Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

paskova
7. feb 2009

Ahojte, aj som za stretko, len sa dohodnime kedy a kde. 🙂 🙂 🙂

lila794
7. feb 2009

Baby, maly ma strasny kasel, taky vlhky a dnes uz aj sople, sice take vodnate. Teplotu nema, myslite, ze mam ist na pohotovost?

paskova
7. feb 2009

No ja by som sla. Aspon ti ho tam popocuvaju a budes kludnejsia. 😉

jastericka
7. feb 2009

dobré ránko žienky, idem sa Vám trošku posťažovať, to bola noc... 😢 😢 😢 😢 😢

Tento krát som ale nespala vôbec. Do polnoci som nemohla zaspať ja a od polnoci bola Maťka stále hore. Plakala, od 3-4,30h sme pozerali telku a potom dáko zaspala, ale zase na etapy
Ale pripisujem to tým soplíkom, lebo sa jej zle dýcha a steká jej to dole a kašle.

Tak sa ideme cez víkend liečiť. Peknú sobotu všetkým

lila794
7. feb 2009

Evi, a ako sa idete liecit? My sme mali to iste, do 2hej pekne spinkal a potom stale hore. Tiez ma sopliky poriadne -ale take vodnate. Furt mam pusteny vysavac.

jastericka
7. feb 2009

lila, presne, aj ja stále vysávam, lebo sa bojím, aby jej to všetko na priedušky nepostekalo..... až mi je blbé, lebo v noci furt vysavač púšťať....no ale čo, tak keď mám dieťa choré, no nie?
Aj Martinka má také vodnaté sople, môže to byť aj zo zúbkov, čo mi doktorka povedala, že to tak detičky mávajú. Lebo, keby to bola normálne nádcha, tá by už mala byť na ústupe, lebo trvá 7 dní a toto máme už piaty deň a ešte stále tak isto.

No liečiť asi tak, že jej dávam Libenar do nošteka, potom počkám, nech jej to porozpúšťa hlieniky a potom jej odsajem noštek. Doktorka nám kázala dávať Stoptusin - kvapky proti kašľu. 9 kvapiek 3-4 krát denne podávať s vodou, čajom alebo džúsom, ja jej to dávam do čajíku, lebo toho vypije najviac.

Ja papám homeopatiká, možno jej to ide aj trochu do mlieka, kto vie...paragrippe na chrípku a coryzaliu na nádchu

Tak sa vyliečte skoro....papa a prajem lepšie noci 😉

zrepka
7. feb 2009

Ahoj baby som rada ze mi pisete, dakujem za odpovede.bude sa mi lepsie rozhodovat.

Tak mate trampoty so soplikmi?! To je makacka hlavne v noci .My sme zatial velke sople este nemali to len obcas sa mu nahromadia ale to len tak normalne ako zdravemu dospelemu.Ja ked mam pocit ze na mna daco lezie tak hned chmulam homeopatika to vzdy zaberie a hlavne myslim ze to naozaj ide do mliecka lebo Matko este chory nebol.a to sme este byvali u nasich ked mama mala straaasnu chripku.Najlepsie je podla mna Oscilococinum to som dala dva razi malemu do trosky vody.Je to sladucke spapal to z lyzicky.Vrela odporucam ako prevenciu v chripkovom obdobi.

Jalen dufam ze si to neskor Matko nevynahradi aj s urokami ked este nebol nikdy chori. ☹

paskova
7. feb 2009

Ahojte babky, my sme akutat prisli domov od svokry. Ja tam taaaak rada chodim. 🙂 🙂 🙂 Je to jedine miesto, kde si troska oddychnem, aspon mi tam malu trosku pomojkaju. Ja som totiz cele dni a noci na nu sama, a veru niekedy mi dobre padne ked si ju niekto ponosi, povaruje. Trapi ma, ze skaredo papa, trha sa, placka, zase sa prisaje, no je taka nervozna, neviem preco. Napapa sa strasne rychlo, netrva to ani 10 min, ale asi jej to staci, lebo dalsiu davku pyta az po 2,5-3 hodkach. Vasi ako casto papali? Ved keby bola hladna, hadam by pytal papat, tak dufam, ze jej staci moje mliecko. 😉
Este sa chcem opytat, ci ste vasich drobcov dali ockovat proti rotavirusom? Ja totiz stale vaham co robit. 😒

tictactoe
7. feb 2009

vitam dalsiu zuzku v gangu! dufam ze sa ti na liptove bude pacit 🙂

ja som vcera zacala otuzovat mojho krpca a dnes rano som uz vyberala sople 😒 a ako vidim tak to naliezlo na vsetkych. zrepka, ake homeopatika beries ked na teba lezie daky bacil??? ja sa napchavam pomarancami ale vraj to nie je dobre na mlieko pre drobca.

paskova, dominic takto papa ked je uz velmi unaveny a ide spat. tiez sa vadi s cickou, hundre do nej, zacne mrncat a sermuje rukami, vtedy ho zacnem kolisat a hladkat po tvari, sem tam aj zanotim a ono to zabera 🙂 a papa asi kazde 3 hodiny, niekedy sice aj castejsie ale on je velky hlados. a co sa tych ockovani tyka, ja som sa na to pytala mojej doktorky a odporucila mi pockat do aprila, lebo vseobecna poistovna to nepreplaca. v aprili by mali o tom rokovat a ocakavaju ze preplacanie schvalia. ja som chcela tu pneumokokovu vakcinu, no ale este teda pockame a uvidime ci si ju budem cvakat alebo nie.

tak pekny vikend vsetkym!!!

porubenka
7. feb 2009

Ahojte,

ja som mojho nedala zaockovat proti rotavirusu. Ale proti pneumokoku ho dam.

Aj my mame sopliky uz vyse tyzdna a nie a nie sa toho zbavit ☹

Pekny vikend.

lila794
7. feb 2009

Regi, my sme ho dali zaockovat. By som si to vycitala, keby ho dostal. Ale to je kazdeho vec.

Dobru nocku vsetkym usoplencom 😝

zrepka
7. feb 2009

tictavtoe: Oscilococinum ale aj Paragripe je super a hlavne lacnejsia varianta.Najlepsie je ale mat to vzdy po ruke aby sisi dala hned ked mas coilen najmensie podozrenie ze na teba nieco lezie lebo cim neskor zacnes tym dlhsie liecba trva.Hlavne nemusis sa bat ze nieco pokazis aj keby si chora nebola neublizi to ani babatku ani tabe.Cisto prirodny produkt!

zrepka
7. feb 2009

My sme tiez ockovali aj Rota, mali sme vsetky vakciny naraz takze Matko chudiatko to dostal do obydvoch noziciek ho pichli a potom Rota do pusi.Nasa doktorka vravela ze tak je to najlepsie je to pri jednej bolesti a potom moj nazor je netreba s tym vahat a zaockovat co sa da kym je babo zdrave lebo potom sa nemoze kvoli soplom potom kvoli kaslu a tak...Mato to zvladol hrdinsky ani neplackal ani teplotu nemal len po preockovani trosku zvysenu ale to vraj bolo z tej hexavalentnej co je povinna pre vsetkych.

Co ja viem tak Pneumo je od 1.1. 2009 zadara pre vsetky deti do 3 rokov. My sme to stihli este pred novym rokom takze sme platili ale nebolo to az tak drahe.

Horsie Rotarix tam boli dve vakciny za 5000Sk takze ak mate moznost pockajte to by som aj ja asi vyuzila.NAjvatsie riziko nakazy Rotavirusom je vraj v spolocenskych zariadeniach ako skolky a nemocnice kde je vela deti tak pokial mate mimino ktore je doma a nema starsieho surodenca alebo rodica ktory by pracoval v nejakej rizikovej skupine az tak to neponahla(rotavirus napada aj dospelych ale na dospely organizmus to nema az taky tazky dopad proste iba par dni hnackuje a prejde to ale male deticky to privelmi dehydratuje).

Dobre teda mamulky liecte sa ockujte sa a dajte vediet ako to dopadlo dobru nocku.

paskova
8. feb 2009

Ahojte maminy, takze s tym Rota pockam do aprila, ale este sa nato opytak dokiny, co ona nato. Vdaka za radu. 😉

loss
8. feb 2009

ahojky vsetky skusky uspesne dokoncene do 3.marca mam volno a mame nove fotky tak kuk 😵

paskova
8. feb 2009

loss congratulation 🙂 🙂 🙂 🙂 , ja obdivujem vsetky maminy, ktore stihaju skolu pri drobcoch, takze mas moj obdiv. Nellynka je krasnucka, baculata princeznicka. 😀

loss
8. feb 2009

dakujeme 😉

alinka189
8. feb 2009

baby, ale rotarix sa má podať do polroka, vraj...my sme ho dali, prvú dávku už máme, tento mesiac ideme na dalšiu+pneumo.

Regi, ved to na mňa kričala Loss 😀

paskova
8. feb 2009

no alinka ju som si vobec nevsimla, co ,ma teda mrzi. 😠 Ved ked budes v meste a budes mat trocha casu kludne mi daj vediet, ja kazdy den kruzim po namesti sama. 😀

jastericka
8. feb 2009

ahojte

Táni, teda, Nellynka vyrástla, je zlatučká, už taká slečna, už to je človek, nie bábätko 😉 Príďte nás pozrieť, radi Vás uvidíme....keď sa Martinka dostane z týchto soplíkov, tak potom....
Chystáte sa ísť plávať? Teraz niekedy by mal začínať nový kurz....
My už chodíme len raz za týždeň vo štvrtok, lebo dva krát bolo už na nás moc.

Tinku sme tiež dali zaočkovať, aj rotarixom, aj prevenarom naraz.

Martinke už je lepšie, táto noc bola v pohode, tak som rada...papa
🙂

zrepka
8. feb 2009

paskova fakt na to by som aj bola zabudla Rota treba zaockovat aj preockovat do 6m.Alinka ma pravdu Aby ste to nepresvihli

zrepka
8. feb 2009

jastericka vy uz mate jeden kurz za sebou?My sa chystame na ten koncom februara a bude to nas prvy.mozno sa s vami stretneme 🙂

lila794
8. feb 2009

Ahojte, my sa mame na figu!!!! Maly kasle ako das, az sa z toho pogrcka, dusi, hrozneeee!!! Boli sme na pohotovosti, vraj ma chripku. Tak sa liecime, dala nam sirup na uvolnenie priedusiek a sirup od kasla. Inak je v pohode, len ten kasel a sopliky. Ale noc bola, chvala Bohu, dobra, ani odsavat sme nemuseli. Inak, uz beha za jednu ruku o 106.

Loss, super, si sikulka.

Aj my sme dali ockovat vsetko naraz, bolo to dobre.

zrepka
8. feb 2009

jej lila to je je teda ozajstny pacient ☹ .Ale hadam ho to rychlo prejde ked je taky zivan.A ked sa dobre unavi aspon sa vyspinkate.

loss
8. feb 2009

Evi jasne ze prideme len napis kedy a uz aj skaceme do auta mala beha po kolenach je na zozratie 😵
lila dakujem
a Evi jasne ze chceme ist plavat ved nan Matka zavola alebo nam das vediet ty

loss
8. feb 2009

paskova ja som malu nedala a ani nedam zaockovat doktorka mi povedala ze ked nie je chora tak netreba chvala bohu 14.2.ideme mat 9mesiacov a este sme neboli chore 😵

vejinka
9. feb 2009

ahojte kocky tak my sme uz ako tak zdravi..ale sopliky este maaa..ja uz ani teplpotu ani sople 😉

vejinka
9. feb 2009

aj my sme ockovali vsetko naraz..a uz mame za sebou aj preockovanie a vraj teraz do roka budeme mat pokoj..tak uvidim

vejinka
9. feb 2009

co sa tyka stretka...napiste kedy a kde a ked bduem moct tak dojdem 😉

paskova
9. feb 2009

Ahojte baby, dnes je otrasne pocasie, davate deticky spat na balkon aj ked je takto? Lebo moja Sophi na balkone dokaze spat aj 3 hodky, vo vnutri mi nikdy nespi dlhsie ako hodinku, tak teraz vaham, ci ju dat von. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre