Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

stankalm
7. mar 2009

Regi...presne tak, práca recepčnej nie je nič pre maminu...ja som v tej poslednej robote síce nerobila nočné, sú tam noční strážnici, prac. dobu som mala 7-19, ale veľakrát som musela čakať hostí alebo zostať dlhšie a najhoršie je ale to, že čo urobíš, ked Ti ochorie dieťa? Nemôžeš zavolať, že dnes neprídem, lebo mám chorú dcéru...takže je to o hubu...mám síce blízko rodičov, ale tí majú dosť svojich starostí s mojím starším postihnutým bratom a tiež už nie sú najmladší...

Do Stonožky chodila aj moja neter, bola tam veľmi spokojná, aj my sme ju zvažovali, ale kedze situácia s robotou je neistá, prevahu dostala štátna škôlka.

Regi, a nebývaš Ty náhodou tiež pri Stonožke? Videla som Ta tam párkrát...

Bambu...máš pocit, že Ta malý potrebuje čoraz menej? Ja mám práveže teraz iný pocit, že ma potrebuje viac, pretože už to nie je taký drobec, ale začína to byť rovnocenný partner, normálne vedieme niekedy vážne debaty a tak, je to krásne obdobie a ja si ho určite chcem do tých 3 rokov užiť, aj ked mám často výčitky, lebo kvôli škole som niekedy podráždenejšia a reagujem tak, ako by som nemala...

lila794
7. mar 2009

Veru, straaasne to leti! Byva sa nam dobre, teda, konecne samym, ale este nam treba veeela zariadovat. Ale inak sme spokojni. Samozrejme, daj mi vediet a stretneme sa, uz aj David bude inak vnimat Matka, bude sranda. 😉

rencalm
7. mar 2009

Ahojte baby, dakujem vám za vase názory, za tie pre aj za tie proti jaslickám. Fakt je, ze ja sama neviem, ako sa to este vsetko vyvinie, aký bude malý, ked bude mat rok, ci sa z neho nestane taký maminkin chlapcek, ze mi do tých jasliciek ani nebude chciet íst. Uz teraz sa desím pri predstave, ze ja odchádzam, on placká medzi dvermi, za ruku drzí cudziu tetu a vykrikuje mami, mami..... ☹ Keby to nebolo také tazké a obmedzujúce utiahnut celú domácnost len z jedného príjmu, aj to z pomerne slabého príjmu, asi by som s ním ostala doma do 2.rokov, dlhsie asi nie. Ale ked takto je to o nicom, sme odkázaní na pomoc rodicov, oni sú zlatí, pomozu, ale mne je to trápne.... Nuz do októbra je este daleko, tak uvidíme, ako sa to vsetko vyvinie .... mozno vyhráme v sportke hehe a bude po financnej kríze 😀

Stanka isto más pravdu v tom, ze potom sa ten kolobeh úplne zmení, teraz mám pocit, ze to nebude az také zlé, ze ved si ho budem uzívat celé poobedie az do vecera, ale mozno az potom zistím, ze tých pár hodín je ozaj strasne málo. Aké to ozaj bude to zistím len vtedy, ked to skúsim....

Waitinka dakujem za info a telefón, zavolám tej pani v priebehu budúceho týzdna.
Bambulka potom isto napísem, ako sme pochodili a aký som mala z toho pocit.😉

lila794
7. mar 2009

Reni, ved jasne, to som pisala, ze niekedy si clovek nevybera, jednoducho musi. Neboj, urcite sa to vyriesi vam vsetkym najlepsie ako sa bude dat!!!! 😉 Drzim palceky!

paskova
8. mar 2009

Ahojte baby 🙂
Stanka moja svokra byva vedla Stonozky a ja chodievam kazdy den ku nej. Takze si ma mohla tam vidiet, nabuduce do mna kludne stuchni aby som ta spoznala. 😉

loss
8. mar 2009

cauky cauky coze dnes robkate?U nas je ziiiima ☹

tictactoe
9. mar 2009

caute babulky! nemate nejake rady na vypadavanie vlasov? ved ak to pojde takto dalej tak mi na hlave nic neostane 😠 vsetci vravia ze to je normalne po porode a ked kojim, ale je mi to prt platne ked budem o chvilu bez vlasov. kupila som si v lekarni zinok, to mi tam poradili ale dake ucinky nebadam.

rencalm
9. mar 2009

Ahoj Tictac, ja som to mala od 2.mesiaca po porode tiez. Strasne mi padali vlasy, a ja ich ani nemám bohviekolko, normálne som sa divila, ze mi na tej hlave este daco zostalo, celé chuchvalce som si vytahovala, nakoniec som s tým sla na kozné. Dala mi takú smradlavú vodicku a tabletky, vodu som nepouzívala vobec, tabletky som brala asi týzden. Ale co mi ozaj pomohlo a nie 1x - homeopatiká, konkrétne: selenium metallicum 5ch, thallium aceticum 5ch, silicea 15ch. kazdý den ráno a vecer z kazdej flasticky zjes 5 guliciek, je to fajné ako cukríky. Za 2 týzdne som videla pokrok, normálne sa mi to padanie zastavilo. teraz mi zasa zacínajú padat, tak zasa to zacínam uzívat, uvidím, ako rýchlo to zaberie. A este som si vtierala vzdy po umytí do vlasov vodicku Reghar, dostat to v lekárnach. Tieto homeopatiká kúpis v lekárni na námestí, vedla Bambina, tam ich vacsinou majú. Vyskúsaj, nie je to drahé, okolo 150 Sk, mozno ti pomozu.

tictactoe
9. mar 2009

renca ty si poklad, dakujem. ja by som si hocico natrela na tu gebulu, bo ako vravis, cele chumace vytahujem, ci rano ci vecer, vysavam kazdy den a co je horsie drobec ma furt plne ruky mojich vlasiskov! 🙄 joooj ako je to dobre ked sa ma clovek s kym takto poradit 🙂

lila794
9. mar 2009

Baby, ono to samo prestane. Mne to zacalo v 5.mesiaci kojenia a po dvoch mesiacoch to prestalo, tiez padali cele chumace, teraz mi povyrastali nove vlasy, zasa su huste. Ziadna panika. Inak nebrala som na to nic.

rencalm
9. mar 2009

Ahoj Lila, jasné, asi to prejde aj samo, ja som ale z toho bola dost na nervy, lebo uz som mala pocit, ze sa mi robia normálne lysiny na hlave, strasne som sa bála. A tieto homeopatiká, to je také nechemické, este k tomu to aj dobre chutí, no neviem, mne sa zdalo,ze mi pomohli, ale mozno sa to ozaj zastavilo samo. Ale ja som ich brala uz aj pred tým a mala som pocit, ze aj vtedy pomohli, tak neviem, ci to bola tiez len náhoda. Ked to clovek tazko zistí. Treba len skúsit.

vejinka
9. mar 2009

ahojte dievcata pozrite ako sme jedli mrkvu 😀

http://galeria.cechovci.com/main.php?g2_itemId=...

rencalm
9. mar 2009

Ahoj Vejinka, no malý je zlatucký. Inak nás sa tiez tak ksichtil, este horsie, ked papal 1. mrkvicku, mal ju az v nose, co tak krútil hlávkou. Máme tiez 1 fotku v albume. A teraz uz papá vsetku zeleninku aj ovocie úplne krásne, ani by som pred mesiacom neverila, ze to pojde tak hladko... 🙂
Tieto videá to je super vec, budete mat peknú pamiatku. Máte celú tú galériu pekne spravenú. Pozerala som aj video Erik cvicí a to tiez akoby som videla násho, nos zaborí do paplóna a ritku dvíha hore, robí kliky jedna radost, ale uz sa mu podarilo aj na 4 dostat - na pár sekund 🙂 🙂 🙂 No zlatí sú tí nasi drobci 😉

paskova
9. mar 2009

Ahojte zienky 🙂
Normalne mi je luto, ze mi nemame kameru. ☹ Ked vidim tych vasich drobcov aky su zlatucki a mi mozme len fotit. Manzel vravi, ze aj tak by sme video nepozerali, stacia fotky, ale je to pekna pamiatka, ked uz udu vacsi aspon je na daco spominat.
Dnes mi prisla pozvanka na uvitanie, len mam taky problem, ze 21.3. ma Natalka sutaz v Ziline a nebola by pritom. Neviete mi poradit, ci sa to da prelozit na iny termin?
Dnes sme boli na kontrole s klbykmi, vsetko ma v poriadku, KO za 2 mesiace. Tesim sa, ze uz jej nemusim davat cez den plienku a ortopedicke gatuse. 🙂 🙂 Aj z krvicky mame dobre vysledky, nastastie nam ziadne lieky nehrozia. 😵 😵
Co vravite na to hnusne pocko? Je to des, ani na prechadzku s nou nemozem ist von. ☹Baby mam este taky problem, ze tu moju opicu neviem ako zabavit? Ku veceru ju uz nebavia ani hracky, ani hojdacka furt by sa len na rukach nosila. Dajte nejaky tip prosiiim. 😉 😉

rencalm
9. mar 2009

Ahoj Regi, hmmmm ked mal malý 3 mesiace riesila som presne ten istý problém, co ty - Ako ho zabavit??? uz som volala aj kamoske, ze co ona robí s malým, tiez som si nevedela rady. My sme dovtedy nemali kolotoc na postielku, mne sa moc nepácilo, ze to má byt nad postielkou, tam sa má spat nie hrat, ale potom mi tá kamoska poslala taký obycajný plastový a ten som pripevnila na celo nasej postele a poden som dávala malého, celkom ho to chytilo a na istý cas ho to aj zabavilo. Tiez sa vedel zabavit, ked som ho posadila do vajícka a nad neho som dala takú plastovú hrazdicku a na nu som mu povesala vsetko mozné, alebo som ho dala na brusko a takú mensiu plastovú flasku som naplnila do polky vodou, dala som to pred neho a na to strasne rád kukal, válal to rúckami, to má rád doteraz, ked vidí ako tam vodicka zblnkoce. No a priznám sa, ze ked som nevedela fakt co s ním, tak som mu 1-2x za den zapla na chvílocku aj telku - tú stanicu Bebe TV, to je pre také najmensie deticky, na to kukal, ani nedýchal. Tiez obcas zabralo jasenie na fit lopte, alebo som ho dala do kresielka a posadila som ho pred prácku - ale to uz bol tusím starsí- a na to sa tiez dokáze kukat dákych 10-15 minút ako to tam lieta. Ale fakt je, ze ku veceru tiez uz vacsinou býval dost nervozny a tiez casto zaberalo iba nosenie na rukách. Tak neviem, asi som ti moc nepomohla. Ale potesím ta, cím bude starsia, tým skor sa zabaví aj sama na brusku, nás sa uz teraz pekne vyhrá aj pol hodinu sám.
Inak k tým ortopedickým gatiam a plienkam, ja som od 2 mesiacov nebalila vobec nasiroko, a mohla som skoncit aj skor, keby som mala také info, aké mám teraz, je to úplne zbytocné ak máte vsetko OK, teda nález Ia. Je o tom dobrá téma na Bábatkách, písala tam aj Annag, ze balenie nasiroko má význam tak do 3 týzdnov, potom to skor poskodí ako pomoze, takze ja by som uz ani na noc nedávala nic. Od 1.11.2008 je balenie nasiroko ako prevencia u nás zrusené, odporúca sa len pri problémových kĺbikoch, prípadne sa problémy riesia skor remienkami. Bol to zastaralý a neefektívny sposob, ktorý nikde v zahranicí nepoznali len u nás sa to drzalo doteraz. Nezatracujem to úplne, iste to má v urcitých prípadoch svoj význam, ale myslím, ze u 3 mesacného bábatku, ktoré má vsetko OK uz je to bezvýznamné, resp. zbytocne obmedzujúce jeho prirodzenú motoriku a vývin.

paskova
9. mar 2009

renca vdaka za rady 😉 😉 Kolotoc mam to ju bai asi 5 min., mame aj hrazdicku, hojdacku lenze vsetko ju bavi iba kratko. V prstekoch este nic moc neudrzi, ale hadam to uz bude len lepsie. 😵 😵 K tomu ortopedovi, tiez mi to bolo divne, ze v Blave balia nasiroko cca 1 mesiac. Doki ju tak chvalil, ze krasne ma obidva klbiky, tak ozaj neviem preco ju mam balit v noci nasiroko. ☹ ☹

rencalm
9. mar 2009

Regi títo ortopedi to uz hovoria rutinne kazdej mamine, ze treba este balit, aj nám chválil klbiky, a tiez kázal este na noc, ale fakt ti radím, radsej uz nebal, iba ju tým zbytocne trápis a brzdís vo volnom pohybe. Ved ak budes chciet kukni si tú tému v Bábatkách- volá sa cca Dajte pozor, kto vám kontroluje kĺbiky, tak dáko. Práve dnes som si k tomu hladala viac info, lebo kamoska má nález IIa a nikto jej nic nepovedal, ani ze balit ani nic, len ze na kontrolu o 3 mesiace a docítala som sa, ze pri IIa uz treba remienky, ze balenie tam vobec nepomáha, a ked sa nic nerobí, moze dojst k takému poskodeniu, ze dieta skoncí v sadre. Takze tak je to. Ak máte dobrý nález, balenie tiez moze sposobit neprirodzené vytocenie, a aj zdravé kĺbiky sa napokon poskodia tým,ze sa nasilu vykrúcajú.

paskova
9. mar 2009

Renci akurat som tie prispevky precital, no je to fakt sila. Ja bohuzial neviem aky je nalez, lebo papiere mam u dokiny, ale doki sa rozplyval, ze ake ma krasne klbiky. Ale asi ju neidem balit nasiroko ani na noc. Ved ozaj neviem aky to ma vyznam, ked v noci spi, ani sa nehybe, tak naco. Si strasne zlata, ze si ma nato upozornila. 😵 😵

loss
9. mar 2009

tictac ja som si kupila ten novy sampon proti vypadavaniu Activ F je darhy ale dobry vazne
veji teda malemu mrkva ozaj nereze 😀

tictactoe
10. mar 2009

loss, diky za radu, uz som veru kukala po kadejakych samponoch a kapsuliach, len to vsetko bolo dost drahe, nic neslo pod 700 korun 😠
na erikovom videu som sa veru nasmiala a bolo mi ho aj troska luto, som zvedava na domcove prve pokusy 😵
regi mne sa domco vybavi na tej rozvojovej podlozke a potom celkom vydrzi na brusku, ked dam pred neho hracky a on si ich obzera a obzuva. alebo sa salieme, ja si lahnem, posadim si ho na brucho, steklim ho po chrbte, lietame, to ho velmi bavi, alebo mu len tak cvicim s nozkami-z toho ma velku zabavu!

paskova
10. mar 2009

Zuzi ja s nou tiez skusam vseliake somariny, spievam jej, tancujem a tak. Vcera sa dokonca prvykrat zasmiala nahlas, ked som jej spievala medvedku daj labku. No bola zlataaaa! 😀 😀 😀 To uvitanie sa mi podarilo prelozit o tyzden neskor, som velmi rada, mrzelo by ma keby sme tam nemohli ist. 😵 😵 😵 Len nebudem mat doma muza, takze idem so svokrovcami a so svagrinkou. Esteze ich mam. 🙂 🙂

bambulka026
autor
10. mar 2009

regi, ja som Matkovi ked bol taky malicky, a nic este neudrzal v rucicke kupila take hrkalky na suchy zips.

Mozes jej to dat na rucicku, ja som mu to dala sem tam i na nozku, a ked kopkal tak mu to hrkalo.
Celkom ho to bavilo, tak to mozno zabavi i Sophi.
Ked bol vacsi tak som mu ich zas povesala na postielku i do kocika, a zase sa s nimi zabavil.

jastericka
10. mar 2009

Ahojte žienky, som tu len na skok, lebo Martinka od piatka teplotuje, ale to také teploty ešte nemala, nad 39 ☹ . Som totálne nevyspatá, lebo noci sú hrozné a dni ešte horšie, lebo ju nič nebaví a stále len mrnká, už som z toho zničená.
Asi je to zo zúbkov, lebo nič iné nemá, ani sople, ani kašeľ, len tie teploty, je nervózna a všetko si pchá do pusiny.

paskova
10. mar 2009

bambulka vdaka za dobry tip, akurat sa chystam do mesta, taku hrkalku si urcite kupim. 😵
Evi, to je mrzute, ze Martinka je chorucka. Ja sa uz teraz desim, tych zubkov. ☹ Sophi hrozne slinta, len dufam, ze jej tak skoro nepojdu. 😉

Ozaj baby, neviete co je s Katkou-slonicek? Uz tu strasne davno nebola.

rencalm
10. mar 2009

Ahoj Evka, to ma mrzí, ze je s vami také zlé. Aj my sme boli minulý týzden chorí, ale uz je malý v pohode. Neviem, ci teploty nad 39 mozu byt zo zúbkov, vsade písu, ze pri zúbkoch sú teploty len mierne zvýsené, maximálne do 38. Tie noci ti nezávidím, uz len to voláko vydrz, kazdým dalsím dnom a nocou vám bude lepsie a lepsie. Nás malý je tiez dnes dáky nervozny, len by sa na rukách nosil, inak sa vie tak vyhrat sám a dnes neviem, co to zasa má za výmysel. Mozno sú deticky nervozne aj z tohoto sialeného pocasia, kazdý den iná teplota, iný tlak, chvílu slnko, chvílu tma. Hroza..... Drzkajte sa, nech ste co najskor fit.

jastericka
10. mar 2009

tak kočky, už viem z čoho to máte....dnes je piaty deň, čo je Martinke tak zle a dnes sa mi aj vyhádzala, javascript:addEmoticon('🙄','vBody')tak máme tú piatu infekčnú chorobu....teplota už klesla a dnes bolo relatívne dobre....tak som aj rada, že to nie je nič vážnejšie, lebo toto je ešte v pohode..... 😉

veru neviem, čo je s Katkou, fakt sa už dlho neozvala ...

rencalm
10. mar 2009

No ahoj Evi, tak som rada, ze uz je vám lepsie. Inak hned sa mi nezdalo, zeby mala také vysoké teploty len zo zúbkov.Tak 5 infekčná choroba 😖 ??? A nie je to náhodou 6ta??? O takej som tu čosi čítala, ale o 5tej nie. Či to je podla toho, na ktorý den sa dietatko vyhádze - ak na piaty tak piata, ak na siesty tak siesta??? 😒 No som z toho kazdopádne jelen. Hlavne, ze vám je lepsie, nech uz to bola kolká chce choroba, uz nech sa ani nevracia 😉 🙂 😀

waitinka7
11. mar 2009

A ja som o takýchto piatych či šiestych infekčných chorobách ani nepočula? Čo to je?
Evka, drzte sa.

lila794
11. mar 2009

Waiti, vola sa to 6ta detska choroba, babo ma par dni vysoke horucky a potom sa vysype, tam to skonci. Takze Evi, drzte sa, uz bude hadam dobre!

Pochvalime sa, Davidko uz sam chodi 😀 😀 😀

rencalm
11. mar 2009

Waitinka ja o tom viem len tolko, ze sa prajavujú vysokými teplotami, nic iné dietatku nie je, ani nekasle, len teplotuje a na neviem kolký den sa jednoducho vyhádze a teploty klesnú. Tusím je dáka taká téma ja na Bábatkách, ale necítala som ju, tak neviem.

Inak baby idem sa vás spýtat, nepozorujete u svojich bábatiek zvýsený neklud a zlé spanie, ked je spln? Ja to sledujem uz niekolko mesiacov, a fakt to asi nie je náhoda, lebo nás malý má vzdy ten týzden svoje "super" dni, je umrncaný, len by sa nosil, nic ho nebaví, cez den nie a nie zaspat, pritom inokedy polozím do postielky a do 5 minút nevie o svete a teraz normálne bojujeme, kým ho uspím. Aj v noci má taký nepokojnejsí spánok. Upozornila ma raz este niekedy v oktobri na to svokra, vtedy sa mi tomu nechcelo verit, ze by to dieta tak vnímalo, ale odvtedy to sledujem, a vzdy ked je spln, dáky den-dva predtým a aj potom je malý taký nervácik.
Máte doma také podobné paranormálne javy, ci ani nie??? 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre