Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

paskova
13. sep 2008

lila794: krasne fotecky 🙂 Citam, ze tu riesite prichod manzelikov. Aspon viem, ze nie som sama , termiktora to musi zvladat bez Tatika. Nas pride domov az 15.11. , len dufam, ze dovtedy neporodim. 😒

zuzana24
13. sep 2008

evi neboj nic ubehne ti to ani nebudes vediet ako a bude pri vas. 😉 iank sa drzkate zdravi ste?

paskova a vy kde mate ocina?

paskova
13. sep 2008

No nas Tatik robi teraz v Taliansku, isiel uz nv polovici augusta, a pride az v novembri. V zime za s maka v Rakusku, odtial chodi dost casto domov, lebo je to blizsie. Uz sme si nato akosi zvykli, odisiel za pracou ked Natalka mala len rok.A vasi muzi kde pracuju v zahranici?

zrzuska
13. sep 2008

no baby, tak to musime dakedy vyuzit ked tu chodite a stretnut sa 😉 🙂

zuzi ja som vkuse doma. uz mi sibe. uz musim vybehnut aj do mesta. od utorka hocikedy prid 🙂 ja sa prisposobim. nemam nejake plany zatial niekam odist alebo tak.

svokrovcov sme slusne poprosili a vysvetlili im, ze chceme aby nam dali vediet kedy pridu a na kolko, pretoze nemozu vediet ci nepridu nevhod ci nemame problemy vo vztahu, co sme teraz mali teda dost poriadne. tak sa urazili 😠 to je sila. svokra povedala, ci sa musi zakazdym pytat ked nas chce navstivit. no jasne ze hej. lebo oni tu vzdy aj ostanu spat aj na tyzden. doteraz to fungovalo tak ze prisli kedy chceli a na kolko chceli. iba zavolali ze uz su na ceste. proste otras. tak uz ma to dozralo teraz a uz sme sa s drahym ozvali a takto to dopadlo 😔
nemate s tym skusenosti? "odrazi" sa svokra? ci bude na smrt urazena donekonecna. lebo inak sme si dobre rozumeli.

zrzuska
13. sep 2008

lila mate krasne veci pre maleho. co fotka to fesak 🙂
kde nakupujete? lebo mne sa akosi nepacia veci v obchodoch v LM 😖 jedine ciapky v detickove sa mi pacia, a ponozky sa daju. inak nic moc 😒
teraz surne hladam bundu na jesen zimu lebo sa riadne ochladilo a uz ju hladam dlho ze nie na poslednu chvilu a nic sa mi nepaci 🙄

klinko
13. sep 2008

paskova, my mame tatika v Irsku. vitaj v klube slamenych vdov 🙂
zuzi, veru ze nie sme zdravy. maly ma kaslik a nadchu, este asi aj tie zubky ho trapia. chudatko moje, take je nervozne. aj teraz mi zaspinkal len na rukach, co bol taky nervozny. uvidim aky bude v noci ☹
zrzuska, ja take problemy zatial nemam, ale myslim si ,ze vzdy je dobre povedat, co si myslis. aj mna by to dozralo

zuzana24
14. sep 2008

evi a skusila si malemu kupit na zubky gel?ja som malej kupila calgel a velmi nam to pomohlo.prajem skore uzdravenie.

paskova nas ocino je v UK.

luci svokra sa urcite odrazi lebo ma vnucatko a urcite ho bude chciet vidiet takze neboj urcite sa ozve daj tomu trosku cas.a dobre ste spravili ze ste si svoje povedali ved predsa aj vy mate uz svoju rodinu a zaujmy.

zuzana24
14. sep 2008

halo baby co dnes robite v takyto hnusny uzimeny den?

bambu co s tym kolacom prides ma s nim kuk? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

putyna
14. sep 2008

caf zuzi no my sme sa vsetci traja poriadne obliekli a sli sme von na dlhsiu prechadzku heh a co si ty robiila???

zuzana24
14. sep 2008

ahoj put my sme boli u nasich an obede pak sme dosli domkov tiez sme sa obliekli a sli sme kuk lossicata konecne mala je krasna aj s mamkou 😀

lila794
15. sep 2008

Ahojte, my sme tiez vcera boli na prechadzke.

Zrzuska, kupujeme prevazne v Tescu a plno veci ma krpec z UK - segra zasobuje. A niektore pekne kusky sme vymakli v sekaci v LM. Mas pravdu, v LM su o nicom veci. My tiez zhaname jesennu bundicku, najvyssi cas!
A svokra - prevazne musis mysliet na vas troch a na vas vztah. Isto ju to prejde, ale tiez sa musi naucit pravidla slusneho spravania, aj ked na stare kolena. Moja sa tiez uraza, no a co!!! Vzdy ju to preslo.

putyna
15. sep 2008

to sa asi kazda svokra uraza heh ale vzdy ich to musi prejst koli nasim detom hehe super nie??

lila aj my mame vetsinu veci tesca tam su fakt pekne vecicky no nam treba aj pancusky a bundu dake teple nohavice gombinezu na sankovanie aj ciapku jesennu a aj zimnu ...................... a vvela dalsich veciciek

zuzana24
15. sep 2008

ahojte baby co ste robkali v tento uzimeny den?zajtra ideme do poradne a hlasili zimu a dokonca aj snezenie 😒 tak som jej skusala zimnu bundu z minuleho roka a este nam je dobra a to na bunde pisu za na 9-12 mesiacov a mame uz 16 🙂

lila794
15. sep 2008

tak to my sme iny extrem, my sme vcera skusali bundu v tecsu - ze 12-18 a bola len tak tak, ani sme nekupili.

zuzana24
15. sep 2008

tak to mi povedz ako to siju a podla coho meraju 😀

zrzuska
15. sep 2008

cafte.

no dnes bol hroznyyyyyy den. normalne som mala depku z neho. fuj 😝
ameli cely den revala. no otrasny den. dufam, ze zajtra bude lepsie. aj ked bude prsat tak si asi poviem hned rano ze aky super den ma caka. nejaka sugescia hadam zafunguje 🙂
inak my sme ani von neboli. vy?

my sme nakoniec kupili bundu v coccodrilo a riadna palka. 😖 ale je pekna. taka cervena a teplucka s kapucou aj rukavicami. myslim si ze by mohla byt este aj na rok. ale vsak uvidime ako bude ameli rast. to tazko povedat. uz som aj ciapky prirovnavala a mame zelenu, ruzovu a ine rozne farby a predstavte si ze sa v pohode hodia. som sa bala ze budeme musiet este dalsiu ciapku kupovat. ale aj salik asi budem kupovat.
ja neviem. aj zateplene gate nam treba? nejake take ako zo supravy? kedy zacina dieta väcsinou chodit? mne mala vydrzi uz chvalabohu v kociku ale aj tak ju musim este hocikedy vybrat lebo jej je dlho. a topanocky ake mate?

boze uz je riadna kosa ze? ja si neviem predstavit co bude v zime. brrrrrrrrrrr
a baby v marcovkach co su z oblasti BA tak tie fusak este nepouzivaju. ja uz som vytiahla. aj vy? ale nedavam ani nanoznik ani deku. len fusak. tam jej aspon nefuci.

klinko
15. sep 2008

ahojcek babenky. my sme boli tiez cely den doma. na nervy toto pocasie, uz sa citim ako v Irsku ☹ ☹ ☹
aj ja som uz skusala zimne veci. neviem, co mu budem obliekat, ked bude este vacsia kosa.

bambulka026
autor
15. sep 2008

Zuzi,no mozno Ta fakt prideme kuknut.
Aj k losicatam sa chystam, a ked ide byt von taka zima, tak budeme behat po navstevach... 😀

My ideme tiez zajtra do poradne, som zvedava kolko podrastol a pribral.
Uz druhy den mi nepapa, vypije 2-3 flase mlieka a dost.
Neviem ci to tie zuby, ci co mu moze byt.
A pritom vzdy zjedol vsetko co sa dalo...musim sa spytat doktorky.

My uz tiez kupujeme a vytahujeme zimne veci, dokonca sme si teraz vecer i prikurili.
Lila, nam su dobre veci cca na 18 az 24 mesiacov.
Prave dnes dostal od kamosky super teplucke gatuse.

Put, boli sme cely vikend na podbrezkach a nedalo sa Ti dovolat.
Neviem ci mas nieco s telefonom Ty, alebo ja. 🙂
Chcela som Vas vytiahnut trosku von...

putyna
16. sep 2008

bambu ani mi nevrav ma porazi a ani my neprisiel ze zmeskany hovor hmmm sa mi vybila baterka

lila v tescu robia vecie vecicky neviem ci si si vsimla ale co sosm ja kupovala veci na 3 az 6m tak sme ich nosili az ked sme mali 6 az 9. 😀

lila794
16. sep 2008

Nooo....
Baby, ako bolo v poradni? Zdravi ste? A Matko kolko vazi, haa? 😉 A na to papanie co dokina povedala?

Put a Plosti, ako plavci?

My sme boli zhanat tu bundicku, samozrejme, ze sme nic nekupili, teda, nie poriadne v tom Mikulasi nemaju. Iba bodiky s dlhym rukavom som kupila a jedno aj take ku krku.

Vraj sa ma oteplit. Nacase, lebo uz mi normalne hrabe z toho pocasia - volako do placu mi je stale. ☹

zuzana24
16. sep 2008

ahojte my ideme do poradne vo stvrtok bo nasa dokina musela odist skor z prace.lilus vy ku akej doktorke chodite?

lila794
16. sep 2008

My chodime do LM k dr. Gabrysovej.

bambulka026
autor
16. sep 2008

No my vazime 12.75kg a 79.5cm... 😀
Papat ho nemam nutit, ked nechce, no treba mu dat viac pit.
Dnes ho vytrapili chudatko.
Brali mu krv najskor z rucicky, odtial mu netiekla, tak potom z hlavky.
Reval az bol modry a potom ho este zaockovali.
Som zvedava aka ide byt noc, este teraz tu kolo mna beha a ma nabeh na horucku.
Idem mu dat sirup a skusit ho uspat, pekny vecer Vam este... 🙂

zuzana24
17. sep 2008

ahojte baby tak my sme znova chory ☹ ako dlho sme neboli tak teraz sa to ide na nas volako sypat ci co ☹

putyna
17. sep 2008

bambu tak to mate riadne teda my ideme do poradne v pondelok ale zato som bola v poradni dnes ja sama zo sebou 😀 tak som sa smiala lebo chodime k tej istej doky heh takze mam 167,5cm a 47,8kg dobre nie???? 😀
bambu a aj nas idu v pondelok ockovat. ked som odchadzala od doky tak som jej iba ze v pondelok som tu zas tak sa smiali

zuzi no super heh minule bol snami kuk aj ocinko a plosticina maminka heh detickam sa uz aj zacalo velmi pacit heh

bambulka026
autor
17. sep 2008

Put, tak to mas super, aspon ma o Vas dvoch prehlad.
Ja by som uz tiez mala ist aspon ukazat k obvodnej, odvtedy ako som zostala tehu som nebola. 😀
Zajtra idem po vysledky, tak dufam ze bude mat vsetko ok.

Zuzi, tak sa rychlo uzdravte...

putyna
18. sep 2008

bambu aj ja dufam ze budete mat vsetko ok nepriel ti nahodou domov taky papier ze ovcie osýpky

barborkark
18. sep 2008

ahojte vsetky, chcem sa vas opytat ci nahodou nemate skusenosti s gynekologom Mudr. Lunickom, ordinuje v liecebnom dome v kupeloch Lucky.. ak niekto, tak pls napiste, vdaka 😅

zuzana24
18. sep 2008

barborka veru nie pocula som to meno ale skusenosti nemam a ani aky je odbornik ti veru povedat neviem.

paskova
19. sep 2008

barborkark: on mi bol pri porode ked som rodila Natalku, pred 8 rokmi. Bol zlaty, mily, ustretovy ale aky je teraz to Ti fakt nepoviem. Ale hadam sa nezmenil. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre