Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
11. dec 2008

Regi, tak to urcite bolo brusko - skus pri kazdom prebalovani cvicit nozickami alebo jej hocikedy zdvihni nozicky ku brusku, uvolni jej to, potom masiruj - kruzive pohyby pod pupcekom, drz jej brusko a aj nozicky v teplucku, teplu plienocku na brusko, masiruj napr. Pupikom - ten nam niekedy pomohol. Potom sa nam osvedcil fen - to sa vzdy ukludnil a zohrialo mu to brusenko. My sme si tiez uzili svoje, dokonca este aj teraz ho to niekedy chyti 😝 pomahal nam Espumisan, ale to az v krajnych pripadoch. To jej prejde, uvidis. 😉

zrzuska
11. dec 2008

ahojte.

jeeeeej paskova malinka uz ma 2tyzdne. to leti.

moja ameli mala koliky do 6mesiaca a az v nejakom 7-8mesiaci prestala grckat 😝
nam nepomahala ani rurka, ani kremiky na brusko, ani masaz bruska, ani cvicenie nozkami. ukludnila sa len ked sme jej dali espumisan (to sme jej ho museli davat kazdy den podla potreby) a ked sme ju nosili v polohe tigrika 😔 takze vlastne 6mes som ju prenosila v takej polohe väcsinu dna.
ale pozitivne je ze to fakt prejde a potom je uz aj to babatko celkom ine, kludne, usmiate.... 🙂

idem kuknut co mate nove tu v babatkach a trosku si chcem oddychnut kym mala spinka 🙂

zrzuska
11. dec 2008

paskova mala je zlatunka. fakt sa podoba na sestricku 😅
a porod... ty kokso, parada 😉
to ja som mala iny brutal a dlhy porod 😖 super, ze ti to tak pekne islo 🙂

ja som malu na zaciatku dokrmovala. stale sa nam zdalo ze je hladna. ak mas vahu tak si ju vaz a uvidis kolko spapa. ja som az tak zistila ze mam vlastne mlieka dost a dost ma sprdli ze naco ju prikrmujem. lebo sme boli v nemocke jeden den a aj moja dr povedala ze je to zbytocne. no lenze to som nevedela kolko spapa. vazila som ju iba ten cas co sme boli v nemocke a to sme tam boli necele dva dni 🙂
a prsia ja mam male iba trosku mi podrastli a mlieka som mala habadej a teraz tiez malu stale kojim v noci aj rano a dakedy aj cez den ked chce a mam uz normalne male prsia ako som mala pred tehu a zrejme tam je mlieka dost stale na jej potreby 🙂

tak sa drzkajte 🙂

paskova
11. dec 2008

Ahojte zienky, zajtra ideme do Martina s malou po ten Holter. Je to taky pristroj, ktory jej bude zaznamenavat udery srdiecka za 24 hodin. Dufam, ze to zvladneme, som zvedava. 😒

putyna
11. dec 2008

paskova gratulujeme ku krasnej dcerke a prajeme vela vela vela zdravicka

jastericka
11. dec 2008

Regi, držte sa zajtra v Martine....potom napíš, ako ste dopadli. papa

Luci, ahoj, už by sme Vás radi videli, malá Ameli už musí byť veľká, tak ako Martinka rastie hrozne rýchlo....uteká to...Ako si písala, po sviatkoch sa určite uvidíme....tešíme sa na Vás 🙂

bambulka026
autor
12. dec 2008

Paskova, ten Holter je v pohode.
Martinko ho mal tiez 3-4x.
Este ze je Sophi malinka, potom to uz bude horsie ked budes musiet davat pozor, aby si neodpojila elektrody 🙂
Neboj, bude to ok.

paskova
12. dec 2008

Ahojte babenky, tak v Martine sme boli v ordinacii asi 10 minut. Sestricka malej nasadila Holter a dala mi taky protokol kde mam pisat co cely den Sofi robi. A ona furt spi. 😉 Inac mala spi cez den ovela kludnejsie ako v noci. Vydrzi spat aj 3 hodky v kuse, v noci zase furt mrnci, vrti sa. Dufam, ze sa to zmeni. 😉
Muz mam ten pristroj zaniest spat do MT v pondelok ale vyhodnotenie mi pride az postou, takze uvidim. Dufam, ze to bude v poriadku.

bambulka a tebe co ma maly ked chodite do Martina?

zrzuska
12. dec 2008

paskova to bude oki 😉

evi jasne, aj my sa veeeeelmi tesime. ta nasa uz by najradsej iba stala. ked je na brusku tak sa postavi do takej strechy alebo ako to povedat. da sa na styri a vystre nohy a chce chodit, potom sa hneva ze jej to nejde 😅 a ten blazeny usmev ked jej podam ruky a ked sa za ne postavi 🙂 a ked jej ruky nechcem dat tak si ich nasilu vezme a postavi sa. hehe

akurat si posledne tri noci zo mna robi cumel 😖 tak sa dnes chystam vyskusat vas figel. sice moc neschvalujem namacanie cumlika do hocicoho ale je fakt, ze cumel si zo seba urobit nechcem dat ☹
ako teraz matka spinkava? v kociku uz oki? uz mate sportak?

lila794
13. dec 2008

Zrzuska, presne viem, co myslis, aj nas to robieva - da sa na styri, zadok zdvihne a ruky a nohy uplne vystrie, obcas sa z toho pretoci a sadne si. V postielke sa mi furt stavia, vystverha sa po hocicom a ked stoji, zahryzne sa do postielky a potom hopka.

Aj David stale v noci dudle cicu, ale najhorsie, ze uz sa nechce dat oklamat inym - iba cicu, inak robi bordel. Neviem, ako dlho to vydrzim. A to viem, ze hladny nie je, iba si uz na to zvykol 😝

Evi, ako sa mate? Co nove? Dlho si nedala vediet ☹

Regi, neboj!

bambulka026
autor
13. dec 2008

Selest a arytmiu mal 🙂
Uz sa mu to upravilo, tak dufam ze to tak uz zostane.
Uzival na to lieky takmer rok, a teraz uz pojdeme v january len na taky kontrolny Holter.

Martin si zo mna tiez robi v noci cumel, rozmyslam ho uz nacisto odstavit, hadam potom uz prestane v noci tolko buntosit.

paskova
14. dec 2008

No tak to je fajn, ze ste sa z toho dostali. 🙂 Ja tiez dufam, ze malej sa ta prepazka cim skor spoji, vtedy by sa mali stratit aj tie ozvy navyse.
Ten Holter si ani nevsimla, ze mala na sebe. Urcite je to horsie pri vacsom dietati, ale hadam to zvladneme ja my. 😵

jastericka
14. dec 2008

Luci: veď skús, dáš jej len málinko a uvidíš...My už teraz nemusíme ani glukózku použiť, sama chytí cumlík....len je zaujímavé, že v noci sa naštve, keď jej cumeľ dávam, musím si ju priložiť, presne ako píše lila....je zvyknutá a tiež som z toho už na prášky 😒

Máme šporťák, áno, ideme von v tú dobu, keď má spať, dám jej cumlík a zaspinká, niekedy sa pohnevá, ale zaspí, tak aspoň toto sa nám zlepšilo, to som rada...

Idem chytro využiť, kým malá spí a šup do vane...som taká unavená, nič nevládzem a ešte toto počasie, hm. ☹

zrzuska
14. dec 2008

evi tak to je super ze ti mala uz chce byt v kociku. aj ameli najskor trosku posedela a som bola happy ked zaspala a teraz uz inak cez den ani nezaspi ako v kociku. sice to tiez nie je bohvieco ale co uz. no uz aj pekne vysedi v kociku. tak aj u vas to tak urcite bude.
boze ten moj chlap sa pekne nasral ked videl ze jej davam tu glukozu. ale dala som jej len par krat a v noci uz sa to zlepsilo trosku 🙂
a dnes sa nasral zase lebo jeho mama kupila malej plienky vo viedni akesi a mala ma cele brusko a chrbatik vysypane. take ako koprivka, take drobne cervene vyrazky co svrbia. take cervene. na tom mieste kde sa plienka zapina. proste ta plienka je otrasna a podla mna jej v tom ani nemoze byt dobre. je hrozne neprisposobiva a taka tvrda 😒 tak sa nahneval ze chcem kupit pampersky. tie nam najviac vyhovuju. na zaciatku som nevedela ci z nich nie je vyhadzana ked sme ich zacali pouzivat ale to mala na celom brusku. teraz to ma vyslovene taky pas 2cm-ovy okolo celeho pasu. takze isto z plienok. pampersky su mäkucke a tenke, no fajn.
neznasam ked svokra kupi plienky. sice to mysli dobre ale aj ked bola ameli malinka tak kupila celu krabicu obrovsku z lidla a boli naprd 😒 🙄 a teraz zase tri pakle velike.
musim jej povedat nech jej nic take nekupuje alebo nech sa ma opyta ked uz chce daco kupit.

dnes sa malej akosi omylom podarilo sadnut si 😀 lebo stale skusa a je na styroch a nejako si sadla. hehe. no super. keby sa uz naucila bolo by to perfis.

paskova podla mna to bude ok. znie to vsetko velmi pozitivne 🙂

no to pocasie ma zabija. ja kavu nepijem, nemam ju rada ale teraz som normalne kazdy den na kave. cez den uz nekojim iba rano a vecer a v noci, tak kavickujem cez den lebo by som asi hned zaspala aj postojacky. otrasne pocasie

jastericka
14. dec 2008

Luci: ja som tiež najskôr bola proti tej glukóze. Povedala som to mojej sestre, ona je detská sestrička na nedonoseneckom oddelení v Poprade a povedala mi, že aj oni dávajú glukózku vo forme kvapiek deťom do pusinky, na ukľudnenie a to ešte takým žabcom nedonoseným. Takže to nemôže byť až také škodlivé a keď sa to dáva s rozumom....Aj ja som mala tie plienky z Lidla, nebola som spokojná, také tvrdé boli ako šľak. Presne aj mne najviac vyhovujú Pampers.
Nám najviac pomáha Sudockrém, keď sa Martinka vyhádže alebo má zapareninku.

bambulka026
autor
14. dec 2008

My pouzivame tie tesco plienky fialove, alebo z Billy cleverky.
Tie su tiez ok.
Pampersky i Hugiesky on hned precikal, ale inak boli fajn.

stankalm
14. dec 2008

zrzuška...úplne Ta chápem, že si nahnevaná aj na svokru aj na drahého, bože títo chlapi, aj ten môj bol zo začiatku taký, božechráň dačo povedať proti jeho mamičke 😒 Ale postupne si zvykol a teraz už nemá problém mame naznačiť, že je niečo zle alebo si to tak neželáme. Aj ked ony tie svokry to samozrejme myslia dobre, ale najlepšie je, ked sa nestarajú, však?
Ja mám takýto problém s oblečením...už miliónkrát som jej povedala, nech Tamarke nič nekupuje, ved ja jej vždy kúpim to, čo treba a ona furt a ešte ani jednu vec nemala oblečenú, iba mi to zavadzia v skrini. Alebo keby sa aspon opýtala, že čo asi by sa zišlo, ale kupuje také gýče. Síce kvalitné veci a aj drahé, ale nám sa nehodiace ☹
Na tie zapareniny použi normálne krém na ritku, alebo ak by nezaberalo, tak skús, už som to tu spomínala, nám aj dr. odporučila Imazol krém-pasta. S ním to prejde za 2 dni.

Plienky aj my používame Tesco fialové, sú super, úplne sa vyrovnajú Pamperskám.

Evi - jašteričky...pozdravujeme Vás. Držkajte sa a musíme sa už stretnúť a pokecať 😉

Tak sa majte krásne v tento predvianočný čas, ja sa idem učiť, v sobotu ma čaká už 5. skúška....a potom sa vrhnem na pečenie a upratovanie, skôr to aj tak nemá význam, lebo na druhý deň bude aj tak bordel ako bol predtým...Pa pa

paskova
15. dec 2008

Ahojte, mi sa trapime s kojenim a spinkanim. 😉 Asi kazdu hoinu a pol ju musim prilozit, potiahne 5 min, a zaspi. Spi 12 min. potom zase papa a to ide dookola. Najhorsie je ze ani cumel nechce. Som zvedava kedy sa to u nej zmeni, lebo je to na porazku. ☹ Ale vy to veeeeelmi dobre poznate, ved ste to zazili aj prezili, tak ma poteste, ze to uz onedlho bude lepsie. Aj moj muz uz zajtra odchadza do Rakuska este su tu aj Vianoce, no dufam, ze ma neprepadne ziadne depka z toho. Pekny dnicek vam prajem. 😵

alinka189
15. dec 2008

ahojte...dlho som nebola a kým som všetko prečítala, sa aj malý zobudil...tak v rýchlosti...
regi, neboj, to sa upraví...môj nechce cumel doteraz 🙂
inak, máme rekord v spaní...v noci 7 hodín 🙂 pekne, nie? len uvidíme, či sa nepokazí 🙂
pozdravujem všetky a držkajte sa aj s detičkami

putyna
15. dec 2008

paskova ani my do teraz nenosime cumik joj chuda male no asi sa malo napapa alebo co ja viem co ale potesim ta mna by uz davno porazilo takze si dobra. Neboj sa dako to zvladnes.ved uz si to s Natalkou dako zvladla.

slonicek
15. dec 2008

Ahoj Regi gratulujem ti k mainkej 🙂 len nech sa držká neboj všetko bude v poriadku aj mna to už čaká za 3 týždne ten pôrod aké homeopatiká si si dávala?to by som aj ja tak chcela porodiť.

paskova
15. dec 2008

Ahoj Kati, ani neuveris, ale prave som sa chystala napisat, ci o tebe nieco nevedia, lebo ta tu nevidno. 😉 Brala som Arnica montana 15 CH- 9 dni pred terminom denne 5 granul
Caullophyllum 5 CH a Actaea racemosa 5 CH 5 granul striedavo kazdych 10 min. pocas porodu.
Neviem, ci koli tym liekom som mala lahky porod, ale mozno ze ano. Nemozem tvrdit, ze ma tie kontrakcie neboleli, ale dali sa dobre predychat. Aj doki ma chvalil, ze to bol ukazkovy porod a ukazkova rodicka. 😵 😵 😵 Ale mozem ta potesit, ze zo vsetkeho ten porod je najlahsi. Mat doma mimco je uz ina makacka. 🙂 Ale je to krasne, ked taky maly cloviecik pribudne do rodiny. Budem ti drzat palce, aby aj u teba islo vsetko hladko.

slonicek
15. dec 2008

no Regi dakujem ti ja som tiež na teba myslela že ako sa máš lebo na snažilkách si už nepísala tak som skusila tu či ťa nájdem ja sa držím už meliem sposledného ale musíme vydržať ten doktor ti je podarený som ho videla no keby som ho aj ja mala pri pôrode ja rozmýšlam či si dať epidurál neviem sama alebo to mám vydržať 🙂 ale tvoja Sophia je podarená a podobaju sa stvojou dcérkou staršou taká okana je to 🙂 ale nato aké si mala bruško ti dosť vážila tak sa len sdržkaj a ked to namna príde tak napíšem .Regi a pyla si aj tie malinové listy?a tiewto homeopatiká mi predaju v lekárni?

paskova
15. dec 2008

Pila som aj ten malinik, kazdy den po 2 salky. Tie homeopatika ti predaju, len to nemali na sklade tak mi to lekarnicka objednala takze som ich mala na druhy den. Kupovala som ich v Maxe pri Bille. Inac bola so mnou na izbe Denisa, tiez chodila s nami cvicit. Ona mala epi, vravela, ze len velke tlaky citila, ale na druhy den ju zacali boliet krize a dost sa trapila. Ale hned ako dojdes sa ta budu pytat ci chces epi, takze si to premysli. Mna na epi odradilo to, ze predlzi porod. A je to fakt, lebo Denisa tam dosla predomnou hned rano a porodila az vecet po desiatej.

bambulka026
autor
15. dec 2008

Slonicek, skus tie homeo, stoja par korun a ja si myslim ze pomozu.
Ja som ich uzivala tak ako paskova a kontrakcie boli v pohode.
Je mozne ze kazdy organizmus zareaguje inak, no ak sa postasti a este budem rodit, tak urcite s tymito homeo.

Paskova, neboj casom sa to kojenie zlepsi.
Martinko bol taky isty...
Zrejme ju unavuje to tahanie a preto zaspinka.
Skus jej odstriekat mliecko do flasky a dat jej pit tak.
Budes mat i prehlad o tom kolko vypije.
🙂

bambulka026
autor
15. dec 2008

Put, ako sa drzite?
Idete sa uz stahovat?

paskova
16. dec 2008

bambulka lenze ja mam mlieka vzdy tak akurat. Po kojeni nevydolujem viac ako par kvapiek, takze nemam co odstriekat. 😒 Zajtra idem do poradne, uvidim co povie dokina. Ale zda sa mi, ze mala pribera, lebo je uz taka mala gulka. Dnes v noci sice papala kazdu hodku a pol uz som rada, ze je rano, lebo cez den vydrzi spinkat bez papania dlhsie. 😉

bambulka026
autor
16. dec 2008

Ahoj, tak kym jej das papat, odstriekaj si a daj jej to.
Ja som mala mlieka a mlieka, takze toto nepoznam. 😒

Inak my sme mali hroznu noc, od 2.00 v noci buntosil az do rana do 4.30. 😖
Dufam ze aspon cez obed vydrzi spat zo 2-3 hodinky.

jastericka
16. dec 2008

ahojte žienky, keď už spomínate noc, aj ja sa pridávam k tým, čo v noci nespali...už mám pocit, že som na povrázku, ani nestihnem zaspať a malá je hore...

karolka1
16. dec 2008

Ahojte po dlhsom case,
Ragi, aj ja srdecne blahozelam ku kraaasnuckej Sophinke 🙂 Hlavne vela mliecka a zdravicka!

Dievcata, aj my sa radime k nespavym detickam, ale ak vam to pomoze, od cca roka a pol Nelinka prespi celu noc, budi sa len kvoli prelozeniu z postielky do postele, ale to trva minutku a spime dalej. Takze nezufajte, urcite sa to raz zlepsi!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre