Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

paskova
24. mar 2009

zrepka ten Pupik mam, masirujem jej brusko kazdy vecer, ale, zeby to extra pomahalo nemozem povedat. 😒 Ja kupujem plinky v Tescu, som s nimi spokojna, neviem tie 3 su pre ake velke deti. Kupujem od 5-9 kg. Si zlata, ze si mi poslala ciselko, stretnut sa mozme hocikedy ked budes v meste.Budem len rada. 😵 😵 😵 😵 😵

zrepka
24. mar 2009

no to je presne na vasu vahu na tychto je napisane 4-9kg. ked ich chces budem len rada ak vam posluzia. A kedy budes mat cas? Mne je jedno ak chces kludne aj dnes. 😵 Ja mam aj auto tak nam nie je problem odbehnut do mesta aspon vypadneme trosku z domu.lebo v tomto hnusnom pocasi sa niekedy aj nudime uz neviem co by som tomu nasmu sintrovi vymyslela 😝 a teraz nam aj dve lekcie plavania zrusili lebo prerabali bazen aby sa mohlo dalej plavat.tak ideme az vo stvrtok.Takze ja budem tiez rada

paskova
24. mar 2009

Je mi luto, ale ja najskor mozem vo stvrtok, lebo dnes ideme so svokrou objednat tortu, zajtra mam kadernicku a kozmeticku aby som vyzerala k svetu ked uz pride muz 😀 😀 Este ti napisem, ci sa mi daco nevyvrbi do stvrtku, lebo u nas to clovek nikdy nevie. 😉 😉

zrepka
24. mar 2009

Dobre moja sak sa este ozveme.Drzte sa do vtedy.a ty sa len skrasluj sak si aj zasluzis trosku casu aj sebe venovat ved so Sofi to je teraz fuska. 😉

slonicek
24. mar 2009

Regi pojdeme jasné len ja som myslela že to tam už nebude kamoška mo hovorila že to končí no daj mi vediet a pojdeme spolu nemám číslo ale skusim zohnat.Mohli by sme tam íst potom spolu .

slonicek
24. mar 2009

Regi ten pupík zahod do koša lebo je na figu ja som narobila cirkus v lekárni a potom mi predali mast ale parádnu tu jej dávam doteraz pred každým prebalovaním jej natriem bruško volá sa flatulin a maju ju pri bille v lekárni je super ak si pametáš kedysi to bola taká zelená vetrová mast je to podobné a pomohlo jej to pupík ani doktor hoj su nafigu vyskušaj ju a uvidíš.

paskova
24. mar 2009

Kati ja som to cislo uz zohnala, zajtra tam zavolam a dam ti vediet ci mi povedali. Viem, ze mali koncit, ale Evka-jastericka mi vravela, ze pokracuju dalej. Vdaka za tip na tu masticku, pojdem si kupit, si zlaaaaata. 🙂 🙂 🙂 🙂 Prosim ta nahod uz fotecky, ved tvoju malu som este ani nevidela, a som na nu velmi zvedava.

zrzuska
25. mar 2009

ja som vas len tak zbezne presla.

kati no ja som vsade pocula aj od dr ze pozor na rektalnu rurku. casom by sa dieta bez nej nevykakalo. ja som sa ju snazila pouzivat co najmenej. iba ked to bolo fakt nutne a videla som ze malu boli velmi brusko.
ale aj tak mne z nej kakala iba asi 3x a inak si len poprdkala ked mala zastavene vetry

baby v pribyline horyyyyyyyyyyyyy snehu 😝

lila794
25. mar 2009

Luci, my sme rurku pouzivali pracasto a Davidko si nenavykol, kaka krasne sam kazdy den, aj Lenockin Marek, tak neviem.

Si tu Pribylinu viem predstavit, moji 7maci budu mat aspon dobry lyziarsky 😀 ale uz na nervyyyyy!!!!!

Lucka, chcem sa opytat, co davas malej papat po roku? Uz aj ochucujes niecim?

paskova
26. mar 2009

Ahoj baby, 🙂 no mne sa uz z toho pocasie chce grcat. Nevravim , ze sneh nie je krasny, ale teraz? ☹ Normalne mi pripadaju smiesne tie Velkonocne ozdoby 😀 skor mi to vyzera na Vianoce. Moj muz dnes pride domov na par dni, aspon mi s tou nasou tigricou pomoze, lebo uz niekedy meliem z posledneho. To dieta snad nikdy nespi. ☹ Dokonca aj doobedu len taku slabu hodinku, poobede tiez a vecer je aj 9 hodin, kym ju uspim. Ozaj, aj vy ste uspavali tak, ze ste ju hojdali? Lebo mne inaksie nezaspi. Nehrozi, zeby som ju polozila, pohladkala a zaspala. 😠 😠

lila794
26. mar 2009

Regi, moja zlata, neboj bude to lepsie, my sme tiez uspavali kadejako, jeden cas som tiez hojdala na rukach, potom to uz nechcel, ale ostalo nam, ze zaspava s niekym a drzi nas, ohmatkava tvar alebo sa hra s vlasmi, no co uz, ale nam to nevadi, je to super cas s malym 😀
Mas pravdu, aj mne je z toho snehu na grcanie, hoci zimu zboznujem, iba moj muz je stale nadseny, dokonca rano o 5tej zmizol, vyslapal na Lukovu na Chopku a zlyzoval, uz mi davno volal, ze uz je v robote. Pomooooc!
Davidko sa mi o pol 4tej v noci zobudil a nevedel zaspat, ale konecne nam idu tie zubky, uz ma kusok hornej lavej dvojky prerezany a uz sa idu rezat aj obe jednotky. Konecne!

lila794
26. mar 2009

Ozaj a k tej nespavosti, aj kamoske tak mala malo spavala, dr. jej na to povedala, ze bude iQ-cka. Takze nejake pozitivum, ak je to pravda. 😉 Neboj, manzelik ti pomozem klobuk dole, ze zvladas sama 2 deticky!

jastericka
26. mar 2009

ahojte žienky, dlhšie som tu nebola....všetko som si ale prečítala

Amelíčatko má už rôčik, huráááá, to je krásne 🙂 Luci, keď sa vyliečim, tak už ozaj prídeme....no a to Vám idem povedať...

Boli sme sa kúpať v nedeľu v Liptovskom dvore, v Lipt. Jáne, bolo dobre, až na to, že hneď na druhý deň som dostala takú hroznú kvasinkovú infekciu a to chodievam s drobcom plávať a nikdy som to nemala. Ale v Jánošíku je asi iná kvalia vody ako tam 😠
Išla som k mojej gyndoške, dala mi dáku masť, lenže do toho som dostala prvú menštruáciu po pôrode, kočky, bolesti ako pri kontrakciách, rezalo, pálilo, čúrať som ísť nemohla, no fuj.....
V noci z pondelka na utorok mi manžel išiel odhrabať auto a ja som šla na pohotovosť, nech mi aspoň injekciu pichnú, aby som vydržala do rána....
Sama som si to odšoférovala a keď tam prídem, tak mi sestrička hovorí, že oni mi nič na to nemôžu dať, že si mám počkať ešte 3 hodiny a začne ordinovať moja gynekologička a poslali ma domov v tých bolestiach.
O 7 ráno som už doma omietku škrabala, revala, tak ma muž odviezol do nemocnice rovno na gyndu.
Vyšetril ma primár, hneď mi dal lieky, injekciu a krútil hlavou nad tou pohotovosťou. Povedal mi, že to mám povedať ďalším desiatim mamičkám, že keď budeme mať problémy, kedykoľvek, najmä v noci ísť rovno do nemocnice a nie na pohotovosť.
Mohlo ma to napadnúť....Bol hrozne zlatý.....no ale aby to nebolo všetko druhý noc mi to začalo zase, ale už to má skôr urologický pôvod. Tak som šla za mojim doktorom obvodným a dal mi tabletky na zápal moč. ciest.
Takže cysticída, mykóza a ešte aj prvé krámy dokopy, horor. To pôrod bol lepši 😢

zrepka
26. mar 2009

teeeda 😲 😖 Jastericka chudiatko moje to je fakt strasne ja som si so zapalmi teda uzila svoje a viem co to je ja som mala kombinovany virologicky aj s mykozou hned po porode.A ty este aj cistitida a menzes tak to musi teda byt strasne.Moja len vela oddychuj ja viem ze je to tazke ked mas malu ale vsetko pocka aj robota ked sa nebudes namahat raz dva bude lepsie.

Tak do Jana asi uz nikomu neodporucis ist plavat ?idioti ako to len mozu take nechat. 😠 A ta pohotovost ja uz na to som nase zdravotnistvo nemam ani slov 😠 ☹

lila794
26. mar 2009

Evi, marisku sedivu, to je hrozne s tymi niektorymi doktormi!!!!! Chuuuuuda!!!!! Inak, ja som tiez uz mala 2x mrchu po porode, dva mesiace dozadu a tiez bolesti hrozne. A to sa hovori, ze po porode by sa to malo zlepsit. Rychlo sa vyliec, nech ta uz nic neboli!!!!!! 🙂

rencalm
26. mar 2009

Jóooj Evi, chúda moje, to ti nezávidím, no vies ako sa vraví, na posr...ho aj záchod spadne 😉 Ale vážne, muselo to byť hrozné, ja som dostala 1.menštruáciu presne meciac po pôrode, asi preto, že som už nekojila, a nemala som žiadne problémy, práveže bola skôr taká slabšia a len tak 2 dni. No inak na tej pohotovosti sa divím, že ťa takto odbili, ja som mala o nich lepšiu predstavu 😒 No vidíš ako to dnes chodí, človek tam ide s nádejou ako mu pomôžu, ako sa mu uľaví a oni ťa v pohode pošlú domov, bezradnú, na pokraji kolapsu. Mne už niekedy až rozum zastáva nad tým, čo sa to dnes deje. No hlavne, že ti je už lepšie, tak sa len riadne vylieč, druhá mrcha už bude hádam v pohode.

Inak ten sneh drbe a drbe z tej oblohy, Perinbaba dostala tento rok asi aj napriek finančnej kríze dobre zaplatené.... ja už si tiež doma trhám vlasy každé ráno, keď na tú belobu zasa kukám z okna 😠

Nebojte sa, raz sa musí prísť jar. Možno nie tento rok, ale nabudúci už určite. 😀 Pekný deň.

lenocka80
26. mar 2009

booooooze Evi, tak ty si si "fajne" vytrpela. Dufam, ze sa rychlo vyliecis. K tomu zdravotnictu nemam slov...katastrofa. Neviem co na tej pohotovosti potom vlastne robia...ak poslu kazdeho domov, tak tam nemusia vobec sediet...

paskova
26. mar 2009

Ameli gratulujeme k jednemu rociku, vsetko naj naj naj 🙂 🙂 🙂
Evi, chudatko, niektory lekari by naozaj mali diplom vratit a robit nieco zmysluplnejsie. 😠 Aj ja ked som mala so Sophi tu strasnu kolikovu noc, mi na pohotovosti zahlasili, ze mam prist. O polnoci. 😒 A ked som to vravela Gabrysovej riadne ju to rozculilo, vravela, ze niektore doktorky ani vyjazdy nechcu robit, radsej v noci drichmu.

No ta moja opica uz vyse 2 hodin chrni na balkone. To asi preto, lebo pride muz, pred nim bude struhat dobrotu a muz my normalne nebude verit, ze mame doma certica!!! 😉 😉 😉 No uznajte, opica jedna.

mirica23
26. mar 2009

Ahojte,
dávate niekto vašim detičkám mliečko HAMI ? Mám 2 kupony na zľavu 40,- Sk v DM - platia ale iba do konca marca a dve krabice č. 2 a3 po 200g - poslali mi to ako vzorky. My sa ale kojíme, takže ak by ste o niekom vedeli, kto by to využil, rada mu to podarujem.

slonicek
26. mar 2009

Ahojte maminky no už dám fotky len ich ešte musím nejak zmenšit ale neviem ako 🙂 poradte mi

nostek
26. mar 2009

Ahojte kocky. Ja som zatial len nastavajuca mamina, ale mam na vas otazocku. Kde v LM ste si skupovali tehu veci??? Ja som dnes pobehala co sa dalo a nic. Jedine v Xenii maju nejake kusky, ale tie ceny vyssie ako v BA...
Dakujem za odpoved... Drzkajte sa...

paskova
27. mar 2009

Ahij nostek, vitj medzi nami 🙂 celkom pekne kusky maju aj v Priori, v Detickove, alebo teraz je taky novy obchod pri sude v tej oranzovej bytovke.Ja som ale vacsinu veci nakupila cez net www.mimibazar.sk. Su tam aj krasne nove vecicky, je tam fakt velky vyber. Vyskusaj.

rencalm
27. mar 2009

Ahoj Nostek, vitaj a blahozelám k malej fazulke 🙂 Myslíš tehotenské veci pre teba? No máš pravdu je to tu hrôza, ja som tu tiež kúpila len rifle v Xénii a ešte 1 nohavice také letné, inak nič. Ja som si niečo kúpila v Poľsku na trhu, tričká som kupovala v podstate normálne, nie vyslovene v tehotenskom obchode, ale v Poprade v Orasay, tam majú také dlhšie, pod prsiami prestrihnuté, veľmi pekné vzory aj takú peknú postavu to robilo dokonca aj s bruškom. Myslím, že tam boli aj nejaké tak strihané blúzky, že i tehotné by to mohli pokojne nosiť. Jeden letný kostýmik som kúpila v RK, je tam také zdravotnícke centrum a tam majú aj pár kusov tehu oblečenia, ale tiež nenormálne ceny, nato, že to ponosíš pár mesiacov a potom čo s tým.... Tak neviem, asi som ti moc nepomohla, skús ozaj ten mimibazár, len to je riziko, že to neodskúšaš, nevieš aké ti to bude. Alebo skús dáky internetový obchod, tam to môžeš pokojne vrátiť, ak bude zlé.... Tak sa držkaj a dávaj na seba pozor. 😉

nostek
27. mar 2009

dakujem kocky za privitanie.
miminkovskych obchodov je v LM neurekom, som z toho bola v soku, ale tenu nic. Ja ked sa raz nastvem a ked budem bohata, tak si otvorim tehu bytik v LM. 😀
Ja som si vcera skoncila v tom obhcode, co je prie Kase a predavacka bola tehu, tak som sa jej spytala, kde kupuje tehu oblecko a ona, ze mam skusit sekac alebo cinak. skoro som odpadla. v cinaku nic normalne, ale v jednom sekaci som kupila take riflove elasticke gate s vysokym pasom za facku - 1,25 eura. obesim sa ked som dobra??? ale to je jedina vec, ale zas to teraz vynosim. tricka som si aj ja kupila normalne, vacsinou tuniky alebo na teraz o cislo vacsie trika.
Ten mimibazar som pozerala, maju to zvacsa gate s elastickym pasom, a take jednu mam, ale ese su mi velke. A aj sa to cez MMB bojim kupit, lebo vacsinou baby nechcu tovar spat. Este skusim veru ten net obchod.

Juj, ale som sa rozpisala 😀 .

tak sa majte zatial krasne 😉

jastericka
27. mar 2009

ahojte kočky, ďakujem za podporu....ste hrozne zlaté.....
No to je tak s tou pohotovosťou, ja som tam najskôr volala z domu, že či sa mi tam oplatí chodiť, samozrejme, že mi to nikto nebral, tak som to riskla a šla tam.....no a výsledok poznáte.....doktor určite spal a sestrička ma odbila medzi dverami.....hovorila som to aj Kapcátovi, tak povedal, že sa to nemalo stať, že to preverí, kto slúžil...tak som rada, že možno niekomu dohovorí...
Už mi je dnes trochu lepšie, ATB zabrali....

veru zrepka, do Jána nikomu neodporúčam ísť, najmä nie s malými bábätkami, to som šťastná, že môj drobec je OK. Vzduch tam bol studený pre také bábätká, voda síce OK, ale ten vzduch, malú klepalo vo vode zo začiatku a to je zvyknutá...

Katka: ja mám na zmenšovanie fotiek taký program na fotky, nemáš v PC niečo podobné? Neviem Ti poradiť takto na diaľku...

ahoj nostek: aj ja som si objednala dvoje tehu rifličiek cez MMB a bola som veľmi spokojná, aj mi sedeli, aj boli ako nové....som si popýtala rozmery, seba som pomerala, tak takto sa celkom dá vybrať....

lila794
27. mar 2009

Ahojte!

Evi som rada, ze je uz lepsie 😉 dufam, ze tomu sluzbukonajucemu to neprejde len tak!!!!

Nostek, ked som bola ja tehotna, nedalo sa tu kupit nic! Iba v Xenii, ale to tam nic moc 😝 iba jeden topik som tam kupila, ja som kupovala cez net a z Quelle. A MMB vrele odporucam - da sa tam paradne nakupit!!!

Ewusik, rada som ta videla 😀

O chvilu pride mama a my ideme lyzovat, jupi! Aspon jedno pozitivum tejto dlhej zimy 😀

lila794
27. mar 2009

Ozaj, Martinke vsetko naj k 11 mesiacikom 😀

ewusiklm
27. mar 2009

ahojte babenky..ako sa mate?my sme s drobcom akurat u nasich tak som sem na chvilu skocila.
lila-som najprv vahala,či si to ty ale riskla som a pozdravila som ta a nastastie si to bola ty 🙂aj ja som ta rada videla a kde si mala drobceka ked si bola sama?

paskova
27. mar 2009

Ahoj baby 🙂 ja akosi nestiham, musim sa krutit okolo muzika, dnes mi prisla mama, takze neviem koho skor obskakovat. 😉 😉

nostek, ja som trubka, myslela som, ze veci pre babo, a ty zhanas tehu oblecko. No tak ja som nakupila tuniky v Orsayi, elastaky a tricka v Terranove. V Orsayi maju perfektne tunicky presne ako pise renca, daju sa nosit aj po tehu.
Oslavencom vsetko naj, aj mi mame dnes 4 mesiaciky 🙂 🙂 🙂

rencalm
27. mar 2009

Vsetkým malým oslávencom blahozelááááááááám a prajem detickám i mamickám krásny víkend 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre