Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

zuzana24
28. apr 2009

caute baby taakze pohlavie nevieme ale 12.5.ideme na 4d usg tak sa tesim.veronika tiéz by som chcela chlapa mat z kazdeho nieco 🙂 len sa bojim ze to nebude take kludne ako saska 😉 0tak sa zatial majte

lila794
28. apr 2009

Zuzi, skoda, prajem ti krasneho suhajka!!!! 😉

zrepka
28. apr 2009

Cau Mamky!!!Tak aj my sa ideme po dlhom case pochvalit pokrokmy.
Konecne mame prvy zub!!! To bola ale groteska! lebo maly mal uz asi tak pred mesiacom tazke obdobie zle spinkal v noci kazdu hodku hore a cez den nervozny. Ale zuba nikde. Potom sa to ukludnilo a na dasienku som zbadala akusi hrcku ale bola to take zvlastne no nie tvrde.Tak som si myslela ze sa mu to nejaka zabka vyhodila z toho ze vsetko do pusy strka.Tak som uz len cakala kedy zabka zmizne a on zacne byt zase nervozny ze sa mu derie zubok.Ale Matko nic zase dobre spinkal aj cez den bol zlatucky.A ja som prestala dasienko sledovat s tym ze zabka zmizne a ked mu nevadi tak mu ju nebudem ani nicim natierat.kazdy kto mu pozrel do pusy my vravel "sak to sa mu uz zubok tlaci nie?" a ja na to "aaale coby to je len taka fistulka!" Az sa nakoniec asi po doch tyzdnoch nas tato nasval a vravi "davaj lyzicku skusime".A cuduj sa svete ta zabka naozaj zacinkala.Strasne som sa na sebe smiala aka som sisi.Ja som si to myslela ze on bude nervozny ako drak a pritom zub nam vysiel ani som nevedela ako! Minuly tyzden sa zase scenar zopakoval zas bol tri dni uplny nervak z neho o nociach ani nehovorim.Potom ako keby utalo zase vsetko ok.Tak cakam ze sa zase nejak ta "fistulka" objavi.Ale zatial nic.

Reni Mne Matko zzaceal stavat na nohy ako 7mesacny.A tiez som sa o neho straaasne bala lebo ako sa na rovne nohy postavil tak s rovnymi nohami aj padal. Rovno do zadu ako ked strom kalaju. Bolo to hrozne.vela sa buchal.Ale presli take tri dni a on pochopil ze sa musi drzat. par krat som mu ukazala ako sa spustit, ale nikdy som ho nezlozila.Aj ked sa revom dozadoval.Iba som mu vzdy trosku pomohla. A po tyzdni bol z neho profik.
Tak ti prajem aby ste aj vy tak dobre obisli.nech sa rychlo Petko nauci padat!

vejinka
28. apr 2009

zuzi no verme ze to bude kludny chlap..ale moc si nefandi ten moj cert uz v bruchu vystrajal som vedela aky bude..cely po mame 😀

paskova
29. apr 2009

Ahojte babky 🙂

Zuzi to je fajn, ze ste v poriadku, nech ste mimoco aj ty zdravucky. 🙂

zrepka gratulujeme k zubku. 😵

My sme vcera vecer zase kolikovali 😒 uz som si myslela, ze je to na ustupe, ale figu. Tak mi jej luto ked reve, neviem jej pomoct darmo skusam vselico, proste tu hodinku a pol si musi odrevat. Vcera som jej skusila dat prvykrat mrkvicku, no to boli ksichty. 😀 😀 Vobec jej to nechutilo, vypluvala na kazdu stranu, no uvidim ako to bude dnes.

vejinka to kocikovanie soma aj ja pozerala, mozno, ze sa aj my pripojime ked budeme doma. 🙂 🙂

rencalm
29. apr 2009

No Regi, tiez to máte "veselé".

Zrepka dakujem ti za podporu a blahozelám k zúbku 🙂 🙂 🙂 Ak sa ta mozem este opýtat, staval sa vám aj v postielke?? A ako si to potom riesila? Ako si ho uspávala? Ci s tým ste nemali problém? Lebo mne vlastne zo dna na den vznikol týmto pádom problém so spaním. Dovtedy krpec spal cez den krásne, do 5 minút bol tvrdý, nic ho nerusilo,teraz si lahne, po chvíli sa zvrtne na bok a uz sa tahá hore a tým pádom je po spaní. Ja ho polozím, on sa vzápätí ako taká jastericka vystverhá hore. Uz dva dni to koncí tak, ze po hodinovom vykrikovaní a placi a skúsaní kto z koho ho vezmem k sebe a taký urevaný a unavený nakoniec pri mne zaspí a potom ho prelozím do postielky. Ale ani náhodou z tohto riesenia nie som stastná a myslím, ze ani on uz tak kludne nespinká, budí sa umrncaný, no je to proste zle. A ked ho nechám vykrikovat v postielke, ci sa sám dáko neulozí, tak po chvíli iba pocujem strasný plac, on sa tam jasí a kedze je este taký nemotorný kazdú chvílu si udre ústa, alebo hlavu, myslela som, ze 2-3x sa udrie a potom sa prestane jasit, ale zatial mu to velmi nedochádza. 😖 😖

lila794
29. apr 2009

Reni, ked sa dietatko nauci stavat na nozky, tak to najviac skusa v postielke, tie pady a modriny, tomu moc nezabranis, nam sa Davidko zobudil aj v noci a behal po postielke, tak som musela bdiet pri nom a strazit, aby sa nebuchol, po hodine a pol od unavy zaspal. Cez den sme vzdy uspavali vo velkej posteli, teda on tak spava doteraz, postielka ani nevie, co je. Ale bolo to tiez o drzku, lebo stale utekal a chcel sa postavit, no, iba po tristvrtehodinovom boji zaspal. Ale potesim ta, ono to prejde, to potrva iba chvilu. Lenka napr. cez den ho dala do postielky, Marek si pobehal a zaspal, na noc zaspaval sam. Moj muz Davidka naucil schadzat z postele, tak sa ho nebojime nechat vo velkej posteli. Vela ludi je proti tomu, ale v pohode sa nam spi vsetkym trom, sice, malemu asi najlepsie.

Regi, chuda, hadam to rychlo prejde! My sme sa do 7 mes. trapili tiez.

paskova
29. apr 2009

lila ja som pomaly ratala dni do 3 mesiaca, teraz do 6-ho, ale nerobim si zbytocne nadeje, ze sa toho tak skoro zbavime. Aj zubky ju trapia, furt si rucky pcha do ust, je taka uplkana uz aby toto obdobie bolo za nami. 😒

rencalm
29. apr 2009

Lila dakujem za radu, my ale práve nie sme moc zvyknutí spávat spolu, malý spal od narodenia v postielke, len nad ránom som si ho brávala k sebe, ale to som sa bála aj dýchat, aby som ho nezobudila, bola som celá dolámaná, moc mi to tak nevyhovovalo. Dnes som na to vykrikovanie z postielky uz nemala nervy, nechcela som sa kukat, ako si tam zasa tresne ústa, hlavu a ja neviem, co este, tak som ho vzala na ruky a normálne mi do 10 minút zaspal na rukách a potom som ho len prelozila. Tiez to nie je bohvieco, ale aspon tolko neplakal a ja som tiez nemala zúrivé záchvaty ako vcera 😒 Uvidíme, ako to pojde dalej, dúfam len, ze to ozaj prejde a vrátime sa do starých kolají, lebo vtedy to bolo super.

Regi mi asi od 2 týzdnov papáme probiotíká Infants Dophilus a malý nemá problémy s bruskom, len výnimocne, ale to uz súvisí aj s tým, ze on uz skoro vsetko papá. Nechces skúsit dávat malej nieco také, alebo uz si skúsala? Nám fakt zaberal aj ten Sab simplex, to si krpec rapkal, este len papal mlieko z flase a uz to úcinkovalo, ale kazdé bábo je iné, jednému to zaberá inému nemusí.

zrepka
29. apr 2009

Reni tak s tymto ti neviem poradit ☹ .My sme od malinka zaspavali na prsniku takze ja ho do postielky ukladam skoro vzdy uspateho.Teda nas tento problem obisliel, aj ked to asi nie je naspravnejsie ale co mam robit ked pri papani zaspi. A v noci ked sa postavil v postielke tak rychlo na prso a zase uspaty do postielky alebo zostal spat s nami ked uz som nevladala vstavat. Ale tiez som sa ho bala nechat v postielke kym sa padat nenaucil, takze viem si predstavit aky je to pre vas problem. 😒Aaale neboj tak ako vravi Lila ono to dlho nepotrva zas sa vratite do starych kolaji. A aj sa prestanes o neho tak bat ked uz bude vediet spadnut na ritku a neobuchat sa pri tom. Ozaj a uz sa viete posadit? lebo Matko sa jeden den 1x posadil a na dryhy den sa 1x postavil. Idealne poradie preto sa asi aj tak rychlo naucil padat.
NO a este som kdesi citala ze v 8mes sa deti zacinaju pocas spanku prevalovat a kadejako menit polohu lenze este su take nemotorne.Preto sa aj casto budia.Tiez to zaraduju k tej uzkosti osemmesacnych.A ktomu este kopec inych novych veci ktore sa prave uci a spaznava.Pockaj ked sa zacne mamickovat 😀.Ono je to pre dietky tazke obdobie tak sa mu necuduj ze nechce spinkat.Ber to tak ze toho teraz na neho privela a zato ta viac potrebuje 😖

A este mame uzasnu novinku! Uz nie sme taky hrozny mamickari a uz sa budime len 1-2x za noc. No neviem si ho vynachvalit po 9mesiacoch nekonecneho vstavania... 🤐 🤐 😵Hurraa!!! Len aby som sa uz coskoro nedoradovala

waitinka7
29. apr 2009

Zrepka, gratulujem k prvemu zubocku! No a treba ti kupit saty, nie????To sa tak vravi, ze kto najde prvy zub, tomu treba kupit saty. Mne veru maminka kupila 😉 😉 😠
No a ja som vcera Tomaskovi objavila 3-tí zúbok, ani by som si ho nevsimla, len normalne zacal zgripat zubami, a reku, ako sa da zgripat s dvoma zubami? A hla...treti zub je vonka.
No a ja mam TOmaska zasadne nauceneho spat v postielke, lebo ja som si ho tiez sem-tam zvykla nad ranom zobrat ku mne do postele, ale potom bol taky zivan, ze mi vzdy zdrhol...a skoro spadol, ked som si nevsimla tak odvtedy dost, a je celu noc v postielke.

zrepka
29. apr 2009

Waiti diki ale u nas to je ten problem ze prvy zubok nasiel nas tato.Takze saty by som mala kupovat ja.No ale stale sa vyhovaram ze tu "zabku" som objavila prva ja. Tak sa stale dotahujeme kto bol vlastne prvy 😀
Jeej tak vy uz mate treti a tiez bez bolestne?to je super ze? Ale to uz je hotovy profik ked nimi uz aj zgripe 😀

zuzana24
29. apr 2009

babenky dakujem nechame sa prekvapit 😉

rencalm
29. apr 2009

Waitinka ahooooj, aj ja sa pripájam ku gratulácii 🙂 🙂 A ako sa vám darí, uz sa zaúcate v jaslickách, ci ste si to nakoniec rozmysleli?

Zrepka diky moc, más pravdu s tým, ze dietatko je teraz v období, kedy toho ozaj prezíva a ucí sa hádam najviac za svoj doterajsí kratucký zivot 🙂 🙂 Nás sedí bez opory uz od 6tich mesiacov a v pohode sa zo sedu dá do lahu na brusko a uz sa veru vie aj podopierat rucickami a tak sa zasa posadit. Stvornozkuje uz pekne, pomerne isto, len sa na vsetko driape a ked sa postaví, stabilita 0 bodov, do oboch rúk chytí hracku a vobec ho netrápi, ze sa nedrzí a sám stát nevie, takze vzápätí padá bokom dole, alebo rovno do zadu, ziadne ze pekne na zadocek, také este nebolo, takze ked letí dole na podlahu tak ho radsej chytám, ked je v makkom tak ho nechám, nech zletí. Este sa stále dáva aj na tie spicky, to má asi zlozvyk z chodáka, takze je ako taká baletka, nehrozí aby sa udrzal, kým sa riadne nepostaví na celé chodidlá.

lila794
29. apr 2009

Boze, baby, dnes sme s malym cakali na vytah a jedna zenska uplne rozchlapila takou rychlostou dvere, ze som nestihla reagovat, tresla do kocika a malemu rozrazila dva prsteky na rucke. Strasne som sa zlakala, ze to ma zlomene, lebo ani dotknut som sa mu ich nemohla, ale bolo to ok nakoniec. Ona akoze nic, povedala pardon a odisla. Som bola taka nas..... za ten pristup, ved viem, stava sa, ale ked nieco urobim dietatu alebo aj niekomu dospelemu, tak sa aspon zaujimam, ci je ok, nie????? Davajte pozor na deticky!

vejinka
29. apr 2009

lila ja by som ju prizabila..krava jedna 😠

paskova
29. apr 2009

lila moja, no chudatko maly. Podobna vec sa mi stala pri Natalke, akurat zacinala cupitat, ked mi na Podbrezkach na pesej zone narazil do nej jedno hovado na bicykli. Chudatko spadla a od laku sa aj pocikala, a to som ju oducala uz aj od plienky. Niektori su fakt hrozne bezohladny. 😠 😠

rencalm
30. apr 2009

Lila to mi je lúto, co sa vám stalo. Kazdý den sa presviedcam, akí sú ludia voci sebe navzájom bezohladní a nevsímaví, desivé je, ze uz aj voci detom. Clovek aby mal strach aj vyjst za dvere vlastného bytu, co ho tam zasa caká.... ☹

waitinka7
30. apr 2009

Rencalm, no my ideme na buduci tyzden do jasliciek len sa uz presne dohodnut kedy nastupujeme na tu adaptacnu dobu, to bude niekedy v polovici maja. Nastastie do jasiel som volala niekedy vo februari, a ta pani veduca si ma tam kdesi zapisala...no lebo ked som volala teraz, povedala, ze su jasle plne, ale ze si ma pamata, tak mi tam dieta este niekde vopcha. Takze mamicky, ktore mate zaujem umiestnit dietatko do jasiel, trebars aj o pol roka, vyzistite si situaciu uz teraz...potom to moze byt katastrofa a môze vam to naburat vsetky vase plany.
Sama som zvedava, ako to v tych jaslickach vlastne bude. Mam z toho trosku strach, ze si maly nezvykne, alebo ze bude za mnou plakat, kedze je len so mnou...no neviem. Budem vam davat info, aky dojem z toho vsetkeho mam.
A to s tym zgripanim zubami - to ine deti nerobia?
A este mame neskutocne velky problem, s ktoreho ma ide rafnut. Tomasko si v kociku stale vyzuva topanocku (je na suchy zips). Robi to tak sikiovne, ze sa nestacim otocit, a topanka je dole.On si ju tak za pomoci druhej nôzky vysuchne. Vam to deti nerobia? Uz som z toho zufala, furt chodime s bosou nozickou ako sibnuty. Teda s ponozkou. Uz som mu chcela kupit aj nejake ine topanocky na snurocky, ale nasla som take iba v TOPKE, a tam stoja 930 Sk. Zda sa mi to priserne vela, kedze ani chodit este nevie, ma ich na nozke len proforma, a uz tieto co ma teraz stali 700 Sk. Tak mi poradte.

rencalm
30. apr 2009

Ahoj Waiti, moj malý robí presne to isté, bez ohladu na to, co má nohe, ak capacky, tak zosuchne tie, ak ponozky tak zostuchá si jednou nohou na druhej aj ponozky, nerobí to síce natastie v kocíku, ale doma, ked sedí v kresielku alebo v postielke.Tiez som z neho uz obcas chorá, lebo má permanentne bosé nozky. Horsie je to, ze aj topánocky neviem aké mu idem kúpit, lebo on má dost vysoké nárty a teké baculaté nôzky a skoro ziadne topánky neobul, len také papucky na snurovanie, ale tie mu vydrzali na nohe asi minútu a uz boli dole. Ja vôbec neviem, ako si on zvykne na topánky, a kedze sa uz celý den stavia a skriabe na vsetko, asi by bolo dobré aby uz mal nohu spevnenú v dákych topkách. Doktorka mi vravela, ze v lekárni Avicena budú mat dáke dobré topánocky pre deticky, ze to objednávali z Bardejova, skús sa aj tam popýtat. Niekde na nete som videla aj také gumicky, co sa navlecú okolo nozky a drzia ponozku, príp. topánku na mieste, ale neviem kde .....

Daj vediet, ako sa vám darí v tých jasliach, ja ked som jej volala, vravela, ze v oktobri by to malo byt v pohode, ze vela detí ide do skôlky, ale asi tam pre istotu este zavolám. Verím, ze je to pre teba tazké, ani mne uz teraz nie je vsetko jedno...

zrepka
30. apr 2009

No baby k tomu strhavaniu topanociek sa pridam tiez su hned dole ked mu ich obujem a to mame snurovacie. A tak sme sa s topanockymi na paradu rozlucili.Ponozky nestrhavateda zatial.Takze topanky obuvame len vtedy ak chodime vonku. Doma ho nechavam len v pancuskach alebo ponozkach. Dokonca som citala jeden super clanok na internette ze pokial sa da treba dieta nechat chodit bez topanok lebo vtedy sa najlepsie formuje klenba a spevnuju clenky. Ak ten clanok este najdem tak vam poslem linku. Dokonca jedna ortopedicka tam vravi ako vela deti ma dnes x-ove clenky z nevhodnej obuvi.

Renca my mame tiez vysoke narty.Naskor som kupila len papucky.Ale maly sa vonku rozchodil.Sa mu to paci tak som vbehla tuto na podbrezkach pri stadione je tak buda s dojcenskym oblecenim.Reku spytam sa ci nahodou nemaju topanocky a skoro som odpadla aky vyber tam mali.Kupili sme jedny sper z partizanskeho.Certifikovane za necelych 20eur.Malemu sa v nich super chodi.

rencalm
30. apr 2009

Zrepka - ty si Zuzka, vsak? Ak sa nenahnevás, je to milsie ako Zrepka, ak ta tak mozem oslovovat 🙂
Dakujem ti za tipy, aj na tie topánocky, isto sa tam pojdem pozriet. Inak s tými nozickami, ja som to tiez nasim hovorila, ze co najdlhsie nech je bosý, ale oni stále do mna, ze ked uz sa takto stavia, ze behá v chodáku a tak,ze to uz musí mat nohu pevnú.... No idem si precítat tie clánky, aby som mohla argumentovat 🙂 🙂 🙂 Ja mám na oboch nohách strasné haluxy (vybocené palce) a mám obcas pocit, ci to nebolo aj tým, ze mi dávali mozno priskoro topánky, mozno priúzke, neviem, mamina vraví, ze nevie, kedy sa mi to zacalo robit, ale mám to uz od skorého detstva, takze isto to má súvis aj s topánkami. Rada by som sa tomuto vyhla pri malom.
Este raz dakujem, idem cítat.... 🙂 🙂 🙂

zrepka
30. apr 2009

a este tento je super tam je toho vela ak si najdete cas sice pre 9mes dieta ale myslim ze na tych nasich sikovnickov to sedi

http://www.dieta.sk/index.php?page=1&type=news&...

zrepka
30. apr 2009

Reni tie palce nam aj ja a je to cisto dedicna chyba ak to mas odmalicka.Starsie zeny si to mozu sposobit nevhodnou obuvou. Vysoke podpatky spicata spicka a tak ... ja ked nosim podpatok tak len na nejaku prilezitost aj to ked sa da sa rychlo prezuvam lebo to boli ze? Vraj sa to deti obgeneraciu. Nemala to tvoja starka.Ja som to po starkej zdedila.Ale vraj s tym maju problem skor zeny u muzov sa to az tak neprejavuje.

Ak chces tak do toho bchodu mozme zbehnut spolu aspon bude prilezitost spoznat sa. 😉 😵 My byvame hned vedla v tych vyskovych

rencalm
30. apr 2009

Zuzi, je mozné, ze to mám dedicné, starká z otcovej strany to mala tiez.... ☹
No jasné, budem rada, ked sa spoznáme, ja síce bývam na textilke,ale chodíme casto s manzelom kocíkovat na Podbrezky, striedame to - raz do mesta, raz na nábrezie, raz na podbrezky, tak sa niekedy, napr. budúci týzden dohodneme, dobre? Ja by som sla s malým von tak medzi 16.00 -16.30, neviem, ci to ale nie je uz neskoro, dokedy tam majú otvorené? Alebo zbehnem niekedy cez obed, co ty na to? Kedy chodíte von vy?

waitinka7
30. apr 2009

Zuzka,dakujeme na tipy. A ja by som na tie podbreziny teda tiez skocila mrknut co tam maju. Viem,ze v Bardejove maju velky sortiment detskych topanociek, a aj v relativne dobrej cene. Len ja to mam akosi od ruky, tam sa trepat na podbrezky, kedze byvam na Nabrezi.
No a ja som to pocula tiez, ze treba, aby malo dietatko bosu nôzku, ked je doma a snazi sa chodit. Ale tiez na mna vela ludi tlaci, daj mu papucku...atd. Ja mu tie papucky davam aj kvoli tomu, aby mu nebola od zeme zima,lebo nas byt nie je ani v lete daky najteplejsi. A tie papucky mi nastastie nevyzuva. Takze baby, urcite su lepsie topanocky na snurocky, ja uz budem kupovat len tie, pokial bude mat tieto maniere, ze ich stale vyzuva a ide ma rafnut.
Renca, tie jasle si vybav naisto, nie len tak neoficialne, dolezite je mat papier v ruke. Aby potom nebolo neskoro. Mne tiez vraveli, ze na leto byva malo deti, ze mamicky ostavaju doma spolu so starsimi detmi a vidis.

zrepka
30. apr 2009

no my sme vonku kolko sa len da teda skoro stale.Pokial nemam nieco vazne vybavit alebo sa rozhodnem ze aj domacnosti sa treba povenovat. 😀 Tak len napis kedy a nabuduci tyz sa mozme teda stretnut.Ja ti zistim otvaracie hodiny ok?tak zatial

rencalm
30. apr 2009

Waitinka tie bardejovské topánocky budú mat presne v tej Avicene, hovorila mi o tom Mudr.Gabrysová.

Hmmm asi do tých jasliciek naozaj skocím, aspon sa pozriem, ako to tam vyzerá a poinformujem sa. Prihlásku dostanem tam, ci na nejakom úrade???

zrepka
30. apr 2009

Tak waiti mozme sa dohodnut aj s tebou ak nevies kde to je.Neviem ci poznas podbrezky...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre