Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

ewusiklm
3. jan 2009

plostica-zuzka malému Minkovi prajeme všetko najlepšie k prvému rôčiku 😉

ewusiklm
7. jan 2009

ahojte babenky.ako sa mame?vas tu volako dlho niet.ani popisat nemam s kym :(

putyna
8. jan 2009

ewusik caf moja ako sa mas??? ja ok som kuk tvoje foto na pokeci no maly je veliky fesak heh

ewusiklm
9. jan 2009

ahojky Jani 😉 mame sa celkom fajn...ale s malym su coraz väcsie starosti,už behá ako o život,vylezie všade kde sa dá,nestíham ani dávať pozor na neho,no hrôza 😒 beťárisko je z neho riadny 🙂 a ty?čo nové?ako ste sviatkovali?daj aj ty pár nových foto nech vidím ako ste už narástli...bože nám idú stoličky tak noci sú hrozné...už týždeň som sa riadne nevyspala...už nech ich má von lebo sa asi zbláznim 😲

jastericka
9. jan 2009

ahojte žienky, keď tu ewusik spomínaš noci.... 😢 Ja som tiež už v koncoch. Moja malá vždy zle spala.....budila sa po hodine, ale teraz? Keď to takto pôjde ďalej, skončím na infúziách v nemocke za chvíľku. Budí sa každých 15 minút, je to hrozné, ráno som taká rozbitá....Už sme skúsili aj umelé mlieko, Nurofen od bolesti zúbkov, homeopatiká, pripisovali to splnu mesiaca, ale trvá to už mesiac.
Únavu si kompenzujem jedením sladkého, takže moje kilá idú hore.....ale čo mám robiť, keď som bez energie.
Najhoršie je, že ma už nič nebaví, nemám z ničoho radosť, hrozne sa túžim vyspať.

Ale som prekvapená, že pri malej nie som vôbec nervózna, nedám jej znať, že ma max. vyčerpáva, ale za to si to odnesie chudák manžel a čo je hrozné, začíname okolo seba chodiť ako duchovia....lebo ja nemám energiu sa s ním vôbec rozprávať, nie to ešte dáke intímnosti ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

Však to raz skončí??? Ale kedy???

zrzuska
9. jan 2009

ahojte.

joj evi velmi ta chapem a obdivujem. ja by som to nezvladala asi tak dobre ako ty. ale ked clovek musi 😔
mne teraz ameli tyzden tak zle spi a som unavena takze ty musis byt max unavena ☹
predoslu noc mi celu preplakala na dalsi den sme boli u dr a vsetko ok. tak nechapem co jej je. ked zacala dalsiu noc plakat o pol noci tak som bohovala ako diva ☹ vravim tak to snad nie ze bude dalsiu noc hore 😔

evi nam dr zakazala davat nurofen od bolesti. najskor povedala ze mozem ale ked som jej potom volala ze to uz tyzden trva a v noci mi bez neho nezaspi tak zakazala.
teraz nam celkom pomohli cipky viburcol. tie sa davaju pri neklude deti s horuckou alebo bez horucky. no v lekarnach u nas si musis objednat. neviem ci ich poznas. ja som dala malej vcera pred spanim, potom o tej polnoci ked plakala a potom o 3tej a celkom sa ukludnila. neviem ci to bola nahoda alebo fakt zabrali. uvidime dalsie noci. ale skus ak chces. momentalne kamistad gel je nam na dve veci ☹ chvilu jej pomoze a potom place dalej. ale to je jasne, vsak si to zlize.... dentinox sa mi ale zdal ze bol lepsi 😕

evi a neskusala si ju dat spat ku vam do postele? 😨

slonicek
10. jan 2009

Volám sa Sophia ,narodila som sa 05.01.09 o 15.40 hod vážim 3140g a meriam 51 cm tak baby mám to zasebou malinká je podarená 🙂

paskova
10. jan 2009

Ahoj Kati, srdecne gratulujem k Sophinke, hlavne ze to uz mas za sebou. Napis aky si mala porod a ktoreho dokiho si vyfasovala. Drzkajte sa. 🙂 🙂

Evi tak to ti fakt nezavidim, chudatko moje. 😒 Vsetka cest, ze to zvladas a nedas to pred malou najavo. Nepytala si sa dokiny co by pomohlo? Ja by som to asi sama nezvladla. Tiez mam stavy ked obidve moje baby ma naraz potrebuju, no vtedy niekedy stracam nervy, potom mi je luto, ze som bola na nich hnusna. Ale nastastie to nie je casto. Drzim palce aby sa to zlepsilo.

My sa mame fajn, uz ma Sofi vyse 4kg, za mesiac pribrala 800g, comu som ani nechcela verit. Len nas trapi ten porazeny reflux. Dokina predpisala aj Nutriton, uvidim ci zaberie. Nemate s tym niektora skusenost? Dajte prosim typ ako to zvladnut. Prajem pekny weekend. 😉

waitinka7
10. jan 2009

Slonicek, srdecne gratulujem aj ja. Hlavne prajem obom vela zdravicka...

slonicek
10. jan 2009

noi baby nemám kedy furt niečo robím zajtra vám dám do albumu fotky pôrod bol ťažký ale mi ho urýchlili nemohla som ju vytlačiť na 6 krát mala som uzke pôrodné cesty bol mi pri pôrode super lekár ten mladý a pomohol mi inak sme aj na tv Liptov robili snami rozhovor tak si kuknite aj na inernete je odfotená lebo sa narodila ako druhá v tomto roku tak som, rada že to mám za sebou rodila som z epidurálom a bolia ma sneho kríže ale mi zabral pri bolestiach aq pri pôrode mi bola moja mamina bola ako doktorka 🙂 ja sa Vám ozvem všetky Vás pozdravujem Ahojte .

loss
10. jan 2009

jeeeej slonicek GRATULUJEM MALU PUSINKUJEM DRZKAJTE SA

zrzuska
11. jan 2009

slonicek gratulujeeeeeeeeem a prajem vsetko len dobrucke 😉

stankalm
11. jan 2009

Ahoj Katka-slonicek..aj ja sa pripájam ku gratulácii a prajem malinkej a aj Tebe hlavne veľa zdravíčka a síl na zotavenie. Držkajte sa

vejinka
11. jan 2009

slonicek gratulujeeeeeeeeeeeeeeeem a vela zdravcka aj tebe aj malej 😉

vejinka
11. jan 2009

slonicek 3040g a 50cm su krasne miery...si zlata ako novopecena mamicka 😉

vejinka
11. jan 2009

3140gramov som to dako zle pocula 😉

vejinka
11. jan 2009

sranda ta malinka sa hrozne podoba na erika ale terajsieho a spiaceho

alinka189
11. jan 2009

slonicek, gratulujem. prajem vela zdravíčka a vela mliečka 😉

lila794
11. jan 2009

Slonicek, tak aj my gratulujeme a prajeme vsetko dobre, hlavne veeeela zdravia!

Ali, nekocikovala si nahodou dnes Kristianka poobede po Podbrezkach? Parkrat sme ta, kocikovali sme so segrou, stretli, teda, ak si to bola ty. Taky zeleno-zlty kocarik? 😉 Neviem, nebola som si ista, tak som sa hanbila prihovorit 😕

My sme sa uz konecne prestahovali - makacka, unavena som ako pes 😝 a dnes este maly dostal hnacku. Vcera sa nam vecer straaaasne povracal - spiaci v postielke, chudaaaa a potom sme celu noc kakali, rano uz vsak bola kaka riedka a zelena, preto som volala dr., tak ma ukludnila, ze teraz je toho vela, tak nech ani na pohotovost nechodim, ze tam bude plno deti s hnackami. Maly ani papatt cez den nic nechcel, chuda, tak sme sa len cickovali. Dufam, ze mu to rychlo prejde.

Evi, neskusis s malou zajst k dr? Preco ma taky nekludny spanok? Aj nam maly obcas vystraja po nociach, ale to je slaby odvar proti tebe. A ja to nevyspatie znasam zle - dostanem strasnu migrenu, triasku a je mi zle od zaludka. Skus malu dat ku starkym aspon na pol dna a oddychuj.

vejinka
11. jan 2009

jastericka mmne sa maly vcera budil v noci kazdu hodinu a rano som nebola schopna fungovat a ani poobede nexcel spat bol po ockovani aj teplotu dostal..chuda moje

ale ty si mama s velkym M len skoda ze si to odnesie tvoj muzicek drzim vam obom palce aby ste to zvladli 😉

alinka189
12. jan 2009

lila, áno bola som to ja 🙂
sme von každý den. a veru sa prihovor, len mi povedz hned o čo ide, lebo ja ťa asi nespoznám 😅
ako si vôbec prišla na to, že som to ja? ale budem rada, ked sa zoznámime aj osobne 😉

jatericka rastiete pozerám 🙂
ja sem chcem dať fotky, ale stále mi ich nechce zmenšiť na uvedený rozmer. jáááj 😠

paskova
12. jan 2009

Ahojte baby, my ideme dnes ku dokine na kontrolu so srdieckom, dufam, ze to bude zase lepsie. 🙂 Na potvou ma zase zacal pobolievat prsnik tak poobede skocim k Timkovi, dufam, ze tam nemam nejaky zapal. ☹

Pridala som Natalkine fotecky ked bola mensia. 😵

paskova
12. jan 2009

Ozaj maminky, a co tak kocikovat aj smerom do mesta? Ja sa stale prechadzam sama ☹ a celkom rada by som si s niekym pokecala. Hadam Katka sa dostane co najskor do pohody a pripoji sa ku mne. 😵 😵 😵 Pekny den vam prajem. 🙂 🙂

vejinka
12. jan 2009

ahojte dievcata dnesna noc bola super zobudil sa o druhej a o piatej potom o pol siedmej a o osmej sme vstavali...kiezby takychto dni bolo viac 😉

vejinka
12. jan 2009

dievcata ja v tychto holomrazoch vobec nechodim s malym von boli sme len v piatok a aj to len v poliklinike na poradni inak nehrozi vzdy ked pozriem na teplomer je tam nizsia tepota ako -5 a to sa uz vraj nema chodit s takym babtkom

waitinka7
12. jan 2009

Ja som vonka kazdy den, ci je mraz, ci nemraz. Ved to dietatko je zababusene v deke, vo fusaku, nemoze mu byt predsa zima. A môj ma uz takmer pol roka, nie je to partyzdnove babatko, s ktorym by som sa asi tiez bala ist vonka. Veru...ani ja ani jednu z vas nestretavam kocikovat smerom do mesta, hoci som tam kazdy den.

waitinka7
12. jan 2009

Jastericka, velmi mi je luto, ze tak casto vstavas ku malej....nerozumiem, ako moze byt stale hore... podla mna vobec nie je hladna..., robi to skor zo zvyku, ze chce cicat alebo co. A keby ze si ju neprilozis, tak reve ci ako?
Verim, ze musis byt z malej unavena....ja by som bola nacisto mrtva.

lila794
12. jan 2009

My tiez chodime vonku v kazdom pocasi, dokonca, ked mal aj sopliky nedavno a presli mu raz dva. Babo potrebuje vzduch a mne cim je chladnejsie, tym lepsie spinka - ako na potvoru, aby som poriadne vymrzla 😝 😀

paskova
12. jan 2009

No baby hlasim, ze mam mastitidu. ☹ Doki mi predpisal ATB, nemozem krmit z toho prsnika a malej samozrejme nestaci len z jednenej cicky tak musim dokrmit UM, lebo ja navyse mliecka nemam. 😒 😒 Nemate skusenosti s tym hnusnym zapalom aby som sa ho cim skor zbavila? Masirovat nemozem len si mam dat octanocy obklad. No to sa mohlo stat len mne.

vejinka
12. jan 2009

pridala som par fotiek 😉

paskova to mi je luto 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre