Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
21. júl 2008

Ahojte! Dnes sme boli zase na ocnom - my sme tam uz ako domaci 😀 uz to vyzeralo dobre, ale zrazu z ocka plno hnisu vystreklo, tak zajtra zas. Uz som z toho zufala!!!!!

Gemerka, ideme len na rok strazit znamim byt, potom ho chcu predat, uvidime, ci ho kupime, skor by sme chceli nieco ine. Neviem presne aka to je ulica, ale je to na dolnych Podbrezach, za Smreciankou vo vyskovych, ale v tych blizsie ku mestu.

berkyca
21. júl 2008

ahoj gemerka ja som s podbrezin a ty v akej casti byvas?

gemerka
22. júl 2008

ahojte,
berkyca: byvame pri bille a ty?
lila: chceli by ste domcek? my by sme chceli ale asi to neutiahneme ☹

alinka76
22. júl 2008

Liluš, a ku komu chodíte na kĺbiky? lebo my stále máme baliť na noc, ale nebalíme od 3 mesiacov 🙂 však to je hrôzna, to široké balenie.

berkyca, aj my máme kmetonyovú, ale ak len kojíš, tak do konca 5-teho mesiaca nič iné nedávaj, máš času dosť. potom keď začneš dokrmovať, budeš mať menej mliečka a bude ti to ľúto, tak ako mne, ale našťastie ešte ho mám dosť, i keď už to nie je tak ako bývalo. my dávame ovocie a zeleninu - dve jedlá denne, ale viac sa popapre ako urobí škodu. viac by bol na mlieku stále.

baby, to stretko hoďme na august, keď aj klinko príde z irska. Pôjdeme ku Bille? Tam je vonku dobré sedenia a dnu by sa dalo aj nakŕmiť. Len dohodneme termín, nech je hlavne teplo.

zrzuska
22. júl 2008

caute zienky. 🙂

dada aj ja zvazujem ci uz malu zacat prikrmovat. vsak som ti aj volala lebo som chcela vediet ci si nebola pri dokine a ci ti uz nekazala. lebo tak aj mne isto povie ako tebe 😅
mne sa zda ze malej uz mlieko nestaci. uz sa mi pri kojeni hneva. bud ho mam malo alebo uz by aj papala daco ine.
neviem ci mozem zacat prikrmovat 😕 😕 😕
uz som jej raz skusila pred par dnami dat od hipp mrkva-zemiak lebo cistu mrkvu nemali a chutilo jej to. az sa hnevala ked som jej uz nechcela dat 😀 no tak neviem co mam robit.
poradte.

zuziiiiiiiiiiii aj ja chceeeeeeeeeeem stretkooooooooooooooooooo 😲 😲 😲 mne uz v pribyline sibe 😝 😖 ale zbehla by som za tebou aj do lh. len tak sa prejst 😅 uz by som sa odvazila ist busom. lebo vsak moja mala ta kocik z duse nenavidi. akurat tak v nom spi a ked je hore vydrzi tam pol hodinu. aj to je uz rekord. takze sa nosime v manduce uz dost dni. 🙂

no uz je hore. musim bezat. pa

lila794
22. júl 2008

Ahojte babeny!
My sme uz na ocnom ako doma, vo stvrtok ideme zase ☹ uz to ma priechodne, ale islo to este s odporom, tak to urobia zase. Radsej uz nehoorim, ze posledny krat.

Ali, chodime so LM ku Grossmannovi, teda uz sme dochodili, povedal mi: "Mila pani, pekne zhojene, ja sa s vami lucim!" Som sa nasmiala. Viem, to balenie na siroko je o drzku, my sme to mali sice len 6 tyzdnov, ale maly mal z toho poriadne nervy, hlavne ked ho bolievalo brusko.

Gemerka, ano chceli by sme domcek, ale je to strasne drahe - a tie pozemky tu na Liptove... A uz ani nejaky extra dobry vyber nie je ☹

bambulka026
autor
22. júl 2008

Ahojte, tak Martinko sa uz pomaly zacina pustat po svojich.
Dnes sa pustil a spravil 2krocky, no potom sa radsej spustil na 4, tak je to istejsie... 😀

Ali, mozme aj ku Bille, dobre by vsak bolo aby,tam bolo nejake miesto na hranie pre malych, lebo ten moj urcite neobsedi a bude chciet chodit.
Viete, taka ta ohradka s hrackami...

Zrzus, tak zbehni do Lh a prideme i my, len dajte vediet kedy...

Lila, uz to vydrzite, hlavne nech mu to uz poriadne spriechodnia, nech mate pokoj...

My s muzom tiez uvazujeme ci sa teraz lepsie oplati domcek alebo byt, uz sa mi medzi tym nezda az taky velky cenovy rozdiel.

Put, som Ti v nedelu volala, ked som bola na Podbrezkach, no si nedvihala mobil.... 😖

zuzana24
22. júl 2008

ahoj zrzi jasne dobehni kludne budeme radi.inak mna sa dokina v 6mesiaci pytala ze co uz jej davam jest takze uz jej mozes kludne dat nejaku zeleninu,mne v 7 mesiaci povedala dokina ze jej mam davat rozmixovane masko zo zemiakmi raz denne a na vecer a rano som ju kojila a kojila som ju do 13mesiaca este.

ali ved dohoda bola na august bo zuzany maju meniny a aj putyna ma narodky 😀 😀

lili joj chuda male,ale pak uz budete mat pokoj.

lila794
22. júl 2008

baby, ja by som tiez prisla, ak sa bude dat na to stretko, mozem? Budem sa tesit a aj maly Davidko 😀

zuzana24
23. júl 2008

no jasne ze mozes ved som pisala ci sa pridaju aj nove maminky 😉 konecne si moja saska obzrie svojich napadnikov 😀 😀

vejinka
23. júl 2008

zienky xcela by som vas poprosit..ci nepoznate v poliklinike alebo priamo v nemocnici v paludzke nejakeho dobreho detskeho pediatra..nemam nejake specialne poziadavky..len aby bola dotycna dobra a deti sa jej nebali...diky moc za odpovede

lila794
23. júl 2008

Veji, chodime , aj kamosky ku dr. Gabrysovej - je superna!!!! Naozaj, vsetky sme s nou nadmieru spokojne!

vejinka
23. júl 2008

lila..mnooo uz mam jedno odporucanie na nu..takze je asi fakt dobre 😉

alinka76
23. júl 2008

bambu, v tej cukrárni je kútik s ohrádkou a hračkami 🙂 práve preto som to vybrala 🙂

zrzuš, ak sa kojíte, tak ešte vydrž s pokrmami, možno má malá rastový šprint a chce viac mliečka, tak ju častejšie prikladaj, ale nedávaj jej ešte papať nič iné, vydrž aspoň do konca 5-teho mesiaca, fakt sa to oplatí vydržať, uvidíš. náš sa tiež hneval občas, ale prekonal to obdobie, mne to pripadalo, že sa nevie na to sústrediť, lebo ho stále kadečo vyrušuje. tak teraz papáme poležiačky v spálni, nikto pri nás nesmie byť, nech ho nič nerozptyľuje. akurát mám problém, keď niekde ideme a kojíme sa. to hľadám lavičku na ležanie 😀 😀 😀 naposledy vo Východnej na slávnostiach sme si tak museli ľahnúť do trávy, pretože ziapal odušu, nechcel posediačky sa kojiť.

zuzi, aj ja mám 9-teho narodky, 2 dni pred vami 😵

bambulka026
autor
24. júl 2008

Ali, tak to je potom super, lebo mne uz Matko neosedi. 🙂

Lila, samozrejme ze mozes prist, cim nas bude viac tym lepsie... 🙂

bambulka026
autor
24. júl 2008

konecne som pridala nove foto... 🙂

lila794
24. júl 2008

bambu, Matko je super! A s tym stehienkom v puse.... 😀 rozkosny!

plostica2502
24. júl 2008

je ahojte...

bambu,no krasny ste,riadny chlapisko...uz len kratko a budu vam mat rocik🙂)))))...a gratulujeme k prvym dvom krocikom....

inak aj mne treba najnovsie fotky stiahnut,podavat,potlacit a napalit....sa mi to ale nece 😖

vejinka
24. júl 2008

bambulka...krasne fotky...a pozeram ze tvoja rodina je moj kamos marek...pozdrav ho ..mal by vediet kto som a co som 😀 😀 😀 mozno ma skor pozna pod menom alebo prezivkou vejka 😀 no verim ze sa ma dobre..a martinko je uz ozaj velky chlapec.. rastie ako z vody 😉

zuzana24
24. júl 2008

bambu naozaj ste super stobodovy je drobec 😀

ali super nielen ze to bude riadny babinec ale aj zurka 😀 😀 inak ako bolo na slavnostiach ali? my sme uz druhy rok nestihli teraz sme boli v uk za tatom.

zrzi je to na kazdej v podstate ako rychlo prejde na prikrmy ale suhlasim v podstate s alinkou ze vydrz.aspon dotoho piateho mes,a pravda je tiez taka ze my sme mali problem s krvinkami takze nam to aj preto doktorka kazala.

bambulka026
autor
24. júl 2008

Ahojte, dakujeme... 🙂

Dnes sa z nicoho nic ten moj poklad pustil a presiel kusisko ku skrini kde si sadol 😀
Zlaty je, taky vyhukany z toho ze co robi....

Veji, aj ja Ta poznam z videnia, sestra Ti byva v tej bytovke co nasi a Vy ste byvali niekde za nou sa mi zda...
Ale to uz bolo davno tak som si nie ista...

plostica2502
25. júl 2008

jeee bambu gratko...

baby minko mmi ma biele krvinky v moci v pondelok ideme po dokoch behat...

vejinka
25. júl 2008

bambulka..presne tak.. segra byva na trojke..a vasi tusim na devine alebo desine uz si nepamatam a veru my byvame rovno za vami 602/2 teda uz nie my..ale moji rodicia s braskom 😉
ale teba si nejako neviem zaradit..mozno je to tou mojou sklerozou.. 😀

vejinka
25. júl 2008

zienky..a tie co chodite pani doktorke gabrysovej.. kde si nechavate kocik?? lebo ja ked pojdem sama..vytrepat hore na jednotku ho sama nedokazem a dole by som sa ho bala mat...ako to riesite vy?? este mi poradili kocky aj doktorku slepecku..ta ma ordinaciu uplne hore ale tam neni problem s kocikom na vytahu a nieje presne oproti schodom..ale je za tymi dverami co sa vychadza na schody..diky za odpovede 😉

lila794
25. júl 2008

moja, vyjdes vytahom na prve a chodbami sa dostanes k nej - pojdes tam kde su obvodaci pre dospelych, prejdes chodbou, kde su pediatri - popri prvej pomoci, plno dvier, ale pohoda 🙂

vejinka
25. júl 2008

a tie dvere su vsetky otvorene? 😅

lila794
25. júl 2008

ano

alinka76
25. júl 2008

veja, my chodievame ku kmetonyovej, ale chodili sme s vajíčkom, resp. hlavným vchodom s kočíkom vo výťahu. alebo v šatke, keď som išla sama.

Zuzka, slávnosti už nie sú to čo boli kedysi. pamätám si rok 1997, keď hral Drišľak, to boli slávnosti 😎 😎 😎 teraz to látajú kadečím, ale riadna zábava tam už nie je. ani hostí nie je toľko. si pamätám, ako tancoval železiar na Michaela Jacksona, si predstav v košeliciach a rifliach baby ako tancujú, proste super 😎

vejinka
25. júl 2008

lila..a nechavas kocicek pred dverami?? alebo az tam kde su hajzliky? booze budem si tam musiet zajst uz som nebola na poliklinike celu vecnost 😅

zuzana24
25. júl 2008

viem si predstavit ali kedysi to tam riadne zilo len teraz sa tam uz vacsinou chodia vsetci opit 😝 😀 my sme tiez boli ked bol drislak a bolo to super ludia tam tancovali a spievali s nimi hrali dokonca dlhsie ako mali 😀

inak putyna tu dlho nebola je ok?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre