolnejší...

vejinka
8. nov 2008

svokra povedala ze ciapku na hlave musi mat...ak nie v lete tak v zime urcite a tym myslela ciapocku v dome.. 😒

vejinka
8. nov 2008

a dnes v noci sme spali pri teplote asi 21 stupnov a ciapku som mu dala dole kupali sme ho v 38 stupnovej vode..dnes budeme v 37 stupnovej..a uvidime ale spal velmi zle...tak ja uz neviem 😖

stankalm
8. nov 2008

vejinka...potom to asi nebude tou teplotou kupeľa alebo teplotou v izbe, že zle spinká...neviem poradiť, my sme so spaním problém nikdy nemali, ale sú také detičky, ktoré zle spinkávajú. A cez deň Ti ako spinká?

A čo sa týka svokry...musíš si stáť za svojím, tú čiapočku mu fakt netreba dávať, to je len taký mýtus starej generácie, a je to predsa Tvoje dieťa, svokra Ti nemôže prikazovať, čo máš robiť. Ja som mala tiež zo začiatku trošku problém so svokrou, a to je mladá, ide mať 50 rokov, ale postupne a jemne som jej vždy povedala, čo si neželám a čo áno a teraz je ako med a ked nevie, tak príde za mnou a opýta sa 😉
Svokru si treba vychovať a nie si nechať rozkazovať ☹

bambulka026
autor
8. nov 2008

Veji, tu ciapcku som ani ja nedavala ked sme boli dnu, a to Matko nemal takmer ziadne vlasky.
Ked je zabaleny vo vankusi, tak mu je dost teplucko.
On bol dokonca vo vankusi asi len 2 mesiace potom som prisla na to ze je kludnejsi ked ho tam nedavam.

lila794
8. nov 2008

Bambu, dakujeme, ten cas strasne leti, vsak?

Veji, ani ja som nedavala ciapocku dnu. A to spanie - Davidko sa budi od polnoci kazde dve hodiny a ani cez den vela nenaspi. Co uz narobis, iba vydrzat. A aka som bola frajerka, ked mi 5 mesiacov krasne v noci spinkal - akoby utalo a zmenilo sa to. Pocula som, ze ked deturence do polroka neprespia celu noc, tak budu s nimi problemy do roka a aj viac. Ale nerobila by som to, ze by som ho vecer napchala UM, aby lepsie spal - radsej si privstanem. Neboj, da sa na to zvyknut, len musis mat pozitivny postoj.

vejinka
8. nov 2008

dakujem babulky..dneska sme bez capicky a mam pocit ze soplikov je menej
a svokra dosla za mnou ze a kde ma ciapku?? a jej ze nedam..tak sa otocila a sla prec 😅

stankalm
8. nov 2008

vejinka...správne, len sa nedaj, chichichi 😀
Inak, klobúk dolu, že bývaš so svokrovcami, mna by asi porazilo, najlepšie je "mladým" samým 😉

Lila...to s tým spaním máš pravdu, teda vo vacsine prípadov to tak je, že ked do pol roka detičky zle spávajú, tak to dosť dlho trvá, kým prespia celú noc. Poznám detičky 2-ročné, čo sa ešte stále v noci budia aj 2-3 krát na čajík alebo mlieko...to by už nemalo byť, to je už len o zvyku...držím palce, nech Ta Tvoj Davidko nechá aj pospinkať 🙂

vejinka
9. nov 2008

ahojte babulky...cely den bol na nic od rana maly furt na cicike...a konci uplne najsamlepsie.. 😀
maly sa nam po prvy krat prevratil z bruska na chrbatik..a potom este asi 4 krat po sebe...a dokonca to mame aj na videu..potom hodim link 😉
ja som taka stastnaaaaaaa 😵 😵 😵 😵

putyna
10. nov 2008

ja vam poviem ja by som tiez neprezila so svokrou ja mam dost raz za tyzden alebo mne aj vtedy na nervy lezie len ked vola

vejinka
10. nov 2008

put az taak? 😉

paskova
10. nov 2008

No ja mam perfektnu svokru, byvame oproti cez cestu,ale byvat by som s nou nechcela. Dve zeny podla mna nemozu gazdovat v jednej domacnosti. 😉

putyna
10. nov 2008

vejka no a este 1000x horsie nemozem ani len o nej pocut

jastericka
10. nov 2008

vejinka: to je super, ako krásne sa prevracia, to ani moja malá tak nevie, trošku je lenivučká 🙂

paskova
11. nov 2008

Ahojte dievcata, mozte mi poradit co si pripravit pre mimi do porodnice? Tie zakladne veci viem, ale neviem ci staci kombinezka a nato len deka, alebo ju naobliekat, dat do perinky a do deky? 😒 Lebo v kombinezke ju do deky predsa nedam. No neviem fakt co si mam muzikovi vychystat. 😝 Dakujem a pekny dnicek.

paskova
11. nov 2008

vejinka tie videjka mas uuuuuzasne 🙂 🙂 🙂 🙂

vejinka
11. nov 2008

dakujem kocky..som na maleho velmi hrda...inak v poslednej dobe mi nexce dovolit chodit na pc...le reve a reve kym nevypnem pc 😒

jastericka
11. nov 2008

Regi: určite by som obliekla bodynko, dupačky, košieľku, kombinézku, dve čiapočky, tenšiu, hrubšiu a dala by som do perinky a aj do deky, predsa je už zima. My sme sa narodili relatívne do tepla a mali sme aj perinku, aj deku

Veji: Erik, vie, čo chce, múdre to dieťatko 😉

bambulka026
autor
12. nov 2008

Paskova, zalezi ci s nim pojdes na aute ci v kociku.
Do autosedacky ti staci kombineza, a kym prejdes k autu tak ho mozes este prekryt dekou.
Ak v kociku tak ju radsej naobliekaj.

Vejka, Erik je sikovny 🙂

paskova
12. nov 2008

Dakujem za radu baby 🙂 , muz by prisiel po mna na aute, takze asi dam len kombinezku a deku. 😉

vejinka
12. nov 2008

sikovvny..ale maly zaakeracik...bud ma pri prebalovani osere alebo obsti..uz sa aj zacinam bat ho prebalovat..vzdy to schytam 😀

bambulka026
autor
12. nov 2008

veji 😀 😀 😀
nechaj mu este chvilku plienocku ked mu ju rozopnes.
Uvolni sa mu brusko, a vtedy si zvyknu curknut.
Aj Matkovi sa to este sem tam stane.

vejinka
12. nov 2008

dobry napad diky bambi 😉

lila794
12. nov 2008

Joj, pamatam si, ako ma v porodnici pri prvom prebalovani prudom ocikal 😀

zuzana24
12. nov 2008

ahojte baby dlho som tu nebola vidim ze ste toho tu mooooooooc pocmarkali,co mate nove?dufam ze ste vsetci zdravy my uz zaciname betarit uz sme ako sto certov 😉 a 15.12. poletime asi zas za ocinom do uk a vratime sa asi az koncom januara.

lilus aj my gratulujeme k siedmim mesiackom saska davidkovi cmuk posiela.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre