Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

plostica2502
4. jún 2008

😅 ahojte...ja vas tiez zanedbavam ,ako alinka...tiez sme stale vonku....dnes sme dostali 1.vakcinu proti kokom....moje malinke a spi od kedy sme domov dosli,asi od tristvrte na tri,abo tretej...asi ho to zmohlo....inak nejdu ich nikde dostat tie vakciny....som bola v uuuuuplne vsetkych lekarnach a nic,lebo doka nam pozicala a potrebujem jej vratit......strasne.....ak zajtra mino nekupi v hradku,ta vraj mozno bud.tyzden.........baby ja iba zeriem sladkosti,ako tapa......a nic sa mi nechce.....som totalne vycerpana,asi z tepla....

a inak ako sa vsetky mate,kedy pojdeme do cukrarne 😀 😀 😀

putyna
4. jún 2008

zuzi a to vam nepredpisala reccept??? nam ho predpisala odniesla som ho do lekarne a oni mi ho objednali lebo vraj to je len na objednavku potom brnkli ze uz je tu a bolo

zuzana24
4. jún 2008

baby a nam to doktorka dala nedala nam ani recept ani zhanat sme nemuseli.plosti ja tiez by som zrala iba sladkosti a tiez sa mi nic nechce to naozaj bude z toho tepla asi 😀 plosti stretko vraj bude v auguste ked budeme mat meninky a myslim ze put ma vtedy narodeniny,to mi bude treba darov kupit 😀 😀

bambulka026
autor
4. jún 2008

Ahojte, mne vcera a ni dnes nesiel comp, konecne mi ho dal muzik dokopy 😀
Normalne som mala abstak... 😀 😀 😀

Ja som tiez len sladkosti jedla, no teraz som si ich zakazala, ide leto, musim nejako vyzerat.
Aj tak mam este stale brusisko, nie a nie z neho zhodit 😖

Mali vam i teploty po tych vakcinach na koky?

Matko mi zacal vcera nejak hnackovat, asi pojdem zajtra k doktorke nech mu vezmu vyter, ci to nie je rotavirus.
Mozno len zuby, dufam. 😖
Vam mali teploty, alebo hnacky pri zuboch?

Vejka, kedy ste mali svadbu?
Krasne saty si mala.

zuzana24
4. jún 2008

bambu mne mala hnackuje ked jej idu zuby,keby chytil rota tak ti aj grcia a nechce jest aspon tak mi to doktorka povedala ale my sme sa dali zaockavat tym rotarixom.a co sa tyka kokov moja nemala teploty lebo doktorka nam povedala ze hned ako dojdeme domkov jej mam dat sirup nurofen od teploty takze nam to asi zabralo.tento kon je ińak riadne drogova zalezitost. 😀 😀 😀 bambu a ty co vravis o brusku sak ked som ta stretla ani ti ho vidno nebolo takze urcite ked vylezies v plavkach sa ta nik nezlakne.za to ja mozem ist robit reklamy na bravcove konzervy to by bol zarobok popri materskej 😀 😀 😀

bambulka026
autor
4. jún 2008

Zuzi, to si ma videla v bunde, kde bolo dobre maskovane 🙂
Ja som plavky skusala a su mi veru dost tesne...
Budem musiet kupit o ciselko, dva vacsie, hoci ak sa mi strati mlieko tak budem musiet podprdu vypchavat. 😀 😀

Mato len hnackuje a odmieta jest, no myslela som ze je to koli tej horucave von.
Teraz je len na Sunare, kasickach a mojom mlieku chuda.
Z toho sa moc nenaje... 😖
Uvidim ako zajtra a pojdem asi k tej doktorke, preventivne nech daco neprehliadnem. 😅

bambulka026
autor
4. jún 2008

Nik tu nie je?
Tak idem spat o 5 mam zas zivy budicek... 😒 🙂

zuzana24
4. jún 2008

ale bambu bude to kvoli tym horuckam ze nechcu drobci jest lebo ani moja mala nechce dako jest a aj mamicky co su tu naokolo tak ani ich drobci dako nechcu papat.

putyna
5. jún 2008

no mi sme po injekcii mali teplotu zuzi ja mam dokonca aj meniny v auguste

plostica2502
5. jún 2008

ahojte zienky...jani aj mne povedali,ze sa objednava,no ja cakat nechcem,tak sme ceeeele mesto obehli,mna len mrzi,ze doka nam dala vakcinu a musim ju vratit,lebo jej bude chybat...joj to su cvoci,narobili reklamou humbuk a niesu vakciny....

zuzka a to aku mate doktorku,si jej zaplatila na mieste teda....

bambu,minuso mi zatoial nemal horucky po ziadnom stepeni,ale mame cipky,kebydaco

bambulka026
autor
5. jún 2008

No my sme u doktorky neboli, dnes kakal len 2x takze je to zrejme v poriadku.
My sme mali horucku po kazdom ockovani a bol zo 2 dni mrzuty, takze ja sa dalsieho ockovania obavam. 😖

zrzuska
5. jún 2008

ahojte.

dnes sme boli v poradni a malu mi ockovali to prve ockovanie ta 6vakcina a pneumokoky. chudatko moje ako plackala az som mala slzy v ociach 😔 a myslela som ze mi bude cely den spat ako väcsine bab a ona spinkala len tak po troskach a vkuse som jej merala teplotu a stupala jej. uz od nejakej cca 5tej ma 37,3stC tak som jej dala cipok. chuda. taka uplackana. len pri mne chce byt a na mne spinka. ale teraz je uz celkom kludna. hadam bude v noci dobre spinkat. asi si ju necham u seba v posteli. moje zlatko.

mne mala nechce byt vonku vobec ked su tie horucavy. len place a je nespokojna, spinka v kociku len chvilku a hned sa zobudi. v pondelok som bola tak na rychlo v meste lebo som daco potrebovala zohnat na seba na krst co mame teraz v sobotu (ku sukni) a chuda bola iba v opalovackach a aj tak bola cela spotena. nakoniec som aj tak nic v nasom uzasnom meste nezohnala a pozicala mi kamoska 😅

zuzana24
5. jún 2008

plosti no nam to dala dokina a som jej zaplatila..to je super bambu ze to nebolo sminkom nic vaznejsia.zrzi a tebe dokina nepovedala ze ked dojdete domkov jej mas dat preventivne cipok aj ked nebude mat teploty?lebo nam to hovorila po kazdom ockavani a nemala som problem s teplotami tym padom.

put viem ze mas aj meniny len som si nebola ista tymi narodeninami 😀 zrzi a som sa ta uz davnejsie chcela opytat ci ta mozeme prist kuk do pribyliny?

mirjan
5. jún 2008

baby, zapojím sa do vašej debaty...kde ste zohnali vakcínu proti pneumokokom? ja čakám z Lekárne na Podbrezinách už viac ako mesiac... 😲

zuzana24
5. jún 2008

no mne konkretne ju dala dokina v LH ale ja som si nemusela nic zhanat mne ju dala rovno.

zuzana24
6. jún 2008

ahojte maminy tak dnes tu mame pred sebou zas jeden z horucich dni to tak vyzera 😠 ako idete vikendovat my sme pozvane ku kamaratke na grilovacku tak sa celkom tesime.ale sa zacina aj volako zmrakat no uvidime.tak vem so saskou prajeme pekny a prijemny vikend ozveme sa v pondelok 😀

zrzuska
6. jún 2008

mirjan ja som bola v meste v sabadile (v dome sluzieb z boku) a tusim hned na druhy den alebo o dva dni ju tam mali 🙂

bambulka026
autor
6. jún 2008

Zuzi,tak si uzite grilovacku. 😉
My ideme na vylet do Ziaru, aspon tak planujeme, uvidime co na to pocasie 😀

alinka76
7. jún 2008

ahojte maminy, nestíham vás ani sledovať, mám veľa práce a malému sa venujem.

Bambulka, mala som teraz krízu s mliekom, normálne ráno som mala prsníky ako vechte. aj ty si to zažila? však som bola super mliekareň a teraz mám akurát pre malého, už som 3 dni nič neodsala pre Poprad, Trembáčová bude mať zo mňa radosť ☹ ale malý mi to rozpumpoval, takže sme nemuseli siahnuť ani raz po zásobách zatiaľ.

a začali sme papať dusenú mrkvičku, najprv sme začali jednou mrazenou kockou, dnes je to už 4. deň a normálne po dvoch začal ešte pýtať lyžičku, tak som mu ešte jednu kocku rozmrazila 🙂 je veľký zvedavec, vidím na ňom, že chce skúšať niečo nové a pekne aj papá z lyžičky, takže je už pripravený aj na pevnú stravu tým pádom. kúpim za chvíľku aj nové zemiačky a spravím mu pyré aj zo zemiačku. koľko vám papali detičky od začiatku? ja som mu po hodinke dala normálne papať mliečko a vypil svoju dávku.

zrzuska
7. jún 2008

zuzka boooooze vobec som si nevsimla ze si sa pytala. jasne dohodneme sa a stretneme sa 🙂 pisala som ti aj IP 😉
dokina mi povedala ze malej na to nemusim davat ziadny studeny obklad. ze nic. a nic nehovorila o cipku. ja som jej dala. a na druhy den mi mala 37 teplotu malinku tak aj tak som jej dala cipok. to len polovicku som jej davala vzdy. aj mi bola taka umrnkana a videla som ze sa citi zle. potom zaspinkala a uz bolo dobre 🙂

bambulka026
autor
8. jún 2008

Ali, mne mlieko ubudalo postupne a teraz ma ledva na noc.
No davam mu cucnut i cez den on pri tom zaspava, tak dufam ze aspon do tych 10 mesiacov este dako vydrzime.

Matko mi pevnu stravu zo zaciatku odmietal, no postupne zacal papat viac a viac, a teraz vsetko papa len taky fukot.
Az rozmyslam, ci mu to nejdem nejak obmedzit, lebo je taky maly michelin z neho. 🙂 😅
Jedine co mi uz vobec nechce jest je ovocie, a presnidavky.

plostica2502
9. jún 2008

😀 cawte maminky....my sme mali narocny vikend,svokrusa oslavovala 40tku,takze tak...piekla som tortu... 😅 mnam,aj sa vydarila 😀 ...celkom sme to vsetko pozvladali...

ahoj ali,aj ja sa teraz mam cas viac menej len malemu venovat,ani velkemu sa nemam cas 😀

zuzana24
9. jún 2008

ahojte babule mamule tak dnes sme prisli joj tak bolo super az sa nam tazko odchadzalo 😀 sice pocasie trosku nam neprialo ale inak bolo super.

tiez hodim prispevok:ja som malu plne kojila do 7 mesiaca potom nam dokina kazala varit masko zo zemiakmi my sme mali problemy so zelezom a sme chudokrvny takze len na obed som jej robila masko so zemiakmi a zeleninkou.a potom pila zasa moje mliecko,takze my sme mali tuhu stravu len raz do dna ale pomedzi to samozrejme presnidavku.a teraz ked uz mame rok tak papame uz skoro vsetko a este sa aj kojime ale uz len raz denne.

bambulka026
autor
9. jún 2008

Hmm, Zuzi to si dost dlho vydrzala kojit.

Moj bol hlados, ja som mu skusala davat zaleninku a kase uz pred koncom 6 mesiaca myslim... 😅
Jemu uz moje mlieko nestacilo, som ho mala na cicke uz pomaly kazdu 1-2 hodiny.
Ved i teraz este v noci 2-3x vstava cucnut si mliecka.
Som ho skusala oklamat i cajom, alebo len cumlik strcit, no nie, on potrebuje podudkat...
😖

alinka76
10. jún 2008

No, mne sa mliečko vrátilo, to som mala trošku psychické problémy, mali sme pohreb a to ma trochu vzalo, ale už som ok. ale cítim sa už straaaašne vyčerpaná, musela som si nasadiť minerály a vitamíny, lebo ma to mlieko vyčerpáva statočne.
malému pyré z mrkvičky chutí, pridala som mu už aj tekvicu včera dusenú a papá jedna radosť. ale po hodinke sa dokrmujeme, to je zatiaľ len také diétne, ale aspoň má trošku zmenu. neskôr pridáme aj zemiačik, ale možno za nejaký ten týždnik, ešte by som mu nechcela jednu dávku mliečka vymeniť za pevnú stravu.

aj mne sa malý budí aj v noci teraz, o 3-tej a potom o 6_tej už je hore. môže to byť aj tým teplom, že v noci je teplo a cíti smäd, lebo mu stačí pár hltov a je spokojný.

zuzana24
10. jún 2008

ahojte babule ja sa nemozem stazovat na na nejake budenie v noci my sme to totiz nezazili mne od druheho mesiaca spinka celu noc,a prvy mesiac sa mi budila raz za noc isli sme spat okolo osmej o desiatej si trochu cucla a spinkala az do tretej pak sa napapala a zobudila sa az okolo siestej pol siedmej.

zrzuska
11. jún 2008

ahojte.

no som zvedava kedy mi zacneme davat tuhu stravu. mne teraz mala papka tiez kazdu 1,5hod. no hodinku si skratila ten interval medzi krmeniami. ale asi aj kvoli tomu teplu, lebo jej nedavam ani vodu ani cajik. iba dakedy.

baby kedy vam deticky zacali sediet alebo kedy sa najprv zacali tahat do sedu? ja som to tu asi uz spominala. mne sa mala uz taha do sedu. ale brutalne. 😕 proste najradsej je ked ju drzim tak riadne vzpriamene. a uz mi ani vo vanicke nechce lezat tak som vytiahla uz sportovy kocik a mam ho celkom sklopeny alebo jej ho trosku polohujem vyssie tak ako lehatko v ktorom je doma.
ona ked je aj v tom lehatku tak sa dviha a vydrzi mat hlavu zdvihnutu z podlozky aj pol minuty a taha sa taha. no zakazat sa jej to neda. to by som ju musela priviazat 😖

zuzana24
11. jún 2008

zrzi je dobre ked sa ti dviha len sama ju ste nedavaj sediet ja som malu dala ked mala pol roka,nerobi im to dobre na chrbticu lebo ju este nemaju vyvinutu a do roka sa im spevnuje.ti aj dokina povie.skus ju dat na brusko a tak ju nehat nech sa ti dviha.

bambulka026
autor
12. jún 2008

Ahojte, ja som to tu trosku zanedbala.

Martinko ma anginu a trapili ho 40-tky horucky.
Uz som myslela ze pojdeme do nemocnice, co sme mu ich takmer 2 dni nevedeli zrazit.
Baby, neviem ci ste uz davali zabaly, ked Vam mali horucku, no je to stasne tak ho trapit, ja som plakala s nim, chudatkom.
Zajtra ideme na KO tak som zvedava co doktorka povie...

Zrzi, ja som uz v nejakej polovici 6 mesiaca Matka na chvilku posadila tak, ze bol podoprety vankusom a bol strasne spokojny. Lepsie sa mu pozeralo a aj hracky lepsie dosiahol.
No ako Zuzka pise, este nemaju dost pevnu chrbticu, takze ho nenechavaj dlho sediet.
Ak mas polohovatelne lehatko skus ho dat na chvilku tam nech sa obzera. 🙂

zrzuska
12. jún 2008

dakujem. 🙂
ved aj tak robim. bud je v lehatku ale aj tak ho mam na najnizej polohe. lebo ked ho dam vyssie tak sa mi to zda pre nu uz vysoko. v kociku jej len trosku zodvihnem opierku (malinko) a aj tak si dviha hlavu. no a ked ju potiahnem za ruky tak je cela happy ze sedi 😅 ale zda sa mi hrozne zhrbena, takze ju tak dam na chvilinku nech je rada a dost. na rukach ju musime drzat celkom vzpriamenu. poleziacky sa jeduje. 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre