Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

rencalm
30. apr 2009

Zuzka, ok, budúci týzden sa ozvem. Tesím sa. 🙂

lila794
30. apr 2009

Dievcata, my mame tiez velky problem s topanockami, lebo Davidko ma tucnu nozicku a tie dobre papucky su mu uzke. Doma beha stale len v ponozkach protismykovych, ale dr. mi povedala, ze prave doma, kde su podlahy uplne rovne by mal chodit v papuckach s klenbou, lebo sa nema ako stimulovat nozicka, prave vonku,napr. po trave, kde su nerovnosti by mohol naboso. Inak, je velky problem najst kvalitne dobre topanky pre babo, ak ano, stoja obycajne sandalky okolo 800-900sk, hrozne.

Waiti, ja skoro kazdy den idem peso z pobdreziek do mesta a spat, niekedy aj 2x 😀

rencalm
30. apr 2009

Lila a ty si v tom obchode, ktorý spomínala Zuzka nebola? Inak tie ceny sú fakt strasné, ja som tiez kukala nieco v meste a veru od tých 600 nahor. Ved keby to vydrzalo dlhsie, ale ja sa bojím, ze ich kúpim a malý ich ani nebude chciet nosit, alebo mu budú za 2 mesiace malé.

lila794
30. apr 2009

reni, nie nebola som, som ani nevedela, ze tam je 😀 hanba mi! No, nepotesim ta, nam su aj po mesiaci male 😝 a co sa natrapite, kym nieco vhodne vyberiete, ja to normalne neznasam, moj muz je v tom lepsi, on je taky prakticky. Ale napr. Lenke sa stalo, ze kupila malemu sandalky v Protetike, co by mali byt uplne super a jedna sandalka je taka prehnuta, ze sa akoby hojdala. Tak isla reklamovat a ze to bude trvat asi mesiac, ale za mesiac mu uz mozu byt male, no, porazit vas moze!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Reni, ako to, ze som ta este nestretla, ved okolo vasej bytovky chodim denne! 😀 Raz som asi stretla tvojho ocina ako maleho kocikoval, teda, podla maleho som spoznala a bolo to na tej ulici, co si niekedy byvala. Isla som tadial k nasim na Nabrezie.

Waiti, drzim palceky s tymi jaslickami, nech si Tomi rychlo zvykne. Boze, ako to leti!!!!!

rencalm
30. apr 2009

No Lilus fakt je, ze vacsinou chodí kocíkovat bud ocino, alebo manzel, priznám sa, ze som aj rada, ked som chvílu bez malého, aspon si porobím, ale obcas sa k nim pridám, hlavne teraz ked je uz krajsie. Inak tiez som rozmýslala, ze ked som sem este nepísala stretávala som ta casto, to som nevedela, ze ma poznás, a teraz ako sem písem tak nie a nie ta stretnút 😅 No hádam sa dakedy uz postastí a stretneme sa niekde 🙂 🙂 🙂

lila794
30. apr 2009

inak u Alinky tiez dobry clanok o vybere obuvi pre deticky

http://www.alinka.sk/c/vyberame-detske-topanock...

vejinka
30. apr 2009

uff kocky vsetky clanky som si precitala...a veru bude to tazky oriesok vybrat dobru a kvalitnu obuv 😅

waitinka7
30. apr 2009

Lila, to si dobra, ked takto zvladas podbreziny hore dole peso aj dvakrát. Ja sa s tým kočíkom tiež nabehám dosť. Ale zrejme menej ako ty. Ja do toho obchodíku skočím, bud sama, alebo sa s vami dohodnem baby. Ved uz to je najmenej.
A tu prihlášku do jasliciek vám dajú tam - v jasličkách.

lenocka80
30. apr 2009

No to je inak sranda s tymi topankami, lebo vsade sa docitas nieco ine. Niekde tu som nasla temu na to a jedna baba tam nasla clanok, kde sa zasa pisalo, ze ta klenba vo vnutri nieje vobec dolezita az do 4 roku...vraj detska noha je i tak samy tuk, takze je to jedno...ale ze je dolezite aby bola topanka vysoka, clenkova, pretoze deti zvyknu mavat xove clenky z nizkych topanok, tym ako posobi vaha dietatka pri chodeni. NO takze si mozete vybrat... 😝

lenocka80
30. apr 2009

aha nasla som to, tak kuknite clanok od expertky8 https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

waitinka7
30. apr 2009

lenocka, mas pravdu, raz pisu tak, raz onak....no dakedy mam pocit, ze kupim topanocku u cinana a kupim mu do nej ortopedicku vlozku a bude pokoj..Ale to asi az vtedy, ked bude vacsi..Lebo kupovat dietatu 900 korunove topanocky je fakt dost.

lila794
30. apr 2009

Waiti, neviem, ja by som cinanske nekupovala, lebo predsa len nemas zaruku kvality, materialy obsahuju kadejake svinstva, no, ale kde je zaruka u vsetkych topanok?

loss
30. apr 2009

ahojte pridali sme nove fotky 🙂

lila794
30. apr 2009

Krásne, videli sme, Nelly je rozkošná bábika 😀

lenocka80
1. máj 2009

Waitinka, ja by som asi tiez radsej nekupovala tie od cinana...material je tiez velmi dolezity, nozicka musi dychat a tie ciny su sama umelina. Vies ako to je, my im predavame plastove flaze a oni z toho robia veci 😀 . Ja som inak kupila aj tie ortopedicke vlozky, su tiez drahe - stoja 165,- sk a ked som ich strcila do tenisiek, tak som zistila, ze vpredu nesedi ta vlozka...lebo zasa, spicka topanky ma by okruhla, aby palceky nesli dokopy, nie? ...a ortopedicka vlozka je uzka...tak ja som z toho uz naozaj debil 😝

lila794
1. máj 2009

Inak, Evi, ved Martinka uz mala rocik, nie?????????????????? Gratulujeme a krásny nový rocik prajeme!!!!!

paskova
1. máj 2009

Ahoj babky 🙂

oslavencom prajeme vsetko naj naj 😵 😵

loss Nelly je rozkosna vlasata babika 🙂

Sophi uz stvrty den davam mrkvicku, dnes aj so zemiacikom. Krasne papka, ale chcem sa vas opytat kolko lyziciek jej mozem dat.? Na aciatok nechcem davat vela lena 2-3 aby ju nebolelo brusko. Alebo mozem aj viac? Poradte mi prosim. 😉 😉 😉

rencalm
2. máj 2009

Ahoj Regi, ja som malému dávala, pokial mu chutilo, sám si urcil, kedy má dost, zacal otácat hlavicku, mrstit sa. Neviem, ale myslím si, ze jej môzes dávat aj viac, ked jej chutí a nemá s tým problém. 🙂

vejinka
2. máj 2009

ahojte tiez si myslim ze treba dat tolko kolko xce ..moj by mi ruky odhryzol keby som mu dala len 2-3 lyzicky...on spraska ozaj dost 😉

paskova
2. máj 2009

Diky za radu baby 🙂 ja som sa len bala, ci jej nezatazim brusko hned na prvykrat. Vcera krasne papkala zemiak s mrkvou, uvidim ako dnes. 😉 A po akom case po jedeni ste im dali mliecko?
No dnes je riadna kosa vonku. Zase len na choroby pocasie. 😠 Natalka isli s turisktickym kruzkom do Tatier, muz isiel stromceky sadit na zahradu, Sophi este spinka takze mam aspon chvilku phodu. 😀 Natali ma zajtra narodky, pozvala par kamaratok, tak zhanam na nete receptiky na jednohubky. Tak sa drzkajte a oddychujte ak vam to vasi drobci dovolia. 😉 😉

vejinka
2. máj 2009

paskova no ja kojim hned po jedle...cca 10 minut po obede..lebo on to potrebuje zapit..kedze caj davam len po kasicke tak po obede ho kojim..a potom zaspinka

vejinka
2. máj 2009

no kosa..nekosa musime ist von uz nebol skoro tyzden ..teda v stredu som bola na gynde tak bol v kociku svokra ho kocikovala..a to bola taka hodinka dokopy..ale dnes nam treba ist do hypernovy kupit daco mame na narodky a otec brat a svagor mali meniny..bolo jaroslava svagor uz dostal darcek ale oco a brat este nie..tak ideme daco pozhanat

vejinka
2. máj 2009

ale ten vietor ma teda pekne odradza...cely tyzden je na prd..bojim sa s malym von aby nedostal zapal ocka.. 😔

ewusiklm
2. máj 2009

ahojte babenky...ako sa mate?tiež nám už lezie na nervy to počasie.
pridala som pár nových foto

vejinka
2. máj 2009

ew..idem kuknut fotky 😉

vejinka
2. máj 2009

jeeeeej aky je zlaty v tom boxe...a to odkial ma tolko plienok sak to ani nevynosite..vy ste uz veliky 😉

ewusiklm
2. máj 2009

v hyperke bola akcia ten box+k tomu 3x pampers a 2x vlhcene utierky pampers a keksy za 999sk tak sme mu kupili dvoje ale tych plienok mame asi naozaj vela hehe...trosku sme to prehnali,tak ich asi predame

loss
2. máj 2009

kocky dakujeme
inak uz druhy den plackame a sme take smutnucke idu nam tie nestastne zubky ☹

vejinka
2. máj 2009

loos mala je podarena..nieco mi hovor o zubkoch nam idu ako po dazdi behom tyzdna vyslo 6 zubov..a dalsie sa tlacia..si vies predstavit asi aky je

rencalm
2. máj 2009

Jééééj Veji, to vázne uz máte tolko zúbkov???? A my stále len ten jeden, peklo uz máme mesiac, nespíme, cez den je síce celkom v pohode, nevyzerá, ze by ho dasienka boleli, ale tie noci.... hrôza!!! ☹ A teraz sme este chytili do ústociek nejakú infekciu, takze nám este pribudlo. Ale je to uz mesiac, co mu vysiel ten jeden a po dalsích zatial ani chýru ani slychu, kazdé ráno mu tam kukám, hladám, ci náhodou cez noc daco nepribudlo... a nic ☹ Aj ten jeden má len taký polovicný, akoby mu celkom tiez prestal rást 😒 No neviem, ci neostane s tým jedným polovicniakom uz furt 🙂 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre