Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
12. nov 2008

Dakujeme, aj David Sasenke cmuky-cmuk! Dnes bol ako divy a aj uplakany, nevedel spinkat. Zeby uz konecne tie zubky?
Fiha, takze sviatky pri tatovi? A zdravi ste?

bambulka026
autor
12. nov 2008

Zuzka, ahoj, ani sa neozves co je s Vami.
Takze sviatkujete mimo sk?

zuzana24
13. nov 2008

ahojte kocky ja nic nestiham volako furt mi volaco vybehne teraz ide zima musela som auto prezut absolvovala som stk dalej som absolvovala testy na alergo mam ruky spuchnute nedokazem ani malu zdvihnut takze asi tak sa mame.dalej si musim pas vybavit malej rodny list lebo sa nam stratil v poste a zariadit vsetko na dva mesiace okolo bytu takze mame sa rychlo a zbesilo 😀

lilus sme zdravy na stastie este v decembri ideme na ockovanie proti zltacke.
zuzi budeme sviatkovat prec sa zasa celkom tesim 🙂

zuzana24
14. nov 2008

aj tu sa pochvalim pred 4 dnami sme oslavili rok a pol 🙂 a co tu babulky spiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiite ked nic nepisete? 😉

zuzana24
14. nov 2008

oazj put ako sa mate a ako sa ma zuzka poydrav ju.a kedy sa to stahujete?

jastericka
14. nov 2008

Zuzi, tak to máš rušno teda. A na čo si alergická?
Gratulujem Saške k roku a pol 🙂 🙂 🙂

zuzana24
15. nov 2008

evi ja na vsetko,vysli mi zle testy na pel a aj tie bakterialne mi vysli zle alergia na stafilokoky.dakujeme a ako bolo na vylete?

jastericka
16. nov 2008

júúúj Zuzi, tak to Ti nezávidím, ale dá sa to upraviť dákymi liekmi proti alergii, nie?

Na výlete bolo super, napísala som do snažiliek. Najmä super počasie bolo, lepšie ani nemohlo byť. Krása tie naše hory 🙂

zuzana24
16. nov 2008

no od januara idem chodit na pelove injekcie a pak zacne s liecbou na tie bakterialne tak uvidime ako mi to zaberie.

lila794
17. nov 2008

Ahojte!
Ideme sa pochvalit, maly mi uz asi 3 noci spal tak, ze sa zobudil iba raz a to sme dali iba cumlik a spal dalej a tuto noc prespal celuuuuuu. Este si to odskusame, ci to bude fungovat dalej a potom vam, Evi a Leni, dam recept, ako na to! 😉 Ale odnaucat babo od cicy v noci by sa malo az od 6. mesiaca - po nom to je uz len zvyk a ked uz babatko cez den papa aj nieco ine, tak je to pre neho strasna zataz pre traviaci system a oblicky.

bambulka026
autor
17. nov 2008

Ahoj,
Lila, tak to som zvedava na ten recept, lebo mne Martinko este stale v noci buntosi.

Zuzi, a to Ti tie alergie zistili len tera?
Predtym si ich nemala?

jastericka
17. nov 2008

lilaaaaaaaa: sem s receptom, na čo čakáš 😀 , aj ja chcem 🙂 🙂 . Pjosím, pjosím 😀 😀 😀
Krása, gratulujem Davidkovi , šikulka to je 🙂 🙂

lenocka80
17. nov 2008

Jeziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiis Lilka, sem s receptom. Rychlo !!! 😀 Ja sa tak tesim, ked sa vyspim, jezisi...hadam potom zacnem aj o dalsom dietati uvazovat 😀 😀 😀

jastericka
17. nov 2008

Leni, presne ako píšeš 😉 Neviem sa dočkať, kedy sa zobudím ráno vyspatá, júúj, to bude super.

lenocka80
18. nov 2008

Ale zasa pravda je aj taka, ze ja taaaaaak strasne rada objimam maleho, ked spinka vedla mna 🙂 Joooj to je fantasticky pocit, ked tak zaspinka spokojne pri mne...neviem ako sa tohto vzdam, ked na to pride 😀 😀 😀

vejinka
18. nov 2008

ja ho rada objimam..lebo mi tak nadherne babatkovsky vonia 😵

bambulka026
autor
20. nov 2008

Dobre rano,
dnes sme mali hroznu noc. 😖
Kazdu chvilu bol hore, neviem co mu je.
Posledne dni je taky urevany, a len by sa nosil na rukach.

lila794
20. nov 2008

Bambu a nie zubky? Ktovie, co mu je, chuda male! 😒

No, to spinkanie - zatial nam to funguje. Citala som, ze babatka po pol roku by uz nemali papat v noci, hlavne, ked sa uz prikrmuju, ze je to uz len zvyk a zataz pre travenie a oblicky, ale to som uz pisala. Nieco pravdy na tom asi bude. Tak ho treba postupne, nie naraz od toho oducit. Oklamat ho cumlikom, nejako utisit, ponosit na rukach... ale vraj najlepsie je, ked to robi ocino, lebo pri mamicke male citi mliecko. Ked uz vynecha jedno kojenie a zaspinka, aj to je uspech. Vraj by sa malo zhruba po tyzdni naucit prespat celu noc. Samozrejme, ak sa nebudi pre nieco ine - bolest, strach a pod.
Kedze maly spaval s nami a ja som sa nic nevyspala, lebo sa stale prehadzoval, ako ryba na suchu, vymysleli sme taku vec, ze sme odobrali jedno kridlo z postielky a prisunuli sme ku posteli. Ja som sice spala lepsie, ale maly sa stale budil - kazde 2 hodiny na cicik. A tak sme sa s muzom vymenili a vzdy, ked sa zobudil, snazil sa ho vzdy utisit a uspat. Zo zaciatku ho musel aj na rukach ponosit, potom uz stacil iba cumlik a po troch nociach spal celu noc. Zatial nam to funguje, uvidime, ci to aj vydrzi 😝 ale dufam, ze si aj od toho nocneho cicika odvykne. A sa mi zda, ze aj menej grcka. Tak za pokus to stoji, nie?
A maleho aj ja rada stiskam, ale stiskame sa cez den 😀

zuzana24
20. nov 2008

ahojte kocky zuzi mozno to bude aj tym pocasim bo ja mala je taka,ja som tiez taka nijaka z toho pocasia a deti su este citlivejsie na to takze sa ani necudujem.vidis lilus a ja som toto ani nepotrebovala 😀 😀 😀

bambulka026
autor
20. nov 2008

Lila, no to s postielkou sme skusili i my a aj tak to nefungovalo.
On proste musi citit ze pri nom niekto je a ked nespi krizom cez nas, tak sa nas aspon rucickou drzi.
Skusila som ho oklamat takym macikom, ze sa bude drzat jeho, no vzdy sa zobudi.
V noci on uz dostane iba kusok caju a spi dalej, ked ma dobru noc 😀

Zuzi, asi to bude to pocasie, lebo po zuboch ani chyru.
Uz som skusila preventivne i Nurofen od bolesti, no nepomohlo.

Aj ja zboznujem ked sa v noci ku mne Martinko prituli.
Je ako take maciatko, schuli sa do klbka a fucka... 🙂

jastericka
20. nov 2008

lila: díky za rady 🙂 , vyskúšame

lila794
21. nov 2008

Babulky. ako?

Ozaj, a to stretko 5. 12. plati?

lenocka80
23. nov 2008

Ja by som to inak tiez vyskusala s tym spanim nocnym...akoze ho manzel bude cicikat, ale ja si to nejako neviem predstavit...Hlavne to ako bude pri nom plakat...A manzel pojde potom do prace nevyspaty...to by asi nezvladol. Joooj to je vyhovoriek, co? 😀 😀 😀 Ale asi by bolo dobre realizovat to cim skor, vsak Lilka?

to stretko by som brala

jastericka
23. nov 2008

lila: noo, dakedy nám to funguje, teda, že malú manžel uspí, ale včera sa to nepodarilo. A tiež si neviem predstaviť ako Lenka, že by malú v noci manžel uspával, keď sa prebudí. Lebo ona, keď sa začne mrviť a ja si ju nevšímam alebo nebodaj ju manžel zoberie na ruky, že ju ide uspať alebo jej dá cumel tak spustí rev. Zaspí znova len na cicke. Bože, kedy ju to odnaučím to naozaj neviem.

zuzana24
23. nov 2008

ahojte baby ake stretko?

lenocka80
24. nov 2008

Zuzi niekde tu padol navrh na stretko 5.12. Tak mozno ak sa dohodneme, tak to plati ten datum. Inak babky citala som na mestskom spravodaji, ze od 3.-6.12. bude Mikulasska chalupka na namesti s Mikulasom. ak sa stretneme, nepojdeme deturence pofotit? 😀

jastericka
24. nov 2008

Leni, to by bolo milé s tým Mikulášom 🙂
Môžem sa aj ja pridať s Martinkou???

lenocka80
24. nov 2008

Jasne Jastericka, uz sa tesim na Martinku...musime zoznamit tych nasich chronickych nespacov 😀 😀 😀

jastericka
24. nov 2008

tak super, ešte termín upresníme 🙂 🙂 🙂 aj my sa tešíme na Vás 🙂

ina77
24. nov 2008

ahojte zienky, viem ze je tu asi viacej mamiciek, ktore maju male deticky, ale urcite sa najdu aj take, ktorym deti uz chodia do skoly a prave tie mi mozno poradia: dcerka ide buduci rok uz do skoly a my sa rozhodujeme medzi Demanovskou cestou a Csl. brigady. Viete nam poradit pre ktoru skolu sa rozhodnut, alebo dat nejake tipy (bud osobne skusenosti alebo od vasich znamych). Vdaka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre