Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
4. nov 2008

ja som sa chcela spytat, ci je to v pohode s tym nasim prikrmovanim ☹

jastericka
4. nov 2008

lila, máš na mysli, že mu nechutí papať príkrmy? My sme síce len začali prikrmovať, ale do Martinky to ide tiež veľmi ťažko. Jablkovú výživu by zjedla celú, ale zeleninové veci vôbec nechce, naťahuje ju z toho.
Viaceré mamičky hovorili, že ich detičky zo začiatku vôbec nechceli papať a potom im zachutilo

zuzana24
4. nov 2008

baby nebojte sa a cez toto sme si aj my presli,nechutilo nam vela veci a teraz uz papame skoro vsetko aj ked uz zaciname vymyslat co chceme a co nie papat 😠 musia si zvyknut na ine chute.evi a ja som tie zeleninove ani nekupovala lebo mne samej to nechutilo nam dokina kazala ze uz jej mozem varit zemiaciky s maskom ale to aj preto lebo sme mali problemy so zelezom takze od siedmeho mesiaca som varila zemaciky s mrkvou a maskom alebo spenat so zemiakmi brokolicu...........atd trosku som to prisolila najprv nam to tiez nechutilo ale potom sme sa do toho dostali a papali sme jedna radost 🙂

lenocka80
4. nov 2008

No babky, tak my veru takyto problem nemame...Nas Marecek popapa vseeeetko co mu maminka urobi a dava do pusky 😀 😀 😀 My mame len ten problem, ze neviem odhadnut kedy ma dost...Lebo on vkuse otvara usta... 😀 Celu presnidavkovu flasku zje...hocicoho 😀

klinko
5. nov 2008

ahojcek babenky. tak veru ani my nemame problem s papanim. Adamko by zjedol vsetko, len brokolica mu velmi nechuti. pred nim nemozme nic jest, ako nahle vidi, ze nieco jeme, hned je pri nas a pyta si. ked mu nechceme dat, tak zacne zurit.

alinka189
5. nov 2008

maminy, aké ste dávali čajíky svojim deťúrencom? ja ešte nedávam, robím len prieskum 😀

lila794
5. nov 2008

žiadne

vejinka
5. nov 2008

ziadne 😉

paskova
5. nov 2008

Ahojte maminy, ja som prvy davala granulovany feniklovy Hipp, ale to bolo leto a bola viac smadna. Ale ten nam vravela aj Radka na cviceni.

putyna
5. nov 2008

ja som si kupila tiez bio normalny vrecuskovi feniklovy v dm alebo som iba fenikel obycajny nasipala do vriacej vody a potom som scedila a teraz pijeme stele dake bilinkove cajiky ine mu ani nedavam

putyna
5. nov 2008

paskova ako pozeram tebe sa to uz pekne blizi heh ako ti zavidim to male stvorenie ten moj je uz taky velky sibal

putyna
5. nov 2008

bambu chcela som sa ta spytat co si spravila s kocikom ja ten svoj chcem predat keddze uz vobedz nechodime v kociku lenze nik ho nechce hmmm

vejinka
5. nov 2008

put..daj si inzerat aj s fotkou do bily...urcite sa niekto ozve sak vy mate hesky kocik 😉
ako ten cas leti..len nedavno som ta bola kuk v porodnici 😅

zuzana24
5. nov 2008

ali my sme tiez davali feniklovy ale to tiez v lete kedze sme majovy ale skoro do roka som davala feniklovy a potom som presla na ovocny bylinkovy a ten mame do teraz.

bambulka026
autor
6. nov 2008

Ali, ja som tiez davala feniklovy cajik granulkovy od Hippu, a potom postupne som pridavala dalsie, nech nepije stale ten isty.
Na krabicke je pisane od ktoreho tyzdna, pripadne mesiaca sa odporuca.

Put, my ho este hadam vyuzijeme cez zimu.
Tiez sa uz moc nekocikujeme, no aspon do obchodu vydrzi.

Lila, Davidko je sikulka. 🙂

ewusiklm
6. nov 2008

Ahojte babenky,ako sa mate?my mame dnes presne 11 mesiacov 🙂 boze ako ten cas rychlo leti,ved len nedavno som prisla z porodnice s takym malym batoskom 🙂 a musime sa pochvalit,drobec nam uz zacina sam behat,uz sa pusta a tych 6-7 krokov uz urobi sam...taky je zlaty,,ale teraz musim byt pri nom castejsie bo on sa mi z nicoho nic rozbehne a potom hocikde spadne...oci musim mat na stopkach...ale je to sranda ked taky maly cloviecik chodi sam 😉

alinka-tiez som drobcovi davala ten feniklovy granulovany cajik a pomahal nam aj pri kolike a teraz mu davam detsky caj bylinkovy

ewusiklm
6. nov 2008

aj sa mi ho podarilo ako tak odfotit,pridala som do albumu 😀

bambulka026
autor
6. nov 2008

ewi, srdecne blahozelame,
teraz uz musis byt fakt stale pri nom, no je uzasne pozorovat tie pokroky co robia.

Martinko uz zacal uzasne komunikovat, a veru sa vieme i dorozumiet co chce.
Je zlatunky ked tak mota tie slovicka, aby povedal o co mu ide... 🙂

Put, uz i Timi tak rozprava?
Asi by sme mali dat dalsie stretko co poviete?

vejinka
6. nov 2008

ahojte kocky..nooo tak vam uz deticky veselo bezkaju..no ten pohlad musi byt kraasny pamatam si synovca ako sa prvy krat pustil..hned sme ho fotili a tesili sa spolu s nim 😀 ja si uzivam este mojho maleho drobca co nevie ani sediet 😅 a inak sme mali celkom dobru noc mozno uz budujeme rezim..nieje to pevne ale uz dost casto sa mi budi takto:..zaspinkali sme o osmej vstavali o jednej zaspali o druhej a vstali o piatej..zaspinkali o siestej a potom sme vstavali o siedmej ..napali sme sa vsetci traja to bolo osem maly nexel papat a my sme sli do mesta reku musim do neho nieco dostat inak nam v tom kociku nevydrzi..tak potom este papal troska..a sli sme pobehali sme hadam vsetky obchody v LM a kupila som malej soni-neter supravku na zimu bundu a oteplovacky potom synovcovi kubovi teplakovu supravu otcovi ockovi a muzovy rovnake tricka s dlhym rukavom budu ako trojicky dalej muzovi pol litrak na caj..aby si mohol v robote robit...potom sebe zimnu bundu a malemu ciapocky biele. minuly sme cez dve tisic...ale som vrcholne spokojna..ba co viac maly nam celu cestu spinkal..a zobudil sa tesne pred domom. co bolo 12 hodin

lila794
6. nov 2008

joj, veji, nechcem ti kazit radost, ale aj my sme mali takyto pevny rezim, aj v noci budenie bolo vzdy take iste, ale ako utal 5. mesiac - pomooooc. Teda, myslim to nocne budenie. Ale vam to hadam vydrzi. Mne maly prespal aj celu noc, dlho sa budil max. raz a potom to slo dolu vodou. 😝

Baby, dake to stretko by som brala. Som zvedava na drobcov, co uz bezkaju a pomaly rozpravaju 😀

ewusiklm
6. nov 2008

no veru babenky,mohli by sme si dat stretko...aj ja by som rada vidiet vasich drobcov
😉

paskova
6. nov 2008

No baby dufam, ze to stretko si date az vtedy ked uz konecne aj ja porodim 🙂 🙂 🙂 uz velmi rada by som vas stretla nazivo a pokecala s vami.

lenocka80
6. nov 2008

Aj ja chcem stetkooooo 😀

bambulka026
autor
7. nov 2008

Tak dame stretko 5.12. to je piatok, bude pred Mikulasom a my budeme v LM 😀
Co poviete?

Paskova dovtedy porodis, aj z porodnice uz hadam budete doma 😉

Veji, nerob si iluzie, aj susedke spaval takmer celu noc a po 3 mesiacoch sa to obratilo.

putyna
7. nov 2008

no na inzerat sa mi nik neozval ale svokra zohnaa dakoho tak kocik je uz fuc za 3000sk mi ho bolo aj luto lebo bol fakt pekny a uplne new iba 6 mesiacov pouzivany

no uvidime ci prideme ktovie co bude doftedy

paskova
7. nov 2008

bambulka, tak to pevne dufam 🙂 Muz ma narodky 19. novembra, takze okolo 20-teho by som uz kludne porodila. Uz teraz ledva funim, ale nejako to hadam dotiahnem do vitazneho konca. 😀

Takze toho 5.12. ak pan Bozko da s radostou sa pripojim k vam maminkam. 🙂

lila794
7. nov 2008

super, suhlasim, tesim sa! 😀

vejinka
7. nov 2008

ahojte kocky..takze som to zasa zariekla a maly bol tuto noc hore kazdu hodinu 🙄
baby xcela by som sa vas spytat pri akej teplote kupete svoje ratolesti alebo ste kupavali ked bo.li malinky
a este aku mate teplotu v byte alebo v dome kde mate drobcov.
my kupeme pri teplote 26 stupnov a aj to mam ckaa a kycha a samozrejme ma uz dost dlho sopliky
dnes mi segra povedala ze mame prekureny dom.. a okamzite si mam kupit zvlhcovac vzduchu alebo mokru plinku na radiator..proste ze maly ma preto furt sople lebo mame suchy vzduch...no co ja viem svokra povedala ze nieje suchy..tak teraz co 😖 a kupem ho v 38-39 stupnovej vode..v astudensej reve..a po okupani sa s nim presuniem do miestnosti kde je cca 21 stupnov..a svokra povedala ze preto furt kycha.a vcera po kupani som s nim zostala v tej miestnosti a tieklo mi z chrbta.kym som ho nakojila a ulozila...a mozno preto spal tak zle..som zufala lebo ozaj neviem ci ho tymto neodpisem na zdravi..poradte babky prosim ☹

jastericka
7. nov 2008

vejinka, to je ťažké poveda, čo sa týka toho vzduchu v izbe..... poviem Ti tak, ako som to zistila ja na Martinke....Oveľa lepšie sa jej spinká, keď je v izbe zimšie. My máme v spálni okolo 21 stupňov, keď kúpeme, trošku prikúrime. Zo začiatku sme kúpali v 37 stupňovej vode, možno dakedy aj 38,39 sa mi podarilo napustiť. Ako sme začali plávať, dávam do vaničky studenšiu vodu, ktorá má 34 -35 stupňov. Ale my sme predsa väčší od Vás. 37 stupňová voda pre také bábo je v pohode.

Čo sa týka vlhkosti vzduchu, zo začiatku sme to robili tak, že sme nechávali vodu vo vaničke na noc, aby sme mali zvlhčený vzduch, ale malá mala stále soplíky, také priesvitné. Potom som sa dočítala, že práve vysoká vlhkosť vzduchu v izbe spôsobuje to, že dieťa má sople, lebo sa pri vysokej vlhkosti množia roztoče. Tak sme vodu už nenechávali a odvtedy je to oveľa lepšie. Stačí mokrá osuška na radiátor.

Veji, ak ho kúpeš niekde, kde je teplejšie a potom ho obliekaš v chladnejšej izbe, fakt mu môže byť zimka.

My izbu vykúrime a tak ju obliekam, aby jej nebolo zima a potom izbu vyvetrám a tak idem kojiť a ukladať Martinku.

vejinka
7. nov 2008

jastericka dakujem za velmi vycerpavaju odpoved 😉
ja ho oblikeam v tej izbe co kupeme..ale potom ho nesiem do studensej izby..a to ze ma furt ciapku cely den nemoze byt pricina ze ma sopliky..uz sa chytam ako topiaci slamky..musim zistit kde je problem ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre