Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
29. jún 2011

@lenocka80 joooj, to čo za smajla som tam dala 😀 nech si len pekne hovie v brusku, vonku je teraz škaredo 😀 som zvedavá, čo z bruška výjde - tipujem chlapa 😉 ale v poslednej dobe mi tipy nevychádzajú 😀

lenocka80
29. jún 2011

@lila794 no ja tipujem dievku 🙂 Tak uvidime 😀 Ved ja sa tesim tomuto pocasiu, lebo uz mi zacali nohy troska puchnut, a ked je takto, tak to nieje az take strasne ako keby boli horucavy.

lila794
29. jún 2011

@lenocka80 😝 fuha, no, tak to ano, my to dako prezijeme, len vy dve nech ste ok 😉 Uz to mate za par týždnov 🙂 ako rýchlo to ušlo, vsak? Inak, od rana som malej nedala cicku, lebo musim brat atb. a mala uz bola velka zavislacka, ja som uz mala dost, takze atb. mi to len urychlili. Normalne sa desim noci, dufam, ze sa nam rychlo podari oducit. Cely vecer ma tahala za tricko akricala mnam-mnam, aj cez tricko sa pokusala zahryzut sa do cicky 😀 😀 😀 chuda moje 😝 a to sme este rano boli ockovat 😝

lenocka80
30. jún 2011

@lila794 fiha, tak to si uz mala vesele, ked ti takto taha tricko 😀 Ale ved je uz dost velka, myslim, ze to tak akurat chces s tym ''seknut'' 😉 Ja som inak tiez bola u dr. s malym, lebo ma stale zapchaty nos a uz vyse tyzdna a nic mu netecie, vobec sa mu neda vysmrkat ani nic a v noci to je des. Stale sa budi na to,ze nemoze dychat, no tak som frcala sa ukazat. Dala nam najskor len homeo, ze vyskusat, ci zaberu. Ale vcera rano som si vsimla, ze ma take hrcky na krku, tak som hned volala, ze co to...Tak mi kazala ist vybrat druhy recept co mi dala, Pamykon kvapky a ak neprejde tak v pondelok mame prist. No tak som dnes frcala do lekarne a dufam, ze to zaberie...Lebo sama uz nemozem v noci spat, tazko najdem polohu a ked nahodou zaspim, tak ma marek zobudi... 😝

lila794
1. júl 2011

@lenocka80 Moooja, to poznam, ja som tiez zle spavala, ak ahodou som zaspala, maly ma zobudil. Dufam, ze vam Pamycon zaberie, nam naposledy nezabral. Inak, tato noc bola super, spala celu, iba o 6rano sa zobudila, ze chce cicku, tak asi 10min. poplakavala a teraz este spia 😀 Jupiii, dufam, ze je to na dobrej ceste. Len mi nechce ziadne mlieko, ale pri jej jogurtovej manii to ani neriesim 😀 Iba David v noci vystrajal a tiez sa mi zda, ze volako tazko dychal nosom, dufam, ze odo mna nic nelapil. Ozaj, nesla si vcera rano okolo 8,15 autom smerom z Hradku? Mala som pocit, ze som ta minala niekde za Slovnaftom, tu za Okolicnym. Ja som sla smer LH.

lila794
1. júl 2011

A este som zabudla, ze noc pred bola hroznaaaa, furt sa budila, potom 3 hodiny sa ma pokusala presvedcit, ze bez cicy nezaspi, normalne ma aj bila 😀 😀 😀 Strasny zavislak!!! David bol v pohode a tiez sa zdal zavislakom, ked nedas, tak ok 😀 Liecte sa!!!!!

lenocka80
1. júl 2011

@lila794 tak to teda drzim silno palce, nech sa rychlo oduci. Aj ked vyzera, ze mala ide riadne bojovat 😀 Ja by som zasa chcela mareka oducit o tych vlasov, lebo to uz je neunosne. Len neviem ako...Boze, dakedy sa v rano zobudim a on je normalne na mne nalepeny, schuleny pri hlave, obe ruky zakvacene do vlasov...no katastrofa. Ved dakedy v noci, uz aj nakricim na neho, nech ide odo mna prech, chuda...a potom place, taky rozospaty...joj joj. Neviem si predstavit ako to ideme spat, ked sa mala narodi. Ale uz mam fakt alergiu na tie vlasy. Asi sa dam do hola 😀
Joj ozi, hej isla som z LH rano. Bola som andreja zaviest do prace a isla som do lekarne po ten pamykon, nech ho ma cim skor. Takze oci mas dobreeee 😉
A ty preco jes antibiotika? co nejaka angina ci co?

chrumen
3. júl 2011

baby ako funguje plavanie s maličkým bábatkom v lm? v krytej plavarni ze je vstup do 3 rokov zakazany? a janosik len tie kurzy ? chceli by sme niekam ist s malou, viem že v tatralandii sa da ale je dost drahe - neoplati sa to ked chcete ist len tak na hodinku - dve ....

lila794
4. júl 2011

@chrumen chodte na Permon, nase deti to tam zboznuju 😉

kloti este nic????

kloti
4. júl 2011

@chrumen ano, ano, aj my odporucame Permon - Jakubko sa tam jasil od pol rocika 😉 a mas tam super vybavenie pre deticky - prebalovacie pulty v satni aj v sprchach, super bazenik a papagaje vo vstupnej hale 😀

kloti
4. júl 2011

@lila794 veru nieeeee...dnes sme boli na UTZ - drobciatko je v poriadku, plodovej vody dost, primar nam dal "novy" termin - 5.7. - takze vyzera to tak, ze sa vo vypoctoch stala chyba 😉 Verim, ze malicke si uz budeme moct tento tyzden vyobjimat!!! Drzte palusiky 🙂

lila794
4. júl 2011

@kloti jaaaaj, Zuzi, drzime palceky a tesime sa s vami na maleho cloviecika 😀

chrumen
4. júl 2011

@lila794
@kloti dik baby a neviete ešte ako to tam funguje so vstupným? nebývajú nejaké akcie či zľavy?

lila794
4. júl 2011

@chrumen byvaju akcie, ale jedna vyhodna prave skoncila. Cely maj a jun bol vstup za 12€/2hod. + virivka na 2 osoby. Deti do 6 rokov maju vstup zdarma. Ale pozri si ich stranku, mozno nieco bude aj v lete 😉 nam sa tam veeelmi paci, aj bazeny pre dospelakov, virivka a voda je paradna. Na plavaren tu v LM by ma nikto nedostal 😝 brrr...

chrumen
4. júl 2011

@lila794 voláka divná akcia - teraz som kukala, že vstup na dve hodiny stojí 9 eury - jedine že by tá vírivka nebola v cene 🙂

megy27
8. júl 2011

ahojte Liptáčky.
Práve sme sa s manželom prisťahovali späť na Liptov. Čakáme prvé bábatko a hladáme nejaké predpôrodné kurzy či cvičenia. Neviete mi poradiť či tu v L. M. niečo také býva? Ak áno kde a kedy? Ďakujem

lila794
12. júl 2011

@chrumen ono to bolo v maji a juni ako som pisala.

lila794
18. júl 2011

@kloti Zuzi, až taraz som si všimla, že malá Anička je už medzi nami. Tak vám zo srdca gratulujeme ku dievčatku. Nech ste všetci zdraví, Anička spokojná a kľudná, Jakubko nech si rýchlo zvykne na sestričku 😀 😀 😀
V poslednej dobe takmer všetkým vychádzajú páriky a dokonca aj v tomto poradí 😀

kloti
21. júl 2011

@lila794 ďakujeme krásne 🙂 z nášho dievčatka sa veľmi tešíme, je úžasná a Jakubko je perfektný braček - svojej novej úlohy sa ujal na 100%. Len sa s Anulienkou trošku trápime s mliečkom. Stále mi zaspáva na prsníku, musím ju budiť aby niečo spapala. No a musíme aj dokrmovať, pretože nám schudla. Dúfam, že sa čoskoro zabehneme 😉

lila794
22. júl 2011

@kloti Ona je este malicka, verim, ze si rychlo mliecko roztaha. Je krásnučkáááá, aj Jakubko! Inak, krasne meno ste malej vybrali. Aj ja som velmi chcela Aničku, ale sme sa s mužíkom nejako nezhodli 😀 Tak si uzivajte male babatko, ani sa nenazdate a bude z nej mala huncutka ako ta nasa. Bože, strašne rýchlo to letí.

vejinka
22. júl 2011

@kloti gratulujem k malinkej 😉

estanis
22. júl 2011

@kloti aj ja sa pridavam...gratulujem k malinkej, drzte sa 😵 😵

kloti
24. júl 2011

ĎAKUJEME VŠETKÝM 🙂 🤐 😀

gina333
25. júl 2011

@kloti : trocha oneskorene, ale moc gratulujem aj ja 🙂 🙂

januska191
28. júl 2011

prosim vas, neviete ci dr. Pajor-neurolog, ma dovolenku? nemozem sa mu dovolat.....

chrumen
28. júl 2011

@januska191 ano dovolenkuju, my sme mali ist na sono ale presunul to az na druhy augustový týžden

lenka47
28. júl 2011
martinaveve
28. júl 2011

ahojte mamky... som tu u vás nová, nestihla som prečítať celú vašu diskusiu, možno ma budete vedieť informovať.
čakám druhé bábo, dnes som bola v prvej poradni v pôrodnici, keďže v sobotu už mám termín pôrodu a primár ma informoval, že keďže bábo má väčšiu hmotnosť, a riziko, že má pupočník omotaný okolo krku, nebude to siliť a naplánoval mi sekciu na pondelok 1.8.
som z toho dosť hotová, lebo som si veľmi priala prirodzený pôrod, keďže prvá dcéra bola tiež narodená cisárskym. nebol to zlý zážitok ale po psychickej stránke som to dosť zle znášala, že som prvé dve hodiny jej života prespala.
no a moja otázka - ak budem rodiť spinálnou anestézou, dajú mi dieťatko aspoň na pár minút po pôrode do náručia, či až po dvoch troch hodinách? na oficiálnej stránke som sa dočítala, že pri cisárskych rezoch deti vôbec nedávajú mamám, až po dvoch hodinách prinesú na prvé prisatie. tak to bolo aj pri prvej dcére, ale to som bola v celkovej narkóze.. dúfam, že pri spinálke mi to bábo nechajú aspoň pár minút.

chrumen
28. júl 2011

@martinaveve vitaj medzi nami 😉 a držím palčeky nech to dopadne dobre, neviem ako to je pri cisarskom no moja znama sledovala celý priebeh cisarskeho a aj babo dostala o co si skor kedze nebola uplne pod narkozou .... ale ako sa vraví iný kraj iný mrav - no nemuseli by robiť drahoty kedže budeš pri vedomí, určite sa dostatatočne informuj 🙂

chrumen
28. júl 2011

@kloti dodatočne gratulujeme 🙂 detičky majú pekné mená - ste tento týždeň vo veľkom oslavovali 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre