Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

rencalm
23. apr 2009

Veji úplne súhlasím, Gabrysová je úplne super, strasne zlatá, ochotná, clovek sa jej nebojí zavolat, ze ju bude otravovat mozno s dákou kravinou, tiez k nej mám plnú dôveru. Aj sestricku má zlatú, vzdy sa k malému tak pekne správajú, nie ako niektorí doktori takí odmeraní a chladní.
S tým medom más asi pravdu, tiez som sa toho trochu bála, ale vraj je tam také malé mnozstvo, ze by to nemalo uskodit, tak som skúsila, malý zareagoval v pohode, ziadny výsyp ani nic, takze to dávam stále. Inak teraz rozmýslam, ze ja som mu jablcko ani nikdy nedusila, my sme sli rovno na surové, postrúhané spolu s banánom, od zaciatku to tak jedol. Vlastne ziadne ovocie som nedusila ani nic. Len zeleninu, to je jasné. Kase sme tiez skúsali aj mliecne aj nemliecne, najviac mu chutí od Hami, tá sa zarába len do horúcej vody, ale uz mu ju nedávam kazdý vecer, mám pocit, ze mu je po nej tazko, tak to trochu obmedzujem, podla toho co a kolko toho poje cez den. Tak sa drzkajte a pekný den. 🙂

bambulka026
autor
23. apr 2009

Ahojte, ja ani nestiham chodit na konika, stale sme niekde von.

Za ockovanie sme neplatili nic, nastastie... 😀

Tych keksikov od sunarky sa nebojte, Matko iz zuzlal od nejakeho 5 mesiaca, a takisto i klasicke piskoty a rozky.
Nic mu nie je, ani nema na nic alergiu.

vejinka
23. apr 2009

ahojte baby mam problem..maly ma velmi hryzie a aj ked skricim od bolesti neprestane...vazne uvazujem o odstaveni zo dna na den..uz to asi nevydrzim 😢 😢

paskova
23. apr 2009

Ahojte 🙂 🙂

my sme boli zase plavat, bolo super, uzili sme si aj saunu. Zajtra musim ale skocit ku dokine, lebo malej zacalo hnisat ockovanie na ramienku. ☹ Volala som Gabrysovej, vravela aby som na to dala repikovy obklad a rano prisla na vyter. Dufam, ze nam nezakazu to plavanie. 😒

zrepka
23. apr 2009

Veji a nechces skusit kojit cez klobucik?

rencalm
23. apr 2009

No Veji, to ti nezávidím, musí to strasne boliet, bohuzial ti ani neviem poradit, lebo s tým vôbec nemám skúsenosti, ale ako Zrepka píse, mozno by pomohli tie klobúciky, len ci ti pod nimi nebudú praskat bradavky, lebo ten prístup vzduchu je obmedzený. Skús sa poradit s Annag.

paskova
23. apr 2009

veji ja som to mala pri Natalke. Ta uz v 3 mesiacoch mala zuby, v 10-tich som s kojenim sekla, lebo ma isla zozrat. Normalne som mala s kojenia mindraky, ked som jej mala vopchat bradavku do ust. Cez klobucik som kojit vobec nevedela. Ved si uz kojila skoro 8 mesiacov a to je pekne.

vejinka
23. apr 2009

no cez klobucik nie...lebo ja som kojila zo zaciatku cez klobucik a to som dostala zapal..takze klobucik vziadnom pripade

vejinka
23. apr 2009

uz som annag pisala..som zvedava co poradi

vejinka
23. apr 2009

muz mal blby napad...teda blbych napadov mava dost vela a casto ale toto bol velmi blby napad...vraj podme dat malemu calgel..som sa zasmiala a reku ok ak xces prist o prsty..ale natieras ty...tak natieral on najprv sa usmieval ze sak nehryzie a potom ked natieral dolne a horsne ak ho sekol ze mu krv sla z prsta...a ja len rehooot a potom dosiel za mnou ze pofukaj..a ja mu na to ze kedy on mne fukal bradavky...sa zatvaril previnilo a xcel mi dat dole pyzamo ale hned som ho spacifikovala 😀

rencalm
23. apr 2009

No Vejinka????!!!!! Podarená si, ale sak pravdu si mu povedala, ta ne? 😀 😀 😀

porubenka
23. apr 2009

Vejinka, aj mna maly hryzie. My mame dole 2 zubky a idu mu horne 2. No zatial sa to da vydrzat, no niekedy ma to fakt strasne zaboli. Tiez neviem co mam robit. Daj vediet co Ti napise annag.

Baby, ked budete mat zase v LM detsky bazar, tak dajte vediet, aby sme si aj my daco pekne isli kupit. 😉 Napriklad taku paradnu trojkolku ako Vejinka.

andreako
23. apr 2009

ok, paskova, dakujem za tip na to tehu oblečko, do silvie zbehnem a aj do PP sa chystám budúci týždeň

vejinka
24. apr 2009

takto toto som jej napisala a toto odpisala: ahoj annag myslela som ze tvoje rady uz urcite nebudem potrebovat..ved som zabehnuta ale opak je pravdou..Erikovi vysli prve zubky a dalsie sa rychlo tlacia von a od dnes ma zacal velmi hryzt ked skricim od bolesti tak kludne papa dalej a ignoruje ma..doteraz ked som skricala tak sa lakol a prestal ale teraz ho nic nezaujima a uz ta bolest je taka velka ze vazne uvazujem o odstaveni..neviem ako ho prinutit aby nehryzol...kamoska poradila zahryznut ho do nohy..ale zda sa mi to dost krute ...porad prosim

vejinka, no to by bolo kruté odúčanie , ak chce bábo seknúť, tak si musí uvoľniť pusu a zmeniť polohu jazýčka - lebo keď je prisaté a ozaj pije, tak má jazýček vysunutý až nad spodným ďasienkom. To znamená, že hryzie, ak nie je hladný a na prsníku je preto, aby si ďasienka masíroval - čo mu samozrejme nemusíš dovoliť , alebo ak sa hnevá, ak je unavený, ak je nervózny, lebo mu mliečko tečie pomalšie - takže hryzie zrejme v úvode dojčenia alebo na konci - využívaj techniku stláčania - keď vidíš, že prestáva aktívne piť, prsník stlač, začne znovu pekne piť, lebo mu mliečko plynule a rýchlo tečie, nemá tendenciu prejsť do cuckania a následne hryzenia, keď bude prestávať, prsty uvoľni a opäť ich stlač, opäť začne pekne piť .... dojči len kým ozaj stláčanie funguje a malý pije od hladu. Potom vlož do pusinky malíček, uvoľni tlak. Ak začne hrýzť, tak ako skríknutie nefunguje, bude fungovať to, že ho po skríknutí z prsníka celkom stiahneš. Potom mu ho neponúkaj, ale počkaj, kým si ho nevypýta sám. Možno sa Ti teraz už pomalšie mliečko spúšťa - dojči preto častejšie, po vypití jedného prsníka ponúkni druhý - aby sa tvorba trošku zvýšila a mliečko mu tieklo rýchlo a ľahko.

vyskusam uvidim

zuzana24
24. apr 2009

ahojte mamule tak po dlhoooooooooooooom case sa zas ozyvam nestiham ani ja chodit sem 😝 v pondelok idem na usg tak sa tesim co mi povedia ze budem mat i ked sa moc netesim lebo pri saske mi povedali az v 33tt no ale trosku verim ze snad nieco z toho bude.inak baby tie deturence nam rastu,ked som zistila ze o dva tyzdne ideme mat uz dva roky...........naozaj to leti boooze 🙂 inak vieme rozpravat uz snad vsetko sice po svojom ale vie napr.bunda mame ze dumba,voda je dova,no a najlepsie je ked si nieco prosi ze ambin di 😀 to znamena prosim si,no a takejto slovnej zasoby mame furu niekedy sa len smejem.tak sa zatial drzte ak sa mi podari tak sa v pondelok pochvalim ci to bude chlop a ci zas baba 🙂 tak sa zatial majte.

vejinka
25. apr 2009

zuziii drzim palce aby bol chlap 😉 a ozaj to leti sak kukni na Erika aky je z neho chlap a len nedavno sa narodil 😀

no ja som sa tiez neskoro dozvedela ze zo simonky bude erik...inka tiez sa tesim ze zachvilku zacne brkotat svoje slova....ale ta tvoja mala ma teda bohovske vyrazi...kde tolen pocula? alebo si to v hlavicke sama tak usporiadala? no zlata je a rastie ako z vody 😉 a ja ze to ambin di znamena mami dik... 😀 😀 😀 😀 takze ja by som sa s nou asi moc nedorozumela 😀 😀 😀

drzim palceky aby bolo vsetko v najlpesom poriadku a len valim oci ze si uz v 21tt..ved len teraz nedavno si hovorila ze asi si tehotna..a ak si tak v nejakom 8tt...boooze leti tooo hrozne 😔

vejinka
25. apr 2009

babenky som sa vas xcela opytat ci nexcete niektora tie kupony do DMky lebo mam ich doma..nevyuzijem ich zjavne tak posuvam dalej...ktora sa ozve ma ich..a nexcem za to nic len mi je luto lebo je to len do konca maja...aby neprepadli..alebo mi povedzte ktore produkty xcete stretneme sa ja vam dam ten kuponik a bude..a aspom sa konecne spozname navzajom.. 😉 jedine som si vytrhla sunarku kasu...vsetko ostatne je vam plne k dispozicii 😉

tictactoe
26. apr 2009

veji, ak si este kupony nedala prec, ja by som si veru niektore vzala, hlavne na caje a na babylove plienky. a este cosi tam bolo ale zabudla som veru... 😒

ewusiklm
26. apr 2009

vejinka....no veru šla by som,opýtam sa ešte drahého či by nešiel s nami,,,môžu isť aj ocovia hádam,nie?

vejinka
26. apr 2009

no urcite mozu aj tatovia...aj ja berem toho mojho teda ak nebdue mat nic lepsie na praci

tic..uz sa ozvala porubenka ze by ich brala...ak sa dohodnete medzi sebou ja nemam problem ti dat tie caje a plienky 😉

porubenka
26. apr 2009

Zuzi, hej uz som sa s Vejinkou dohodla ja ze si pridem po kuponiky. Tak potom sa podelime o ne my dve medzi sebou, dobre?

tictactoe
27. apr 2009

diky veji, so zuzkou - porubenkou sa uz dohodneme 😉 zuzi, kedy pojdete do dm-ka?

rencalm
27. apr 2009

Baby pomooooooc ☹ Ja neviem, co sa to deje, ale s nasím spaním to ide úplne dole vodou. Aké bezproblémové dieta som mala do 7 mesiaca, tak sa nám teraz nakopili vsetky problémy. V noci sa budí takmer kazdú hodinu, mrnká, niekedy place, zaspí, zasa sa zobudí, stále k nemu vstávam, túto noc bol od polnoci hore snád kazdú polhodinu, dám mu aj cajík, zaspí a za chvílu je zasa hore. Uz mám niekedy totálne nervy. Ale dnes to vyvrcholilo obedným "spánkom". Prvý krát sa sám postavil v postielke a potom to uz islo, nekonecný kolobeh - ulozila som, odisla, postavil sa, ulozila som , odisla postavil, takto snád 50x, potom som to vzdala, nechala som ho chvílu hrat, ze sa mozno este unaví, a znova som ho ulozila, znova vstal. Sadnút si sám neviem, takze ho nemozem nechat tak, len tŕpnem, kedy si vybije o postielku aj ten 1 zub co zatial má. Normálne som ho hodinu a pol ukladala, nakoniec som ho vzala k sebe do postele a po neskutocnom reve odkvecol. No na toto fakt nie som zvyknutá, vôbec neviem, ako to idem zvládat, lebo uz som chodiaca troska, nespí v noci a teraz uz ani cez den, fakt neviem. Boze, len nech to netrvá dlho, toto sprosté obdobie. A to ani nehovorím, ze celý den len chodím za ním a dávam pozor na co lezie, lebo v momente je na schodíku, liepa sa na suplíky a tahá sa hore, na kocík, na chodák, ledva to este stvornozkuje a uz by vyliezol najradsej na kuchynskú linku, no hrôza, furt som v strese, kde sa mu smykne a roztrepe hlavu, alebo nos. Toto je snád najhorsie obdobie zatial. Ako ste to riesili vy skúsenejsie? Existujú dáke triky, ako to zvládnut a nezosaliet???

paskova
27. apr 2009

No renci, ja som si myslela, ze mam to najhorsie dieta 😉 Chudatko moje, to ti fakt nezavidim. Poradit ti neviem, lebo si to uz fakt nepamatam ako bolo pri Natalke. To sa mam naco tesit, lebo Sophi je neskutocny cert, urcite bude velmi plana ked bude vacsia. My sme dnes neboli plavat, lebo jej zacalo hnisat ramienko, a dokina mi vravela,ze ma tam stafylokoka, tak to hadam do stvrtku dopiecime. Ma aj sopliky, zatial take vodnate, len aby sa to nezhorsilo. 😒 😒

vejinka
27. apr 2009

renca iff..to sa mam teda na co tesit uz som preventivne vsetky zasuvky zabezpecila a dala kryty..a supliky bduem riesit ked sa sam postavi zatial to ale nevie..takze este mam nejaky ten mesiaic 😉

no neviem ti poradit ale s tym spankom sme na tom podobne..ja uz som sa nevyspala od narodenia..maleho...ale hadam sa to casom zlepsi lebo uz chodim ako mrtvola a zombie 😀

rencalm
27. apr 2009

Baby dik, no je to fakt des, to co som cakala ze sa bude diat v priebehu niekolkych mesiacov, teda postupne lozenie a následne pomaly stavanie sa a vytahovanie sa za vsetkým, to sa zrazu deje v priebehu týzdna, takze Veji, s tým mesiacom si az taká istá nebud, ono to mozno príde zo dna na den, ani sa nenazdás. 😒 Ja som to teda tiez este necakala, aspon to stavanie sa na nozky urcite nie, to ma dnes úplne soklo a tým sa vsetko posúva niekam inam, je to ovela vacsie riziko, ze sa niekde udrie, spadne a pod. Mozno aj to zlé spanie s tým dáko súvisí, nazvala by som to, ze telo predbehlo mozog a mozog sa s tým teraz nejako aspon v spánku snazí vyrovnat 😖 A mozno je to celkom inak, ja fakt neviem, comu toto zlé obdobie pripísat. Nezdá sa mi, ze to má vsetko visacku ZÚBKY.
Regi moj malý bol práveze anjel, krásne spával, od mala sme mali výborný rezim, este do 7mich mesiacom spal 3x denne, po hodine, teraz uz spí len 2x, teda doteraz spal, aj to bolo fajn, ale ak uz ani to nebude, tak teda neviem, ako toho certa, co sa nám tu zrazu zjavil v domácnosti zvládnem 🙂 Mám pocit, akoby mi vymenili dieta 🙂 🙂 🙂 Ale nie, je to moje zlatícko, len sa na chvílu prestalo tak krásne ligotat, ale hádam sa zasa zacne.... Ved dám priebezne viediet, ako sa to u nás vyvíja, ktovie, mozno vám o chvílu budem písat z nejakej psychiatrickej liecebne 😀 Ale nie, musíme len vydrzat, cas nezastavís, coskoro budú mat 18 a potom to uz bude o inom 🙂

lenocka80
27. apr 2009

No Renca, tak to mas vesele 😀 My sme tym tiez presli a ver mi, neexistuje ziadny recept...len vela, vela trpezlivosti. Mne zacal marek az teraz dobre spavat, inak sme mali len pol hodinky cez den. Dnes napr. spal do obeda 2,5 hodky, co je ako zazrak pre mna 🙂 Tak ti prajem len pevne nervy. Vydrz!!! 😉

lila794
27. apr 2009

Reni, vitaj v klube, nam sa to tiez az okolo roka upravilo, spaval uz celu noc, ale je to tu zas, nie az v takej hroznej forme ako niekedy, ale predsa. Asi zubky. Myslim, ze na to neexistuje nic, co poradit, iba ako pise Lenka, vydrzat!

rencalm
28. apr 2009

Baby dakujem vám, ja viem, ze nie som jediná, kazdá máte dáke starosti s bábätkom a mnohé z vás to mali ovela tazsie ako ja, niektoré dokonca od narodenia, takze mozem byt rada, ze to prislo az teraz. No táto noc bola napodiv celkom fajn, vecer som mu do kúpela vyliala litre levandulovej peny a mozno to ozaj funguje a uspáva 😀 Zatial krásny den. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre