Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

ewusiklm
16. dec 2008

ahojte babenky....my sme doteraz spali celú noc a v postielke ale teraz si malý zvykol,že ho uspím v našej posteli,keď zaspí,dám ho do postielky...no vždy cca medzi 23:00-00:00 sa zobudí a musím ho preložiť k nám do postele inak už nezaspí,je to normálne?to sa nedá s ním spať v posteli pretože sa vždy prehadzuje a kope ma,aj za vlasy ma občas ťahá...už ani nepamätám,kedy som sa noŕmálne vyspala...a teraz posledné dni sa mi malý začal ráno okolo 4 budiť a je strašne nervózny,nedá sa mu zaspať a stále sa prehadzuje...asi mu idú ďalšie zúbky,neviem 😠

lila794
16. dec 2008

Baby, to je hrozne s tym spanim!!!! Ja som uz bola na zrutenie, kazde rano ma bolela hlava a bola som strasne slaba. Teraz je lepsie, uz tretiu noc spal dobre, zobudil sa iba raz. Tiez chce byt s nami v posteli, zoberiem ho tam iba rano. Predvcerom som ho tak rano dala medzi nas, nakojila, zaspinkal, ja tiez a zobudim sa iba na buchot a plac - spadol. Ale nastastie sa mu nic nestalo, iba sa vylakal, my sme vyskocili a muz ho hned zobral na ruky a Davidko vysmiaty. Ale hrozny zazitok!!!!
Davidko uz stvornozkuje o 106 😉

vejinka
16. dec 2008

ahojte dievcata dnes som bola vytahovat stychy po tom znamienku co som mala na chrbate..a s malym som bola na nozickach...taaakze balit na siroko uz nemusime a jadierka mame kraaasne vyvynute taka som rada..a v poliklinike som videla svoju obvodnu a ta skoro padla na rit ze mam babo..erik sa na nu tak kraasne usmieval ze bola cela z neho paf naposledy som u nej bola v decembri zaciatkom..a vtedy sa ma pytala ked mi predpisovala lieky..ci niesom tehotna a ja ze nie ale nech mi pre istotu da take co mozu aj tehule a dva tyzdne nato som otehotnela..moment...tusim dnes je vyrocie pocatia mojho syna..a ak nie dnes tak potom o tyzden 24.12. podla uja jonasa sme sexovali v noci lebo pamatam ako by to bolo vcera..tyzden sme dali pauzu aby spermie boli silne a museli byt velmo silnee ked takeho chlapa mam co by len papal

a co som este xcela..my este nepecieme ale aj to bude zatial len upratujeme..dnes sme menili obliecky aj malemu vyumyvala som celu postielku povysavala hniezdo..neskutocne koko tam bolo prachu za mesiac baldachynu som sa zbavila uz v septembri lebo tam bolo furt plno prachu a maly kychal ako besny
dnes som este vyupatovala skrinu..a zajtra budem pokracovat samozrejme az vtedy ked dojde muzcek z prace...inak neurobim ani krizom slamky furt by len na cicke visel alebo na rukach..hmm kde su tie moje predsavzatia ze ho budem minuimum na rukach vlacit aby sa nenaucil
. aj moj maly je nejaky podrazdenejsi ako zvycajne...minule som mala take nervy ze vravim muzovi keby bol vacsi tak mu dam po zadku ...ale urcite by som mu nedala to len v hneve zo mna take nieco vylezie

vobec nezdviha hlavicku a reveeee aj dnes..len by sa zdvihal..a uz dokonca aj na nohy no ale ked ho stopnem zacne rumazgat..potom ho len na rukach vlacim..budem zachvilku kulturistka sak ma uz cez 6kil.

teraz mi zaspal na rukach..neogrgnuty a samozrejme hladny..cucol dva krat a je tuhy zobudi sa o deviatej a do jedenastej ho budem uspavat..uz to vidim keby som ho teraz zobudila tak by bolo zle nedobre

ozaj dnes pri kupani sa mi postavil vo vanicke ( zni to divne ..hned som vravela muzovi a on mi kukal do rozkroku ze kde ) a ked som ho xcela dat po leziacky zamotala sa mu noha a hrozne zacal kricat...som sa velmi zlakla ci som mu ju nezlomila ale nie vsetko ok...muz tvrdil ze vraj sa len zlakol lebo som ho dost rychlo pretocila a ponorila tak teraz neviem...ale lepilo mi statocne

bambulka026
autor
16. dec 2008

No lila, oci na stopkach i ked spis.
Musis ho naucit schadzat z postele. 😀

Ja som dnes nahadzala hracky do spalne ze ked sa zobudi, zaznem a bude sa hrat a ja budem driemkat, 😅 len ci mi nezmari plany 😀

Chudatko taky je prechladnuty, a zdalo sa mi ze i horucka mu stupala teraz vecer, tak som zvedava.
Dala som mu pre istotu paralenovy cipok, lebo i ten nestastny zub nie a nie vyjst, tak hadam daco pospinka.

Veji, ja som sa uz snazila poriadit a aj tak je u nas stale bordel.
Inak sa to ani nazvat neda, a to este ked postavime stromcek, koniec, budem len zbierat a upratovat.

O tom ze mu nedas po zadku, to som si i ja vravela, no dokaze ma tak vytocit, ze mu veru suchnem na zadok.
Nie ze by si dal potom povedat, no aspon mne sa trosku ulavi, vzapati vsak mam vycitky. 😖

Evi, aj my sme mali obdobie ked sme o 4 rano vstavali a o 7 chodili este spat.

zrzuska
16. dec 2008

cafte.

ameli raz spi dobre, raz zle. teraz mi zase uz treti den (?) zaspava zle. trva jej hodinu kym zaspi. bud musim byt pri nej alebo ju striedavo nosit, dat do postielky, do nasej postele a tak vselijako. idu jej zubky takze sa jej zle zaspava lebo ju to bolka. 😔

no my mame novinu. ameli sa naucila sama posadit. taka sranda. vcera iba nahodou a dnes uz sada o106 😅 aj v postielke. som ju tam dala a odisla a hrala sa a tak a pridem a ona si sedi a hra sa s cumlikom 😅 uz aj stoji sama v postielke tak uz musime dat dolu rost. na tu najnizsiu polohu.
uz sa aj plazi poriadne. iba pridem do obyvky a hladam ju kde je 🙂 dnes aj trosku stvornozkovala lebo cez hracky sa plazila tak jej zavadzali pod sebou tak po styroch presla kusok.

no my vdaka psovi riadime velmi casto. takze mna take velke upratovanie necaka nastastie. aj ked radsej by som par krat do roka riadne poupratovala ako takto casto. okna sme umyli a dufam ze najblizsie uz umyjeme nove okna. caka nas obrovska prerabka domu... 😒 😒 😒
a pecenie. no chystam sa. ale este neviem ci to vobec stihnem. ktovie kedy pridu svokrovci. boze otras. aspon by mohli dat vediet. ako odisli minuly tyzden tak som ako na trni kedy sa objavia 😠 ☹

no s tou epi je to fakt ze predlzi porod. ja uz som to spominala. mne total ustupili kontrakcie. ja som prisla vecer o 19 so slabunkymi ale pravidelnymi a castymi kontrakciami az v noci sa to rozbehlo a rano okolo tusim pol6 mi dali epi a porodila som az po 14tej 😒 😝

no idem ja do sprchy a spat. tak papa

vejinka
17. dec 2008

dobre ranko..noc sme mali zlu: zaspal o pol deviatej o pol dvanastej hore zaspal o dvanastej a o pol druhej hore zaspal o druhej a o pol stvrtej hore uplne vyspaty..zacal sa rehotat oci dokoran a ja len nestastne kukala preco nespi..potom zaspal horko-tazko o piatej a o pol siestej zvoni muzovi budik nuz mi ho zobudil...a o siestej som musela zasa kojit..potom zaspal o pol siedmej a o siedmej bol zasa hore..par razy si cucol a spal do pol deviatej..no dufam ze taketo noci budu skor onedinele lebo ma picne 🙄

zrzuska
17. dec 2008

veji mne sa ameli zobudila o polnoci a zaspala az o vyse hodinu. drahy ten sa zdekoval spat do obyvacky lebo uz to nemohol vydrzat. bolia ju zuby tak mi plakala ako diva chudatko. gel nezabral, potom vyzeralo ze ju do toho aj brusko boli tak som jej dala espumisan no nariekala dalej tak som jej nakoniec dala nurofen ☹ potom kym jej to zabralo tak som ju nosila a az tak zaspala. a v noci sa budila ale ani neviem o kolkej a kolkokrat. som hrozne unavena z tohoto pocasia otrasneho tak som vkuse na kave. cez den uz nekojim iba malokedy tak kavickujem aby som vydrzala byt hore 😒

inak teraz zacala byt taka zlata. uz vecer ked ju ukladam tak sa chce tak mojkat. dokojim ju a uz sa mi hadze okolo krku a stiska ma. aj ked ju daco boli a vezmem ju tak sa ma tak oblapi. take mile je to. 😵

pekny dnik prajem 🙂

alinka189
17. dec 2008

bambulka, aj my sme prechladnutí...až mi ho je lúto, ked tak fufne a nemôže sa vysmrkať. horšie je, že ani do odsávačky nič nejde, tak mu nemôžem pomôcť. drží sa mu to hore a vyletí len ked kýchne. ale zato sviečky pod noštekom potom poriadne 😀
dúfam, že mu to rýchlo prejde.
my sme robili včera už menšiu výzdobu, ale strom budeme až cez víkend. a ešte nás čaká aj pečenie 😒

paskova
17. dec 2008

Ahojte, baby zacal ma pobolievat jeden prsnik. Nema ani inu farbu ako druhy, ani nie je tvrdy. len na dotyk boli. Bolest citim od podpazusia smerom hore. co s tym, neviete poradit? ☹

vejinka
17. dec 2008

my sme dostali horucku a netusim z coho uz ma 37

stankalm
17. dec 2008

pašková...môže to byť začínajúci zápal prsníka...ja som mala 2krát...tiež sa mi to takto začalo, nemala som ho tvrdý, len ma bolel a teploty mi vystúpili v noci až na 39...a potom stvrdol...po každom kojení odsávaj, ak Ti nepojde odsávačkou, tak chod do sprchy a horúcim prúdom si nahrievaj prsník a rukou masíruj, aj na tých miestach pod pazuchou, až budeš cítiť, že sa to uvoľňuje. A ak by to neprechádzalo, treba prsník ponatierať normálnou octánovou masťou, priložiť plienku, najlepšie na noc. Viem, že to smrdí, ale pomáha to, poradila mi to dr. Krekáčová. Pred kojením samozrejme poriadne poumývať. Držím palce, nech to rýchlo prejde.

Vejinka...37 nie je vážna teplota u takého bábatka, je to len zvýšená, to bežne mávajú detičky, okolo 37,5 je ešte v pohode...

bambulka026
autor
18. dec 2008

Paskova, Stanka ma pravdu, nepodcenuj to lebo zapal prsnika je strasna bolest.
Niekedy az na antibiotika.

slonicek
18. dec 2008

Regi neboj prejde to len si ho pod horucou vodou ako nám to hovorila aj Radka na cvičení a odstrekávaj si mliečko a bude dobre 🙂 inak fotky máš peknučké malinká je podarená aká je pribratá ,zlatučká je 😉

paskova
18. dec 2008

Ahoj baby. vcer som bola na pohotovosti, nastastie zapal nemam, problemy som si zavinila sama. Totiz pri kojeni som moc stlacala prsnik aby sa malej lahsie pilo a to som nemala robit. Dnes ma to uz neboli, dufam, ze to bude len lepsie. Ja odsavat nemam co, po kojeni si povytlacam par kavapiek, ale za den nenazbieram viac mlieka ako 40ml. No co uz, hlavne, ze malej to staci. 😉
Vcera sme boli v poradni, dokina nas pochvalila, ze pekne pribera, uz ma 3660g co som velmi rada. 😵

slonicek
18. dec 2008

no vidíš Regi tak len pekne málo stáčaj 🙂 ale aspon máš mliečko to je hlavné .Regi nemáš taký pomarančový kočík ?asi som ťa videla ked som šla z poradne tak sa mi zdalo že si to ty len ja som bola v autobuse ty bývaš na Rachmaninku?tam som ťa videla 🙂

zrzuska
18. dec 2008

paskova ani ja som nikdy neodsala vela. az neskor ked sa mi napr naplnili prsniky v noci alebo rano. vzdy ked mala potiahla spanok dlhsie a akoby sme vynechali jedno kojenie alebo sa posunulo 😉

paskova
18. dec 2008

Ano mam oranzovy kocik. Isla som s mamou pesi z Paludzky v tom necase, mozno, ze mi teplota vyskocila z tej zimy. 😒

lila794
18. dec 2008

Regi, to je super, ze nic vazne, za mliecko sa netrap, malej staci, to je hlavne a pribera o 106 - krasna je!!!!

Slonicek, uz si ty na rade 😉

Baby, kde su tie casy, ked Davidko iba lezkal 😕 😕 😕 ako zacal behat po styroch normalne nestiham, akoby mal vrtulku v ritke. A ked sa dostane k niecomu, coho sa moze chytit, uz je hore a ruckuje a chodi popri tom, je mu jedno, ci ho to udrzi alebo nie. A v noci si pravidelne vyberie hodinu, kedy bude len chodit po postielke a ja musim byt hore a davat pozor, aby sa neudrel. Aj vasi drobci to v noci stvarali? 😝

bambulka026
autor
18. dec 2008

Regi, len si daj pozor aby ti prsniky nenachladli.
Ja som v zi me nosila este aj plienku, lenze mne mlieko priam tieklo a tampony stacili iba na chvilku.

Lila, to bud este rada ze nebeha uz normalne.
To uz nebudes stihat vobec 😀

bambulka026
autor
18. dec 2008

Idem sa uz pustit viazat kolekciu, zajtra alebo v sobotu staviame stromcek 😖
To uz budem musiet mat oci naozaj aj na zadku ☹

vejinka
19. dec 2008

lila mam to to iste len s tym rozdieom ze moj len v posielke vyplesti oci a doslova skrieka na cely dom...ani nie ze plac ale skor sa tesi...neviem preco ked to robi o tretej rano uz par noci...ja len cumim do postielky ako hluchy na vrata a snazim sa mu povedat ze ma spat 🙄

paskova
19. dec 2008

Ahojte babenky, my sme zase mali hroznu noc 😒 ale to uz ani nie je novinka. Ono by mi nevadilo, ze ju tak casto kojim, lenze ona si ani za svet neodgrgne, potom ked ju dam lezat za 10 min. ju zacne natahovat, tak divne fuci, zas ju zoberem na tuky, a to spravi asi 3 razy kym sa jej podari odgrgnut. Samozrejme, ze sa prebudi, hned chce cicku a tak to ide dookola. A teraz spi uz asi 3 hodky bez pohnutia. 🙂 Asi to mame otocene, ale cez si aj pekne odgrgne aj pekne spi.
Dnes mi pride na navstevu mama, tesim sa na Vianocne mnamky. 😵

lila794
19. dec 2008

Regi, neboj, ono sa to upravi, to chce len cas 😉

Babulky, spolu s Davidkom Vam vsetkym, aj malym drobcekom a tatkom prajeme krasne Vianoce!!!!
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

paskova
19. dec 2008

lila krasna fotecka. 🙂 Dnes tu bola moja mama aj s mojou sestrou, tak si predstavte, ze ta moja hviezda spala od jednej do pol piatej ako zarezana. 😀 Keby tak spala aj v noci to by som bola inak happy 😵

vejinka
19. dec 2008

http://galeria.cechovci.com/main.php?g2_itemId=... tiez prajeme stastne a veseleeee 😉

alinka189
20. dec 2008

slonicek, tebe sa to už blíži...keby náhodou do konca roka, tak držíme palce 😉

všetkým prajem krásne Vianoce 🙂

bambulka026
autor
20. dec 2008

Aj my sa pridavame a prajeme stastne a vesele... 🙂

zrzuska
20. dec 2008

ahojte.

aj my prajeme krasne vianoce a stastny novy rok 😵
keby som sa sem nahodou nedostala uz.

ja som vcera piekla cely den. ameli mala teplotu pol dna zo zubkov a rano ju riadne prehnalo. bola fujavica tak som ani von nesla no ale v postielke mi spala iba pol hodinu 😖
ale moje zlate dieta, taka bola dobrucka, krasne sa vyhrala aj sama s tym ze som sa jej bohuzial nestihala venovat cely den iba tak kuskovito pomedzi pecenie. som piekla od 10 do 17 😝 a vecer mala ked som ju prezliekala do pyzama uz zaspavala. nakojila som a spinkala. ale o 21 takyyyyyyyy plac. hruuuza. neviem co jej je. uz tretiu noc to robi ☹ no mam perfektny gel na zuby. som to oblizla z prsta a mala som strpnuty jazyk 😝 takze zubky to asi neboli. tak neviem. iba na mne nalepena driemala a ked som ju dala do polohy lezmo tak zase plac.

slonicek drzkaj sa. jooooooooj som zvedava na tvoje zlaticko male 😅

paskova ja som mala to iste. myslim s tym grgnutim. mala mi nikdy v noci negrgla ale zato vygrcla vzdy. tak som sa aj bala ze aby sa nezadusila alebo co. spinkavala mi preto prvy mesiac vo vanicke z kocika a mala to tam zodvihnute a este na bok som ju davala. potom mi kocky z fora v nasej teme marcovych deticiek pisali ze ked dietatko do 10min negrgne tak uz si ani negrgne. ale tiez som ju dala lahnut, potom sa zacala mrvit a stonat tak som ju zodvihla a na niekolko krat co som ju tak polozila a zodvihla tak grgla. inak ona si nevedela vobec grgnut. az casom sa naucila.
potom som ju uz v noci ani nedavala grgnut lebo to bolo 0 bodov. tak je to doteraz. teraz mi uz vobec negrgne ani cez den. iba ako kedy.

no baby mali sme ist teraz do BB. chceme urobit nakup a malej daco konecne kupit. no ale zakon schvalnosti. odtrhol sa nam vyfuk tak teraz drahy beha a skusaju to opravit s kamaratom lenze nemozu zohnat nejaku suciastku. no ma trafi slak. lebo v tyzdni sme sa uz potom dohodli ze pojdeme v nedelu. a zrazu povedal ze dnes. tak ja nachystana. mala mi uz hodinu spi v kociku lebo som nevedela ci ju dat do sedacky uz alebo co. no hruuuza. tak ktovie ci pojdeme este dnes. ale ked som uz nachystana tak by som chcela ist uz dnes.
do kelu som mohla daco piect este 😠

stankalm
20. dec 2008

Ahojte maminy 😉
Aj my s Tamarkou Vám želáme šťastné a veselééééé....a hlavne veľa zdravíčka a šťastíčka a usmiate tváričky našich spokojných detičiek 🙂 🙂 🙂

zrzuska
20. dec 2008

no nakoniec sme isli do BB. to bola hrozna cesta. este tam ako tak ale naspät celu cestu mala revala. v sedacke sa vzpynala a nechcela tam byt. to sa stalo prvykrat. revala celu cestu domov ☹
ja neviem co sa jej robi ale trucovat vie poriadne a vytrvalo dlho..... ☹
a to som uz chcela ostat doma ale drahy ze ideme. no naco sme sa trepali. jooj. ale chcela som ist. no mohli sme ist zajtra. aj tak ideme asi aj s partiou.
no podla mna to mala vystrajala lebo sa jej nepacilo ze bolo tak skoro tma. spat sa jej nechcelo. ak zajtra vobec pojdeme dufam, ze bude lepsie a pojdeme okolo obedu. malo by to byt ok. 😨

chupili sme malej aktivne choditko. snad to bude dobre, ze sa jej bude pacit a bude s nim vediet chodit. lebo pavuka by som chcela nadobro odlozit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre