Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lenocka80
27. feb 2009

Citam, citam po tom internete o tych jedlach pre deti do 1. roku a vsade pisu inak...Niekde, ze tvaroh ok, inde ze nie...tak je uz neviem. Aj o tom syre je to to iste, ja to vzdavam 😝

lila794
27. feb 2009

Nam vravela dr. ze smotanove nie, ani krupicu, lebo sa z toho dost pribera a Davidko je kus chlapa, aj brusisko mu pretrca cez gate 😀
Pomazanky a pod. mu este nedavam, lebo este nevie papat chlebik, rozok len trosku poodtrha, nieco z neho popapa, ale neviem, ako by som mu to mala natriet, ked on to driape.
Activiu davam preto, ze tam su tie probiotika.

alinka189
27. feb 2009

baby, nestíham čítam...tolko píšete 😀 ako to stíhate?
kým ja všetko dočítam, tak malý volá 🙂
vidím, že sa máte všetky aj s deťúrencami dobre, tak som rada.
joooj, mna ten sneh vonku vôbec neteší, nedá sa s kočom ani chodiť poriadne
☹ ale aspon nám svaly narastú 😀

zrepka
27. feb 2009

no baby tiez sa musim priznat ze cim viac studujem knizky a casopisy o dojcenskej vyzive tym vetsi chaos z toho mam! vsade su rozdiely este som nenasla dva zdroje ktore by sa vo vsetkom zhodli.Tiez sa snazim dodrziavat niektore zasady ale myslim ze vsetko treba s mierou na nicom netreba velmi bazirovat.Precitam si poradim sa s dokinou a spravim si svoj nazor.My chodime ku Mudr.Kyselovej tak som zvedava co mi v pondelok povie (ideme do poradne) potom vam dam vediet porovname

stankalm
27. feb 2009

no ak môžem pridať vlastnú skúsenosť...tak tvaroh od 1 roka, ale jogurty sa môžu aj skôr, ale fakt by som vylúčila tie smotanové, Vám také chutia? No mne teda nie a ani Tamarka taký nezje. Ona má najradšej Activiu bielu, ani nie tú sladkú bielu. Alebo ked tak tak ešte kupujeme Dobrú mamu alebo Kostíci, iné jej nechutia.
A ked si tak spomínam, tak my sme ani tvaroh ako taký alebo v pomazánke ani nikdy nejedli, jedine tak Pribináčik, tam je tvaroh, ale to treba radšej počkať, ved na to všetko je koooopec času...
A čo sa týka syrov...my sme začínali s takým syrokrémom, čo je pre deti určený, ale neviem si spomenúť na názov, určite nie s Bambinom, s tým by som tiež počkala...

A zrepka máš pravdu, 100 ľudí, 100 názorov na výživu u detí...treba si asi vybrať to čo nám najviac vyhovuje a aký apetít má dieťatko. Ale poznám maminy, ktoré od radosti, že už detičky pekne papajú, dávajú všeličo od výmyslu sveta a potom sú detičky alergické...do toho 1 roka by som bola opatrnejšia, a potom postupne pridávať v podstate normálnu dospelácku stravu vhodne upravenú...všetko s mierou 😉

stankalm
27. feb 2009

lenocka....to som normálne prekvapená, že aj 2-3 jogurty denne....preboha, ved to je somarina, ved 3 jogurty počas dňa dieťa tak zasýtia, že by nejedlo ani nič iné poriadne... 😒

stankalm
27. feb 2009

lenocka...a ešte k tým jogurtom, dr. mala pravdu, že nízkotučné nedávať, tie fakt nie sú vhodné pre deti, ale napr. Activia nie je nízkotučný, obsahuje živé kultúry, ktoré sú super pre trávenie a celý organizmus...a ak mu nechutia biele, dobré sú aj tie ochutené 😉

jastericka
28. feb 2009

dík Leni, no my to máme takto: raňajky jogurt smotanový Zvolenský ochutený alebo rožok s kúskom masla normálneho (tiež je niekde písané, že by sa nemalo a zase niekde, že od 7. mesiaca v pohode, tak si vyber), potom pred spaním doobeda vypije 150 Nutrilonu a ide spať. Na obed presne ako Ty, striedam to...potom zase pred spaním mliečko, potom keď sa zobudí, tak jej postrúham jabĺčko alebo hrušku a do toho pol banána a na večeru má Sunarkovú kašišku. No a v noci si dakedy cucne odo mňa alebo vypije mliečko z fľašky

Aj my máme Gabryšovú, musím sa jej na tie jogurty opýtať na budúce.

Stani, mne chutia práve tie smotanové, minule som jedla jablkovú activiu a vôbec mi nechutila, ale to možno že tam bola aj škorica a takú to malo divnú chuť. Martinke chutí activia aj smotanové. No asi to začnem striedať, ako píšeš,všetko s mierou, tak raz dám smotanový a raz activiu.

alinka ahoooj, my hovor, ani mňa neteší ten sneh, to ja si už zo zúfalstva spievam 😀

lila794
28. feb 2009

Babeny, chcem sa spytat, je to pravda, ze deticky do 1 roku by sa nemali strihat? Lebo ten moj vlasac ma tie vlasky vsade a ja mu sponku nemozem dat 😀

vejinka
28. feb 2009

ahojte dievcata vcera sme papali spenatik a fotecky mam v albume...pekne papainkal a vsetko spapal no bdue po mne ja spenat milujem..neda sa to porovnat s tym ako jedol mrkvu..a ako ho napinalo 😉

vejinka
28. feb 2009

lila..je to pravda ale ekd mu vlasky zavadzaju tak kludne ostrihat tie casti ktore ma take dlhe...my mame dlhu iba ofinu..teda mame vlasy iba vpredu ako pankac..inde nemame alebo len velmi malinke 😀

stankalm
28. feb 2009

Lila...áno, vraví sa to, že do 1 roka sa nemajú strihať vlasy, ale myslí sa tým celá hlávka, kvôli tomu mäkkému miestu na hlávke, ale ofinku mu ostrihať môžeš 😉

Evi...a ako si Martinka zvykla na Nutrilon? Chutí jej?
A tie Zvolenské sú asi najlepšie z tých smotanových, ja ale aj tak v každom cítim prášok... ☹

Dnes je krásne, slniečko svieti a v novinách som čítala, že sa má otepľovať, tak sa teším, nech to rýchlo zmizne, lebo ked ideme teraz von tak prídeme domov ako vodníci, čo je všetko mokré 😒
My máme síce radi sneh, ale nemám rada túto prechodnú člapkanicu

Pekný víkend všetkým.

porubenka
28. feb 2009

Ahojte. Tak sa idem pochvalit - dnes sme papali 1x mrkvicku 🙂 . Lukasko ju krasne krasnucko po trosicke papal. Vobec nevypluval, ani ho nenatahovalo, ani negrckal ani nic. Sice zo zaciatku nevedel co s tym, ale potom to krasne papal. Dokonca mi normalne chytil lyzicku a sam si ju chcel dat do ustociek. Uz sa normalne tesim na zajtra kedy budeme opat papat.

Vejinka - uz som si kukla Vas albumik. Tak vy ste uz na spenatiku? No pekne. Pomalicky Vas dobehneme 🙂

Juuuuuj musim utekat, akurat sa drobec zobudil.

vejinka
28. feb 2009

no veru..zacali sme v sobotu minuly tyzden..a spenatik nam veru chuti 😉

rencalm
28. feb 2009

Ahojte maminky, vsetky vás srdecne zdravím, speciálne Lilu, ktorá ma objavila v inej téme na koníkovi a bola taká zlatá a pozvala ma sem medzi vás a tiez zdravím Jastericku - Evku, s ktorou sa tiez tak trosku poznáme - nedávno sme sa mínali v poradni - Evi Matka je krááááásna a tiez zdravím Stanku LM, s ktorou sa z videnia poznám este zo ZS. Mohla by som sa k vám pridat??? Inak, musím sa priznat, ze vás cítam uz strááááásne dlho, este som bola tehu s malým Petkom, ale akosi som nenabrala odvahu sa sem pridat, ale uz mi pripadáte ako staré známe 🙂 🙂 🙂 Ste velmi zlaté,ako si tu navzájom radíte a podporujete sa, aj mne to castokrát velmi pomohlo, i ked ja som viac - menej patrila donedávna medzi tie stastnejsie maminky, ktoré majú kludné, úzasné, vecne usmiate bábatká. Malý Peto krásne spinkal od narodenia , aj cez den, aj v noci, az posledný mesiac sa to zacína dáko kazit, uz sú tie noci coraz búrlivejsie. A teraz sme boli 1x chorí, to bola hroza, mali sme asi to co Lilin Dávidko, lebo malý strasne kaslal, az skoro grckal, soplil, trochu teplotoval, ale uz sa z toho vyhrabáva. Inak asi nám tiez pojdu zúbky, lebo sa unho striedajú chvíle kedy sa totálne salie s chvílami, kedy ricí ako na raty, je dost náladový, co predtým vobec nebýval, plakával ozaj len výnimocne ☹ O tom, ze strasne sliní, hracky az zúrivo hryzie a stále si drie podnebie prstíkmi ani nehovorím. Tak neviem, asi ste si tým tiez presli, myslíte, ze sa to cásom zasa dá dáko do normálu??? Lebo zacínam chodit vecer do postele normálne so strachom, aká zas bude noc. Na toto som fakt nebola zvyknutá ☹

Vejinka, my máme podobne starých chlapcekov, my sme ale od narodenia na UM, takze sme zacali s príkrmami uz do 4,5 mesiaca a s tou mrkvickou sme to mali tiez tak. Ale to bolo len pár dní a teraz uz krásne papá skoro vsetku zeleninku, a tiez nám spenátik a brokolicka chutia asi najviac 🙂

Trochu som sa rozkecala na úvod, nabudúce uz budem strucnejsia 😉 Prajem vám i vasim detickom pokojnú noc.

paskova
28. feb 2009

Ahoj renca, vitaj medzi nami 🙂 🙂 Konecne nas bude viac na pokec. Idem sa vam zase postazovat na moje dievcatko. Kazdy Bozi den od piatej az kym ju nezacnem kupat, z.j. do tej pol siedmej mrnci, place, proste neviem co jej je. Je najedena, prebalena aj vyspata, len si nevie najst miesto. Nechce ani lezat, ani sa nosit ani sa hrat, no trapime sa. ☹ ☹Uz som naozaj vyskusala vsetko a nic nepomaha. Myslela som si, ze to je ten trojmesacny plac, alebo kolika, ale stale nas to drzi. Inaksie cely den je v pohode, az na par chvil 😉ale je to v norme. Ved ani my sa nesmejeme cely den? Len tie vecere, uz normalne ratam dni do Velkej noci, lebo potom uz manzel pride na dlhsie domov, aspon mi trocha pomoze.
Buduci tyzden su prazdniny, budem mat doma aj Natalku aj muz pride na par dni domov, tak sa uz vyteeeesujem! 😵 😵 😵

lila794
28. feb 2009

Renka AHOOOOOOJ!!!!!! No ano, budu to asi zubky. Ono to babatka poriadne vytrapi. Dnes sa aj Davidko takto jeduje.

Regi, podla mna to je kolika. My sme sa s nou trapili skoro 7 mesiacov - takze som ta asi nepotesila, ze? Ale malej to moze prejst zo dna na den 😉

Inak, aj Davidkovi velmi chuti zelena zeleninka 😀

vejinka
28. feb 2009

renca zdravime ta..vitaj medzi nami mamami 😉 no veru pozeram ze tvoj betarik je na tom asi tak isto ako ten moj...teraz som pozerala tvoj album..no zlaty je ten tvoj maly..a ty si mala cislo 53 na ruke..a ja 51 😉

paskova my sme plakavali skoro do 4 mesaicov..od piatej vecer do siedmej sme boli ako utrhnuty z retaze 😔 nic nepomahalo..ale chvalabohu preslo to

rencalm
28. feb 2009

Regi, Lila, Vejinka, dakujem za privítanie 🙂

Regi, my sme mali okolo 3 mesiacov tiez nieco podobné, cez den bol v pohodicke, a ku veceru zacal byt nervozny, tiez taky umrncany, ani hrat sa nechcel, ani salkat, iba nosit a dakedy uz ani to nie. Koliku sme mali tiez od narodenia, ale okolo 6-8. týzdna nám ustúpila, myslím, ze tým to nebolo. Ja som to skor pripisovala tomu psychickému a fyzickému dozrievaniu bábatka, v tomto období uz toho vela dokáze, vníma strasne vela nových vecí a podnetov, otáca sa, chytá hracky, smejká sa, vydáva prvé zvuky a asi je z toho vsetkého na sklonku dna aj dost unavená. A u nás presne ako u vás,ked uz bolo zle, zacali sme medzi 6-7mou kúpat, to sa ukludnil, vysalel vo vanicke, napapal a odkvecol 🙂 Trvalo to ale len niekolko týzdnov 2, ci 3, potom sa to upravilo a teraz mozem povedat, ze obdobie medzi 2. a 4. mesiacom bolo zatial to najlepsie.

Vejinka, asi je to tam zle vidiet, my sme mali císlo 33 a asi sme sa v porodnice nestretli, aj som rodila 19.8. a 23.8. sme sli domov. Vy ste sa narodili neskor. Ale dakujem za kompliment.... aj tvoj Erik je chutnucký... videla som aj tie veselé videá 😀

stankalm
28. feb 2009

ahoooooj renča....no teda, aký je svet malý....ako žiješ? Ja Ta vobec nestretávam, bývate v LM? A ako sa má sestra Inka? Už je z nej tiež mamina?
A ako sa majú Aja a Tina Markové? Ja len viem, že Aja žije v Austrálii a Tina v BA, však?

Kukla som fotky - lebo najskôr som nevedela, kam Ta zaradiť - malý je zlatučký 😉 A vyzerá veru taký pohoďák. Neboj, ja si myslím, že je to len prećhodné obdobie, tá jeho nervozita, môže to byť zo zúbkov, možno mu ide aj viac naraz...A aké sú tie Vaše noci? Ze sa často budí alebo tak?
Aj my sme mali také obdobia, ale vždy to bolo len kvoli zúbkom, inak je Tamarka tiež dobrý spáč, od 5. mesiaca spinká v kuse celú noc a je to tak doteraz. Sem-tam sa stane, že sa v noci zobudí, pricupitá k nám, šuchne sa pod moju perinu a spí dalej 🙂

Regi...aj my sme mávali takéto večery, trvalo to asi tak do 6. mesiaca, tiež tak ako píšeš, najedená, prebalená, vyspatá a furt mrnčala...iba na rukách, ale prešlo to, lebo postupne sa už aj sama zabavila s nejakou hračkou alebo tak, všade som ju brávala so sebou, aj na záchod 😉 ...lebo ja som vacsinu dní sama s nou doma

Ale musím Vám napísať, že to strašne ale strasne rýchlo ubieha, mám pocit, že som si ju ani poriadne neužila a už má 2,5 roka ☹

rencalm
1. mar 2009

Ahoj Stani, som rada, ze si ma spoznala. No my sa máme fajn, bývam v LM, na textilke v tom paneláku za hotelom Klar, ty asi niekde na Nábrezí tak mozno preto sa nestretávame. Fakt je, ze chodím aj menej kocíkovat, teraz ked sa ide s kocíkom tak zle chodí hlavne manzel a ocino, ja mám vtedy veget 🙂 Inka je v Londýne uz 2.rok, na mamickovanie sa zatial pozerá s odstupom 🙂 , i ked ja by som uz bola rada, keby aj ona mala bábo, bolo by nám veselsie. Ale zatial má este iné plány... Ajka je v Austrálii, v septembri by sa mala vydávat - tam, pravdepodobne tam zostane uz aj zit natrvalo, vraj je tam spokojná. Tinka je uz tiez mamicka, majú mesacného chlapceka Vilka a zijú v BA, trosku sa trápia, lebo malý hodne place a málo spinká, ale ja verím, ze sa to casom upraví.

Co sa týka tých nasich "zlých" nocí, no je to asi tak, ze zaspí pomerne rýchlo a bez revu, ale o 2 hodinky sa zacne mrvit a v poslednej dobe vobec nechce byt na chrbátiku, silou mocou sa chce zvrtnút v tej postielke na brusku a ked sa mu to podarí, tak sa zdvihne na predlaktia a zacne mrncat. Tak ho otocím naspat a on spustí rev, zasa sa prevracia a takto bojojume, kým sa zasa neunaví a neodkvecne. ☹ Okolo 12tej sa zasa zacne mrvit, obcas spustí zo spánku strasný plac, ked ho vezmem na ruky upokojí sa, zasa dáko zaspíme a od 3tej cirkus zacína znova. On uz v noci nic nepapá, ale teraz mu dávam cajík a v nom rozpustené homeopatiká Chamomilla vulgaris, sa mi zdá, ze sa po nich skor upokojí a zaspí. Len neviem dokedy mu to mozem takto dávat... Ráno je hore uz od pol 6 a to zvykol potiahnut aj do pol 8mej predtým. Takze tak, ja viem, ze to tu majú mamicky aj tazsie, ale ja som tiez taký spavý typ a tieto prebdené noci ma dost vycerpávajú. Inak cez den mi tiez super spával - do obeda 1hodinu az 1 a pol, cez obed tiez vyse hodiny, niekedy aj dve, a podvecer tak 45 minút. Vcera uz ani cez den moc nechcel, taký bol zivý, len sa saliet, nie a nie ho ulozit. No dúfam, ze to je ozaj len prechodné. Tie zúbky - ja neviem, on este tie dasná nemá az také zdurené ani cervené, len strasne tvrde na dotyk, ani doktorka to jednoznacne nepovedala, len ze asi pojdu, ale kedy a ci uz teda idú - neviem to dáko posúdit. Aj sa mi zdá ze hej, aj potom zasa ze este asi nie 😖 No uvidíme, mozno sa raz ráno zobudíme a budú tam 😀

paskova
1. mar 2009

Ahojte baby 🙂 no tak ked vravite, ze aj vy ste bojovali s kolikou do pol roka tak sa mam naco tesit. 😒 Normalne niekedy mi je do placu z toho, nestiham sa najest pri nej, Natalka by ma tiez viac potrebovala, obcas je to fakt na palicu. Stanka ja ju tiez nosim so sebou vsade, valcim ju ako macku veru aj na zachod aj do sprchy. 😵 Ale ked vidim ako krasne spinka, ako anjelik vsetko je odustene. Ved ona chudatko nemoze zato, ze ju nieco bolka. 🙂 🙂 Ale uz mame tri mesiaciky, takze uz iba raz tolko a bude fajn. Sice potom zacnu zuby a ine neplechy, ale to uz budem riadne vycvicena, takze to zvladneme. 😀 😀

waitinka7
1. mar 2009

Baby, vy ste toho zase popísali.
Ten pásik na bruchu mám aj ja, ale len taký slabučký, už ho ani nevidno. Huspeninku nemám žiadnu, lebo som od pôvodnej váhy pred tehu ešte 4 kg schudla.
No a k tým jogurtom...ja som si furt myslela, že deti môžu kravské mlieko až od roka, teda aj výrobky z neho až od roka, ale vidím, že sa to môže aj skôr. Môj je na jogurt asi ešte malý, nie??? Neviem.
Vidím, že vy pekne papkáte aj rožky atď, ste povačšine trošku starší od mojho Tomáša, ale ten môj nevie zjesť ani trošku piškoty, hneď sa povracia, ak má čo len trošku väčší kúsok v puse. A to grckanie jeho slávne, pretrváva od narodenia až doteraz. Neviem, čím to je. Ale denne sa povracia aj 5 krát. Len tak sa hrá a grc...To robia aj niektoré vaše deti či to len môj?
Toho mlieka Tomáško vypije 3 x 150 ml. Ráno mlieko, olovrant banán alebo presnidávka, obed masko zo zeleninou, a na olovrant mlieko, 1. večera kaša, 2. večera mlieko. V noci nedávam nič. Myslím, že zatiaľ je to tak akurát. Len dakedy už vôbec neviem, čo mu mám na ten obed variť.
RencaLM, aj ja ja vítam medzi nami, veľká kopa pýta viac, takže smelo do našej debaty...

zuzana24
1. mar 2009

ahojte mamulky aj ja vitam novu mamicku medzi nami tak reni vitaj 😉

regi vcera som tak na teba myslela ani neviem preco 😉 ale chcela som sa ta opytat ci si mala manzelika pri porode,bo ja sa bojim ze to nestihne a budem sama ☹ baby ja mam taky hrozny strach z porodu a ani neviem preco ani pred tym prvym som sa tak nebala.

inak sa idem pochvalit vyhodili sme cumlik myslela som ze to bude z vacsimi ovaciami ale dala si pekne vysvetlit ze cumlik sa pokazil tak sme ho museli vyhodit,a zacali sme na nocnik nieze by som ju nedavala skor ale bolo mi povedane ze do 2 rokov marna snaha,ale teraz sa zacala sama pytat povyzlieka sa aj plienku da dole a posadi sa akoze potlaci a postavi sa z nocnika ze hotovo 🙂 stanka ty mas tu asi najstarsiu dcerku ak mas skusenost tak mi porad prosim dakujem.inak uz zaciname slova spajat,je to take zlate 🙂

paskova
1. mar 2009

Zuzi aj ja som sa bala viac druheho porodu. Clovek vie do coho ide, a akosi kadeco nahovara, ale musim ti povedat, ze druhy porod bol lahsi aj kratsi. Ja som tiez nemala muza pri sebe, ani som ho tam nechcela mat, radsej cakal doma. 😉 Aj pri Natalke trpel doma, podla mna je to tak lepsie. Ja si ani neviem predstavit, ze by tam bol na tej sale, ako ho poznam nevedel by sa pozerat nato ako trpim. Ale davaj si na seba pozor, bude vsetko v poriadku, neboj. 🙂 🙂 🙂

stankalm
1. mar 2009

Renca...tak ak si v kontakte s babami Markovými, pozdrav ich odo mňa 😉
No viem Ta pochopiť s tým spinkaním, lebo od malička si zvyknutá, že spinkal dobre, tak čo i len malé narušenie je pre Teba prekvapením a naruší to Tvoj aj malého rytmus...keby bol od malička zlý spáč, tak si už zvykneš.
Ja som tiež vždy bola ako po diskotéke, nevyspatá a ako mátoha, ale teraz som si zvykla, po večeroch sa totiž učím, tak tiež toho moc nenaspím ☹
A inak ak môžem poradiť, možno už "chce" spávať len 2krát za deň, skús ho tak dávať, moja Tamarka napr.tak spávala v jeho veku, okolo 10tej 1,5 - 2 hoďky a potom okolo 14tej tiež 2 hoďky.

Ja ten pásik na bruchu nemám, ale huspeninku mám, a aj 5 kg stále navyše...ale na cvičenie som ja lenivec. Aj som chodievala na aerobic, ale teraz to nestíham, keby tak prišla inštruktorka ku mne 😀

Zuzka...gratulujem k úspešnému zbaveniu sa cumlíka, aj my sme to riešili rázne, tak je to najlepšie. My sme ho "akože" dali Evkinej Martinke 😉

No a k tomu nočníku - máš pravdu, že moc skoro sa to neoplatí skúšať, lebo to nemá žiadny význam. Sú maminy, ktoré akonáhle dieťa začne sedieť, šup s ním na nočník...somarina. Aj nám svokra kúpila nočník, ked mala Tamarka asi 9 mesiacov a tvrdila, že to už by som ju mala učiť 😠
Teraz je myslím si ideálne obdobie pre Vás, príde jar, my sme tiež tak začali pred rokom, dôležité je, aby aj dieťa chcelo, nedávať ju tam nasilu, tým nič nedocielime. Je dobre, že sa aj sama povyzlieka. Takto ju dávaj napr. vždy ráno po prebudení, potom pred spinkaním a tak. Ja som ju potom postupne nechávala cez deň bez plienky, normálne na holo, a pocikávala na zem a tak si postupne uvedomila, že sa to nemá robiť, tak sa naučila na nočník. Potom som jej začala dávať gaťky, tam tiež pocikávala zo začiatky, ale vadilo jej, že to je mokré, tak si ich začala sťahovať a bolo. Nejak to prišlo samé...Od 2 rokov sme mávali plienku už iba na spanie, a od januára nemáme plienky vobec. Aj to mohlo byť skôr, ale bála som sa, že sa mi v noci pociká. Aj tak väčšinou stávala ráno so suchou. Kúpila som teda takú podložku nepremokavú pod plachtu a super, pocikala sa iba 1. noc čo bola bez plienky, aj to sme boli predtým na návšteve, tak tam vypila hádam aj liter džúsu 😉

Tak držím palce a prajem peknú slnečnú nedeľu 😉

mirica23
1. mar 2009

Ahojte,
tak my sme mali zase akčnú noc, už som ako zombie...mám taký pocit že som už viac v noci hore ako spím. Zase uspávanie 100x na cici, 100x sme sa posadili, a aby málo nebolo,tak ešte máme zapchatý noštek tak fufneme ako naozaj. Jediné na čo je dobré to nočné vystrájanie, je že mu môžem odsať soplíky. Tento týžden idem kúpiť spací vak a ešte jedno hniezdo do postielky,lebo on ked si v noci v spánku sadne,tak hodí čelovku kde mu príde, tak sa fajne otrieska o postielku. No a ked soplíky skončia tak asi nastolíme odúčanie od nočného cicíkovania a spania pri mne. Ale bude to ťažká cesta, som zvedavá či to vydržím, lebo to bude určite revuuu...Náhodou tu niekto takýmto niečim neprešiel? že by mi hodil pár povzbudivých slov 😉

lila794
1. mar 2009

Ahojte, vy ste toho popisali!!!!

Zuzi, ja sa tiez budem bat viacej druheho porodu, predtym som sa nebala, lebo som poriadne nevedela, co ma caka. Porod vsak bol hrozny, takze neviem, co budem robit pri druhom.
Gratulujeme ku necumlikovaniu 😀
Co sa tyka toho serblika, my sme tiez skusali, ale to nema vyznam. Po prve, neviem, kedy ide kakat a ked to uz robi, tak neviem ako by som ho tam supla a on tam nechce sediet 😝

Reni, aj ja pozdravujem Aju Markovu, sme boli kamosky na 1-4. 😀 Ani som nevedela, ze je v Australii.

rencalm
1. mar 2009

Ahojte baby, vsetkým vám dakujem za milé privítanie.

Zuzi ja som mala tiez tazký porod, 4 mesiace potom som tvdila, ze uz nikdy viac, v poslednej dobe ma to akosi zacína prechádzat 🙂 Ale uvazujem nad tým jedine s podmienkou, ze to bude bud vopred dohodnutý cisársky, alebo este lepsie prirodzený, ale s epidurálkou. Mne teraz nic nedali, aj ked som ich prosila, bolest neskutocný, zasívanie este horsie.... Co som sa pýtala známych, ktoré mali epidurálku, vsetky si to velmi pochvalovali, vraj sa to dalo úplne v pohodicke bez bolesti zvládnut, ani to zasívanie necítili, proste mali z toho pekný zázitok. Neuvazovala si aj nad touto moznostou?

Lila s Ajkou moc nie som v kontakte, skor s jej sestrou, ale pozdravy odovzdám, isto sa k nej dostanú 🙂

paskova
1. mar 2009

rencalm, co sa tyka epiduralky, ja som nad tym tiez uvazovala. Odradilo ma to, ze predlzi porod 😒 co je fakt pravda.V ten den ako som rodila ja rodili este dve baby, jedna bola potom so mnou na izbe. Kym ja som uz bola davno po porode, oni este stale nic, takze ja by som epi nechcela. Ja som rodila s homeopatikami a bolo to uplne perfektne. Bolest minimalna a cely porod aj prijatim na salu mi trval cca 5 hodin. 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre