Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

vejinka
13. apr 2009

ewusik..heh zlaty je..aj ja som pridala par fotiek z dnesnej akcii 😀

vejinka
13. apr 2009

ewusik verim ti aj ja by som bola na mrtvicu chudatko dufam ze uz ho to tak nebojkaaaa...kym sa ozeni aj zabudne ze take boooo mal 😉

ewusiklm
14. apr 2009

veji-no uz je chvalabohu dobre,uz neplace a aj v noci celkom dobre spal.Inak maly Erik je poriadny fesak a tie krasne ocka velke 😉

vejinka
14. apr 2009

no zienky nam sa zjavne prerezava zubok len place je nervny a ma zvysenu horucku a do pusy si ani nexce dat kuknut..odtahuje mi ruku a ma tam na dasienku krvicku a navrete to ma takze zjavne pojdu dva naraz...predpokladam ze do tyzdna mame zuby vonku

vejinka
14. apr 2009

ewusik ..dakujeme ved ma mat po kom ockaaa...cely tatinko 😀

paskova
15. apr 2009

Ahoj babenky 🙂
ewusik, vejinka fotecky, teda deticky mate podarene 🙂 🙂
My zaciname pravdepodobne 20. s plavanim. Chcem sa opytat, ze ake plavky tam nosiete? Kamoska berie cele, no ja mam iba bikiny a nechcem kupovat cele, ktore by som potom nevynosila. Sice ked sa pozriem na moje kraaaasne brucho, no neviem neviem. 😒 Ale ved tam budeme vsetky po porode tak si nemusim robit drahoty, no nie? 😉 Sophi akosi prestala spavat cez den 2 hodky, spi 30 minut doobedu a poobede s prestavkami asi taku hodinku. Lenze ked je hore nechce byt v kociku aj ked jej sklopim striesku, furt sa taha do sedu. Tak ju nosim na jednej ruke a druhou tlacim kocik. 😵 😵 No proste prechadzka ako hrom. Ale kedz je vonku takto krasne, uz som si nato zvykla.

rencalm
15. apr 2009

Ahoj Vejinka, chúda Erik, s tými zúbkami sú iba patálie. Nás nastastie prvý zúbok v pohode, uvidíme ostatné ako pojdu. A nechces mu skúsit dat tie homeopatiká-chamomilla vulgaris? Mne sa zdá, ze mu to trosku pomohlo, aj lekárnicka vravela, ze je to na to urcené, akurát, ze ja som mu dávala 15ch, a vraj je lepsie 5ch, alebo 9ch. Neviem, mozno to zálezí aj od tuhosti dasna a tak, ale nás nemal ani cervené dasno, ani ziadnu krvicku, proste sa zúbok prerezal von a nic mu ani nebolo vidno. Ale tá nervozita trosku bola, ale taká v pohode, bez placu. Alebo mozno tá vodicka Babydent, ale to sa mi zdá, ze mu ani nezaberá, to raz-dva zlíze a je po úcinku. Ale vraj je dobrá aj klinceková silica, je to anestetikum, 1 kvapka na tampon a potriet bolavé miesto, vraj to pouzívajú aj zubári na umrtvenie. Ja som to este neskúsala, ale ak bude mat malý dáke problémy pri dalsích zuboch, asi sa po tom poobzerám. No drzte, hádam to uz nebude trvat dlho a malému sa v ústockách "zabelie" 🙂

vejinka
15. apr 2009

renca davam mu calgel a mam pocit ze to mu staci ..zabere to skoro vzdy ale diky za tipy 😉

tictactoe
15. apr 2009

regi, my to plavanie asi nestihneme 😢 auto stale nemam spravene a prihlasku by uz bolo treba zaniest do lm. ved uz v pondelok mate prvu lekciu. a autobusom sa mi veru nechce chodit, to by bolo o drzku, aj tak neviem ako vyriesim pondelok ked mi treba ist s malym na hematologiu! to je hrozne ako som si zvykla na to auto a zlenivela som 😠

paskova
15. apr 2009

Zuzi ved ked ja pojdem tak mozem povedat instruktorke aby s tebou ratala. Alebo celkovo sa ti ten kurz teraz nehodi? Aj niektore moje kamosky chcu zacat az v maji, tak ani neviem ci este tento vobec zacneme. Kamoska chodi s malou cvicit do materskeho centra, tam by som tiez chcela ist, lenze je to tak isto pondelok ako plavanie. Takze neviem co mam uprednostnit? 😠
Dnes som stretla v meste lilu s Davidkom, joooj aky je buclatucky. Mojej Natalke sa najviac pacili tie jeho zubky ako sa nas skeril. 😀 😀
Pridla som fotecky mojich princezniciek. 🙂 🙂

vejinka
15. apr 2009

paskova dcerky mas krasne 😉

sampo
16. apr 2009

ahojte maminy, trochu vam sem skocim s takou otazockou 🙂 chodili ste niektora do poradne do nemocnice? a stalo sa vam, ze vam dali tehu knizku a hned ju aj zobrali a poslali s krvou do labaku? 😕

paskova
16. apr 2009

sampo mne sa to veru nestalo. Ale skus napisat annag - vo fore babatka- ona je super a vie na vsetko odpovedat. 😉

sampo
16. apr 2009

paskova dik 😉 oni mi to vlastne aj hned povedali, ze mi ju sestricka vezme.. ani som velmi neprotestovala, lebo dokopy v nej este nic nebolo zapisane a tie odbery boli prve, takze bud. tyzden mi ju hadam vratia 😅 aspon, ze fotku z usg vzdy dostanem 🙂

rencalm
16. apr 2009

Sampo ahoj 🙂 Ty si písala aj do Modrej strechy, ak sa nemýlim vsak? 🙂 Obcas som Vás cítala, este minulý rok. Nerozumiem , preco ti tú knizku vzali, naznacili ti aspon, ci je tam nejaký problém, alebo co? Asi navstevujes tú rizikovú poradnu v nemocnici, ci nie?

paskova
16. apr 2009

Baby mne Sophi dnes grcia z toho Espumisanu. Dnes som jej dala prvykrat ale sa mi to nepozdava, je to take hlienite. Nematr s tym skusenost? 😒

tictactoe
16. apr 2009

regi, nam to plavanie teraz nevyda, bo neviem kedy bude auto hotove ☹ chybaju nahradne diely, tak by sme nemali ani ako chodit. dufam ze ten nasledujuci kurz uz stihneme. mne krpec dnes uz druhy raz jedol mrkvu, ale ste ma tiez vy skusenejsie mohli varovat ze si treba obliect prsiplast! mrkva lietala po celej kuchyni, nevedela som co skor ratovat. a s tym espumisanom poradit neviem - ja ani vlastne neviem co to je 🤐

paskova
16. apr 2009

to je skoda, ze nemozes. ☹ Akurat mi volala, ze zaciname 11:15. Uvidim ako sa to bude malej pacit, keby sa jej to nevidelo, tak sa prelozim n dalsi kurz. Espumisan su kvapky na koliku, bud rada, ze malemu to netreba. 😉 😉

vejinka
16. apr 2009

nam espumisan vzdxy pomohol a aj mu to chuti..takze neviem preco sa sofi zgrcala 😖

sampo
16. apr 2009

rencalm no pisala som niekedy aj na modru strechu 🙂 ale ja inak uz v LM nemam trvaly pobyt ☹ len dr. som nezmenila 😀 Praveze ja nie som rizikova pokial viem, ja chodim uz asi 6 rokov ku krekacovej, takze preto aj teraz tam... a to s tou knizkou nechapem teda ani ja.. 😕 lebo to vyzera byt zatial OK.

bambulka026
autor
16. apr 2009

Ahojte, Marekovi i Davidkovi prajeme vsetko naj.

Baby my sme za prve ockovanie proti pneumokokom neplatili, teraz za druhu vakcinu uz platim?

paskova
17. apr 2009

bambu to ockovanie je aj pre mna zahada. My uz mame druhu davku za sebou a neplatila som nic. A ked si precitam moje novembrovky na fore, tak niektore platia ine zas nie. Divne to je. 😒

rencalm
17. apr 2009

Sampo tak drzím palceky, aby bolo vsetko OK, más dobrú doktorku neboj sa. Tiez som sa k nej chcela dostat, ale uz má vela pacientiek. Hádam to bude len nejaký bezný postup, ked chodís do nemocnice, tak si to rovno drzia tam, aspon sa nemusís bát, ze ju zabudnes niekde doma. 🙂

Baby s tým ockovaním som pocula, ze je to tak, ze ministerstvo zdravotníctva alebo neviem, kto presne o tom rozhoduje, jednoducho zabudol zaradit pneumokoka medzi poistovnou hradené vakcíny, takze teraz sa za to musí platit, ale aktualizácia sa robí kazdý stvrtrok, takze od leta to hádam uvedú na správnu mieru. 😒 No chybicka sa vloudila, ale je to trochu odveci, nie? 😖 😖

putyna
18. apr 2009

bambu no my sme si dali v lekarni kupit tu vakcinu a vysla okolo 90sk a uz potom sme viac neplatili

putyna
18. apr 2009

Davidkovi a Marekovi vsetko naj naj naj a hlavne vela zdravicka

mirica23
18. apr 2009

Ahojte,
ja viem ako je to s tými vakcínami proti pneumokokom. Detičky čo sa narodili v tomto roku, tie majú vakcínu zadarmo.Aj tie detičky ktoré mali v napr. v minulom roku aspon jednu vakcínu-čiže očkovanie už začali- doplácali len do lOO Sk. Ale tie detičky, ktoré boli narodené skôr ako v r. 2OO9 a nedali ich rodičia zaočkovať-čiže ani nezačali,tak tie si teraz doplácajú za každú vakcínu po 2OOO čiže dokopy dajú 6OOO Sk. Takto nám to vysvetlila naša detská lekárka-bola z toho hrozne nešťastná že to toľko stojí.

vejinka
18. apr 2009

fiiiha tak my sme mali stastie co sa ockovania tyka

rencalm
18. apr 2009

No dúfam, ze to nemyslia s tým pneumokokom vázne 😖 Ja som nedala malého ockovat, ze vsak do roka má este casu dost, ale ak sa za to ozaj bude platit tak vela, tak to ma vázne nas....ú! Je to odveci, celý cas riesia, ze to zaradia medzi povinné ockovania, plne hradené poistovnou a nakoniec to poriesia tak, ze si to plne budeme hradit my? Ja uz toto fakt nechápem 😢 Ja stále verím, ze sa to este zmení.

Vejinka malý je perfektný v tom svojom "ferrari" 🙂 🙂 Strasne chutný, sedí tam tak sebaisto, akokeby na tom slapal uz najmenej pol roka 🙂 Zlatý. Nás malý má zajtra 8 mesiacikov a dnes nám zacal stvornozkovat. Teda zacal uz vcera, ale to som si myslela, ze je len taká náhoda, ale dnes uz normálne preliezol krízom obývacku, síce este tak opatrne, ale uz to veru nie je plazenie 🙂 Ked sme ho vecer kúpali mal celé kolienka cervené... Ale asi nám tiez idú dalsie zuby, lebo uz vyse týzdna hrozne zle spí, placká zo sna, strháva sa, mozno to súvisí aj s týmto lozením a celkovo s tým, ze sa nedokáze vysporiadat s tým mnozstvom nových vecí, ktoré sa teraz kazdý den ucí, celý den je ako z divých vajec, len by sa jasil a v noci tiez vystrája 😖 Dúfam, ze sa to coskoro vráti do starých kolají...

paskova
18. apr 2009

No je to divne s tym pneumo, my sme sa narodili v r. 2008 a neplatili sme ani za jednu vakcinu. A to uz nas ockovali 2x.

vejinka Ericek je na taj motorke naozajstny frajer. 😀 😀

Moja Sophi kazdu noc spi otrasne, uz si z toho nerobim velku hlavu. Tuto noc bola od druhej hore kazdu hodinu a od siestej uz ani nezaspala. Co sa tyka denneho spanku, tak spi pol hodinku doobedu a 2x po pol hodke po obede. Tot vsjo 😝 ja vobec nechapem kde to dieta berie tolko energie. 😵 😵 A tp aj ked spi vkuse sa vrti, mece sa no ja uz neviem co je to spanie. Ach jo, uz aby mala aspon rok, vtedy hadam uz bude lepsie. 😉 😉 😉 😉

vejinka
19. apr 2009

dakujem dievcata..fakt ako keby na tom cude jazdil roky 😀

no a my sme tiez vselijaky..hlavne tie noci su velmi zle..kazdu hodinu je hore kazde dve hodiny kojim a kedze je kazdu hodinu hroe tu prvu hodinu mu vzdy dam cumel ktory potom rychlostou blesku vyleti von z posteilky..dnes som zrusila hniezdo aj vankusik aj perinu..a dala som tam spaci vak a plienky keby si zgrcol..ale vobec mi nexce terza spat lebo sa citi ako v nejakej inej postielke..vystraja obzuva ticky..no ja neviem 😖

inak my nelozime len sa pohupujeme na kolenach..no aspom nieco ved je tazky ako taky maly slonik..takze sa vobec necudujem a tusim v stredu ideme do poradne takze potom podam hlasenie co a ako 😉

pekny den kocky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre