Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lenocka80
23. feb 2009

Cauko babky, idem aj ja chvalit svojho drobca 😀 Dnes prave zacal chodit s choditkom, som ostala riadne vyvalena, ked sa toho zrazu chytil a prefrcal cez izbu, ja som nemohla z neho...A potom som vyskusala si ho k sebe pustat a spravi tak dva krocky a potom sa na mna hodi..no super to je. A tak sa z toho tesiiii, joooooj zlatucky je.

Lila aj my sme taky "turisticky" dufam, ze v lete nejaku turu vymyslime spolu. My teraz chodime na bezky, ked sa da.

zrepka
23. feb 2009

lila a putyna alebo aj niekto iny z Podbrezin: pocujte ak ste dnes doma a nemate nic na plane nevybehneme von je tak krasne vsade vela snehu.vy sa mozte sankovat a bobovat a my budeme buvat v kociku. ak chcete vybehneme do Vitalisoviec na vlek vcera som presla kocikom hadam utlacim aj dnes 😀 .
Inac tak som rozmyslala mozno ste nas uz niekedy videli kocikovat mam sedomodry kocik a vzdy beha popri nas maly biely pes taky gulasik.Myslim ze je to dobre poznavacie znamenie 😉

zrepka
23. feb 2009

lenocka tak sa tie nase dietky ale rozbehli!!! ale je to radosti ze?ako sa tesia so svojich pokrokov.uzasni su. zlaticka nas.Matko sa dnes tak navytrapil ze zaspal ako dudok 😵 dufam ze mu to vydrzi aspon zo 2hodinky.

My by sme sa tiez pridali k turistom ja som tiez dost behala po horach kym som Matka nemala.Uz som sice vysla z formy ale na jar sa to chystam napravit. mozme potom nieco vymysliet.

paskova
23. feb 2009

Ja som sa turistike nikdy nevenovala, hanba mi, ked byvam na Liptove. 😀 , ale ked beriete aj zaciatocnicky rada sa k vam pridame aj my.

zrepka
23. feb 2009

super paskova aspon nebudem sama co bude fucat ako jez 😀 .Alebo sa vybereme najskor potrenovat aby sme stihali na proficky nie 😉

zrepka
23. feb 2009

ozaj a kedy idete na to rizikove?alebo ste uz boli?dufam ze to bude vsetko ok.daj vediet.Ale asi vas tam poslali aby vas vyradili z evidencie rizikovych deti no nie!Ja myslim ze to bude tak 😉

mirica23
23. feb 2009

Tictactoe ahoj,
ja malého kojím a plne som ho kojila do 6 mesiacov, síce skoro každé dve hodky, ale zvykla som si. Prikrmovať som ho začala až ked ukončil 6 mesiac, tak ako mi kázala dr. Podľa mna, ak ti malý dobre prospieva, tak ho nemusíš prikrmovať skôr. Bola by to škoda. Ja som si tiež sem tam myslela že mám menej mlieka,ale ked malý pekne priberal a bol spokojný tak som to nechala tak. A teraz ked už papá aj tuhu stravu,tak sa mi moc cez den už nechce kojiť, čiže tým pádom mám menej mliečka,takže ho kojím už len ráno, na olovrant a večer. A niekedy v noci si cicne. Ale na večeru už tiež asi zavediem nejakú kašu, lebo už mu to moc nestačí. Ináč ja som začala prikrmovať varenou mrkvou, fakt dať len tak pol lyžičky na koštovku, na druhý den zas a tak zoznámiť ho s lyžičkou a s tuhou stravou. A mäsko som dávala asi až keď ochutnal skoro všetky druhy zeleninky, ktoré môže.

tictactoe
23. feb 2009

no tak sa nam to ocne predsa nevyhlo, dnes sme boli uz na kontrole a zial budeme musiet ist do mikulasa. regi, ty si tiez bola so sophi, kde je v nemocnici ocne? a zobrali vas hned alebo ste cakali kym pridete na rad? doktorka vravela ze mu to zrejme budu musiet pozret sondou 😢 mam z toho obavy bo uz len teraz sme plakali obaja, len s tym rozdielom ze mna nebolo pocut tak ako domca.

mirica23
23. feb 2009

tictactoe,
a prečo idete na očné? Aj my sme chodili ale nie do nemocnice ale normálne do polikiniky v LM.

tictactoe
23. feb 2009

kvoli slznym kanalikom, nema ich priechodne. uz mu to dva krat preplachovali a stale nic, tak nas doktorka poslala do mikulasa do nemocnice. ja mam z toho ozaj bobky ☹

paskova
23. feb 2009

Zuzi my sme tiez boli na ocnom iba v nemocenskej. Nas tam objednala nasa dokina a tak sme nemuseli cakat, hned nas zobrali. Nam to ocko len nastastie preplachli, takze to nebolo az take zrozne. Budem ti drzat palce aby ste to zvladli.
My ideme zajtra na to rizikove, som zvedava co povedia.

mirica23
23. feb 2009

aj my sme chodili na prieplachy presne kvôli tomu, že sa malý narodil s užším slzným kanálikom. A chodili sme tam od narodenia veru často - asi každé dva týždne, aj dosť dlho- asi dva a pol mesiaca, ale oplatilo sa. Od vtedy má očko krásne. Akurát nám povedala dr. že ked bude mať nádchu tak môže mať očko zahnisané znova.Chodili sme k dr. Sýkorovej a tam nás vždy vzali prednostne, bez čakania. Je to veľmi milá dr. aj sestrička je zlatá. Jasné že detičky plačú, ale vraj nie preto že ich to bolí, ale preto že ich musia držať aby sa nemohli ani pohnúť. Ale ja som rada že sme to "vyliečili" vtedy ked bol taký maličký, lebo teraz by to bolo horšie. Fakt sa nemáš čoho báť, malému to pomôže.

paskova
23. feb 2009

Zuzka ma napadlo, ze ocne v nemocnici je v tom pavilone ako porodnica, hore na tretom. To rizikove je tiez tam, my zajtra ideme na 10:20, mozno, ze sa stretneme. 😉

lila794
23. feb 2009

Zuzi, neboj, my sme chodili do nemocky na ocne skoro mesiac. Uz som pisala, ze maly mal v kanalikoch zrasty a museli mu to sondazovat. Chodili sme tam kazdy druhy-treti den, takze uz sme tam boli ako doma. Je to vo velkom pavilone na tretom - nad porodnicou. Bude mu to robit dr. Sivakova - primarka - uzasna zena, naozaj! Davidko mal vtedy asi tolko mesiacov ako Dominic. Oni ti to tam vsetko vysvetlia, maleho zoberu dnu a ty pockas von. Najhorsie na tom je to, ze pocujes, ako placka. Vzdy mi ho dovolili nakojit, zlati boli. Neboj!!!!

Zrepka, Zuzka, az teraz som si precitala, ze si chcela ist von. A veru som videla predo mnou mamicku s bielym havkom. Nebola si to ty? Ja mam cierny sportak a bola som v takej oranzovej bunde. 😉

tictactoe
23. feb 2009

dakujem babenky, ja som taky strachopud!nech mu to len pomoze ked uz tak chuda place! lili, a ako mu to sondazovali? regi, ja pojdem uz hned rano, teda tak si to vzdy planujem ale kym sa vymotame tak je aj 10, ale uvidim... mozno zajtra prelomime rekord. ved mozno sa veru aj stretneme 😉 ja budem mat len modro-sivu autosedacku pricvaknutu na konstrukciu - vyzera to ako velmi maly smiesny kocik, tak ak by si ma nahodou videla tak len smelo do mna stuchni! 🙂

lila794
23. feb 2009

Tak podobne ako ten prieplach. Taku tenucku dlhu ihlu mu tam vopchaju. Neviedela som to, tak neviem presne. Ale uistili ma, ze to neboli. Mojej kamoske to robili, ked bola dospela a hovorila, ze to naozaj neboli, len je to neprijemne. Place, lebo ho drzia. Neboj, zvladnete to! A hlavne, nech sa to podari na prvykrat, nie ako my!!!

zrepka
23. feb 2009

tictactoe:ja som maleho iba dojcila skoro 6mes ale bez jedneho tyzdna snazila som sa co najdlhsie ale uz byval mrzuty a pytal sa na prsnik skoro kazdu hodinu aj cez den aj v noci tak som usudila ze uz je najvyssi cas.Hlavne som uz nevladala tak casto vstavat.a odkedy sme zacali prikrmovat tak sa budi tak 2-4 krat za noc. co je podstatne lepsie.

Ale Dominic nemate este ani 4mes ak mas malo mliecka skus pit vela vody,nestresuj sa a oddychuj kolko sa da.sprav vsetko pre to aby si ho mohla dojcit co najdlhsie.Su to tie najkrajsie chvile ktore poznam (aj ked v noci je to fuska).a hlavne je to daleko jednoduchsie ako v noci prihrievat flasku.

Ale ak mas malo mliecka a myslis ze mu to uz naozaj nestaci tak mozes zatial davat len umele dojcenske mliecko kym nedovrsite 4mes.

My sme zacali zemiacikom rozmixovanym v materskom mliecku.Potom sme pridavali vzdy jednu zeleninku raz za 1-2 dni.a po 2 tyz som zacala pridavat masko: kuracinka morcacinka a aby to mal pestrejsie z casu nacas mu kupim prikrmy z obchodu kde je aj zajacina telacina alebo jahnacina...Moze sa davat aj vajecny zltok ale len zltok lebo bielok je alergen. Skor nez dovrsi 6mes nie je schopne crievko spracovat lepok preto ziadne obilniny ani obilne vyrobky jedine ryza lepok neobsahuje.

tak sa drz mojka a pamataj kazdy prikrm znamena ze tvoje dietatko vypije menej mliecka a teda sa ti menej mliecka v prsnikoch aj vytvori.Cim castajsie a viac pije tym viac mliecka bude mat.Chce to len trpezlivost.Okrem toho najcastejsie obdobie pre laktacnu krizu prichadza okolo 3 a 6 tyz a 3 a 6 mes zivota dietatka. tak mozno vam prisla trochu neskor.Ale zvladnete to!!! Chcem ale povedat este jedno : ty si maminka tvojho dietatka a ak spravis vsetko pre zachranu dojcenia a ani tak nebudes mat pocit ze mu to mliecko staci tak potom mas pravdu ty.lebo mama to vie najlepsie.

lila794
23. feb 2009

Zrepka, halooo!!! Bola si to ty? 😉

zrepka
23. feb 2009

lila dokelu tak si to bola predsa len ty! uhanala som sa za tebou az kym si nezasla do uzemia kde byvaju moji svokrovci tak som sa nechcela moc ukazovat lebo keby ma zbadali uz aj by mi volali ze sa mam zastavit a maly spal dnes biednejsie tak sa mi nechcelo zase vysvetlovat preco nepideme... a potom som zase nechcela zostat stat na chodniku a cakat kym ku mne neprides pripadalo mi to trosku trapne.ale nabuduce uz mi neujdete!

zrepka
23. feb 2009

lila halooo tak teraz zase ty meskas s odpovedou!!!a zajtra co robite?Mohli by sme sa na niecom dohodnut aby som ta zase nenahanala po celych podbrezinach.chichi
skoda ze sisi neprecitala moj prispevok predtym nez si sla von bola by si ma spoznala ☹

lila794
23. feb 2009

Moja, uajtra sa hadam stretneme. Uvidim, kedy pojdeme. Ale urcite ta niekde najdem, ved Podbrezky su male. Tiez som uz bezala domov, lebo David bol mrzuty a v kociku mi uz nejako nevyspi. 😝

zrepka
23. feb 2009

dobre teda nechame to na nahodu sak sa uz spozname 😉

tictactoe
23. feb 2009

zuzi, dakujem za rady ohladom papania. ja mam mlieka az az a aj drobec sa napapa do puknutia, len sa mi vidi ze ma cumle velmi casto. vela deticiek v jeho veku, ba este mladsie uz vyspia celu noc abo sa zobudia 2 razy, a domco sa krmi aj pat krat a viac 😎 vstavanie mi nevadi, len aby mal to moje mlieko, ved ako hovoris, na behanie do kuchyne a ohrievanie flasky by som nervy nemala. a inak je spokojny, tak hadam dostava v tom mlieku vsetko co ma a moje obavy su zbytocne. chuda, po tom ocnom spal od 1nej, o tretej sa napapal a spal zase az do 6tej (a ja s nim 😀 )

zrepka
23. feb 2009

tictactoe tak si sa aspon trosku vyspala.Ja som raz kdesi citala jednu dobru radu ze ked si myslis ze uz sa svojmu dietatku nedokazes prisposobovat a uz je toho na teba privela tak si uz coskoro na to zvyknes.A je to pravda aspon v mojom pripade to fungovalo.Ked mal Matko svoje papkacske obdobie tak som neraz myslela ze sa to uz neda zvladat.ale dalo sa.Neboj moja treba vydrzat vsetko je ako ma byt tvoje zlatko je len velky papkac(presne ako to moje).Bude aj lepsie uvidis!A ak nebude tak si zvyknes 😀 😉

alinka189
23. feb 2009

ahojte, ako sa máte?
chceme sa pochváliť....už sa zo 2 týž.malý sám prevráti na bruško 🙂
dnes sme boli znova na očkovaní...rotarix máme za sebou, začali sme pneumokoky. dúfam, že nebude mať teplotu ☹

lila794
23. feb 2009

Zuzi, Zuzka ma pravdu!!!!!! Ja som maleho plne kojila 8 mesiacov, do 6. mesiacov som dokonca darovala mlieko, takze som to mala o to tazsie, ze som musela drzat dietu a odsavat, sterilizovat....a dalo sa! Maly cely cas papal kazde 2 hodiny, aj noci boli vesele, ale vydrzala som. Neboj, len to nevzdavaj a plne koj!!!! Maly sa ti odvdaci.

Ali, ahooooj! Davno ta nebolo. Super, maly sikovnik! Aj Marecek, aj Matko!

Waiti, mam kamosku, ktorej mala uz plazila v 4 mesiacoch, teraz ma 7 a uz davno stvornozkuje a beha po postielke 😀 to kazde babo je ine. David sa zacal plazit v 6mes. a 3 tyzdnoch - preplazil sa k notebooku 😀 a stvornozkovat v 8mich.

paskova
23. feb 2009

alinka tak to je riadne sikovnucky, ja som akurat minule citala, ze sa zacnu prevracat v 7. mesiacoch, aj sa mi to zdalo dost neskoro. Ja ked Sophi drzim na kolenach furt sa taha dopredu ako by uz chcela sediet, ale ze vraj to je este skoro, az v 6. mesiacoch by mali. Aj ked lezi furt tu malu hlavu dviha hore, no je to sranda s tymi nasimi detmi. 😀

tictactoe
23. feb 2009

tak ja si teda zvyknem 😀
regi, mne domco uz lezat vobec nechce, stale len sediet. aj ked ho chytim za ruky ked lezi tak sa uz sam vytiahne hore a ako hovoris hlavu tiez stale dviha len aby si uz sadol. tiez sa bojim ci mu to dako chrbticu nepokrivy.v stredu ideme na ortopediu kvoli klbom, tak sa na to opytam doktora ak nezabudnem. a na chrbat sa mi tiez prevratil len tri krat, aj to si myslim ze bola asi nahoda lebo to bolo asi tri tyzdne do zadu a od vtedy nic.
som len zvedava kedy teraz zaspi ked prespal cely den 😒 a naucil sa vyberat si cumel z pusy, len naspat si ho uz netrafi, tak ja teraz lietam ako na gumicke kazdych 20 sekund ku posteli 😝

porubenka
23. feb 2009

Ahojte.
Zrepka, aj ja sa chcem spytat ohladom prikrmov, kedze nas krtko uz ide mat 6 mesiacov, a o chvilu uz bude papat 🙂 . Ked mu dam na obed mrkvicku... a tak zeleninku, mam ho potom hned este nakojit? Lebo zo zaciatku spapa len trosicku a to bude hladny, nie. Ci ako? A este jedna otazocka, pridavala si do zeleninky aj trosku olivoveho oleja? Ci to az neskor?

Zuzka, drzim vam palceky zajtra na tom ocnom. Zvladnete to ! Budem na vas mysliet.

zrepka
23. feb 2009

porubenka jasnacka ked mu budes davat mrkvicku tak si vezme kolko mu bude chutit a hned na to ho dokojis zase kolko mu bude chutit.Zo zaciatku mozno vezme lyzicku dve.tak ho nebudes predsa trapit hladom... 😀
niektorym detickam to trva dva aj tri tyzdne kym im naozaj zacne chutit nejaky prikrm.ale je to ok.dietatko same vie kedy potrebuje aj tuhu stravu.Hlavne ich netreba nutit.ked nevezme netrap sa vyskusaj znova o par dni.musi mat z toho radost hlavne ono same no nie?
nas papkac sa na to vrhol s takou chutou ze som sa bala aby ho nezapieklo ale vsetko bolo vporiadku.Myslim ze on to uz naozaj potreboval.Ale uvidis mozno budes plne kojit ako lila Davidka az 8mes.Kazde babo ma svoj vlastny metabolizmus a inac si zvyka na nove veci.

a olivovy olej pomaha vstrebavaniu vitaminov rozpustnych v tukoch (a,d,e,k) mozes kludne pridat.najskor pol kavovej lyzicky ked uz bude dobre papkat tak aj celu.hlavne si vyber kvalitny olej nemusi byt ani olivovy ale aj slnesnicovy alebo repkovy ale kvalitny!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre