Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

vejinka
9. feb 2009

my budeme doma aj tak ma maly este sopliky

jastericka
9. feb 2009

zrepka: my už máme tretí kurz za zebou, chystáme sa ísť na štvrtý 😝 . Maťka sa už potápa jedna radosť....ale ako rýchlo sa to naučí, tak to aj veľmi rýchlo zabudne.....keď sme neboli asi dva týždne plávať, tak už to bolo cítiť. Ale nejde o to, aby vydržala pod vodou dlhooo, ale aby sme mali radosť z toho, že sme vo vodičke a to je super 🙂

lossík: dám Vám vedieť, jasnačka 🙂

žienky, ani my nechodíme s Maťkou von, keď je chorá, pre istotou...

lila: aj Maťka hrozne kašle a tiež ju napína z toho. Aké kvapky Vám dali na pohotovosti? My jej dávame Stoptusin. 9kvapiek / 3xdenne dáme do čajíku a ten chvalabohu pekne vypije, tak sa jej uľavilo trošku.

To stretko nechajme na jar, keď už bude teplúčko, že nebudeme musieť tie naše detičky tak babušiť. Neviem si to predstaviť s toľkými kočíkmi a budeme ich niekde vyzliekať....potom, keď hodíme len vestičky a polobotky a môžme ísť žúrkovať 😀

bambulka026
autor
9. feb 2009

Ahojte, aj my soplime obaja.
Teploty sa nam zatial vyhybaju, no radsej klopnem aby som to nezakrikla.... 😖
Von chodime i tak aspon na hodinku, ten vlhky vzduch mu robi lepsie, ako prekureny doma.

Zuzi, mne byvalo zle az do konca 4 mesiaca.
Nezavidim Ti to...no uz dako vydrzis.
Viem ze su na to i nejake homeopatika, skus pozriet na nete.

Loos, gratulujem k uspesne zvladnutym skuskam. 🙂

Ja som zacala davat Martinkovi ked ma moc upchaty nostek na noc 1/4 Dithiadenu.
Lekari to sice moc neodporucaju, no mne to poradila susedka a aj mama vravela ze ked sme boli maly tak nam to davala.
Dam mu to zhruba hodimu pred spanim a krasne mu to uvolni nostek a kedze ma utlmujuce ucinky tak i lepsie spi.
Ani Fenistil a ani ine kvapky co mu doteraz predpisala nemali taky ucinok.
Vzdy to vydrzalo len par hodin, a potom bol do rana i kazdu hodinu hore co sa mu dychat nedalo.

lenocka80
9. feb 2009

No babulky, tak to mate doma vesele s tymi svojimi chorobkami 😉 My sme zatial zdravy klop, klop...dufam, ze nam to vydrzi, lebo este horsie noci ako teraz by som asi nevydrzala 😝 A ide nam siedmy zubok 🙂 Dnes zacal konecne troska stvornoskovat, len on ide tak, ze troska podide a skusa sa postavit...stale ma ten zadok vo vzduchu 😀 Nooo a este sme mali dneska aj nehodu ☹ Sa postavil pri posteli a zrazu sa pustil a chcel urobit krok...no teliatko moje male a roooovno na celo ☹ Tak mame otlaceny koberec na cele.... ☹

paskova
9. feb 2009

lenocka neboj, takych padov este bude 😉 Nikdy nezabudnem ako Natalka v chodke preletela cez prah a hodila taku sipocku, ze sme si mysleli, ze to uz nerozhodi. No to bolo placu ☹ Svokor krical na nas, ze sme ju dali do chodky, no plakala cela rodina ale nastastie sa jej nic nestalo.

lila794
9. feb 2009

Leni, super!!!! A tie pady? Uz ich ani neratam! Moj oco vravi, ze to je otazka tyzdna-dvoch a Davidko zacne chodit sam, lebo sa nam pusta a niekedy ostane stat, napr. ked si dava flasu do ust a ani nevie, ze stoji, potom sa zacne rehotat.

Inak sa mame na figu, noc bola strasna. Kaslal, odsavali sme, nakoniec som mu dala Nurofen, tak sa mu ulavilo. Rano este horsie - kvapky vyvrackal - ked kaslal, tak sa nam nejako podarilo ich do neho dostat. Uz negrckal, tak hadam bude lepsie. Sople ma take, ze sa mu az krvava ranka pod nostekom urobila. Chuda. A este ma aj hnacku a nechce papat - idu mu aj zubky do toho vsetkeho.

Evi, nam dala Ventolin na uvolnenie priedusiek - ten mam davat 2 dni, na kasel Mucosolvan. Myslim, ze uz je to trosku lepsie, ale uvidime. V stredu kazala ist na kontrolu. Na pohotovosti bola dr. Droppova. Poznate ju niekto?

lenocka80
9. feb 2009

Teeeeda Davidko je sikovnyyyy, to je paradicka 🙂 to vam naozaj za chvilku ide chodit...sranda. Dufam, ze sa rychlo vylieci. Ozaj ta dr. Droppova nieje nahodou taka starsia s drdolom vo vlasoch?

waitinka7
9. feb 2009

Ahojte baby,
dlho som tu nebola, bola som mesiac mimo LM a tam som nemala net. Kym som vsetky prispevky precitala, trvalo mi to min. hodinu. Vsetky nase deticky tak rychlo rastu.... Ved moj Tomasko ma zachvilu 7 mesiacov. Ja by som tiez rada uvitala nejake stretko...jastericka, navrhni termin, miesto, ty si taka dobra organizatorka. Urcite si vsetky budemem mat co povedat.

lila794
9. feb 2009

Waiti, veru, leti to!!!

Leni, nie nie je to ta.

jastericka
9. feb 2009

ahoj waiti: fakt, už 7? jééééééééééj, neuveriteľné...... 🙂 ako by to bolo len včera, keď sme si písali, čo a ako k pôrodu si treba zobrať, že? 😀
Noo, ja som napísala svoj názor, že to bude lepšie na jar, keď sa trošku oteplí a teraz, keď je každú chvíľku niektoré decuľo choré a všade je chrípka by som to neriskovala. Neboj, na jar určite dačo zorganizujeme.

To už niektoré detičky budú chodiť, Davidko s Marekom minimálne, možno sa k nim pridajú aj kočky Martinka s Nellynkou a Amelíčatko a vlastne Ameli už asi chodí, že?....kto sa pridá do klubu jarných chodiacich detičiek??? 🙂 🙂

teším sa, pekný večer všetkým 🙂

lila794
9. feb 2009

Ja by som to tiez dala na jar, ved je tu o chvilu, bude to aj lepsie, deturence dlhsie vydrzia. Veru, Ameli uz bude mat pomaly rok, isto uz beha o 106. A dievcatka su sikovnejsie, pockaj, zrazu zacnu behat jedna radost.

Vecer mi uz sirupy nevygrckal a vyzera, ze mu je uz lepsie, chvala Bohu. Uvidime, aka bude noc, lebo ta minula bola hrozna.

Dobru nocku!!!!! a vyspite sa!! Deturence, spinkat, ok???

bambulka026
autor
10. feb 2009

No ako ste spali?
My celkom dobre az na to, ze uz o 6 rano bol hore.

Lila, to odsavanie soplikov ti nezavidim, Davidko je uz tiez chlap a udrzat ho pri tom urcite nie je sranda.
Aspon Matko mal vo vasom veku tolko sily, ze som potrebovala na odsavanie pomoc.
My uz nastastie vieme smrkat, teraz by ho neudrzala ani armada. 🙂

To stretko radsej odlozme, ved je tu naozaj vela chorych detureniec, a ani to pocasie nie je najlepsie.

lila794
10. feb 2009

Noc? No, okolo 22 plac, skoro hodinu, dali sme Nurofen a spinkal do rana, idu mu aj zubky, tak to mame o to veselsie. Odsavanie - spotena som ako mys. Iba si na neho sadnem, chytim hlavku a tak. Ale kvapky do nesteka mu dokazem dat iba s pomocou. Ma uz cez 11kg.

Zajtra ideme na kontrolu,tak uvidime. Rano po sirupe to je hrozne, kasle tak, ze mu slzy tecu, z nosa tecie, aj sa pogrcka, hrozne.

Drzkajte sa!!!

zuzana24
10. feb 2009

caute kocky aj ja vitam dalsiu zuzku medzi nami dufam ze sa ti bude u nas pacit 🙂 takze kocky zatial mi nic neprechadza vcera som bola na krvi a prisla som dom a hned som utekala na WC ☹ dalsia vec doktor mi predpisal lieky na to "spinenie" dal mi na vyber bud nemocka alebo doma lezat ale popri saske sa to neda,a najhorsie je ze mam bolesti aj takze asi ho budem musiet navstivit znova ale co ked si nemozet dovolit ist do nemocnice.inak chory sme aj mi boli sme v nedelu na pohotovosti ale zrejme to bol len nejaky virus bo mala len teploty ale ustupili jej na druhy den tak super.ale teraz pre zmenu asi na mna lezie nieco ☹

lila tak sa mozme niekedy stretnut a poprechadzat na podbrezkach bo ja som teraz tiez u nasich.

joj baby drzte mi palce aby bolo vsio ok ozaj a 23.2.idem na prvy ultrazvuk.

lila794
10. feb 2009

Zuzi, neboj, bude dobre. Vy to zvladnete!!!! Davaj na seba pozor. Jasne, mozeme sa poprechadzat, ked sa vyliecime. Uz aj na mna volaco lezie, do kelu!

jastericka
10. feb 2009

Zuzi, zvládneš to, ako Ti napísala lila a všetko bude dobré!!!! Prvé mesiace sú kritické na tie nevoľnosti, aj špinenia. Kázal Ti jesť aj magnezium? Mne kázal, keď som špinila. Tiež taký hnedý výtok som mala, aj kamarátka to mala. Oddychuj čo najviac, kedy sa Ti dá....vyliečte sa čo najskôr, budem na Vás myslieť 🙂

A do kelu, tak som sa tešila, že sa už oteplilo a dnes táto snehová nádielka 😠 , nemám rada zimu 🙄 🙄 , nič sa mi nechce robiť, mám rada slnko, to mi dodáva energiu a tieto vírusy všade naokolo, bleee. Už sa teším na jaaarrr 😎

Aj ja mám s Martinkou teda čo robiť, keď jej sama odsávam soplíky, ona strašne nohami kope, také ich má silné....a plače ako drak, chúďa, ale na druhej strane sa jej vždy uľaví, keď môže lepšie dýchať.

Dobrú nôcku, nech je lepšia pre všetky nedospaté maminky 😉

stankalm
10. feb 2009

ahojte maminy a malí pacienti ☹
Poteším Vás..postupne ako budú Vaše detičky staršie, s tým odsávaním to bude lepšie, ja som sa tiež nabojovala s Tamarkou, manžel robí celé dni do noci a tak som si musela na ňu doslova obkročmo "sadnúť" a odsávať...bolo to strašné...ale teraz, ked má soplíky, sama vytiahne vysávač, ľahne si na gauč a nič, pohodička...samozrejme, že trosku pomrnká, lebo nie je to 2krát príjemné, ale radšej vydrží toto ako smrkanie...

zuzka24...drzím palce, nech si rýchlo ok ... doktorom sa povie, že ležať, ked máš doma neposednú princezničku, však? 😉

Evi - jašterička...ako sa máte? Dostala si sms? Voľáko nám to nevychádza sa stretnúť ☹
Ja sa naopak teším, že nasnežilo...vytiahneme sánky a bude paráda, trošku sa povozí, pogulujeme sa a potom taká vyštípaná dobre zaspí 🙂 Vy nemáte sánky? Ze by si Martinku trošku "inak" povozila? Taký super vzduch dieťaťku so soplíkmi len prospeje 😉 Držkajte sa.

paskova
11. feb 2009

Ahojte zienky,
zuzi, to mi je luto, ze ti je plano. ☹ Ja som to nastastie nepoznala ani pri jednom tehotenstve, ale ked si pri mamine urcite ti pomaha so Saskou a nie si na vsetko sama. Neboj, len ten zaciatok je kriticky, uz bude len lepsie, drzim ti palceky. 😉
No z toho snehu sa netesim ani ja. Uz ked si predstavim, ze vzdy si musim kolesa na kociku ocistit, kym vijdem do bytu mi je plano. 😒 Ale aspon vsetko je bielucke. Aj mojej Sophi obcas musim tahat sopliky, ale ona dokaze spinkat na balkone doobedu aj 3 hodky, tak mozno, ze jej ten zimny vzduch robi dobre a nema ich tolko. 😉 😉

waitinka7
11. feb 2009

Paskova, teba som vcera stretla v meste...presla si okolo mna s kocikom, aj som sa ti chcela prihovorit, ale sla si s Natalkou aj s jednou pani, tak som to radsej nechala tak...
Inac aj moj Tomasko nejako posmrkava, dufam, ze nechytime daku chripku alebo co....

lenocka80
11. feb 2009

Cauko babky, ja sa tiez tesim zo snehu...huraaaaaaa konecne je vsade bielo 😀 Rozmyslam zobrat maleho aj na sanky, ale ak neprestane snezit, tak to nema vyznam, lebo to by sa mu asi moc neratalo, keby mu snezilo do tvare 😀

Zuzi drzim ti palce, aby ti vsetko dobre dopadlo a hlavne preslo to spinenie. Ja som to mala dokonca az do siesteho, ci siedmeho mesiaca...a nielen spinenie ale aj krvacanie, takze viem si predstavit co prezivas. Tiez som sa hrozne bala, lebo pri tomto je to bud alebo...Ale stale som sa Marekovi prihovarala, ze ho veeeeelmi chceme, dokonca meno Marek znamena "bojovnik", takze si ten zivot vybojoval 🙂 Mne dr. predpisal aj Duphaston a tiez lezat, bola som ale doma...no samozrejme je to ine, ked uz mas doma jednu babulku.

paskova
11. feb 2009

waitinka to bola moja svokra, isli sme na nakupy, na postu a tak. A prihovorit si sa kludne mohla, ja stale pokukujem po babach ktore kocikuju, ci nahodou niekoho nespoznam. Mozno, ze niektore si o mne myslia, ze mi sibe 😀 😀

jastericka
11. feb 2009

Regi 😝 😀 , presne aj ja, keď náhodou sa mi podarí ísť do mesta.....škúlim po všetkých, čo kočíkujú ako sprostá 😀 😀 .
Minule som sa taaak rozčúlila sama v sebe v lekárni pri Bille, stála som v rade, bolo tam dosť ľudí a aj chlapov....prišla mamina s kočíkom, no niet toho človeka, čo by jej dvere podržal, tak sa mordovala s otvorením dverí, tak som vystúpila z radu a pomohla, no samozrejme na pôvodné miesto ma už nepustili 😠 ....

Stani: a ešte včera, keď som zaspávala som si hovorila, že Ti musím napísať, dostala som sms, pravdaže...my sme teraz chorí, už aj mňa to chytá....Martinka hrozne kašle, keď sa jej hlienik dostane do krku, tak vygrcká všetko prúdom, čo predtým papala ☹ . Aj Miško je chorý, je doma a lieči sa....mňa zatiaľ len bolí hrdlo a pokašliavam, dúfam, že sa to nezvrtne na dáku chrípku, ale jem homeo a čajom sa nalievam, tak hádam bude dobre.
Už mi je to blbé, že sa stále nevieme k Vám vybrať, keď zakaždým do toho dačo príde....teraz táto choroba, ach joo...

S tými sánkami je to super nápad, len keby sme mali 🙄 , musíme dáke kúpiť, na budúci rok už určite, možno sa jej tam bude viac páčiť ako v kočíku 🙂

vejinka
11. feb 2009

baby stal sa zazrak po prveeee docitala som knizku kazde dieta sa vie naucit spat..a po druhe hned som to vyskusala na erikovi..nakojila nexcel spat..tak ho dala do postielky vedla neho zajaca nesqik jeho oblubena hracka..a pohladila po vlaskoch a isla prec z izby..taky rev spustil ze koniec sadla som si do obyvacky a cakala 3 minuty..po troch minutach velkeho revu..som prisla za nim on cely mokry od slz ale mal podbrazdnik takze nebol mokry na tricku som ho pohladkala dala mu cumlik pockala kym prestane plakat co bolo do minutky..a odisla este som poriadne ani nevysla z izby uz spustil hrozny rev..zasa som si sadla do obyvacky cakala 3 minuty a isla za nim..tentokrat trvalo asi dve minuty kym prestal plakat..otocila som ho ku zajacikovi na bok dala mu pusu pohladkala po licku povedala ze ho velmi lubim ale xcem aby sa naucil sam zaspinkat v postielke..a odisla som ...na moje velke prekvapenie som nepocula nic..po troch minutach som sa isla pozriet a erik spi...

jastericka
11. feb 2009

veji: gratulujem, tak krásne sa Vám to podarilo...len tak ďalej....potom daj vedieť či sa mu aj spanie v noci upravilo 🙂

lila794
11. feb 2009

Ahojte, Evi, rano sme mali tiez grcaci poplach, este v lahu pri kojeni sa rozkaslal a vsetko mliecko prudom vygrckal, o chvilu som ho nakojila a to iste. Ja som to mala aj v nohavickach. Je to hrozne pozerat na dieta, ked mu je zle. Boli sme u nasej dr. a povedala, ze hnacku ma z tych hlienov, ze to len vykaslat a ze je dobre, ked to vygrcka. Ale Davidko nic ine nechce, len cicik, piskotku a trochu cajiku. Dala nam Ventolin kazdych 8hod. 3dni, Pamycon do nosteka kazde 2hod. a Sinupret kvapky do cajika. Dufam, ze sa mu uz polepsi, lebo nestiham prat. A ze to ma kvoli tomu, ze mu ide vela zubkov naraz, tak ma oslabeny organizmus a lapil to. Ale vraj je to len slaba viroza.

Veji, super!!!

Evi a chodis s malou von, ked ja takto chora?

Ozaj, Davidko nam uz spravi sam 3-4kroky, taky je potom stastny 😀

waitinka7
11. feb 2009

Co sa tyka toho poskulovania po mamickoch s kocikmi, to sme asi viacere, ja sa urcite pripajam. Hoci vela mamiciek v meste poznam.
Vejinka, moj maly Tomasko zaspava vzdy sam v postielke, ja ho nikdy necicikam ani neuspavam. Proste sa napapa, polozim do postielky, trosku si pomrmle a do desiatich minut zaspi. Ked mu nahodou vypadne cumel, tak mu dam, ale rozhodne s nim nezaspavam v posteli alebo tak. Ja ho davam spat asi dost skoro, o siedmej, ale je tak nauceny od mala, a ja mam este cas porobit si svoje veci.
Lila, to musi byt krasne, ked vidis, ako tvoje male zacina chodit. Strasne sa na tieto okamihy tesim.

paskova
11. feb 2009

Baby drzim vam palce aby ste mali cim skor zdrave deticky.
Este sa vratim tomu pokukovaniu: no ja vobec nikoho nepoznam, zotiz vsetky moje kamosky uz maju velke deti, ja som totiz vekovo trosku pred vami ☹ ☹ ☹ , takze preto kruzim stale sama.
A k tomu spinkaniu, Natalka od malicka zaspavala sama v postielke a so Sophi je to uplne inak. Koli tomu refluxu sa ju bojim samu nechat, takze ked zaspi po kupkani je pri mne pri telke a v noci spi vedla mna. Uvidim ci ten reflux nezmizne po pol roku a spanie budem riesit potom. Len dufam, ze to nebude neskoro.

lila794
11. feb 2009

Waiti, veru je to krasne, mas sa na co tesit!!! To mas super, ze ti Tomasko tak sam zaspava bez toho kruteho ritualu. Ja moc nie som zastancom tejto metody z tej knihy, zda sa mi to prilis drasticke. Lenocka dokonca nasla clanok, kde aj autor knihy poprel tuto metodu. Ale to je kazdeho vec. Davidko stale zaspava so mnou a v noci spinka s nami. Ale nevadi nam to. S manzelom sme sa dohodli, ze sa dame cetou vztahovej (citovej) vychovy. Je to tazke, ale hadam prospesne. 😉
Ale chcela by som, aby mi maly takto zaspaval a spaval v postielke, juuuj! 😉

jastericka
11. feb 2009

lila: presne aj my sme asi ten prípad, čo aj vy. Tiež jej idú horné zúbky naraz, tak má oslabený organizmus, slabo papá a to grckanie je hrozné ☹ . Vonku zatiaľ nechodíme, keby mala len soplíky, tak by sme išli, ale hrozne kašle. Keby že viem, že mi v kočíku hneď zaspí, tak by som aj išla, ale keď ona plače v kočíku a vzpína sa, otvorené ústa a sa bojím, že by jej nafúkalo a ešte viac by ochorela....ale zajtra sa už chystám, aspoň na chvíľu, ak nebude veľmi fúkať.

Regi: nebude neskoro, neboj, všetko má svoj čas, dieťatko si samé povie, že chce už spinkať vo svojej postieľke a nie pri mame. Martinka spala do pol roka časť noci pri mne a časť v postieľke, lebo bola stále na cicke nalepená. A teraz? Ak náhodou v noci ju idem nakojiť, vydrží pri mne len chvíľku a už sa začne nervózne metať, vtedy viem, že chce ísť do svojej postieľky, preložím ju a spinká ďalej.

Už sa hrozne teším na jar a leto 😝 😝 😝

paskova
11. feb 2009

No to si ma potesila Evi, uz som sa bala ci to nebude neskoro. 😉 A co sa tej zimy tyka ja ju tiez nemusim. Je to na nervy kym malu poobliekam, chudence deti. 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre