Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

waitinka7
3. máj 2009

No a mojmu Tomasovi sa na tvaricke pod ustockami spravil akysi lisajik ci co. Lebo stale pcha daco do ust, a potom slinta, a to sa mu tam urobilo take suche cervene miesto, nie je to hrozne, ale vidim, ze to je take ako maly lisajik alebo co. Neviete cim mu to natriet? Skusala som infadolanom, aj holtovou mastou ale akosi nic nezabralo.

rencalm
3. máj 2009

Ahoj Waitinka, my sme to mali tiez, ja som to nicím nenatierala, lebo aj tak to mal stále zaslintané, stále si tam sermoval rukami, takze to bolo úplne zbytocné mu to niecím natierat, vsetko by zotrel. Zmizlo mu to samo asi v priebehu 2 týzdnov. Teraz má zasa infekciu zvnútra ústociek to uz je horsie, a to mu vytieram takými kvapkami z lekárne, tusím Bukofit sa volajú, ale asi to trochu zaberá. Boze uz len cakám, co zasa bude mat na tej kozi nabudúce, stále s volacím bojujeme.....

waitinka7
3. máj 2009

My sme tiez odmalicka haklivy na pokozku, mali sme furt dake potnicky, ked bol maly, alebo dake vyrazocky, a teraz toto. No uz to mame 3 tyzdne. Idem zajtra do poradne, tak sa poradim s doktorkou ako to vyliecit.

vejinka
3. máj 2009

ahojte no hej mame zubov ako hub po dazdi..ale musim povedat ze to zvlada bravurne..sice mu viditelne trcia len tri tesaky ale je ich tam viac..no nedovoli mi tam kukknut 😅

waitinka7
4. máj 2009

baby, chcem sa opytat, preco su jednotlive temy tucnym pismom a niektore normalnym? ja som doteraz na to neprisla.

vejinka
4. máj 2009

waiti ako si ich napise tak ich ma..dotycna osoba ktora robi temu...nic v tom nehladaj

vejinka
4. máj 2009

ahojte babenky ...chcem sa spytta ci sa tu v LM neda niekde pozicat nosic manduca..ideme na stretko v juny a rozmyslam o nej ale kupovat ju nekupim lebo muz mi neodsuhlasil tu cenu vraj je to velmi drahe a maly ma uz10 kil. prosim poradte 😖

waitinka7
4. máj 2009

Vejinka, to urcite nie je tak...lebo vzdy su len prve napr. prvych 15 tem tucnym pismom, ostatne su normalnym. Takze nie je to tym, kto ich ako zada.

porubenka
4. máj 2009

Waitinka, mne sa zda, ze tie temy do ktorych sa pisalo dnes su tucnym pismom, a tie temy do ktorych prispeli prispevkami vcera, pred vcerom... su normalnym pismom.

rencalm
5. máj 2009

Ahojte baby, no teda, vy ale riesite problémy 🙂 😉 Neviem Porubenka, ci más pravdu, asi to tak nebude, lebo ja mám ciernym aj témy, do ktorých sa prispelo vcera, ktovie naozaj, preco to tak je.

Veji s tou mandukou to bude asi tazsie, pochybujem, ze sa tu niekde poziciava, to by som si ju tiez pozicala, to skôr, zeby ti ju pozical niekto, kto ju má. Ja bohuzial nie, hned by som ti ju pozicala ☹

Zuzka-Zrepka, no neviem, ci nám to "topánockové stretko" tento týzden víde, lebo dnes vyzerá, ze nebude bohvieako, moc sa mi von nechce, a zajtra a pozajtra beháme po doktoroch, takze to ani netusím o kolkej sa tam vybavíme a ako bude potom malý spat. Inak teraz to máme doma hrozné, chúdatko, asi sa mu uz ozaj tlacia tie zuby, hore aj dole mu uz daco kuká, celé noci sa stále budí, place, vcera uz bol taký placlivý aj cez den, nic ho nebavilo, len na ruky sa driapal, ale dnes je zatial celkom v pohode, uvidíme ako sa to vyvinie v priebehu dna.

Tak Vám zelám zatial pekný den mamicky 🙂

Ozaj a neviete co je s Jasterickou a Stankou??? Uz dlho tu neboli...

vejinka
5. máj 2009

renca..ahoj no veru davno sa tu neukazali..dufam ze su v poriadku a deti tiez 😖

s tou manducou to bude fakt tazke..ale nevzdavam to zatial az den pred odchodom to vzdam 😀

waiti..jaaaaaaj ty myslis toooo tak to ano temy do ktorych sa dnes prispelo do urcitej hodiny su tucnym pismom a tie osotatne kde sa malo prispieva alebo povedzme dnes ale tiez do urcitej hodiny su zasa tenkym pismom...som myslela ze nazvy tem preco su niektore tucnym a niektore klasickym..zle som ta pochopila...ale uz chapem..aspom myslim 😀 vysvetlim to takto : napise niekto prispevok dnes o 2 rano medzitym sa ale vela pise v inych temach a tym padom ta tema kde sa pisalo o druhej rano klesa..a povedzme o tomto case je uz slabym pismom..nie tucnym..pisem jak madar ale hadam si ma pochopila 😉

vejinka
5. máj 2009

baby a idete na tu milu pre mamu?? mohli by sme sa tam viacere stretnut bez toho aby po nas cumeli ako na blaznive s tolkymi kocikmi 😀

paskova
5. máj 2009

Ahojte baby 🙂
my sme vcera zase boli plavat, malej sa tam celkom pozdava, nastastie neplace, len v kuse si olizuje ruky a ked si nedam pozor tak pije vodu 😀 Spava furt zle, v kuse sa bude, ani neviem ci ju trapi brusko alebo zubky, ale asi vsetko dokopy. 😒 Vcera na plavarni mi jedna povedala, ze jej mala prespi celu noc od narodenia. No chapete to? Normalne ma to serie!! 😠 Chcem jej vyskusat kasu na noc, ci by ju to skor nezasytilo. Ake mate skusenosti s kasickami? Spi ti drobci potom lepsie?

Vejinka ja este neviem ci pojdem v sobotu na tu milu, zavisi to od pocasia aj od manzela, ci niekam nepojdeme mimo LM.

zuzana24
5. máj 2009

regi no ja sa pridam k tej mamicke z plavarne saska aj mne spava od 2 mesiaca celu noc 😒 ale kasu som jej davala aj tak na vecer aj ked som ju este kojila kupovala som jej sunarku aod 6 mesiaca ale myslim ze su aj od 4.inu som nekupovala tak ti neviem poradit,ale zle skusenosti sme nemali s nou aspon nepamatam 😉 a co sa tyka toho ci lepsie spia co som sa stretla s mamickami tak vraveli ze tiez im drobci zle spavali dali kasu na vecer aby boli sytejsie a spali dobre.treba to asi len skusit kazda mame ine "santilo" 😀 😉

paskova
5. máj 2009

Vcera som bola kupit tu kasu, dnes vecer jej to vyskusam dat, co to spravi. Ja som Natalku mala ako anjelika, so spanim s nou neboli ziadne problemy. Teraz sa mi kamosky smeju, ze hadam som nechcela mat aj druhe dieta dobrucke, ved musim si vyskusat ake je mat aj plane mimco?! 😀 Tym ale nechcem povedat, ze sa mas pripravit, ze aj ty budes mat druhe plane!! 😵 😵 😵 😉 😉

tictactoe
5. máj 2009

regi, neboj, nie si v tom sama... ja mam s domcom tiez patalie. ked bol malicky, tak sa budil 2x za noc a asi od druheho mesiaca sa to graduje, teraz sa krmi aj 6x za noc a dokonca si vydupal aj moj vankus - lepsie sa mu na nom spi. kasu som mu dala dnes na ranajky prvy krat, sunarku bananovu od 4. mesiaca, ale moc jej neublizil. a on ani flasu, ani poharik, zeby som ho v noci oklamala cajom alebo mu dala nejake sytejsie mlieko. este pockam zo dva tyzdne a skusim mu tu kasu dat aj na vecer aby to na neho nebolo naraz privela. zuzka ma pravdu, kazde dieta je ine, ja som zase pocula od inych ze ta kasa na vecer nemala nejaky vyrazny efekt na spanie.

lila794
5. máj 2009

Regi, hej, niektore maminky sa mozu pochvalit dobre spinkajucimi babatkami, hadam sa toho aj ja dozijem pri druhom 😀 , inak mne Davidko tiez asi polroka spaval celu noc, potom sa to pokazilo. Nam kasa na noc nezaberala, asi problem nebol v tom, ze by bol hladny. Ale veeeela mamickam to pomohlo, tak skus.

Veru, pocasie naprd, ale my von musime ist, pokial nebude prsat, lebo maly by mi doma nevydrzal 😝

Baby, chodte pozriet do Aviceny, uz tam maju tie Bardejovske zdravotne topky.

plostica2502
5. máj 2009

ahojte zienky som vas prisla pozdravit,doma uz nemame net,tak aspon zo skoly pisem.....ze sa dobre celkom mame,rastieme a mame osem zubov,zaciname uz celkom pekne rozpravat a tak...a kupili sme minkovi pieskovisko....no stary ocko kupil 😀 ....majte sa krasne 😝 😉 😲

lila794
5. máj 2009

Plošti, ahooooooooj! Super, ze sa mate fajn!!!!!!

zrepka
5. máj 2009

Reni to nic sak sa hadam na buduci tyzden pocasie umudri, tak sa nam cosi podari.Inac bola som tam pozriet vcera a uz to je s vyberom bieda.len nejake tri-styri modely a par capaciek dobre to popredali. 😖
ale mozno doplnia zasoby.vybehnem mrknut buduci tyz a uvidim.

Lila a kde je Avicena?pre nas menej znalych LM 😉 sla by som sa mrknut po nejakych sandalkach.

O tej mili pre mamu rozmyslam aj ja.Budeme tu mat aj brata so svagrinkou z BA oni maju 14mes.drobca tak budem mat pre nich program.

Regi nam kasa tiez nezabrala.davala som od 6mes. a spinkat zacal az v 9mes 😅 .Ale urcite skus.drzim palce aby ti to aspon kus pomohlo. Uz to musi byt o drzku. ☹

rencalm
5. máj 2009

Ahoj Zuzka, tak mozme do tej Aviceny skocit spolu,ale uz asi nie tento tyzden. Ja tiez teraz celkom presne neviem, ktora to je, ci ta pri poliklinike, ci ktora ale to je najmenej, zistim.

Na tu milu sa ja teda moc nechystam, i ked by som sa s vami rada stretla aj nazivo, takto je to take blbe, ze si piseme ale inak sa nepozname 😒 Ale vsak verim, ze prilezitost este bude. Ak niektore pojdete, dajte potom vediet, ake to bolo.

Regi u nas tiez kasa zabera ako kedy, moc sa na to nespoliehaj, ale zasa urcite to skus, mozno to zaberie 🙂

stankalm
5. máj 2009

Ahojte dievčatá...tu som, žijem 🙂
Sem-tam Vás prečítam, ale na prispievanie nemám čas, stále ten istý kolotoč, ved to poznáte, len si k tomu ešte predstavte povinnosti okolo školy...ale už mám pred sebou len jednu poslednú skúšku 21.5. a ešte čakáme na výsledky jednej skúšky a mal by byť pokoj...tak uvidíme...potom budem do septembra už len oddychovať a užívať si malú, lebo od septembra nastupuje do škôlky. Zobrali nás do Žirafky, to je tá pri Papuči, tak som rada, lebo som trpla, lebo som počula, že je veľmi veľa detí a je aj veľmi veľa mamičiek, ktoré si to poistili a dali si prihlášky aj do viacerých škôlok, aj ked by sa to nemalo...
Tak Vám potom budem písať naše "oťukávačky" so škôlkou 😉

Inak všetko po starom, cez víkend sme oslavovali, vo štvrtok mám 30 rokov, tak sme len jedli, pili a ochkali od prežratia 😀
Ale deti sa aspoň vybláznili, teda naša Tamarka a jej sesternice, bolo dobré počasie a u svokrovcov na dvore majú trampolínu, šmýkačku, hojdačky, pieskovisko, tak sme mali aspoň trošku pokoj...to je raj pre deti 😉

Držím palce, nech Vaši drobci nie sú uplačkaní zo zúbkov, nech to rýchle výjde von a je pokoj.

Regi...ja Ti tiež neviem poradiť ohľadom toho spinkania, každú dieťa je individuálne a s tými kašami ja neviem, niektorá mamina povie, že to pomáha, iná nie, ja si myslím, že v tom to nie je...moja Tamarka spí od 5. mesiaca v kuse celú noc, takže ak bude druhé, mám sa asi na čo tešiť ☹

Zuzka 24...a ako malá, ako Vám ide odúčanie od plienok?

No idem končiť, veď zase nabudúce dačo napíšem...idem zbúchať nejakú rýchlu večeru pre mňa a malú, ocko nám je v robote do noci...Pá pááááá

lila794
5. máj 2009

Stanka ahooooj!!!!! Super, ze to takto dobre zvladas tie skusky, ja som mala dost aj bez maleho!!! 😝 Inak, do Zirafky zobrali od septembra aj mojej sesterky syna 😀 A vsetko najlepsie k narodeninam, vitaj v klube 30tnicok 😀

Avicena je ta lekaren oproti mestskemu uradu 😉

paskova
6. máj 2009

Ahojte baby 🙂

vdaka vam vsetkym za podporu. Ja viem, ze nie som v tom sama, kto ma za dieta nocneho vtaka, ale podpora vzdy potesi. 😉 S tou kasou zatial cakam, lebo som citala, ze deti ktore mavaju koliky kasu horsie znasaju. Tak asi este chilku pockam.

stanka vsetko naj k narodkam, konecne je nas tu viac atraktivnych 30tnicok. 😀 😀

waitinka7
6. máj 2009

🙂 🙂 Ahojte dievcata,
vcera sme boli prvy den v jaslickach, po paiere, pozriet, pani nam povysvetlovala a tak. Mne prislo strasne luto tych deticiek, co tam boli...pritom starostlivost vyzera uplne super....ale ked si predstavim, ze moj Tomasko tam bude za mnou plakat...hrozne.
A bola som pozriet aj v tej Avicene, topanocky su tam uplne uzasne, vychadzaju od 530 Sk do 600 Sk, takze celkom prijatelne ceny. Aj dobry vyber, skocte tam. Ja sa istotne rozhodnem kupit tam jedny do jasliciek, kedze nemoze chodit v papuckach, vraj tie nie su vobec vhodne, ked dietatko zacina chodit 🙂

barborkark
6. máj 2009

Ahojte maminky aj nemaminky, potrebujem sa vas opytat ci nahodou niektora z vas nema skusenosti s gynekologom Alexandrom Lysym. Teraz pracuje na Luckach, predtym tam namiesto neho bol Mudr. Lunicek, ale teraz tam uz nie je. Myslim ze Lysy predtym pracoval v LM, tak ak niektora ma s nim skusenost pliis hodte info, dakujem.

lila794
6. máj 2009

Barborkark, ja som k nemu chodila, ked som mala nejake hormonalne problemy, ktore robili problem otehotniet, hyperprolaktemia, ci ako sa to volalo, chodila som tam pravidelne asi dva roky. Bol perfektny, naozaj odbornik endokrinolog-gynekolog. Ale neviem, ci prave tento, ktoreho ty myslis je ten, ktory robil v LM, lebo on sa vola Augustin. 😒

paskova
6. máj 2009

barborkark a ja som chodila k nemu do antisterilnej poradne. Bol tam vtedy aj s Timkom, ale to uz bolo strasne davno. Ale nemozem nanho povedat kriveho slova. Inak Lunicek zacina ordinovat v RK, berie aj nove pacientky, svagrinka sa ku nemu akurat zahlasila

barborkark
6. máj 2009

Diky za odpovede
Lilka to je on, ja som si pomylila meno 🙂) ale teda ak Lunicek otvara ordinaciu v Rk tak to je super lebo ja som prihlasena u neho, chodila som k nemu na Lucky ale bola som v zahranici a teraz na Luckach ordinuje len Lysy a Cigasova. No ale asi bude lepsie ked tam zavlolam a poinformujem sa, ale vdaka vam za info. Drzkajte sa aj s detickami

vejinka
7. máj 2009

dievcata potrebovala by som vediet co si myslite o tejto autosedacke..chystam sa ju kupit a som na 99% rozhodnuta..je to z kategorie nie najdrahsich ..kedze nemame auto draha by nam bola na dve veci potrebujeme ju asi na dva krat rocne..a preto sa mi neoplati kupovat najprv do 18kil a potom do 25 pripadne do 36kil...dik za odpovede 😉
http://www.autosedacky-web.cz/produkt/autosedac...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre