Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
25. máj 2009

Ahojte maminky, my sa tiez pridavame k vytazenym maminam, Davidko nam dava zabrat, uz na nas prislo aj obdobie vzdoru, tak mame veselo, ale inak je perfektny!!!! Uz sme aj ostrihani, lebo vlasky rastli o 106.

Gratulujeme k brusku, Loos, ostatnym detickam k pokrokom!!!!

rencalm
25. máj 2009

Ahoj Zuzka-zrepka, bolo mi divné, ze sa dáko dlho nehlásis, ale ma napadlo, ze asi si niekde odcestovaná. Jasné, tak chod, pokukaj, co majú, ja dnes idem tiez s maminou do mesta, daco popozerat, mozno sa aj tam zastavíme. Potom napís, co si nakúpila. 🙂
A blahozeláme k prvým krôcikom, teda malý Matko je ozaj sikovný suhaj 😀 Je to horsie ako ked lozil, ci lepsie?

jastericka
25. máj 2009

waiti: tak to aj ja budem stále urevaná, tiež mi to bude ľúto, už len teraz tá predstava, že tam bude Martinka sama ma rozplače. Ale zvykne si, tiež sa bojím toho spinkania a papania. Pri papaní ju napína, keď má v pusinke väčší kúsok, nevie to poriadne požuť a potom celé papanie vygrcká. Toho sa bojím, že s ňou nebudú mať trpezlivosť.
10 detí na 2 sestričky? To je hrozne veľa. Už aj 4 je dosť.... 😠 To si ešte pôjdem prezistiť či je to normálny stav. Mne hovorila vedúca 3 najviac 4. Ach jo ...

vejinka
26. máj 2009

kocky vy ste si robili tie fotky deti podla fotiek vasich? ja som si to robila este daavno ked maly ani nebol na svete a potom som si to ulozila do pc a dnes som to nasla...na moje prekvapenie sa dost podoba...kuk album 😉

jastericka
26. máj 2009

veji, tak Vám to fakt vyšlo, to je ozaj podoba 🙂

paskova
27. máj 2009

Ahoj babky 🙂
my mame dnes pol roka 🙂 🙂 🙂 strasne to leti, ani sa to nezda.Pridala som aj aktualne foto. Vcera sne boli na kontrole v nemocke, krvickui ma v poriadku, z mocu mame vysledok az za dva dni. Sophi uz krasne papa prikrmi, dnes vyskusam aj ovocie, zatial som davala iba zeleninu s maskom. Ale jej chuti iba kupne, vobec nechce to co ja doma navarim. Vam ako papkaju deti, lebo ma to trapi, ze furt to kupne pcham do nej, i ked je to tam pisane, ze Bio, ale moc tomu neverim. 😒

Evi, waitinka drzim vam palce aby to vase babulky zvladli v jaslickach. Nikdy nezabudnem ako moja Natalka revala v triede a ja pod oknom. ☹ ☹ Bolo to hrozne, ale nebojte sa, prejde to rychlo, tie deticky si zvyknu skor ako my maminy. 😉

Akosi sa nam kazi pocasie, ale prajem vam pekny den.

zrepka
27. máj 2009

Regi ved ja som ta videla v potravinach v Jednote tam v meste.Bola som tam s malym v kociku daco kupit na pitie.ty si akrat platila pri pokladni.Asi som aj na teba cumela ako puk sisi musela mysliet... 😀.Ja len hladim aka znama tvar a nevedela som si rychlo zaradit odkial ta poznam.bola si sama bez kocika ☹ inac by mi urcite trklo.
Teraz pozeram foky a urcite si to bola ty. No nabuduce mi uz neujdes 😀 😉 Ty si ma nemohla spoznat lebo mam malo foto v albume.Tak gratulujeme k polrocku a tesime sa ze ste sa uz vyliecili. Mas dve nadherne dcerky!
Inac mne Matko tiez papa len kupenske. 😖 Uz som sa aj prestala snazit nieco varit. Co uz pre nasho narocneho chlapca asi nie som dost dobra kucharka ☹ 😠 😀

S topankami bola patalia!
😠
V pondelok som pol dna behala po meste.Bud mam nesedeli cez priehlavok alebo nemali nase cislo po21-tkach akoby sa zem zlahla.Skoro ma porazilo.A vcera som si spomenula na tu Avicenu co Lila vravela.Vbehla som tam a za par minut nakupene.Super vyber, mila pani a ceny najlacnejsie v meste.Za 19eur krasne sandalky.take ake sme chceli.DIK LILA!!!

Ozaj Lila chodite uz na nejake tury s malym?Ja som si kupila turist. nosic.Nemas typ na nejake nenarocne jednodnovky pre zaciatok?
Este ani neviem ci mi tam maly bude chciet bt ale riskla som to.Tu na Liptove je tak krasne velmi by som chcela z toho spon nieco vidiet.

Veji teeeda o niecom takom som este ani nepocula to naozaj neskutocna podoba!
😲 😀

lila794
27. máj 2009

Zuzi, za malo 😉 to mojej kamosky mamina prevadzkuje tu lekaren a zaroven je kamoska s dr. Gabrysovou, tak to ony zbuchali tento napad - predavat tam topky pre deticky. My sme sa jej vzdy vyzalovali, ze mame problem kupit dobre topky pre maleho a ona hovorila, ze to viacere mamicky sa stazuju. Super, ze je taka akcna 🙂

My sme este furt nekupili nosic, ale uz musime. Zatial sme chodili len tam, kde sa s kocarom vyjde a on si pobezka. Moje typy: Prosiecka, Kvacianska, Ziarska dolina. Zatial s malym podla mna staci po dolinakch, su krasne a nenarocne.

Pekny uprsany den prajem, ide sa ochladit, fiiiha!

lila794
27. máj 2009

Zuzi, ozaj, pripadne do nejakeho sedielka vyjst - napr. Ziarske.

vejinka
27. máj 2009

paskova gratulujem k pol roku..my mame dnes 9 mesiacov 😉

rencalm
27. máj 2009

Regi, Vejinka blahozelám vasím malým "mesiacikom" 🙂 🙂 🙂
Regi nás tiez papá vacsinou len kúpne - od Hami, ale spapá v pohode aj doma varené, to vacsinou cez víkendy s babkou varíme, lebo ja nie som bohvieaká kuchárka, mne sa pripáli aj caj 😖

Zuzka, tak som rada, ze tá lekáren je ozaj aktuálna co sa týka topánok, tiez tam musíme s malým niekedy skocit, ale voláko sa neviem vykývat 😒 Ale uz sa musím prinútit, lebo uz stojí sám, kazdú chvílu cakám kedy spraví ten prvý historický krôcik a vidím, ze len v ponoztickách sa mu velmi zle chodí, má tie nozky také nespevnené, a stále sa dvíha na spicky mozno mu topánocky v tomto smere pomozu.

Aj my chceme kúpit ten turistický nosic, práve s manzelom rozmýslame akú znacku a trochu to v obchodoch okukávame, ale zatial sme sa este nerozhodli. Ale myslím, ze to moze byt super vec, bábo má zasa iný pohlad na svet, nesie sa, kopká si nozickami, verím, ze sa to bude malému pácit.

Tak sa vsetci drzkajte, deticky nech pocúvajú, pekne papkajú, spinkajú, nosia sa, tapkajú v nových topánockách atd, atd.............. 🙂

paskova
27. máj 2009

Zuzi kludne si ma mohla oslovit, do obchodov vacsinou chodim sama, svokra vonku kocikuje malu, aby sa nezobudila. To ste ma potesili baby, ze aj vy davate kupne jedla. Uz som si zacala mysliet, ze som krkavcia mater ked nevarim, ale Sophi fakt chuti to Hami, a priznajme si je to aj jednoduchsie. 😉 😉 U nas totiz vari svokra, takze ja moc sporakovy tip nie som, ale ked uz bude papat poriadne davky tak navarim. 🙂 Zatial mi spapa polovicu tej malej flasky a este vzdy ju dokojim.

lila794
27. máj 2009

Joooj, baby, aj mne mal Davidko obdobie, kedy iba kupne chcel. Ale zrazu zacal papat aj varene. Ale tiez ked sa mi nechce varit, papa Hippku nejaku 😉

stankalm
27. máj 2009

ahojte dievčatá...no Vy toho tu popíšete, ja ani nestíham čítať...

My sa máme dobre, v pondelok sme boli v Bešeňovej a v utorok v Tatralandii, joooj, tak super bolo a hlavne Tamarke, sa vyčľapkala do sýtosti, spala ako zarezaná v noci 😉
Ale toto hrozné počasie sa mi už nepáči, ja chcem teploooooo

Som stretla minule Renču s manželom aj s malým Peťkom, zlatučký je...mne sa už ani veriť nechce, že aj tá moja slečna taká malinká bola...hrozne rýchlo to ubieha...také debaty niekedy vedieme, že až nechápem 😎

Riešite varenie...mne napr. Tamarka nikdy tie kúpne nechcela, išlo jej to vždy nazad...ale možno aj preto, že je to tak rozmixované, lebo ja som jej nikdy nemixovala, od začiatku som jej len dobre pučila...ale máte pravdu, je to jednoduchšie. Ja tiež nie som nejaká extra kuchárka, a hlavne ked mám školu, tak som expert na rýchle jedlá, ale varím každý druhý deň, takže sa dá...len nápady mi dochádzajú ☹

Pridala som aj pár fotiek 😉

Tak sa všetci držkajte. Pa pa

paskova
28. máj 2009

Stanka vy si uzivate a to leto sa este ani nezacalo 😀 Tamarka je kraaaasna, vlasata babika. Uz sa tesim nato, ked Sophi kusok povyrastie, i ked aj toto obdobie ma svoje caro. 😉

To pocasie je fakt otrasne, my sme vcera ani vonku neboli, dufam, ze dnes sa bude dat ist.

zrepka
28. máj 2009

Lila diki za typy urcite sa niekde vypravime len co sa vycasi.

Reni si sa pytala ci je to lepsie ked uz chodi.Ja zatial necitim rozdiel beham za nim rovnako ako pred tym, akurad vonku je to trosku spestrnie. ked uz chodi, aj si pobezkame nie len v kociku stale.Ztial ma to bavi.Je to zlate!

konecne sme po dlhom case pridali fotky do albumu.Tak ak chcete mrknite.

ewusiklm
28. máj 2009

ahojte maminky a babetka...tak samko mi je uz chvalabohu zdravy,zato ja aj s muzikom sme to chytili....smrkame cela rodina a o kasly ani nevravim... ☹
pridala som par foto 🙂

lila794
28. máj 2009

Zuzi, Matko je zlaty! To si uz aj spolu mozu pobezkat 😀 , juuuj, deturence rastu do krasy a sikovnosti, vsetky su chutnucke 😉 ja my sme dali dake nove fotky 😀

ewusiklm
28. máj 2009

juj prepáčte,ale nepridala som ešte žiadne foto,pretože som to napísala skôr ako som ich sem chcela dať a blbne mi internet takže sa mi nedajú teraz dať,ale určite ich dám keď mi pôjde lepšie net.
inak Lila-malý je zlatučký a chcem sa ťa opýtať,či si ho ty strihala alebo si bola niekde v kaderníctve s ním,lebo aj ja by som chcela dať malého ostrihať,lebo síce vláskou nemá toľko ako Davidko,ale jemu sa robia kučierky a vždy keď sa zobudí,tak sa mu z toho urobí krkvanec a nie

ewusiklm
28. máj 2009

A nie to potom rozčesať.

lenocka80
28. máj 2009

A nasmu Mareckovi sa narodila sesternica Nella v utorok 🙂 Dnes sme ju boli pozriet...boooooze ake su tie babatka nadherne 😉 Aj ja chceeeeem 😀 😀 😀

vejinka
28. máj 2009

ahojte nam dnes vykukol stvrty zub 😉

lila794
28. máj 2009

Evi, ved my to iste, tiez sa to nedalo rozcesat. Najskor sme boli u kadernicky - v Heliose, ked sa bol muz strihat, ale to sa nedalo, iba mu trochu kecku odstrihla, ale to bolo hrozne, take cik-cik. Nakoniec ho svokor ostrihal, svokra ho mala na rukach a bolo.

lila794
28. máj 2009

Veji, gratulujem!

Evi, ozaj, a tie vlasky su hned ine, take ostrejsie, uz nie su take jemnucke, asi uz ani kucierky nenarastu ☹

Inak, prave sa trapime s odstavenim, lebo maly ma hrozne hryzie. Niezeby ma nejako naschval kusal, ale on tak cudne saje, ze tymi styrmi zubkami hore ma hryzie, ja len pretrpim cele kojenie a nakoniec otlacene horne 4 zubale. Tak mame veselo, ale zatial to znasa statocne. Je mi za tym aj veeeelmi smutno, skoda ☹

ewusiklm
29. máj 2009

lila-dakujem 🙂
veji-gratulujem k 4 zubku,nám sa už vytlačili naraz 4 zubky a už ich máme spolu 16 😀
taký zubajda je z neho teraz a tak ich rád ukazuje 😀 a hlavne sa naučil s nimi škrípať,tak nič ine nepočujem iba škrípanie zúbkov 🙂

vejinka
29. máj 2009

waw ze 16 to uz ma ple usta zibov 😀

no my si este nejaky cas pockame...ale robim si straosti ako by som mala tie zubky udriavat v cistote..kedze sa kazdu hodinu kojime je to prakticky nemozne...a pri vecernom kojeni zaspava na cicke ☹

ewusiklm
29. máj 2009

veji-no toto ti ja neviem poradit,kedže ja som kojila necelé 2 mesiace...inak ja som začala malému umývať zúbky až v prvom roku a chvalabohu ich má pekné biele.

no konečne sa mi podarilo vložiť pár nových foto 🙂

lenocka80
29. máj 2009

Veji ja si nemyslim, ze materske mlieko mu ublizuje. Ale ja marekovi umyvam zubky od siesteho mesiaca, resp. umyva si ich sam. Kupila som mu pastu na baze materskeho mlieka v lekarni v Dome sluzieb, troska mu dam na pastu a sam si ju momula 😉 Teraz ked mu uz po ranajkach poviem, ze si ideme umyvat zubky, tak len tak frci do kupelne 😀 Ale viem, ze napr. aj Elmex ma zubnu pastu od 0-6 rokov, tak poskusaj. Detom sa to rata.

vejinka
29. máj 2009

http://www.lm.sk/banners/rweb.pdf

kto ide sem? 😉

ok kocky tak ja kupim daco v lekarni necham si asi poradit od lekarnika

ewusiklm
29. máj 2009

veji,uvidime ake bude pocasie ak bude pekne,sli by sme sa tam hadam veru pozriet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre