Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

simonko
19. sep 2008

ahojte,chcem sa opitat ci do porodnice v Liptovskom Mikulasi su potrebne take tie specialne vlozky z hygienickych potrieb....ked som tam sla pred necelymi 5 rokmi,tak to bolo nutne...nezmenilo sa?!

zrzuska
19. sep 2008

ahojte mamicky.

prosim vas poradte mi. je normalne ze ma ameli uz tri dni teploty zo zubkov? lebo nekasle, soplik ma iba malinko, tak ako vzdy. prvy den teplot sa jej prerezal zubok. to mala cely den teploty. druhy den mala iba rano a vecer a dnes rano mala zase, teraz nema teplotu a uvidim vecer ako bude. neviem ci mam zavolat radsej dokine lebo vsak ide vikend.
davam jej cipky nurofen. no a teplotky ma okolo 37,5 - 38. v prvy den mala rano az 38,8 😔

dakujem.

zuzana24
19. sep 2008

luci je to normalne neboj sa,kazde babo to znasa inak my sme vela kakali napriklad.ale chcem ti povedat ze ak nema teplotu viac ako 38,5 nerobis dobre ze ju davkujes cipkami je to pre nu zataz.ale tiez urcite zavolaj dokine.a skus jej kupit ten gel na zubky nam to velmi pomohlo.

lila794
19. sep 2008

Nam tiez dokina kazala davat cipky, az ked bude mat teplotu nad 38,5. No nazdar, sa tesim, co nas to caka s tymi zubkami. Som zvedava, ako bude maly reagovat. Uz davno som myslela, ze uz idu, ale prd. Dokina povedala, ze su este vysoko. 😝

Simonko, treba tie vlozky.

zrzuska
19. sep 2008

a ako jej mam ulavit? viete aka je? ako cert. stale place ani na wc nemozem ist. ja jej preto davam cipku ked ma 38.
gelik mame. mali sme mundisal a teraz mame nejaky iny. zda sa mi lepsi. lebo som jej ho dala a za chvilu bola kludna. mundisal jej tak nepomahal. mam aj homeopatika na zubky ale dala som jej ich iba 2x. to iba ked je veeeeelmi nekludna a vidim ze ju to boli.
dnes aj malu prehana trochu 😖 teplotu mala iba rano. uvidim ako bude vecer.

bambulka026
autor
19. sep 2008

No vysledky su nastastie v poriadku a ostava este ten Holter v Martine.

Put, prislo nam to, ides ho dat zaockovat?
Vsetko najlepsie Timkovi k narodeninam,vela stasticka, zdravicka, a lasky...

Barborka, o tom doktorovi som doteraz nepocula.

Zuzi, ako je Saske, uz je zdrava?

ewusiklm
19. sep 2008

Put...Timkovi prajeme vsetko najlepsie k prvemu rociku,vela stastia,naaaajviac zdravia a lasky...ćmucik

paskova
19. sep 2008

Put: aj ja sa pripajam ku gratulantom. Nech Timko rastie do krasy a robi rodicom vela radosti. 🙂

lila794
19. sep 2008

Timik, vsetko najlepsie, nech sa ti dari, krtko!!!! 🙂

lila794
19. sep 2008

Ozaj, Bambu, super, ze vysledky ma Martinko v poriadku. Chudatko male ☹

Zuzi, uz ste zdravi?

Klinko, Stanka, Jastericka ako sa mate?

zuzana24
19. sep 2008

ahojte baby tak aj my sa srdecne pripajame k roku nech timko rastie do krasy a nech vam robi radost.

lila bambu este niesme zdravy v utorok ideme na kontrolu.

klinko
19. sep 2008

ahojcek babenky. konecne som sa dostala na net. moj drobcek uz druhy den stale len place, mrnci, chce sa nosit len na rukach, nic ho nezaujima a este aj v noci sa casto budi. neviem, ci ho trapia dasienka, ci co. uz som z neho zufala.
aj my sa pripajame ku gratulacii. Timkovi aj Martinkovi prajeme vsetko najnajnajlepsie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zuzi, prajeme skore uzdravenie. ani sa necudujem, ze su nase deturence chore, najskor horucavy a potom otrsna kosa 😠 😠 😠

lila794
19. sep 2008

Marisku sedivu, naozaj, ved to aj Martinko ma rocik!!!!!! Moje male, vsetko najlepsie!!!!!

alinka76
19. sep 2008

ahojte, v prvom rade blahoželám ročným bábätkám. Však ešte nedávno sme sa tešili, keď sa narodili, a už oslavujú rôčik. Neskutočne to beží ☹

Ako sa máte? My sme zdraví, len sa musíme riadne babušiť, keď ideme von. A v poslednom čase drobec vymýšľa pri spaní, nie a nie ho uspať. Už som zúfalá. Keď ho dám do postieľky, tak jačí o ratu, vezmem si ho k sebe do postele a už aj sa štverá a chce sa šaliet a pritom by spal. Normálne sa musí vyrevať a potom zalomí. Nemáte recept?

vejinka
20. sep 2008

aj ja sa pripajam ku gratulantom k jednemu rocku 😉

kocky mam problem maly ma zapalene jedno ocko..dala nam na to doktorka take kvapky museli sa drzat v chladnicke a kvapkali sme kazde dve hodiny..moze sa to uzivat len tyzden a to bolo vcera takze od dnes uz neuzivame nic..doktorka nas posiela na ocne ...ale ja sa hrozne bojim co mu budu robit a rada by som urobila vsetko mozne..len aby sme k tej ocnej nemuseli ist. neviete poradit nieco co mu zabere?? rozmyslala som nad repikom ze by som mu davala obklady..ale netusim ci sa to moze alebo nie 😖 z ocka mu vyteka take hnusne zlte clovek by povedal rano ked by ho videl ze nieje umyty..tipycka karpina. ale nepaci sa mi to a ani doktorke..lebo na druhom to nema len to jedno...a ja sa o neho tak bojim ☹

paskova
20. sep 2008

vejinka: skus kupit v lekarni OCIANKOVY caj, je to sypany cajik, ja som ho nechala vyluhovat a ked bol studensi tak som jej utierala ocka. Alebo aj obycajny harmancek je dobry. Vyskusaj.

ewusiklm
20. sep 2008

alinka-ahojky,no ja by som rada tiez nejaky recept na to,pretože ja mam s malym presne taky isty problem 😉
Tí naši Samkovia sú ale riadny betári 😀
vejinka- neboj,ja som mala s mojim malym presne taky osty problem.Tiez som mu tyzden kvapkala tie kvapky a ked mu to nepomahalo tak som s nim sla ku ocnej a ona mu to ocko vycistila nejakym roztokom...ale to tiez nepomahalo a tak som mu urobila rumancekovy caj a namocila som do neho vatu a dala som mu to na to ocko a celkom to pomohlo.Boze ale tolko trapenia som s tym mala a ked som ho chudacika videla s tym ockom to bolo hrozne....som bola strasne stastna ked mu to zmizlo....ale vraj to je pri takych malych drobcoch uplne normalne..

bambu-inak pripajam sa ku gratulacii Martinkovi k rociku...prajem vsetko naj drobcekovi...

inak baby poradte mi: malemu sa na cikulke a na ritke urobil strasne velky cerveny flak...aj mu to natieram aj pudrujem a nie a nie mu to zmiznut...ak mu to do pondelka nezmizne pojdem s tym ku doktorke....

lila794
20. sep 2008

Veji, nepotesim ta!!!! Nam nepomohlo absolutne nic, iba asi 6nasobny preplach a 5 sondazi 😝 kvapkali sme od mliecka, cez vselijake kvapky. Najlepsia je dr. Sivakova - primarka na ocnom v nemocke, ale tam vas poslu, az keby to bolo fakt zle. Ona mi zakazala harmanceky, repiky a pod. Iba prevarenou vodou umyt kaprinky. Ale na ocne CHOD!!!!! Lebo, cim skor, tym lepsie sa to lieci. Nas zanedbala ocna a zacali liecit az v 3. mesiaci a to je uz dost neskoro. Mal v slznych kanalikoch vela zrastov. Takym drobcom to staci preplachnut 1-2x a je dobre, my sme si to odbili poriadne. A s primarkou som sa o tom vela rozpravala, treba s tym robit co najskor. Neboj sa, maly to prezije!!!! Skor to bude horsie pre teba. Ale mozno ani preplach nebude treba.

vejinka
20. sep 2008

lilka dakujem pekne..ale hrozne sa bojim..no absolvujem to teda

klinko
20. sep 2008

ahojcek babenky. tak my sme boli dnes na pohotovosti. maly mal v noci aj rano teplotu, cely den plackal a chcel sa nosit len na rukach. aj to chcel byt len pri mne. najskor som si myslela, ze to budu zubky, potom som si vsimla, ze si chyta usko. tak sme hned sli do L.M na pohotovost. odtial nas poslali do RK na krcne. tam mu precistil uska ( nieco hrozne maly plakal o dusu a ja snim), tie ze ma v poriadku a zistil, ze ma zapal noso-hrtana. nasadil nam antibiotika,dufam, ze zaberu. hrozny den, som uplne znicena. ktovie, aka bude noc. idem si radsej lahnut. prajeme vam pekny zvysok vikendu

zrzuska
20. sep 2008

klinko a ma aj sopliky alebo tak? boze chudatko. nech sa rychlo uzdravi.

bambulka026
autor
21. sep 2008

Ahojte, dakujeme za gratulacie...

Vejka, aj mi sme to mali a tiez mu pomohlo az preplachnutie kanalika.
Veru som si s nim i poplakala.
Nevahaj a chod na to ocne, je to neprijemne no nezanedbaj to.

Klinko, prajeme skore uzdravenie, chudatko male.

evusik, skusila si i klasicky Pitiol?
Matkovi to vzdy zabralo.

ewusiklm
21. sep 2008

bambulka-nie nepouzivam pitiol ale rybaciu mast a pudor a stale nic...no skusim kupit ten pitiol,dakujem za radu

lenocka80
21. sep 2008

Ahaaa, tak tu ste Mikulasanky 🙂 Tak uz viem, kde mam chodit kvakat 😀

lila794
21. sep 2008

Leni, no nazdaaaaar!!!!!!!
Ako sa mate?

Klinko, chudatko Adamko, nech mu rachlo zaberu tie atb!!!

Evusik, skus Bubchen kremik proti zapareninam. Nam vzdy zaberie. Ale kazdemu ine. Vsetci si napr. stale pochvaluju Sudocrem, tak som ho kupila a robi nam zle. V momente ma cerveny flak na ritke. Skusila som to 2x a 2x to iste. Znova som dala Bubchen a zase ok. Ak chcete, mozem darovat - Sudocrem.

ewusiklm
21. sep 2008

lenocka- vitaj medyi maminkami!!!! 😲

lila-dakujem za radu.Ja som mala ten bubchen a nepomahal mi,skusim si kupit ten sudocrem a uvidime.Hadam to uz pomoze. 🙂

zuzana24
21. sep 2008

ahojte baby ako a mate?my sa uz uzdravujeme,klinko prajeme teraz my na oplatku skore uzdravenie adamkovi.

bambu vsetko naj k roku 🙂

paskova
22. sep 2008

ahojte zienky, nema nahodoou niektora z vas skusenosti s detskym psychologom? Moja 12r. neterka ma dost velke stresy zo skoly preto uvazujeme o navsteve niektorej dokiny. Poradte mi prosim ak poznate niekoho v LM. Vdala a pekny dnicek. 🙂

zrzuska
22. sep 2008

ahojte.

jeeeeeej ako to leti. bambu aj my prajeme vsetko len to naj naj naj 😉 🙂

baby tie co chodite plavat s detickami tak kde ste kupovali plavky? to ako vyzeraju. tam sa dava aj plienka pod to alebo ako to funguje??? 😕 😅
a kolko tie plavky stoja?
a mamicky chodia v celych plavkach? lebo ja mam iba dvojdielne ale aby som nevyzerala ako dilino. 😅
dakujem.

paskova netusim. neviem ti poradit. a nehladali ste na nette daco? alebo detsky lekari by mali vediet poradit. alebo aj na skolach maju psychologov, tak sa obratit na skolu kde bude chodit alebo tak.
neviem ako inak poradit 😔

klinko
22. sep 2008

ahojcek babenky. uz nam je trosku lepsie. vcera este mal teplotu, je este taky mrzuty, ale aspon v noci spinkal
celkom dobre. asi nam uz zabrali antibiotika.
ewusik, ja som mu potierala zapareninky gencianovou vodickou, nechala som ju trosku zaschnut a potom som nahrubo natrela rybaciu mast. pomohlo nam to.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre