Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

bambulka026
autor
27. jan 2009

Baby, vydrzte, ono sa to casom upravi... 😉

bambulka026
autor
27. jan 2009

Zuzi, no co, bola si u doktora?
Som zvedava... 😀

vejinka
27. jan 2009

no zienky tiez mam pocit ze ma cicia celu...nestiha sa mi tvorit..ale flasu nedam ani za boha! vydrzim aj keby som mala kojit kazdych 15 minut! som si dala predsavzatie ze do 6 mesiacov budem len kojit...a to dodrzim ...teda ak pan boh da...denne pijem liter a pol mlieka..a dva litre caju..okrem toho hrozne vela jedla..len aby som mala dost mlieka..ja budem zachvilku vyzerat ako tucniak ale nevadi hlavne ze malemu bude dost 😉

jastericka
27. jan 2009

mliečko sa predsa dopĺňa priebežne, ono sa nám zdá, že máme prsníky prázdne, ale akonáhle začne bábätko sať, tak hormón oxytocín začne spúšťať mliečko.
Dakedy bábo začne sať a nejde zo začiatku nič a ako dlhšie saje, tak sa automaticky mliečko spúšťa a tvorí sa toľko, koľko má bábätko potrebu vypiť, ja by som tiež neprikrmovala

Kati, Sophi dávali aj v pôrodnici z fľašky? Zistila, že jej to z fľašky ide ľahšie, aspoň vieš, aká je bystrá 😉, sa jej nečudujem, že teraz nechce z cici piť, keď sa musí viacej namordovať.
Hádam sa to zlepší, držím palce

Zuzi, aj ja som zvedavá 🙂

vejinka
27. jan 2009

keby sa aspom tak necertil a nevykrucal hlavu kade tade...ale pekne papal ..a potom ho odstavim a on reve ...ale od hladu nie..lebo keby bol hladny tak cica nie?

jastericka
27. jan 2009

hej, hej, veru, keby bol hladný, tak by mal cickať ako drak 🙂 Toto isté robí aj moja malá, ale to preto, že ju zaujíma všetko možné okolo seba a keď kojím, nesmie ju nič vyrušiť, lebo koniec.

zuzana24
27. jan 2009

caute kocky takze vcera som nestihla napisat,takze mam 8tt 😉 srdiecko ze mu bije ako zvon 9.2.idem na krv.takze tak zatial.sa tesim ale strasne sa bojim porodu ☹ idem sa modlit aby to bol cisar 🙂 viem ze je to este daleko ale ubehne to ako voda.

jastericka
27. jan 2009

ahoj Zuzi, jéééj, krásne 8 týždňov, teeeda, zmeň si profil na koňovi, že si tehuľka 😉
Prečo chceš len cisár? Ja som bola na izbe s babou, čo mala cisár a neviem teda či nebola ona na tom horšie ako ja. Ja viem, že je to indivindi. Ja som mala krásny pôrod. A nebojkaj 😉 , zvládneš to

lenocka80
27. jan 2009

Zuzi ja sa tiez pridavam ku gratulacii. Potom som zvedava ake to budes mat, ked sa babatko narodi, lebo ja by som tiez tak chcela mat druhe, ked marecek bude mat nejake 2 rocky 🙂

Babky nemate nejakeho typa na vikendovu dovolenku v nejakom lyziarskom stredisku aj s malym babom?

janka900
27. jan 2009

Zuzi gratulujem ti

paskova
28. jan 2009

Zuzka pridavam aj ja gratulaciu. 🙂 🙂 🙂 Hlavne aby ste boli zdravi.

vejinka
28. jan 2009

zuzi gratulujeeeem..ja naopak druhy by som xcela normalny nie cisar...ta rekonvalescencia bola hroznaaaa 😔

zrzuska
28. jan 2009

ahojte.

stretko na podbrezkach by bolo supeeeeeeeeer 🙂
lebo ked sa dostanem do LM tak na podbrezky ku mamine a do mesta velmi maaaaaalo ☹

zuzka gratulujem a nech to rychlo ubehne a vsetko ide tak ako si prajes 😉

katka to mi je luto. no chcem ti napisat ze mne mala odmietala prsnik mesiac ☹ takze viem ake to je. proste spustila hrozny plac a srd a ani za co sa ukludnit a chytit prsnik. ale potom to vzdala.
ja som jej davala z flasky cajik tak tiez zistila ze to ide lepsie z flase. inak som mala prave vtedy vela mlieka a vdaka tomu kojim dodnes. nechcela som to vzdat. bolo mi to luto kedze sa mi mliecko lialo.
tak mozno to este nevzdavaj. ak mas mliecka dost 😔
inak ja som si dlho myslela ze mam malo mlieka. mala bola stale na cicke a stale plakala. potom mi dr povedala ze je prejedena. ked som si ju par dni vazila pred kojenim a po kojeni zistila som ze je tam predsa len mlieka dosta a uz som nedokrmovala.

ali maly je zlatyyyyy 😵

alinka189
28. jan 2009

zuzi, gratulujem aj ja ku fazuľlke v brušku 😉

teším sa na to stretko. dúfam, že vyjde a že všetky prídeme 🙂

zrzuska, dakujeme a ved aj Ameli je zlatučká.

slonicek
29. jan 2009

Zuzi aj ja ti gratulujem 🙂

slonicek
29. jan 2009

Ahojte maminky ona saje pokial sa jej to leje z prsníka ked ho mám plný ale potom sa srdí plače už nechce tak musím odstreknut a dokrmit ju ja som neštastná stoho lebo mliečko sa mi tvorí aj ked nie každe tri hodiny ale potom už mám plné prsníky a všetko neodstriekam ☹ flašku má pohodlnu tak tam papá pekne .
Regi aj mne spáva cez den prespí a večer je hore srdí sa ale potom zaspinká a zobudí sa 2 krat za noc dávam jej aj čajík hipp granulovaný zatial jej dám jedenkraát za den 20 vypije ,no uvidím ako to bude dalej ale ja si myslím,že už nebude sat z prsníka dlho .

slonicek
29. jan 2009

jastericka v porodnici bola na prsníku ale tiež nechcela lebo som mala vtlačené bradavky potom pilla ale ju aj dokrmovali tak ma to mrzí že nechce papat z prsníka ja som už aj volala laktačnej poradkini aby mi poradila čo mám robit ked mám mliečko nechcem ho stratit aspon keby do 3 mesiacov vydržala kým nadobudne imunitu

paskova
29. jan 2009

Ja jej tiez davam Hipp cajik feniklovy, ale len ked zacne ckat. Lenze ona cka vzdy ked ju rozbalim. Nie preto , ze by jej bola zima, ale z toho refluxu. 😒 Viem, ze niektore maminy su proti cajiku, ale ked zacne ckat a nechce sat z cicky ako jej inak pomozem? Takto si z flasky vypije zo par hltov a hned prestane. Mne Sofi v pohode pije aj z flasky aj z prsnika. Problem som nemala ani pri Natalke, takze dufam, ze so Sofi to tak bude tiez. 😵
Ona takisto vsava 2x za noc, lenze nie vzdy hned zaspi. Aj dnes bola hore od piatej do osmej. Oci ako kuvik, obzerala sa dookola a mna islo porazit. 😝 Ja totiz neviem spat ked ona je hore.
Katka kde chodis kocikovat?

jastericka
29. jan 2009

Kati, máš to ťažké, ale nevzdávaj to, si super mamina, že to nechceš vzdať, veď možno sa to napraví, uvidíš a keď nie, no tak bude papkať UM, ale keď to ide aj do peňazí, že?

Aj my dávame kočky čajík a v pohode. Tiež feniklový a pekne sa mi po ňom vykaká 🙂

zrzuska
29. jan 2009

ja uz malu cez den nekojim iba malokedy ked je mrzuta tak mi vypije 260ml caju a vecer jej robim zas aby mala aj na noc kebyze chce a na rano kym jej vychladne novy cajik. 🙂

katka evka ma pravdu. ja som si vzdy hovorila, tak ked sa neda tak sa neda. kebyze je na UM tak co uz. vsak nic sa nedeje. treba vsetko skusit ak chces naozaj kojit ale zase netrap sa ak to nejde 😉
a co ti poradila ta poradkyna? lebo mne velmi dobre vzdy poradili.

slonicek
29. jan 2009

zruska poradkyna povedala že ju mám stále dávat na prsník aj ked sa srdí aj ju dávam stále ale potom ju dokrmim materským čo odstreknem dnes ju idem vážit kolko vypije z prsníka tak uvidím podla toho čo bude dalej

slonicek
29. jan 2009

regi to ani moja nespí očká ma ako kukučky pozerá poplače si a potom zaspinká spala tuto noc pri mne nepáčilo sa jej v postielke 🙂 chodím aj na nábrežie kočikovat lebo mi tam býva mamina tak sa možme dohodnut ked tam budem a stretneme sa a tebe vypije dost z prsníka vydrží ti nanom?ja som už vyskušalavšetky polohy pri kojení.

slonicek
29. jan 2009

jastericka nebudem to vzdávat budem kojit dokým to pojde a dufam že vydržím čo najdlkšie dnes večer ked ju okupem tak si ju priložím len keby vydržala .

slonicek
29. jan 2009

Regi kolko jjej dávaš toho čajíku ja jwej dám tiež ked sa jej čká lebo z prsníka nechce cez den jej dám ked prídeme z vonky tak 20 vypije porad koplko jej mám dávat ked má 3 týždne?to jej stačí 20 či to má málo?kupila som jej hipp granulovaný.

zrzuska
29. jan 2009

kati neviem ci robis dobre ze jej das z flasky. ja som proste nedala. iba ked uz som bola moooooooooc zufala a to sa stalo par krat za ten mesiac co mi vrieskala a odmietala prsnik. proste ja som bola vtedy chvalabohu tvrdohlavejsia.
potom uz aj to UM bolo stare cize som jej nemala co dat. takze bohuzial musela mi chytit prsnik a tahat. tiez sa mi na nom hadzala, plakala na raty akoby ju z koze drali.
alebo vies co mi este zaberalo? nedala som jej ani MM z flase ani UM. ja som jej dala caj trosku z flase a chytro prsnik do ust. vtedy sa mi vzdy chytila. potom som uz aj to zatrhla lebo stale vymyslala a caj som jej zacala davat urcitu dobu lyzickou a flasku som total vylucila aspon na isty cas. neskor sme davali caj zase z flasky.

ja by som tiez potrebovala poradit co mam robit. mne tiez mala vymysla pri jedeni. baby co mate starsie deticky prosim poradte mi.
ameli totalne ale totalne bojkotuje zeleninu. proste ju nechce. nezje ani za co. cize obedy 0bodov. uz som jej skusila rozne sposoby pripravy, uz aj mäso uprazit na oliv. oleji a udusit zeleninu, kase, hustejsie, redsie, ochutene-cukor/sol. proste nic nezabera. proste mi to nezje. nechuti jej to. ☹ ☹ ☹
co mam robit. vsak zeleninu musi jest. jogurt mi pekne zje, chlebik zacala vypluvat do ruky a chce sama jest tak ju nechavam. sa mi zda ze aj pri ovocnej presnydavke sa srdi. dnes som jej dala do ruky udusenu mrkvu tak zjedla.
dakujem za rady

vejinka
29. jan 2009

ahojte kocky pridala som nejake fotoze 😉

adryana
29. jan 2009

Ahoj Zrzuska , ja som to vyriesila tak ,ze som pridavala do zeleninoveho jedla jedno ocistene jablcko prekrojene na 4 kusy a potom podavala spolu so zeleninou a maskom a odvtedy nemam problem . Dufam ,ze som pomohla ...

jastericka
29. jan 2009

Aďka, aj ja tak robím, do zelenino-mäsových príkrmov vždy zamiešam ovocnú presnidávku a to má vlastne ako kompótik a spapá to.

Dnes sme mali deň......od dvanástej na obed až do večera nechcela spinkať, potom tradične zaspala po kúpaní a o 20.30 taký plač, to som ju ešte nepočula.....slzičky len tak padali, moooja malinká, asi ju bruško bolí.
Na obed som jej dala kurací vývar s rezančekmi, ja neviem či bol mastný alebo čo ☹

adryana
29. jan 2009

ty mas tiez sidielko doma podla toho co som vcera na stretnuti videla, mala je zlatucka a velmi ziva , to je dobre urcite bude sikovna a bude sa rychlo ucit a tym ti bude robit radost ...
Evi a nemoze plakat z toho ak jej rastie novy zubok ??? ak ju boli dasienko hmm??

jastericka
29. jan 2009

Adi, veru živá 😝 , ale ona nemá byť po kom kľudné dieťa. My obaja s Miškom sme boli živé dietky, len teraz v dospelosti sme skôr utiahnutejší. Tak som Vám včera tíško závidela, ako Vám babuľky pekne vysedkali a pekne sa hrajkali a to moje šidielko stále sa muselo vrtieť, krútiť, ach jaj.... 🙂 Ale je moja, hehe a ju ľúbim najviac na svete 😉
Aj ja som nad tým rozmýšľala, že zúbky, aj sme jej potreli ďasienka a dokonca sme jej teraz pri tom plači aj Nurofen dali, zatiaľ spinká, uvidím dokedy. Ak jej idú viaceré naraz, tak to musí bolieť.

Ale som sa tešila včera, že Vás konečne vidím. Miško môj povedal, že sa mu veľmi Alžbetka páči, je taká tmavá ako naša Tinka. A Nellinka bola tiež bohovská, že? Také kuriatko malinké ešte. Musíme si to dakedy zopakovať u nás napríklad.

Idem do sprchy a spať, tak dobrú noc všetkým 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre