Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
17. mar 2009

Jej, Veji, teba tu vidiet!!!! Erik je zlatunky, rastu tie deturence ako z vody 😝 , ved len nedavno sa narodil, aj mala Sophi 😉

Mame sa fajn, len v noci manzel strasne vracal, ja len raz, uz mi je dobre, on este lezi, chudak, nevieme, z coho to moze byt. Maly je v poriadku, tuk-tuk, zuby stale len dva, ale trapia nas dost. Ma tam uz nejaku bielu bodku, ale sa mi to zda hlboko na podnebi, tak neviem, ci je to zubok. Nevieme sa dockat jari, asi ako kazdy. Ale vraj ma byt skaredo a zima do konca marca. 😝

Pekny dnik!!!

Stanka, drzime palce pri skuskach!

Regi, tebe lepsie noci! Aj David to robieval, ved vies, ale uz asi mesiac spi celu noc, kojim ho stale.

Zuzi, ako sa mate so Saskou a brusenko?

paskova
17. mar 2009

Ahojte babky 🙂
Vdaka za podporu 🙂 🙂 , taka som rada, ze Vas tu mam, aspon sa mam komu vyzalovat. Ved vravim to aj nasim, ale je to predsa inaksie ak sa rozpravam, s maminami, ktore to tiez prezivali. Aj doobednajsie spanie sa nam zmenilo. ☹ Spinkavala aj 3 hodky na balkone, teraz spi hodinu, ked sa zobudi dam jej papat, je hore cca hodinku a pol a zas ju dam spat. Je to zrejme koli tomu rastovemu spurtu, ze uz jej moje mliecko nestaci na 3 hodiny, vlastne skor vyhladne. 😉 😉 Lenze ona s aj strasne rychlo naje, cele kojenie nam trva iba 10-12 minut. Aj ma to mrzi, ze nepapa pekne, ale ked sme boli u dokiny a vazila ju, no tak pekne pribera. 😵
Dnes idem s Natalkou na nakupy do mesta, musim sa venovat aj mojej velkej dcerke 😀 😀 drobec bude u svokry. Len keby to pocasie nebolo take smutne. 😒 😒

porubenka
17. mar 2009

Ahooojte,
zase sa po dlhom case ozyvam aj ja. Nestiham tu tak casto chodit, to nase cvicenie nam zabera kopec casu. A k tomu stale behame po nejakych doktoroch 😒
Jeeej sa tesim ako krasne vam rastu deticky, niektore uz bezkaju, niektore sa rozrecnili...
Ja sa chcem pochvalit, ze nam vysli 2 zubky naraz 😎 A aby som si este neuriekla, bolo to velmi jednoduche, ziadne teploty, ziadne prebdene noci... len Lukasko uz nevie co by si najradsej strcil do pusinky.

Renca - ty si sa tu este pytala, ze si spominas, ze som rodila skor. Ano, Lukasko sa narodil v 35. tt, boli sme v ohrozeni zivota, a tak musel ist okamzite s bruska von.

Drzkajte sa.

zrzuska
17. mar 2009

ahojte.
dlho som tu nebola.

malej konecne vysli zuby horne. vysli jej oba prve dva horne lave naraz 😝 este tie prave ma navrete. dufam, ze jej nepojdu 4mesiace ako tieto. 😔

jaaaaaaaaj baby mna uz poraza z tohoto pocasia. to je hruuuza. uz nech je tu jar. 😵

neviem ci vas stihnem precitat 😨 😒

zrzuska
17. mar 2009

hej a mala mi uz chodi sama. ked mala presne rok a tyzden 🙂 zacala 🙂

rencalm
18. mar 2009

Ahoj Porubenka, to som rada, ze sa drzkate. To cvicenie ti nezávidím, ale hlavne, ze to malému pomáha, teda aspon dúfam, ze je to stále lepsie a lepsie. A co doktori, co vravia, ako sa to vyvíja? Joj, ale tie zúbky, ako nenápadne vám vysli, tak to ti teda závidím 🙂 My na tie zuby cakáme uz asi 3 mesiace, vzdy, ked má zlý den, tak si vravím, to uz budú asi tie zuby, a stále nic 😀 Ale vsetko má svoj cas, on je zlatý aj bez nich... Tak sa len drzte a dokedy este budes musiet s malým cvicit? Ci este ani sama nevies?

paskova
18. mar 2009

Ahojte babky 🙂
Uz ked je rec o zubkoch, chcem sa opytat ci ste natierali dasienka s niecim a ak ano kedy ste s tym zacali? Sophi totiz tak zuzle ruky, aj dasienka ma biele, ale ked jej po nich prejdem palcom este ich ma makke. Vonku fuci ako na Sibiri a ja dnes idem ku kadernicke. 😠

rencalm
18. mar 2009

Ked som mala pocit, ze uz malému idú tie zuby (akoze nakoniec nesli 🙂, ale tiez si nenormálne trel dasná a bol zlostný), tak som mu to párkrát potrela vodickou Babydent, 1 kvapka na palec a na horné dasno, 1 kvapka na dolné dasno, no neviem, ci to zaberá, skor sa mu asi pácilo to masírovanie palcom. Ale kdesi som tu cítala, ze ked uz ozaj sa prerezávajú zúbky a bábo to velmi bolí, je dobrá klinceková silica-1 kvapka!nie viac na vatový tampon a potriet dasienka. Je to vraj anestetikum, ktoré pouzívajú aj zubári, umrtvi to dasienko a chvílu je dobre. Regi ale tebe to este asi netreba, nás malý tiez zuzle vsetko mozné a slintá od 2 mesiaca, ked pojdu zuby, to bude asi iné. Vsak baby tu majú skúsenosti... 🙂 🙂 🙂 Takze zacat asi treba uz ked budú dasná cervené, napuchnuté, kým sú také bielo ruzové asi to este netreba.

Inak k tomu pocasiu - uz si pripadám ako Alenka v rísi divou, ráno rozlepím oci a len nechápavo pokrútim hlavou, co sa to zasa vonku deje, uz nemám ani nervy sa rozculovat 😒 Dázd-sneh-dázd-sneh-dázd-sneh .... a tak.

paskova
18. mar 2009

Vdaka za radu Renci. Ja som si kupila taky gelik pre istotu. Natalke vysli preve zubky v 3 mesiacoch, preto som to vlastne kupila, ale Sophi vyjdu asi neskor, co mi vobec nevadi. 😉

zrzuska
18. mar 2009

paskova mne sa najviac osvedcil dentinox. este mi vychvalili baby na fore v marcovkach kamistad ale ten je taky hnusny chutovo. cize malej najviac vyhovoval ten dentinox. moze sa davat iba 3x za 24hod. a potom ten viburcol cipky (maju ich len v lekarni pri kostole ta co je na tych schodikoch vedla toho detskeho obchodu bambino ci ako sa vola. neviem teraz) a potom gulicky chamomilla vulgaris. len to trva kym sa roztopia tak som ich vzdy zabudla dat a tak. tie malo davam.

paskova
18. mar 2009

V lekarni na namesti mi lekarnicka predala Mundisal, tiez sa dava 3x za den, uvidim ako zaberu. Dik za radu. 🙂

paskova
18. mar 2009

Babenky akurat pozeram krasne umelecke fotografie deti. Lenze bohuzial ich robia v Blave. ☹ ☹ Ja by som strasne chcela dat nafotit moje babiky aby som mala na nich pamiatku. Pacia sa mi cierno-biele fotecky. Neviete nahodou ci u nas take niekde nefotia?

rencalm
18. mar 2009

Zrzuska ja som tiez velmi naklonená týmto homeopatikám, ked mal malý také zlé obdobie 2x som mu dala ten Viburcol, celkom dobre potom spal. A potom som mu pár dní, vzdy do obeda, po obede a pred spaním rozpústala tú chamomillu a z toho bol fakt kludnejsí. Mám ju odlozenú na zlé casy 🙂 Ja som to rozpústala v troske zohriateho cajíku, ked s tým stále miesas vo flaske rozpustí sa to asi za 3minúty, potom som mu to dala vypit. Kamistad máme aj my, fakt smrdí, ten Babydent pekne vonia, aj to mozno ukludnuje. Ale aj ten Mundisal tu tusím zeny chválili.

lila794
18. mar 2009

Regi, dr. mi poradila v PP jednu fotografku, robi za male peniaze celkom pekne fotecky, to je asi najblizsie od nas. Kukni children.sk

My tiez pouzivame Mundisal, zabera dobre, obsahuje tu silicu, co spominala Renca.

Luci, super, ze Ameli uz zubadla vychadzaju. My sme tiez ten pripad ako vy. Od 8. mesiaca iba 2 dolne a horne trapia a trapia a nic. Ameli uz bezka, sikulka!

Baby, mna uz porazi z toho snehu, do keluuuu!!!!!

paskova
18. mar 2009

Vdaka lila, ked budem mat manzela doma skusim ho nahovorit aby sme tam zasli. Pozerala som tu stranku, su tam pekne fotecky

Boooze, co sa zase deje vonku? Uz je to vazne na palicu. 😠 Ja som sa dnes bola strihat, samozrejme som si musela dat ciapku na hlavu, takze mam po ucese. ☹ ☹

rencalm
19. mar 2009

Ahojte maminy, tak vytiahla som nasu tému az z 3.strany!!! 😅 Idem vám len povedat, ze dnes sme volali do jasliciek, Waitinka nám dala kontakt na p.Kubánovú, mimochodom strasne zlatá pani, vsetko mi povysvetlovala, len kým som cakala, kým príde k telefónu tak v pozadí tááááák plackalo dáke deculo, este aj vykrikovalo ze mamááááááá - no boze to mi az mráz behal po chrbte, ze ak to moj takto bude revávat, tak ja to asi nezvládnem. Ale potom sa mu tam ktosi zacal prihovárat a potom uz bolo ticho. Ach jaj, bude to tazké, ale co uz, hádam si zvykneme. Tak vám prajem krásny "aprílový" den 🙂

jastericka
19. mar 2009

ahojte žienky, veru, veru, to čo sa vonku robí, už ani z okna sa mi nechce pozerať ☹ , hrôza a to je zajtra prvý jarný dník ☹

Regi, len Ti chcem povedať, že to plávanie v Jánošíku nakoniec pokračuje, neviem, akým zázrakom, ešte som s Maťkou odvtedy nebola, ale spýtam sa jej na to 🙂 Takže sa môžete prihlásiť a na jar začnete.

paskova
19. mar 2009

Evi ani si nevies predstavit aku radost si mi urobila.Dakujeeeeeeem! 🙂 🙂 🙂 🙂 Este Ta poprjavascript:addEmoticon('😀','vBody')osim o telefonne cislo na instruktorku. Juj velmi sa tesim. 😀 😀 😀 😀

paskova
20. mar 2009

ahojte baby 🙂
my sme mali taku prisernu noc ako nikdy predtym. ☹ Sophi sa zobudila o pol dvanastej a do jednej revala ako tu, az zachadzala. Vobec som nevedela co jej je, nedalo sa ju nicim utisit. Volala som na pohotovst, bola tam taka divna dokina, ktora mi povedala, ze sanitku mi poslat moze, ale nazad ma nedovezie. Akoze mala som o jednej prejst s deckom cez mesto. 😨Horko tazko sa mi ju podarilo uspat. Rano som volala Gabrysovej, potom sme sli za nou, celu ju poprezerala, nastastie nic nenasla, ale ze to muselo byt od bruska. Chudatko moje, tak mi jej bolo luto, a ta bezradnost, ktoru som citila, ze jej neviem pomoct. Musela mat strasnu koliku, teraz ju furt spehujem, a bojim sa aby sme to nemali zase v noci. Davam jej 3x za den Sab simplex a vravela mi, ze mam skusit harmancekovy cajik, ze to je dobre na crievka. Takze dufam, ze tu najhorsiu noc mame za sebou. ☹ ☹

rencalm
20. mar 2009

Ahoj Regi, ten Sab simplex mozes pokojne dávat pri kazdom kojení, nie je návykový, nevstrebáva sa, len naviaze vzduch v crievkach na seba, spraví takú penu a umozní plynom lahsí odchod. Moze sa pouzívat kludne dlhodobo, moj má 7 mesicov a stále mu ho dávam, teraz uz len na noc, ale ked mával koliky dávala som mu ho do kazdej flasky.

paskova
20. mar 2009

Renci ja kojim cez den, len vecer jej davam Sab do flasky, inaksie mi to spapa z lyzicky. Ale asi mas pravdu, budem jej davat pri kazdom papani.Len aby sa to polepsilo.

rencalm
20. mar 2009

Ved tak som to myslela, ze pred kazdým kojením z lyzicky. Drzím palceky, nech to prejde. Nám sa takéto cosi stalo asi 2x, z nicoho nic len strasný plac, tiez som nevedela kolká bije, ale oba razy pomohlo, ked som ho dala na postel a komplet rozbalila, zrazu sa ukludnil, a potom aj zaspal, pomaly som ho zabalila naspat a uz bolo dobre. Neviem dodnes z coho to bolo. Tak prajem kludnú noc 😉

porubenka
20. mar 2009

Regi, chudatko Sophinka, to ju muselo naozaj velmi boliet to brusko. My sme nastastie nikdy problemy s bruskom nemali klop klop klop aby som si neuriekla. Ale moja svagrinka - jej syncek bol straaaaaaaasne kolikavy, a im pomahalo ked mu na hole brusko prikladali teple plienocky. Skus normalne bavlnene plienky nahriat zehlickou a prikladat na brusko a menit. Drzim palceky nech sa uz taka noc nezopakuje.

paskova
20. mar 2009

porubenka vdaka za tip, vyskusam. 😉 Problem bol ten, ze ona vobec nechcela byt na lezato, ani hojdat na rukach som ju nemohla, ani polozit na postel, to este viac revala.

paskova
21. mar 2009

Ahoj zeny 🙂
Tak len hlasim, ze noc bola dobra. Boooze nikdy som si nemyslela, ze za dobru noc budem povazovat tu, ked sa Sophi zobudza za kazdu hodinku. 😀 😀 Ale aspon nekolikovala, pocuckala si a spinkala. Natalka isla na sutaz do Ziliny, vratia sa az po polnoci. Ani si neviem predstavit, ze vecer mi tu nebude dzavotat pri telke. Vecer ked po kupani Sophi zaspinka vzdy si vlezieme pod paplon a klebetime. A dnes vecer budem sama. ☹ ☹ Normalne je mi z toho smutno. Ale aspon, ze svieti slniecko, zda sa, ze dnes bude pekne. Tak vam prajem pekny weekend. 😵 😵 😵

bambulka026
autor
21. mar 2009

Paskova, mne Martinko slintal a zuzlal ruky od 3 mesiacov, a prvy zub mu vysiel az v 7. 🙂

Matko maval hrozne koliky, kym sme si prisli na to co nanho zabera.
Mala som z kvapiek Sab simlex i Espumisan a ten Espumisan mu zaberal najlepsie.
Davala som mu ho od obeda po kazdom kojeni az do vecera, a hoci mal koliku, nebolo to az take strasne.

Kup si rentalnu trubicku a ked ju bude boliet brusko skus jej pomoct tym.
Okrem toho som ho casto nechavala rozbaleneho a cvicili a kopkali sme nozkami.
Skus poskusat,kazdemu pomoze nieco ine.

A cajik som mu ja davala feniklovy odkedy sme sa vratili z porodnice, potom neskor som mu ich zacala striedat, aby nepil stale ten isty.

bambulka026
autor
21. mar 2009

Put, neviem ci sem este chodis, aleTimkovi vsetko naj k 1.5 rocku. 😀 😀 😀

vejinka
21. mar 2009

ahojte dievcata no ty kokso bambulka my asi na tom bdueme tak isto z tymi zubkami...od troch mesiacov je slintosko vsetko pcha do pusinky..ale posledne dva mesiace je az bolestivo nervozny z tych zubov..a este tam nic neni 😔

pridala som akutalne fotecky..no ale ozaj rastie poriadne kazdy tyzden je iny 😅

putyna
21. mar 2009

bambulka jej dakujeme aj vam prajeme vsetko naj

putyna
21. mar 2009

vejinka ste krasnucky heh

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre