Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
29. jan 2009

Lucka, ja mu davam do zeleninky spicku z banana, najskor mu to davam take viacej bananove a potom coraz menej, vlastne ho oklamem. A tak to spapa.

Evi, aj Davidko to robieva. Presiel mi uz na jeden spanok. Spava na obed, tak 2-2,5hodiny a v pohode je cely den. Vecer tiez placka, bolia ho dasienka a aj v noci sa casto budi s palcom. 😝

Uz mi zacal chodit za jednu ruku. 😉

adryana
30. jan 2009

Evi, ja som bola sama prekvapena ,ze Alzbetka tak pekne sedela ale to ona vzdy ked je v novom prostredi , ale keby si ju videla doma tak to sme obidvaja v pozore ... rada si zopakujem stretnutie velmi sa mi pacilo aj to ako to pekne Martinka pripravila a babatka odchadzali s milym darcekom.... kludne sa mozme stret. aj u nas ,dohodneme sa ... tiez som bola rada ,ze vas konecne vidim inak ako v kociku 🙂 a tolko otazok som malaaaaa a nestihli sme tak mozno nabuduce 😎 drzte sa baby

jastericka
30. jan 2009

presne Adi, aj ja som sa chcela veeeľa popýtať, ale keď všetko sa točilo okolo tých našich hviezdičiek a nič sme nestihli 😅 , nabudúce, hehe

lila, to pekne, keď už chodí za jednu ručičku, to je zlaté a na to, že má ani nie 10 mesiačkov, wow

vejinka
30. jan 2009

lilka nooo obrovske pokroky robi ten tvoj mrnus 😉

jastericka asi to ozaj budu u nas zuby natrela som mu ich calgelom a uz je dobre...a tri krat denne teraz buvaaa ale to uspavanie je hrozne..a muz mi ochorel chudak..prestahovala som ho do druhej izby lebo tuto nik nespal on chrapal a smoklil a my s malym furt hore 😖

paskova
30. jan 2009

Ahoj baby, ja som mala doma manzela styri dni, tak akosi nestiham. 😉 Citam, ze deticky su coraz sikovnejsie, vacsie a krajsie. A rastu ako z vody, ved uz aj Sofi ma 2 mesiace, a ako keby to bolo vcera ked som chodila s bruchom.

Kati, ja malej narobim 50ml caju a to ma na cely den. Ona si da len par hltov a ked prestane ckat uz jej flasku vytiahnem z pusky. Mne mala cez den paradne spi, vlastne doobedie zatial prespi cele na balkone takze vsetko stiham porobit. 😵 Poobede chodime von, ku svokre a tak, horsie je vecer po tj siestej ked mrnci. Ale na druhej strane nemoze v kuse spat. A , ze vraj musi sa aj doooobre vyrevat, aby jej narastli prsia. 😀 😀 😀 Kludne sa mi ozvy ked budes v meste mozme pokocikovat.

jastericka
30. jan 2009

veji, tak myslíš, že mu ten calgel pomôže? Musím aj ja vyskúšať....lebo už som skúšala Mundisal a Kandibene či ako sa to volá, ale mám pocit, že jej to veľmi nepomáha. Ona to len rada cucká, keď jej natieram ďasienka, vtedy mi ide prst zožužlať, chutí jej to 😀
Júúj, nepríjemné, keď je manžel chorý, aj môj spí vždy v obývačke, keď je prechladnutý, je to tak lepšie.

Regi: fakt neuveriteľné, Sophi má 2 mesiačky, hehe, to letí...

lila794
30. jan 2009

Evi, mne sa Mundisal zda lepsi ako Calgel, ale vyskusaj. Mam pocit, ze mu nezaberaju ziadne geliky na zubky 😝

porubenka
30. jan 2009

Ahojte maminy,
ja som sa tu uz davno neukazala, este niekedy na zaciatku ked sa mi maly narodil, a teraz uz ide mat 5 mesiacov. Mozem sa pridat?

Zuzka: vitaj doma z Anglicka. A coze to tu citam? Cakas babatko? Jeeeeeeeeej, srdecne gratulujem. Sa tesim.

Slonicek: drzim palceky aby Ti Sophia zacala papat z prsnika. Viem presne cim prechadzas. Moj Lukasko nechcel papat z prsnika a ja som 5 mesiacov odsavala mliecko a krmila ho z flasky. Kazdy den som ho aspon raz prilozila, niekedy si trosku pocmuckal, inokedy krical na raty a odstrkoval ma. Teraz v januari akoby zazrakom zacal pekne papat, tak som ho pomalicky den po dni davala coraz viac na prsnik a menej na flasku. A pochvalim sa ze predvcerom v noci som posledny krat odstriekala mliecko a vcera aj dnes bol uz iba na prsniku 🙂 . Dufam, ze mu cica zachuti a kym bude mliecko uz si ju nepusti. Takze este raz Slonicek, drzim palceky, aby ste to obidve vydrzali a malicka sa naucila na prsnik co najskor.

porubenka
30. jan 2009

Este sa chcem spytat, cvici alebo cvicili ste niekto z vas Vojtovu metodu? My ju cvicime druhy tyzden, a mam pocit, ze to nezvladnem. Maly hrozne place, a ja placem s nim... Pomohlo by mi keby som sa mohla porozpravat s nejakou maminou co to cvicia tiez. Drzkajte sa.

jastericka
31. jan 2009

ahoj porubenka, to si mala teda ťažké, keď si musela 5 mesiacov odsávať mliečko...Odsávala si odsávačkou alebou ručne? Mne to odsávačkou a ani ručne veľmi nešlo, nikdy som neodsala viac ako 50-100ml. Klobúk dole, že si to nevzdala.
Prečo musíte cvičiť Vojtovku? Poznám jednu maminu, býva na Nábreží, ktorá cvičila so synčekom Vojtovku, bola taká zlatá, raz som ju stretla v Poliklinike a drobec jej akurát spal a ona mu cvičila s nôžkami. Väčšinou, že v spánku, ale záleží aj od toho, aké cviky musíš cvičiť, ak aj s hlavičkou, tak to sa v spánku nedá.

Ja nemám skúsenosť....malý si na to časom zvykne, len to chce asi koopec trpezlivosti, držím palčeky

lila794
31. jan 2009

Porubenka ahoooj! Rastiete poriadne! Drzim palceky a prajem vela trpezlivosti! Nepoznam nikoho, kto by to cvicil, ale babatka vraj pri tom veeeeelmi placu.

Evi, ake mate noci? Ja uz normalne nevladzem! Davidko je hore skoro stale, kruti sa, prevaluje, potom zacne plakat a iba cica ho ukludni. Ani Nurofen nezabera, co to moze byt? Kedy to skonci? Uz mam niekedy chut ho odstavit, ale samozrejme, vzdy ma to prejde. Som vsak zvedava, dokedy to vydrzim!!!!

porubenka
31. jan 2009

Jastericka, dakujem. Veru, boli obdobia ked som to uz chcela vzdat... Odsavala som odsavackou, obycajnou nie elektrickou, a ked niekedy neslo tak aj rukou. Ale rukou to bolo dost tazke.

Maly sa nam narodil o mesiac skor, a k tomu velmi rychlo priberal, tak je taky trosku lenivejsi, a este na konci 4teho mesiaca nam nedvihal hlavicku. Tak preto nas neurolog poslal na Vojtovku. Par dni po navsteve neurologa Lukasko hlavicku dvihat zacal, no napriek tomu sme museli zacat cvicit. No a rehabilitacna sestra si este vsimla, ze Lukasko drzi zavrete pasticky. Jeden cvik mame ked lezi na chrbatiku, jeden ked lezi na brusku - no a je to zamerane na tie rucicky, a na svaly na chrbatiku aby mu spevneli.

vejinka
31. jan 2009

lila...no moja sme na tom podobne az an to ze moj je mensi a tiez mam pocit ze zo vsetkym buchnem dnes v noci nic nespal... ☹

vejinka
31. jan 2009

porubenka..vitaj kocka kde ty sa flakas? 😉 no s tou vojtovkou je to tazkeee...ale vydrz mas moj obdiv 😉

jastericka
31. jan 2009

porubenka, hmm, tak tie cviky sa nedajú v spánku cvičiť, čo opisuješ. Tá mamina, čo som ju spomínala, jej synček sa narodil s dákou deformáciou nožičiek a podstúpil operáciu, preto cvičila s nožičkami. Aj môj obdiv máš a veľkýýýý, neboj, všetko bude dobré

dievčence moje, aj ja sa hlásim do klubu nevyspatých mamičiek..

lila, veru spíme zle a ja som už Martinku začala odstavovať, do roka by som chcela prestať kojiť. Keď si vezmem, že teraz ju kojím cez deň najviac 3x a v noci tak 2-3 krát a taaak veľa sa mi prsia nalievajú, ach jo, kto vie či sa mi to do roka podarí ☹ Ja viem, že čo by iné maminy dali za mliečko a kojili by aj do roka, ale mňa to hrozne vyčerpáva a tie noci.....lila, my sme hore každých 15-20 minút a ako Ty opisuješ, len sa Maťka vrtí, krúti.......a teraz posledné noci ešte o druhej ráno oči ako sova vyspaté a tak ju musím uspať na cice a nad ránom už ani poriadne nespíme. Stále dúfam, každú noc, keď idem spať, že bude lepšia. Raz sa to predsa musí zmeniť, nie?
Ani nám Nurofen nezaberá v tom, že by sa menej budila, len je kľudnejšia a neplače.

vejinka
31. jan 2009

jastericka presne taku noc som mala aj ja dnes ☹

lila794
31. jan 2009

My to iste! Evi, aj ja ho chcem kojit maximalne do roka a ako ju odstavujes? Ja ho cez den kojim tiez 3x, ale v noci, do kelu, aj viacej 😝 ja uz na to nemam nervy a myslim, ze imunitu uz hadam ako tak nabrali, nie?

paskova
31. jan 2009

Jaj baby tak ja vas obdivujem, ze to tak zvladate s tym kojenim. Aj ked si myslim, ze to je uz trapenie ked clovek z toho nema radost. Podla mna rok kojit bohato staci, tu imunitu ziskaju v prvych mesiacoch. Mne Sofi vydrzi niekedy aj 4 hodky bez papania inokedy by jedla kazde 2 hodiny. Neviem si vysvetlit cim to je. Co sa tyka mlieka, ja som este minuly mesiac nazbierala za den tak 50ml najviac a teraz ani 20 nie. Myslite se, ze stracam mlieko, alebo, zeby Sofi viac vytiahla? 😒

porubenka
31. jan 2009

Babenky, dakujem za podporu, ste zlate.

Drzim Vam palceky nech Vam deticky v noci lepsie spinkaju. Lukasko sa nam posledne tyzdne budil tak 1 - 2x za noc. Napapal sa a krasne spinkal dalej. Uvidime ake to bude teraz, ked sa uz naucil na prsnik. Ci si nezmysli, ze chce papat kazdu chvilocku 🙂

jastericka
31. jan 2009

lila, odstavujem asi tak, že postupne som začala vynechávať niektoré kojenia počas dňa a nahradila som ich UM. Kojím len, keď je malá moc nervózna. Najhoršie je to v noci, lebo pri nočnom kojení sa najviac mlieko tvorí....dávam jej čajík, keď sa veľmi preberie alebo vodičku, snažím sa kojiť čo najmenej. Sú noci, keď papá len raz, ale dakedy nezaberá nič, ani čaj, ani voda, ani cumeľ, musí na cicu.....V podstate neviem či je toto správny spôsob odstavovania

Regi, podľa mňa nestrácaš mliečko, len sa Ti už tvorba upravila tak, že sa Ti tvorí tak akurát pre Sophi, podľa jej potrieb...

veji: súcitím s Tebou 😔

zrzuska
1. feb 2009

ahojte.
no ja malu neoklamem. ale este vyskusam. ked ona opica ma rada kupne no ale to jedna stoji 45,- to by sme skrachovali 😖

pozeram ze ste mali stretko? aj fokty su?

nam zabrali jedine dva gely: kamistad gel a dentinox. nic ine. ostatne nam boli na dve veci. myslim ze len tieto dva sa mozu dat iba 3x za 24hod, cize su asi silnejsie. 😕

uz mame doma novu autosedacku. jaaaaj tak sa jej tesim. ameli sa v nej hrozne paci. tak vyskala od radosti. to vo vajicku nikdy nerobila, tam sa hnevala. ale tu vidi von z okna aj dopredu aj na ocina ked soferuje. lebo na neho sa furt vykrucala.

drahy ma trening teraz a potom ideme do tatier tak sa tesim 🙂

alinka189
1. feb 2009

Luci, aké stretko? 😲

lila794
1. feb 2009

Ahojte,
Evi, kupila som UM, zajtra ideme do poradne, tak sa popytam, co mam robit. Uz som sa pevne rozhodla pre odstavenie, lebo zase som rano vstala z hroznou migrenou. Myslim, ze to uz naozaj nema vyznam, ked som cely den ako mrtva, stale ma boli hlava, musim potom brat lieky a aj tak kojit nemozem. Cez den ho kojim maximalne 3x, on uz celkom pekne papa. Tak vyskusam, po dohode s dr., to UM.

Luci, my uz mame novu sedacku od 7 mesiaca - maly uz pekne sedel a do vajca sa nam uz nezmestil. A to sme mali velke vajicko. Nevedel tam vydrzat a v tejto je spokojny!

Stretko sa len chysta, nie?

Prave som doma bez maleho. Boli sme na obede u nasich na Nabrezi, nasi ho chceli, tak som ho tam nechala. Ako mi je fajne, hoci furt na neho myslim!!!!

Musim sem hodit nove foto, uz davno som nic nedala, ale musim si najst cas na zmensovanie, co mi ide na nervy!!!

vejinka
1. feb 2009

ahojte kocky tak ja som volala z doktorkou a povolila prikrmi..tak som utekala do kaufiku a kupila som sunarku ryzovu s kukricou od ukonceneho 4. mesiaca dala malemu a veru spapal asi 5lyziciek a chutilo mu aj sme to nahravali

ale mam problem zjavne som od muza ochorela a malemu od poobedia zacali sopliky a hrozne kasle davam mu stoptusin a odsavam kazdu chvilku..uz ani dych nemam a mzovi som vravela ze tuto noc sa uz moze prestahovat k nam do izby ze to uz nema zmysel..uz sme to chytili

paskova
1. feb 2009

vejinka to je mrzute, ze ste ochoreli. ☹ Aj ja sa tej chripky strasne bojim, zajtra ideme do poradne tak sa chcem opytat dokiny co by som si mohla preventivne nasadit, lebo tiez uz smoklim. 😒 Ja totiz z ovocia jem len jablka, takze imunitu mam urcite riadne oslabenu.

jastericka
1. feb 2009

ahojte žienky

veji, keď to je tak, stačí, aby bol jeden doma chorý a razom to prejde aj na ostatných... ☹ tak sa rýchlo liečte.
Mne veľmi pomáhajú homeopatiká. Coryzalia na nádchu, každú hodinu jednu tabletku a na hrdlo Homeogene alebo Homeovox a na kašeľ Stodal sirup.
Teraz v čase chrípky si dávam preventívne 1x do týždňa Oscilococcinum.

lila, potom napíš, čo Ti poradila doktorka, aj mňa to zaujíma. A aké UM si kúpila. Ja som najskôr kúpila Bebu, ale tú mi vôbec nechce, tak mám doma 750g balenie zbytočné. A teraz papká Nutrilon, ten jej chutí.

Luci, nemali sme stretko, to som sa len ja stretla s dvomi kamarátkami, čo majú také dievčatká ako my a jedna z nich Aďka sem občas nakukne, tak sme si písali, že ako bolo dobre a tak 🙂
A akú máte autosedačku, značku a do koľko kg?
Dakedy ľutujem, že som nekúpila do 36kg, lebo máme do 18kg a keď Maťka má už teraz 10kg 😝

lenocka80
1. feb 2009

Babky prave som strosku pocitala, co ste popisali...Ja mam zasa problem, ze moj Marecek sa asi prave odstavil sam!!! ☹ 😠 Uz stvrty den mi nechcel mliecko pred spanim....a vcera uz ani v noci...Ale co je najhorsie, neviem co s tym, lebo mliecko potrebuje a on nevie pit z flasky...ako mu dat UM? Z lyzicky? to bude trvat aj pol hodky kym to vypije...Asi to budem tiez riesit s Dr.

zrzuska
1. feb 2009

my sme chceli vydrzat vo vajici co najdlhsie ale uz to fakt surilo teraz.

mame recaro 9-18kg cierno sedu. suprova je. a matros mikroplys. paradna je.
evi vsak uz tak rychlo nebudu priberat uz budu bezkat 😉 🙂
ameli ma 9kg 🙂

jastericka
1. feb 2009

Leni, mojej sestry dcérka sa odstavila tiež sama, keď mala 8 a pol mesiaca, z dňa na deň a sestra plné prsia mliečka....
A to Ti už vôbec nevypije ani trošku? Čo robíš s mliečkom v prsiach? Odsávaš to alebo sa Ti to vstrebe? Neviem si to vôbec predstaviť. Musíš to mať ťažké aj po psychickej stránke, že?

Leni, tak ma teraz napadlo. Mne Maťka tiež nechcela vôbec žiadnu fľašku chytiť. Potom mi kamarátka priniesla fľašku, čo má cumeľ v tvare ženského prsníka a aj technika satia je taká ako z cici, je to Tommy Tipie či ako sa to píše, majú ju hore v Priore v tom detskom obchode. Je výborná, ja mám jednu na čajík a takú istú na UM. Skús, možno ju chytí. Inak neviem, možno z hrnčeka? A ako Ti už Marek spinká v noci? Je to lepšie?

Luci, idem si hneď kuknúť na nete, akú to sedačku máte 😉 To je Ameli chudučká oproti našej. Dúfam, že keď začne chodiť, už tak priberať nebude, ako píšeš.

Dobrú nôcku

jastericka
1. feb 2009

hehe, Luci, pekná, schvaľujem, vyzerá pohodlne 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre