Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

vejinka
31. jan 2011

@eronika ja mam tiez ju..a som maximalne spokojna 😉

eronika
31. jan 2011

@vejinka Mne sa velmi paci jej pristup k detom. A najma je super, ze staci zavolat a povie kedy prist, aby sa deticky vzajomne nenakazili.... A ocenujem aj jej cakarnicku prisposobenu nasim malym drobcom 🙂 No, proste by som uz nemenila.

vejinka
31. jan 2011

@eronika ani ja ten pristup je uzastny mne ju poradili kocky tu na konovi ked som cakala prveho syna

eronika
31. jan 2011

@vejinka Mne volala znama (sestricka Danka - ja som ani len netusila, ze ona je zdravotna sestra) pocas tehotenstva v piatok, ze ci nechcem ist k Dr. Gabrysovej. Ja som uz mala dohodnutu inu lekarku, ale dohodli sme sa, ze v pondelok pridem "kuknut" k nim. No, a v sobotu som rodila a v pondelok uz len volala sestricke, ze som ich uviedla ako detsku doktorku. 🙂

vejinka
31. jan 2011

@eronika my sme za mnou boli osoobne s manzelom a urobila na nas dobry dojem a bolo rozhodnute 😉

eronika
31. jan 2011

@vejinka No, tak uz len, aby sme predsa len "chodili k nej co najmenej" - aj ked je taka prijemna a vludna. 😀

vejinka
31. jan 2011

@eronika podobne len do poradni 😉

eronika
31. jan 2011

@vejinka 😀 My uz nastastie taku starost nemame, ale "dufam" ze coskoro opat pribudne. 🙂

vejinka
31. jan 2011

@eronika drzim palce 😉

krpuch
1. feb 2011

@vejinka dakujem....

mimaml
1. feb 2011

Ďakujem za privítanie. Moja 3-ročná baba je od septembra v škôlke a je klasický prípad škôlkarskeho "bacila". Dokopy tam bola sotva dva mesiace. Dookola sople, kašle, o kvantách sirupov ani nehovorím. Máme ísť vyberať nosné mandle (operáciu sme mimochodom odložili už tri krát! lebo je stále "nachcípaná") tak mi vlastne vyhovovalo, že ju nemusím prevlačovať po meste. Počula som o dr. Gábryšovej že je "baby friendly" . Ďakujem Vám za názoríky.

lenocka80
1. feb 2011

@kloti noooo, zadarilo sa nam 😀 Tak sa strasne moc tesime, dufam, ze tentokrat to bude so stastnym koncom. My sme vcera boli v herni. Som volala aj Daske, ci nepride, ale ze su chore, tak radsej nie. Nejako sa miname 😀 A ty ako sa drzkas? A ako sa citis? boze, ze 20tt...nechapem, teraz si otehu 😀 😀 😀

son
2. feb 2011

ahojte babenky, Sme manzelsky par s 13 mesacnou dcerkou a rozhodli sme sa zriadit detske centrum pre deti od 6 mesiacov do 6 rokov. Detske centrum by sa nachadzalo v novom rodinnom dome so zahradou v tichom prostredi. Jedna sa o centrum rodinneho typu, kde budeme mat: - individualny pristup, ktory je mozny v malom kolektive
-racionalne a vyvazene stravovanie
-pitny rezim a pristup k ovociu po cely den
-kvalifikovany personal
-anglicky jazyk pre deti hravou formou
Robime predbezny prieskum /zapis/. Zavolajte, pridte sa pozriet a porozpravat sa o Vasich predstavach.
V pripade umiestnenia Vasho dietata do sukromneho zariadenie nadalej poberate rodicovsky prispevok.
1detskecentrumLM@email.cz
tc.: 0917857490.

gina333
2. feb 2011

ahojte baby 🙂

aj ja mozem odporucit Gabrysovu, je super. 😵 😵 😵 Mne sa na nej hlavne paci to, ze je pokrokova, nepredpisuje predpotopne lieky, ja som za homeopatika a odmietam ATB, samozrejme ked musim tak musim 😉 😉 😉 ale zatial my doktorka vzdy na kazdy neduh vedela poradit vhodne homeo. 🙂

vejinka
2. feb 2011

tehulky mam na predaj prebalovaci pultik ktora ma zaujem? je takmer novy 😉

lila794
2. feb 2011

No konecne to tu ozilo 😀 😀 😀

Aj my chodime k dr.Gabrysovej a sme nadmieru spokojni. Syn sa k nej sam pyta," kedy pojdeme k tete dotolke?" 😀 😀 😀
Najnovsie uz ma zvacsenu ambulanciu - jednu cakaren a ambulanciu pre chore deti a druhu pre zdrave - poradne a pod. My sme si ju vybrali este kym sme byvali v Hradku a ani teraz z Podbreziek nie je porblem.

Dava homeo, ale my sme proti, nenuka nam ich nasilu 😉

gina333
3. feb 2011

@lila794 : ty si proti homeo? a mozem sa opytat preco, mas s tym zlu skusenost? 😲

lila794
3. feb 2011

@gina333 IP 😉

eronika
5. feb 2011

Ahojte, chcem Vas poprosit o pomoc. Teraz idu byt prihlasovania deti do skolok a aj my uz patrime medzi tych "vyvolenych" 🙂 Len sa neviem rozhodnut medzi skolkami - MS Klastorna v Okolicnom alebo MS Stodolacik na Nabr. A. Stodolu. Kazda Vasa skusenost s niektorou zo skolok mi pomoze 😉 . Vdaka. 🙂

vejinka
5. feb 2011

@eronika ja som chodila do ms okolicne ...som dokonca dcera skolnicky dlhe roky tam pracovala ako upratovacka takze tu skolku poznam aj od zadu vynikajuci pristup uzastny personal bohovske ucitelky len jedno minus ma ta skolka a to cigani cestiu tam...doteraz sa tadial bojim chodit ale ak by ste chodili furt na aute tak ok...len peso ta chim ja obklukou cez cestu..ani o kostola som nerada chodila ked musela ist cez tuie ciganske domy ...tu druhu skolku nepoznam takze na nu ti neviem povedat nic 😉

vejinka
5. feb 2011

@eronika a este tusim v okolicnom nevaria... 😒

eronika
5. feb 2011

@vejinka Vdaka za info. Ja totiz byvam cca 300 m od danej skolky v Okolicnom - nastastie nie pri ciganoch. No a prave - ty cigani v blizkosti skolky, deti som tam nevidela nikdy na dvore a ked som sa tam bola pozriet cez plot, tak preliezky su v dezolatnom stave (predpokladam, ze ciganske deti to cez plot nemaju daleko), hlavna cesta hned pri skolke a pravidelne sa opakujuce vychadzky deti tou istou cestou po Okolicnom (kazdy den vidim z okna) - ma dost odradzaju ☹ . Ale mam ju rovno pod nosom 🙂

vejinka
5. feb 2011

@eronika no ved to...ti cigani odradzaju nejednu mamicku 😖

gina333
6. feb 2011

ahojte, aj my sa uz chystame os septembra do skolky. 😒 Ani sa z toho moc netesim, ved je este taka malinka. 😉 Natalka chodila do Stonozky, mam to iba cez cestu, ale ako som pocula je teraz velmi draha, ved je sukromna. Pravdepodobne ju dam na CS Brigady, je krasne vynovena, mame to blizko. V ziadnom pripade by som nedala dieta do skolky kde su cigani. 😠 😠 😠 😠 Zltacka, vsi a bohvie co este hrozi. Aj keby som mala ist na druhy koniec mesta. 😉

vejinka
6. feb 2011

@gina333 cestou do skolky su cigani 😉

gina333
6. feb 2011

@vejinka : no ani, to ked nemusim okolo ciganskych chajd nechodim, ved by ma prepadli. Ja ich jednoducho neznasam, voci nim som rasistka. 😠

vejinka
6. feb 2011

@gina333 podobne ale ja som mala dost zly zazitok s cigankami..odvtedy sa ich bojim

gina333
6. feb 2011

@vejinka : a ty sa nechystas dat maleho? sice si doma, ale mala by si menej prace a Erik by bol medzi detmi. Ja vidim na Sophi ako jej deti chybaju, nemam kamosky s malymi detmi, svagrina ma skoro rocneho krpca tak sa uz tesim ked ten povyrastie aspon bude mat partaka. 😉

vejinka
6. feb 2011

@gina333 nedavam leboo mam doma svokrovcov...naco minat peniaze a ma tu cez ulicu vrstovnikov tri deti stvrte je kusok dalej 😉

gina333
6. feb 2011

@vejinka : tak to mas fajn, mne tiez svokra vela pomaha, ale predsa ma svoj vek, nechcem ich moc obtazovat. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre