Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

jastericka
13. okt 2008

kočky, dnes sme zvládli prvú lekciu plávania, bolo veeľmi dobre, hlavné je, že sa maličkej vo vode zatiaľ páči....

Najväčšia sranda, keď jednej mamičke hovorím, že jej dcérka je asi taká stará ako tá moja a ona že má 9 mesiacov....tak som sa zasmiala, lebo moja má len 5 a pol a sú rovnaké 😀 , to preto, že Martinka je SUMO GIRL 😀 😀 😀 😀 😀

lila794
13. okt 2008

Evi, ved to pozname 😀 😀 😀 pozri do albumu, aky je Davidko tucnucky. Ale dr. hovorila, ze uz nie je taky puco, ze sa vytiahol 😀 😝

Regi, ideme sa stahovat na Podbrezky.

zuzana24
13. okt 2008

ahojte baby som zufala zubky to niesu,mame stale teploty ale teraz sa nam zvysili na 38,5 ☹ boli sme dnes u dokiny prezrela ju a je ok hrdielko ma ciste,na plucach tiez nic este zajtra ideme zaniest moc ze urobia rozbor tak uvidime ako sa bojim aby to nebolo nieco vaznejsie ☹

lenocka80
13. okt 2008

Zuzi my tiez mame zvysenu teplotu, uz treti den 37.2 alebo 37 a hrozne sa modlim, aby sa mu to nezvysovalo. Neviem ci su to zubky, ci z choroby....ale uz ma len troska sopliky, tak ja neviem...

Lilka a ako papanie? Inak ako vies kedy ma Davidko dost?

jastericka
13. okt 2008

žienky, my máme pravidelné zvýšenú teplotku, okolo 37 stupňov, doktorka povedala, že bábätká takú mať môžu a ešte ak sa meria teplota pred alebo po stolici, že býva zvýšená a ak sa meria v konečníku, že treba odčítať -0,5 stupňa, čiže ak nameriate 37,5 tak má v skutočnosti 37

lila: idem kuk albumček 🙂

jastericka
13. okt 2008

jééj lila, super fotky, teeeda, klasnučký milášek Davidko 😝 😝

lila794
13. okt 2008

Evi, dakujeme!

Zuzi, neboj, hadam to nebude nic vazne!!! Myslim na vas!

Leni, mne maly tie prikrmy nechce 😝 vsetko vypluva. Nevie, co s tym ma v pusinke robit. 😀 Spapa tak maximalne tri lyzicky, aj to sa mordujeme veeelmi dlho. Kedy ma dost? Neviem, lebo on to nechce. Ale pokial ti papa, tak mu davaj, kolko zje, nie? Ale verim, ze mu to o chvilu zachuti 😀

lenocka80
13. okt 2008

Jaaj tak vy takto "papate"? 🙂 My zasa celkom ok, tiez sice aj povypluva, ale aj spapa. Mrkva so zemiakom mu celkom chutila, dneska sme dali karfiol a zemiak a to mu dajako nevonalo, no uvidime zajtra...Len kakanie je zasa hrozne...chuda nie a nie vytlacit, takze zasa rurka... 😝

lila794
13. okt 2008

Aj my!

zuzana24
13. okt 2008

evi viem ze sa to tak meria my sme mali 39 nameranu teplotu ale som odratala0,5.ale ona ma uz atke teploty od piatku najprv len 37,5 alebo 37 a pak sa jej to zvysili.lenocka ja som si tiez myslela ze to zubky ale mala ma aj ocka take chore a tiez neviem ci to z tej teploty alebo z coho.uvidime ake budu vysledky.len neviem nemam z toho dobry pocit,dufam ze to ostane len pri pocite ☹

vdaka lilus dnes sme vas videli aj s manzelikom ste boli na prechdazke musim aj ja nejake foto nove hodit len nemam cas naozaj ste zlaty.

paskova
14. okt 2008

lila krasne fotecky, pristane vam to pokope, ste pekna rodinka 🙂

paskova
14. okt 2008

Babenky vcera som bola na UZV, dokina mi vravela, ze mala uz ma 2070g, pamatate si este kolko mali vase miminka tak mesiac pred porodom?

Viete nieco o alinke? Uz ma to fakt trapi, ze sa neohlasuje. 😒

jastericka
14. okt 2008

Regi, moja mala v 33. týždni 2280g

Zuzi: bože, držím palčeky, aby to nebolo nič vážne, nebojkaj, možno ju len niečo obchádza, ale úplne Ťa chápem....tiež by som sa zbláznila od strachu, daj vedieť potom či je už lepšie

zuzana24
14. okt 2008

dam evi neboj.

paskova-regi mne mala vazila mesiac pred porodom 4100g 🙂 a narodila sa a vazial 4226g takze moc nepribrala uz 😀

paskova
14. okt 2008

Baby tak nie je to malo kolko vazi moja? 😒 Sice ja mam 56kg, takze mozno, ze na moju vahu je to v pohode.
Zuzi aj ja drzim malej palce aby ste sa z toho rychlo dostali.

zuzana24
14. okt 2008

regi to ma urcite v pohode vahu neboj sa do porodu ti este co to priberie 🙂 a na tvoju vahu je to ok si myslim.

lila794
14. okt 2008

Dakujeme dievcata!

Regi, ktovie, ci uz Alinka aj neporodila. Ved uz je v 39tt - a to ja som uz bola po. 😒

bambulka026
autor
14. okt 2008

No ja tiez zle spavam ked je spln, mozno to vplyva i na neho.

My sme chory komplet cela rodina, uz i ja som na ATB.
Matkovi sa chudatku tiez nepolepsilo, tak ideme dnes k doktorke co mu na to povie.

Lilus, skus mu dat ten cipok, ci mu skor nezabere ako sirup.
Susedkinmu malemu tiez nurofen nezaberal, tak presli na Panadol pre deti.

Pripajame sa ku gratulacii a prajeme Tamarke vsetko naj... 🙂

zrzuska
14. okt 2008

ahojte.

zuzi dufam, ze sa rychlo uzdravite.

evi tak nakoniec ste isli na to plavko? to je super. no mojej amelinke sa az teraz telicko vyzdravelo z tych bodiek. uz ma peknu pokozticku len trosku vysusenu z toho. takze ja by som kvoli tomu nesla este.

no a co sa tyka MMB tak som na tom rovnako 😀 😀 😀 tiez mam odtial dost veci a su v perfektnom stave. ja kupujem take co tie zeny dostali napr. do daru a ich detom boli male alebo im vysli teple veci na leto a tak. takze tie veci boli oblecene par krat. a super. teraz cakam este dvojo gati takych teplych a jednu teplu tepl. supravku tu taku zamatovu ci ako sa to povie 😅

ideme dnes ku svokrovcom do trnavy do soboty. idem vlakom no boze. sice IC cize len tri zastavky ale aj tak. dufam, ze ameli bude v pohode 😨

papa uz sa hneva idem za nou.

vejinka
14. okt 2008

ahojte kocky ziadne spravy o alinke?? urcite uz ma maleho alinkusa alebo alinkusku 😉

jastericka
14. okt 2008

ahojte

Regi: určite má normálnu váhu, nemusí sa narodiť 4 kilové, moja mala 4130g a to je už dosť.

My sme mali hroznú noc a to som si myslela, že po tom plávaní bude lepšie spať. Kto vie veru či ten spln na ňu tiež nepôsobí

bambulka: aj Vám skoré uzdravenie, chúďa Martinko

Luci: držím palce, aby cestu zvládli, možno sa jej bude páčiť, bude pozerať z okna, zase niečo iné a možno pospí celú cestu 😉
Ohľadom plavka, nič nie je stratené, aj budete mať chuť, kľudne môžete ísť na ďalší kurz, keď bude už Ameli úplne v poriadku.

Veru, Alinka už má asi po 🙂

paskova
14. okt 2008

Boze no 4 kilove by som ani nevytlacila 🙂 Natalka mala 3490 g a to mi stacilo.

vejinka
14. okt 2008

zienky som uz zufalaaa..maly od rana 4krat grcal tak som volala dktorke a vraj mam kojit kazdu pol hodinu po 5 minut ale ten moj hlados brutalne plakal ked som ho odtrhla..takze celu tu dobu sa pestujeme a aj to reve..od siestej som mu dala na 10 minut a pogrcal sa mi...kym som davala tych 5 minut tak nie..ale ten plac sa nedal vydrzat ☹ ☹ ☹

lenocka80
14. okt 2008

vejinka skus si nastudovat nieco o refluxe, resp. tichom refluxe. Ja som to tiez zazila a veeelmi mi pomohla dr. ked mi predpisala NUTRITON na zahustenie MM, nejdem ti to tu rozpisovat, urcite najdes kopu info, ak nie ozvi sa na IP.

vejinka
15. okt 2008

lenocka..diky moc 😉

lila794
15. okt 2008

Veji, ja by som ti ho aj mohla dat. My sme ho tiez skusali, ked grckal, ale nevedeli sme to do neho dostat a potom sa to upravilo. Tak, ak by si chcela, nejako by som ti ho dopravila.

vejinka
15. okt 2008

lilka diky si zlata ale zatial sa zaobydem bez neho

paskova
15. okt 2008

Ahojte maminky, ta moja mala ma dnes strasne kope, normalne ma to boli, nema to vo zvyku. Dufam, ze to nic zle neznamena. Obcas ma aj pichne v podbrusku, chystala som sa dnes do Tesca ale radsej sedim doma. Vsak to nic zle neznamena???? 😒

lila794
15. okt 2008

Regi, neboj! Malej je len veselo, tak si tancuje 😀 mna tiez Davidko riadne kopal, az som aukala 😀 a je teda z neho riadne sidlo 😀

zuzana24
15. okt 2008

regi urcite to nic neznamena neboj sa malej uz zacina byt tesno no 😉 .ja som mala tiez take stavy a zlakla som sa ked sa dialo nieco ine ako obvykle.

veronika mne mala grcala po kojeni kazdu chvilu tiez som sa bala ale je to normalne a prestane to akonahle ti zacne sediet.povedala mi to kamaratka a potvrdila mi to ja doktorka a zistial som ze je to pravda pri malej akonahle zacala sediet grcanie preslo.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre