Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

rencalm
24. sep 2009

Regi 😀 😀 😀 To je zlate, to tvoje dietko je ozaj riadny čirkáš 😀 😀 😀 No ale aspon chvilu posedi, Petko ak neodbehne, tak nocnik chyti, poobracia, pobucha s nim po zemi a potom ho prestane zaujimat 🙂 Take prizemne veci ako kakanie a cikanie do nocnika hadam nebude riesit, vsak ma plienky 😀 Ale ked mna nahodou vymakne na vecku, tak sa mi normalne rehoce, strasna sranda 😀

paskova
25. sep 2009

Ahojte babky 🙂 🙂 🙂

tak vcera vecer som ju nechala vysaliet pred spanim, potom som ju chytila na ruky asi 10x zaspievala spi dietatko spi ze ....a zaspala. V noci ked sa budila dala som ju na cicku napila sa a spala dalej. Bola hore asi 5x ale stale pila ako o dusu. Neviem ci to ditko vycitilo, ze ju chcem v noci odstavit, ale normalne pila vobec necmuckala. Tak uvidim ako to bude dnes v noci. 😉 😉 😉

vejinka
25. sep 2009

no a si tam kde ja...tie deti piju lebo su hladne 😅

lila794
25. sep 2009

Regi, mne davidko tiez v noci riadne pil, necuckal sa. Ale dalo sa to odstavit, ja som v 14mes. odstavila, skus ju, bude to tazke na nervy, vzdy nejako len uhojdat, ked nechce dudu, vynechaj jedno kojenie v noci, postupne viacej...skoda, ze mas muzika prec, nam pomohlo, ze ho MM vzdy uspal nejako, nech ma maly necitil. A ked sme odstavili nocne, denne kojenie uz bolo lahko oducit. Musela som, lebo zacal hryzkat, au!
Vcera som bola na USG, tak je vetko v poriadku. Maly ma chytene hrdielko, ale nie anginu, len nejaky virus, tak z toho tie horucky. Tie su furt, tak chodim ako mracik, lebo v noci spim zhruba 3 hodiny. Nastastie Nurofen mu teplotu vzdy stiahne, vtedy funguje ako na baterky 😀 tak hadam, bude uz len lepsie. Inak dr. ma taky pristroj, ze malemu iba zobrali krvicku do pipetky a hned do par sekund to urcilo hladinu niecoho, podla coho hned urci, ci je to bakterialne, ci treba nejake antibiotika alebo nie. Uplne super! Sico stoji to 3€, ale lepsie, akoby mu museli zo zilky brat krv a cakat este na vysledky do zajtra....

paskova
25. sep 2009

lila to je mrzute, Davidko je chory, prajeme skore uzdravenie. Hlavne, ze ty si v poriadku, drzim ti palce. 😉 Veru, moj manzel pride domov az 15.novembra, dufam, ze dovtedy volaako vychovam malu, lebo neviem kde by spal muz kedze mala spi so monou. 😀 😀 😀 A cestuje teda po posteli statocne celu noc. K tomu kojeniu, ja praveze cez den vobec nekojim, akosi to mala neziada a ja jej nenukam, a v noci sa neide docickat. No zvlastne je to moje ditko. 🙂 🙂 🙂
A nechodis nahodou ku Sutliakovej? Lebo ked som bola s nou s Natalkou tiez jej tak zistovala chorobu a veru je to super.

lila794
25. sep 2009

NIe, chodim ku Gabrysovaj. Tak skus ju nejako preucit na denne kojenie 😒

zrzuska
25. sep 2009

ahojte.
aj mne ameli hrozne casto v noci cuckala az som rozmyslala nad odstavenim lebo to nepila ale robila si zo mna cumlik. ale potom z noci na noc sa sama odstavila. zacala spat celu noc a nepytala sa na prsnik. a teraz tak rozmyslam ze neviem ci to nebolo v tom obdobi ako zacala chodit 😕

ja mam teraz iny problem a neviem co s tym. pomaly sa odstavuje. kojila som uz iba vecer pred spanim ale posledne vecery robi blbosti a grimasy a salie sa a nepije. no UM nechce. rano uz bola zvyknuta asi zo 2tyzdne ze pila UM hami2. to som mala doma tak to som jej skusila urobit a vypila ho. obycajne mlieko nechce. a teraz ked sa jej toto minulo som jej kupila tak velmi vychvalovany sunar a ze rozne prichute tak reku jej isto bude chutit a prd. nechce ho. tak neviem co mam robit. ci jej kupit to mlieko Hami2. mala by pit 3ku ale sa bojim ci ju bude chciet. ja neviem. a okrem toho drahy nechce aby som jej kupila to mlieko ze co urobim s tym sunarom ci ho vyhodim 😨 vobec nechce ani jogurty poslednu dobu, ani kase to uz dlho, ani pribynacka ani mlieko. boze vsak musi mat daco mliecne. ☹

drobcekovia nech sa rychlo uzdravia. 😔
my sme zatial ok. v pribyline hlasili zltacku, vsade su tie blbe virusy hnacky a vracanie. no hadam nic nechytime. vo stvrtok som sla do mesta a sla cigana s takym asi 5mes dietatom a to keby ste videli ako kaslalo ako stary chlap. to sme hned s kamoskou kukali po sebe a bali sa aby nase deti daco nechytili. hned nas naraz napadla ta zltacka lebo vsak to dzachori doniesli a keby aspon usta trochu prikryla tomu dietatu ked kaslalo 🙄

inak aj ameli dlho spala s nami a mala take maniere ze som ju aj nosit musela aby zaspala. potom som sa uz nastvala a dala som ju do postielky ale musim pri nej lezat kym nezaspi. no nesmiem polavit a vziat ju na ruky lebo to je konecna potom. cize ju ukludnujem len tak aby som ju nemusela brat.
nebojte vsak bude dobre. ja som uz tiez bola tolkokrat zufala z nej a potom zrazu spi v postielke a celu noc. budi sa len ked ju daco boli. to sa da dokopy 😉

lila794
26. sep 2009

Luci, podla mna to bude len take prechodne obdobie, ze nechce mliecne vyrobky, hadam to prejde 😉 Inak, vo stvrtok som ta s malou videla, som stala s autom pred postou a isla si aj s kamoskou po chodniku 😉

S tymi ciganmi to je o drzku, ved ja som tam ucila, to bola hroza!!!! Maly uz bol od vcera obeda bez teploty, tak hadam to preslo.

Teraz tiez v noci zle spime, asi zubky, alebo to hrdielko ho boli, furt sa hadze a poplakaval, juj! Luci, len nech sa aj nas David sam nauci spavat v postielke, alebo rovno v posteli, lebo, ked bude druhe, tak musi 😒 to bude o drzku ho naucit tak spat 😝

Pekny vikend!

paskova
26. sep 2009

Ahojte 🙂

Lucka ja som bola tak isto s mliecnymi vyrobkami, ked Natali bola mala. Tiez mi streckovala mlieko, mala som nakupene vseliake druhy a dokina vravela, ze je to zbytocne stale nieco nove skusat, a potom mi zacala pit normalne krabicove.Skus jej davat syrceky alebo natierkove masla.

Tuto noc bola hore asi 5x, co je super, ked sa napila nenechala som ju cuckat, a uz som prisla nato ze nemozem kojit tak ze ja lezim, vtedy cucka. Radsej si ju zoberiem na ruky, napije sa a zaspi. Tak uvidim. Spala az do 7-mej co je rekord. Len neviem kedy ju dam spat, chodi o 9:30 ale pridu nam od 9-tej kontrolovat ventily no ako na porazenie. 😠 😠

Uzite si vikend. 🙂 🙂 🙂

zrzuska
27. sep 2009

baby dikes. vsak dnes isiel drahy kupit mlieko. som mu nakazala ake. lebo to hami2 mi pila. a dosiel so sunarom vanilkovym. skoro ma je.... vravim boze vsak take iste mam doma a nechce ho. tak on na to ze tak ho bude pit a hotovo. no to tazko. jeden glg si da a uz nechce. keby kupil aspon obycajny. lebo ze detom prave tieto ochutene nechutia aspon co som v marcovkach pisala tak mi tak vraveli baby 😒
tak v pondelok ho pojde vymenit. blocek mame tak povie ze si nevsimol a zle kupil. to by mu hadam mali vymenit. len dufam, ze budu mat obycajny tam kde ho kupil. lebo prachy mu asi nevratia ze? 😨

paskova ale mne praveze ked bola mala tak bez problemov pila nutrilon a to hami som mala kupene do varenia pre nu a to mi tiez pila. som blba ze som jej skusila ten sunar ale som myslela ze jej bude chutit. mala som jej kupit to co mi pila ☹

lila hadam sa davidko nauci spinkat pekne v postielke. alebo ho naozaj skuste ucit rovno na postel. si prisunte ku manzelskej ak sa vojde a tak. lebo vsak malinke mimi bude musiet byt v postielke.

ameli je teraz taka hrozna ze az. taka mrzuta ze sa s nou neda nic robit. vkuse nervaci. jaaaaaaj 😔
no vonku ako anjelik. vcera sme boli na chate a to som zirala aka je dobra, posluchala a hrala sa pekne, kraaaaasne sa najedla co uz poslednu dobu dlho nie. no ale boli tam aj take 4 a 5 rocne deti tak sa jej to pacilo ako sa nahanali a tak. tak sa hrajkali. a este chlapcek rocny.
ale neviem co sa jej porobilo. vsak doma sa mi pekne vyhrala kym som doobedu varila alebo riadila a teraz je to o drzku. jaciiiiii a jaciiiiiiiii 😖

lila794
27. sep 2009

Luci, mne David tiez nechce Sunar, Hami 3 zboznuje, aj sam si vypyta niekedy, aj ten bananovy.
Inak, nakoniec sme mali tu 6.chorobu, lebo sa po troch dnoch teplot na 4. den vysypal a je fajn.

zrzuska
29. sep 2009

lila tak hlavne ze je uz davidkovi dobre 🙂

malej sme kupili hami 2 hajaji ci ako sa to vola a vypila aj vecer aj rano 120ml tak dnes jej skusim urobit viac ci vypije 😵 tak konecneeeeeeee. super sa tesim ze uz pije mliecko.

no baby asi je uz po babom lete co? dnes je riadna kosa. brrrrr, fuka ako dive u nas 😝
asi jej uz tie tenke letne nohavice odlozim aj tricka s kr. rukavom. uz asi tak teplo nebude aj keby som jej dala pancusky pod to 😒

lila794
29. sep 2009

Luci, super, Ameli mala len take prechodne obdobie 😉

Veru, uz bude len chladnejsie, ale uz sa tesim na sneh, to uz budu deturence inaksie vnimat ako minulu zimu 🙂 a v Pribyline mate vzdy min. o 3 stupne chladnejsie ako tu, vsak?

janka900
30. sep 2009

To je počasie ☹ ☹ ☹

paskova
30. sep 2009

Ahoj babky 🙂

to je uuuzas, to pocko, ja normalne neviem co mam obloect na malu, aby jej nebola kosa a zase na zimne veci je este skoro. 😒

U nas je to z jedenim stale o nicom. Kde su tie casy ked spapkala vsetko? Teraz si len zo vsetkoho zobne len zopar lyziciek a smitec. Valam to na zuby, ale neviem ci je to tak. ☹ ☹ ☹

Takze stretko si asi nedame ked je uz po babom lete vsak? No skoda, snad sa stretneme aspon nahodne.
Drzkajte sa vsetky. 😉 😉 😉

lila794
30. sep 2009

Bambu,Put, Matkovi a Timikovi vsetko najlepsie k 2. narodeninam!!!! Nech ste zdravucki!

zrzuska
1. okt 2009

ahojte.
paskova dnes som ta videla v meste s oboma kockami 🙂 som na teba chcela aj zavolat ale si vravim ze asi by si ma nepoznala 😅
ked sem aj malo chodim a neviem co a ako, co debatite a tak... 🙂

no dnes bolo hruza. najprv zima, potom horuco a potom riadna kosa uz okolo 16tej 😝

ozaj paskova ameli mi mala take obdobie az doteraz. odkedy som ju zacala prikrmovat tak jedla onicom a az teraz sa rozpapkala. neboj sa to prejde. no a ked ju boleli zuby tak to uz duplom nic nechcela 😝

paskova
1. okt 2009

ahojky,

no kludne si ma mohla oslovit, ja som len rada ak sa mi niekto z MK prihovori. S nevrav, ze nevies o com hovorime? No predsa o drobcoch, o radostiach a trapeniach s nimi. 😀 😀 😀 To pocko aj mne ide na nervy, celkovo zimu moc nemusim, stale je mi kosa, hocico mozem mat oblecene. V meste som zhanala topanky pre Natali, idu do skoly v prirode zaciatkom novembra do Vysokych Tatier, takze potrebovala take hrubsie. Kupila som jej Adidasky a kedze ma uz take nohy ako ja nemam strach kto ich ponosi ak z nich vyrasite. 😅 😅 😅

Aj jedenie aj spanie je este stale o nicom, dnes je aj viac urevana, lebo sme jej davali nausnicky, vlastne vymenili sme tie nastrelene. Rucala ako tatar ale je straaaasne zlata s nimi. 🙂 🙂 🙂

drobec88
1. okt 2009

ahojte maminky a babatka 🙂
som tu strasne dlho nebola, uz sme oslavili rocik a sme riedne nezbedny 😀

paskova
2. okt 2009

drobec, tak prajem vsetko najlepsie Sebastiankovi k narodkam. 🙂 🙂 🙂 Nech ste hlavne zdravy ostatne sa prida samo.

drobec88
2. okt 2009

dakujeme 🙂 🙂 🙂

vejinka
2. okt 2009

ahojte babenky..my sme dnes boli nuteni kupit zimne topanky..kosa vonku a maly mal len sandalky..do kocika ma take topanocky ale to su makke ...a dnes sa konecne pustil..najprv urobil tri malinke krociky bez drzania a ked som svokre xcela ukazat co spravil..tak sa pustil a prebehol pol obyvacky..no valila som oci..takze pomalinky aj my uz cupitame..a kupili sme z protetiky za 25€ tieto: http://www.protetika.sk/katalogy/doj9.html zimne a uplne dole felix cislo 24 hadam nam do konca zimy vydrzia

rencalm
2. okt 2009

Jéééj Veji, co to cítam, to je super, blahozelám k prvým krôcikom. Neboj, este len zacnes valit oci, co o pár dní Ericek dokáze, teraz ho uz nezastaví nic - a teba tým pádom tiez, budete vkuse v pohybe 😀 😀 😀 Tak len sa zdokonalujte, nech sa vám darí. A tie topánocky vyzerajú super, my sme tiez práve kúpili nové, ale zatial len také nezataplené ale uz uzatvorené, malý v nich pochoduje ako královská garda 🙂

Ahoj Drobec, vsetko naj syncekovi. Aj my uz máme 1. rôcik za sebou a o tej nezbednosti by som tiez uz co-to vedela porozprávat 🙂

Vsetky vás pozdravujem, pekný víkendík - i ked uz ozaj taký nefalsovaný jesenný ☹

waitinka7
4. okt 2009

Ahojte!
Ja sa ozývam po hrozne dlhej dobe......ale sem-tam som si našla čas a prečítala si Vaše príspevky. Deťúrence teda rastú...a som rada, že Vám všetkým robia radosť, rovnako ako mne robí radosť Tomáško. My chodíme od júna do jasličiek, ja pracujem, je to OK. Moc voľného času teda už nemám...ale dá sa to. Začína ma ubíjať to jesenné obdobie, myslím to, že sa skôr stmieva, a je chladnejšie....no ale čo už...zimu dako preklenieme a zase bude teplo....ja osobne moc nemám rada zimu, už len kvôli tomu obliekaniu 😎
Takže sa držte a píšte píšte...

paskova
4. okt 2009

Ahoj babky, mam na vas otazocku: ako ste natom s kramamy po porode? Ja som uz mala 2x, presne na 30 dni ako pred porodom. A tento mesiac nic. Bola som rada, ze som ju dostala a dost ma to stve, ze teraz nic. Nemam volat dokimu, ze co to moze byt, alebo je to aj u vas, ktore este kojite take nepravidelne? ☹ ☹

lila794
4. okt 2009

regi, to je uplne v pohode, dr. ti iba povie, ze ked kojis, to je normal

rencalm
4. okt 2009

Ahoj Waitinka, vitaj po dlhom casa 🙂 Som rada, ze sa mate dobre, Tomásko si uz v pohode zvykol na jaslicky? My ideme zarezávat od nového roku, uz teraz mám z toho depky, ale inak sa nedá. Inak jesen a zimu ani ja nemusím, mám rada tie prvé jesenné dni, tú vônu vo vzduchu, ale ked uz udrie riadna kosa pod 15°C, tak to sedím len vo vani s teplou vodou 😅 Petko uz má 10 zúbkov, prvých 5 mu islo 6 mesiacov a dalsích 5 mu vyslo teraz v priebehu mesiaca 😖 Ale zvládal to celkom dobre, ja som uz len kazdý den kukala, kde je dalsí nový zúbok 🙂 Tak sa len drzkajte, nech sa vám darí a nech ste zdraví a stastní 😀

paskova
5. okt 2009

Ahojte, tak diky lila, neidem to s tymi kramamy dalej riesit, dufam, ze sa to upravi ked prestanem kojit. Lebo kojim uz iba v noci a chcem malu odstavit. Ako ste to robili vy, mali ste nejake tabletky, alebo len tak ste s tym sekli a uz sa netvorilo mlieko? Ide o to jej zuzlanie bradavky. Jednu uz mam uplne zdevastovanu, boli to jak fras, vcera som z toho prsnika ani nekojila. ☹ ☹ Vysli jej dva horne zuby, vcera ma aj nimi riadne v noci cvakala. Len ked cumel nechce ani za Boha. Priznam sa, ze som vcera cumel namocila aj do cukru, ale ta potvorka NIC. Proste vyplula ho, revala ako tur. Neviem co mam robit, kedze muz je prec a v noci si neviem sama rady. Vcera dokonca spala len raz za den, doobedu. V noci bola hore "iba" 3x , to by bolo v poho, len keby ma necmulala. No vystazovala som sa vam, idem dalej venovat sa tej mojej potvorke. 😉

rencalm
5. okt 2009

Regi ahoj, ked to tak citam, ake más s malou problémy, no chúda, nezávidím ti. Este ma napadlo, mozno si to uz aj skúsala, keby si jej skúsila v noci ponúknut cajík miesto prsníka, taký mierne zohriaty? Násho to hned upokojí, ked sa zacne náhodou mrvit. Nezabralo by to aspon trochu?

paskova
5. okt 2009

Joj Renci ja uz som skusala aj cajik, aj mlieko. Ona pit nechce, len cuckat. Zaujimave je, ze doobedu v pohode zaspi s cumlom v ustach, a vecer a hlavne v noci len cickat sa. Nechapem preco.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre