Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

kloti
4. mar 2011

@lenocka80 Leni, pondelky sú nejaké začarované - stále niečo mám - buď poradňa, ostatné tri týždne sme bojovali s hnačkami, výsypom, ale už je dobre. V pondelok sa chystáme do herničky - tak príďte aj vy - konečne vám dám tie DVD-čka - nosím ich pri sebe už od Vianoc 😀 pa a pozdravujeme Marečka aj malinkú bublinku v brušku

lilly07
5. mar 2011

Ahojte môžem sa k vám pridať. Dlho som hľadala takúto tému a rada si s vami popíšem a bližšie spoznám Liptov. Nepoznám to tu vôbec...

@kaara1980 mne zasa chýba BA, aj keď odtiaľ nepochádzam, ale žila som tam už sedem rokov, kúpila som si byt v PK a bolo mi tam fantasticky,... zvykla som si na ten život a teraz som už niečo vyše roka na Liptove a stále som mysľou a srdcom v BA. Prišla som sem kvôli mojej práci a dotiahla som sem aj manžela.

Máme trojmesačnú dcérku a tá ma teraz naplno zamestnáva, keďže tá ma energie aj za dvoch. Cez deň vôbec nespí, jedine vonku v kočíku aj to musím byť stále v pohybe, lebo hneď ako zastanem tak spustí strašný plač.Nič pri nej nestíham cez deň, takže keď takto večer zaspí, tak pobehujem po dome s mopom v ruke, utieram prach, varím, umývam,... alebo si nájdem chvíľku a sadnem k pc. Odkedy ju máme tak spím maximálne tri hodiny, už som si aj zvykla, je zlatunká prespí celú noc a ja sa môžem starať o domácnosť. Aspoň rýchlejšie zhodím tie tehotenské kilečká, ktorých je na mne fakt na rozdávanie 🙂)).

gina333
6. mar 2011

@lilly07 : ahoj lilly, vitaj medzi nami. 🙂 Citam, ze mala ti da riadne zabrat 😉 aj moja Sophi strasne dlho zaspavala iba v kociku, ci prsalo, ci snezilo stale som brusila vonku. Zmenilo sa to iba teraz v lete, takze uz je to pohoda. 😵 😵 To mas super, ze ti prespi celu noc, u nas to nehrozilo, dokonca aj teraz mame take noci ked buntosi, a to uz ma dva roky. 😉

lilly07
6. mar 2011

@gina333 Ďakujem.
Som rada, že Adelka prespí aspoň noc, aj keď sem tam sa stane, že je hore aj v noci. Dnes je hore od šiestej a už neviem čo s ňou... Dnes ani kočík nezaberá...

gina333
6. mar 2011

@lilly07 : na take male mininko ma riadnu vydrz, pamatam, ze Sophi ked bola taka malinka spala cele dni, to boli casy. 😉

vejinka
6. mar 2011

@lilly07 ahoj vitam ta medzi nami...ja mam obe deti narocne a na to sa zvyknut asi neda 😔

lilly07
6. mar 2011

@gina333 aj ja som čakala, že také malé bábo bude papať a spinkať. Ale nejako to u nás neplatí. Ale keď je hore je zlatá, akurát si vyžaduje pozornosť, žiadne ležanie v postielke... musím ju nosiť, spievať jej, hráme sa, tancujeme, miluje senzus (ten som jej púšťala ešte v brušku, lebo vždy začala hrozne kopať, keď ho počula)...

@vejinka ďakujem, viem, že sa nedá, ale človek sa tomu nejako poddá.

janama001
7. mar 2011

@lenocka80 tak v auguste sa tesim s vami 🙂

lenocka80
8. mar 2011

@janama001 jani dik, dufam, ze ma ides nasledovat 😉

lenocka80
8. mar 2011

@kloti Zuzi no tak zasa nic 😀 Snad buduci to vyjde 😉

lenocka80
8. mar 2011

@eronika tak prajem, aby ti rychlo ubehlo a polelpsilo sa. Mne uz je ok, citim uz aj jemnunke kopanceky, tak sa vytesujem 😀 Malemu som tiez hned od zaciatku povedala, lebo ked ho uspavam, tak musim davat pozor aby ma nekopol, tak radsej nech o tom vie a hlavne preco 🙂 Inak myslim, ze to uz aj celkom dobre chape, hocikedy mi zdvihne tricko a hovori babatku ze ho lubi, zlaty je 😀 Ale ma aj chvile, ked zasa babatko nechce, ale tych je menej 🙂 Ja som si kupila aj ten pristroj na pocuvanie srdiecka babatka a ked to maly pocul, tak bol velmi nateseny, ze pocuje babatko 🙂 Tak dufam, ze nadsenie ostane, aj ked bude babatko na svete 😀 😀 😀

lucinka144
9. mar 2011

.nooo..dievcata... dnes sme boli na amniocenteze.... tak teraz to cakanie... 😒 ale viem ze to bude ok! 😅 😅 😅 ..ale povedali nam ze budeme mat chlapčeka... 😝 😀 jeeeeeeeeeeeee......tak sa vytesujem.

lenocka80
10. mar 2011

@lucinka144 tak gratulujem ku chlapcekovi. Uz mozte meno vymyslat? Ci uz mate? A preco si isla na amniocentezu?

lucinka144
10. mar 2011

@lenocka80 meno sme uz vydumali, bude Miloško... 🙂 ♥ a na amnio mi odporucali koli vysledkom,,, Prenatálny skríning mi vysiel ..hmmm 1 z 84 podozrenie na DS vylakalo ma to, aj ked som mala krvne testy ok, nevedeli mi povedat, preco ma vyhodnotili ako rizikovu. ci koli tomu ze budem rodit ako 31 rocna.. no, v utorok volame na genetiku o vysledky na krv..a za 2 tyzdne bude vysledok z amnio. ale verim ze to bude vsetko ok. teraz si par dni doma polezkam, citala som kadeco o amnio.... tak sa nechcem namahat.... 😒 😒 nech uz mam klud! ale v stredu frcime na 3D tak budem vidiet chlapetko ... 🙂

lenocka80
11. mar 2011

@lucinka144 neboj urcite bude vsetko v poriadku. Mne vysli kvne testy zle pri prvom, tiez tak nejako ako tebe. Poslali ma vtedy do Martina na genetiku, kde mi robili znova usg a brali krv a tam mi to uz vyslo ok, tak mi amnio ani dalej neodporucali. Ale cele tehu som mala troska obavy, no maly je nakoniec ok 🙂
A po strede nezabudni prihodit foto, som zvedava na Miloska 😉 A ozi, kam idete na 3D?

lucinka144
11. mar 2011

@lenocka80 🙂 no, urcite nahodim foto nasho fesaaaaka! 😀 na 3D ideme tiez do Martina, do Femicare,
MUDr. František Grochal . velmi nam ho odporucali. Dufam ze uz v utorok budem kludnejsia ked zavolame na tu genetiku. a Doktorko nas len utvrdi. 🙂

lenocka80
13. mar 2011

@lucinka144 aj my sa chystame ku Grochalovi 😉 Ja som bola aj v prvom trimestri u neho, v 12.tt a je naozaj zlaty. A ty s manzelikom budete vidiet male na velkej obrazovke, super to je 😉 Ja sa chystam objednat v pondelok, lebo uz sa neviem dockat toho dna 😀 Drzim palceky, nech je vsetko ok.

lucinka144
14. mar 2011

@lenocka80 nooo veru uz sa tesim... Ked uvidime babetko 😀 uz len 2 dniii.... 😅 😀 😀

lucinka144
17. mar 2011

@lenocka80 taaaak..vcera sme boli na kontrolnom 3D v martine 😀 😀 🙂 juuuj to je zazitok!!! Nas malicky je v poriadku, a testy z amnio by to mali len potvrdit. Som uz kludnejsia.... 😵 Taky je krasny tan nas chlapcek, a uz sa neviem dockat ked tam skocime v 30-tom tyzdni. Dostali sme aj jednu fotocku 😎 .. ale hlavne je, ze nam chlapceka pomeral, popozeral... a az na jednu malicku bobocku vapnikovu na srdiecku, ktora by sa mala vstrebat je vsetko OK 😀 😝

lenocka80
17. mar 2011

@lucinka144 jeeeeej to sa velmi tesim. Verim, ze ta dr. ukludnil. Testy uz budu len na potvrdenie 😉 My sa chystame buduci stvrtok a tiez sa uz neviem dockat 🙂 A nasli ste to hned? Lebo my sme sa tam veru raz otocili, kym sme tu kliniku nasli 😅 No a fotecka? sup sem s nou 😉

lucinka144
17. mar 2011

@lenocka80 fotocku mam uz v albumceku . 🙂 a Doktor ma pri objednavani hned naviedol kam mam ist, a na nete som to kuk.. tak sme to nasli, ale tiez az na druhy pokus 😀 ale zlaty je to doktor, nadsena som!!!

lenocka80
17. mar 2011

@lucinka144 uz som kukla 😉 Kraaaaasnucka fotka.

lila794
17. mar 2011

@lucinka144 tesim sa s tebou!!!!!!!!!!

@lenocka80 neviem sa dockat buduceho stvrtku, normalne to prezivam s tebou!!!! Som zvedava, ci sa potvrdi chlapcek 😉

lenocka80
17. mar 2011

@lila794 neboj hned ti hlasim 😀 Aj ked marek dnes zahlasil, ze chce sestricku, aby mala vrkocky 😀 😀 😀

mirkalipka
21. mar 2011

awojte vsetky tehulky i mamicky.. 🙂 som tu nova na koniku,moc este neviem ako to tu funguje..ale hadam budem sikovna a coskoro sa naucim...ja som cerstva mamicka,moja malinka dcerka ma nieco mesiac aj jeden tyzden...hladame tu nejake mile kamaratky a kamaratov aj na kocikovanie a na pokec o vsetkych mamickovskych starostiach a radostiach 😅 ...ja mam 25 rokov,na liptov som sa pristahovala pred troma rokmi... 😕 tak sa tesime na vas vsetkych..aj moja dcera Emka...zajtra nas caka prva kontrola u pediatra...som zvedava co nam budu robit??? 🙂

lenocka80
22. mar 2011

@mirkalipka vitaj 😉
@lila794 tak ako si to zvladla s drobcami...Som na teba myslela, ze ja si seba teda neviem predstavit...ak budu obaja revaaaaaaat... 😨

vejinka
22. mar 2011

@lenocka80 waw uz 20tt.to ale leti. No ked obaja revu je to zaujimave ale da sa to vydrzat.
@mirkalipka vitame ta tu.z ktorej casti lm si?

mirkalipka
22. mar 2011

@lenocka80 dakujem...xixi sa tesime ze budeme mat s kym pokecat..

mirkalipka
22. mar 2011

@vejinka dakujem za vrucne privitanie...momentalne som z Podbrezin,ale uz tento piatok sa stahujeme do mesta,tam ku OC Jasna....vejinka a ty si z ktoreho kuta LM??my sme dnes boli na prvej poradni,vsetko je oki..tak sa tesime...a nasej princeznicke sme boli dat nausnicky...tak je velke kocisko z nej...bola zlatunka a statocna...moc neplakala...juj ja si neviem predstavit ked pojdu malej zubky,teraz ju kojim a obcas mi tak stisne dasienkami bradavku az vidim vsetkych svatych..ked jej narastu asi budem bez bradaviek lebo mi ich odhryzne...xixi

gina333
22. mar 2011

@mirkalipka : ahoj 🙂 konecne niekto kto nebude byvat na Podbrezkach. 🙂 Ja byvam v meste pri Stop shope, sice mam starsiu dcerku od tvojej, ani v kociku uz nesedime, ale velmi casto chodim na ihrisko pri OC Jasna. 😵 Urcite sa tam niekedy uvidime. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre