Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

zrepka
17. feb 2009

lila super suhlasi to som rada len tento tyz sme v BB u mojich rodicov tak ked prideme urcite nieco vymyslime.
my sme sa prave vratili z pohotovosti maly ma od rana horucky.Ale ziadne sopliky ani kasel dokina vravela ze to mozu byt aj zuby aj viroza aj nejaky zapal ze nevie.Ak do rana nebude lepsie mame prist s mocom a posle nas na krcne. ☹
Som zvedava aka bude noc este sme teplotu nemali.bojiiiim 😅

lila794
17. feb 2009

Super, tesim sa! A s tou vodou? V Hradku bola tiez hrozna voda, tak som sa tesila naspat do LM, ze bude konecne dobra voda ako maju nasi na Nabrezi, ale tu na Podbrezkach je to este horsie. My ju iba filtrujeme cez Britu, len to kupanie a umyvanie, juuuj!

Kludne to moze byt aj zo zubkov, ale radsej nech ho poriadne vysetria, aby sa nieco nezanedbalo a rychlo pdchytilo, lebo je toho teraz vsade - virusov a chripiek. Drzkajte sa! Cakam na mojich chlapov, boli cely den v Hradku u svokrovcov. Aj som si oddychla, aj mi velmi chybali. Uz sa neviem dockat toho krasneho usmevu a objatia.

paskova
17. feb 2009

Co sa tyka tej vody tak ja byvam v meste a tiez mame ju otrasnu. Spozorovala som to asi pred par mesiacmi, ze v rychlovarnej konvici sa mi strasne uklada vodny kamen. A marne to cistim, po 2 tyzdnoch je to tam zas. ☹ A ruky mam take vysusene z casteho umyvanie, ze uz mi ani krem nestaci, normalne sa s olejom natieram. Inac baby ja som bola dnes v mese s kocikom a to bol iny masaker. 😉 😉 Cesty neodhrnute, kym som zasla na postu post mi tiekol po chrbte, normalna svalovka v rukach, no des. 😀 😀 Uz aby bolo po tejto hnusnej zime.

lila794
17. feb 2009

Veru, s tym kocarom je to makacka po snehu, ale ja zimu milujem. Ten sneh!!!! Velmi rada lyzujem a s muzom robime skialp. Ale co sa tyka babatka, je veru lepsie, ked je uz teplo, netreba ho tak obliekat, nemusi sediet v kociku ako cibulka. Uz sa tesim na leto, ked sa stretneme pri fontane, posedime aj s drobcami 😀

jastericka
17. feb 2009

veru, veru, aj ja som si všimla, že v poslednom čase sa voda hroozne pokazila...kedysi nebývala takáto.....dala sa piť....a ten vodný kameň....stále vyváram kanvicu a ide ma poraziť, keď chcem malej čajík urobiť, nalejem vodu do fľašky a tam pláva kopec vodného kameňa, fuuj

lila: to Ťa obdivujem, že máš rada sneh, zimu...ja som taký teplomilný človek a vôbec nemám vzťah k zimným športom, ale páči sa mi to, keď sa pozerám ako niekto lyžuje, ale ja musím byť pritom v teplúčku 😀
Kľudne by som šla niekde na hory, do Álp napr. a niekde v chatke popíjala teplý čaj a kukala von oknom na tú nádheru 😉

jastericka
18. feb 2009

žienky, pomooooc.....vy, čo máte väčšie bábätká....stávalo sa Vám, že sa Vám v noci prebudili a boli vyspaté a nechceli už zaspať? Moja Maťka to v poslednom čase robí. Dnes v noci sa zobudila o 2 h a nie a nie zaspať, do 4 h sme takto boli. Ma išlo poraziť.
Ako sa naučila vstávať v postieľke, tak len pochoduje

paskova
18. feb 2009

No Evi mne sa to stava aj teraz. Aj dnes nad ranom sme boli hore od stvrtej do siestej, aj ja po siestej vstavam ku Natalke takze som mala paradne rano. Vlastne som od tej stvrtej hore ako banik. 😀 😀 Asi to musime len pretrpiet, alebo len dufat, ze takych noci bude do tyzdna len malo.

lila794
18. feb 2009

Evi, ked nam Davidko zacal pochodovat v postielke, tak tiez to bolo v noci taketo. Neboj, to prejde. Teraz, chvala Bohu, spinka, na jeho pomery celkom fajn. Zobudi sa raz, dvakrat.

jastericka
18. feb 2009

lila a ako to prešlo? Ste ho stále ukladali? Lebo ja som nič iné nerobila túto noc, len vstávala a ukladala Maťku. Otvorím oči a ona ako prízrak stojí a pozerá na mňa, ale bola ticho, vtedy neviem či sa mám smiať alebo plakať 😅
Dúfaj, že to prejde, ako píšeš, lebo ešte sa dá,keď sa zobudí, ponaprávam, dám cumlík, po prípade cicu, ale toto, keď je hore....

Regi: ani Ty to nemáš ľahké, keď ešte musíš vyprevádzať Natálku a naozaj si nemáš kedy zdriemnuť.

lenocka80
18. feb 2009

Jastericka my sme to tiez tie noci tak mali, len s tym rozdielom ze on spi so mnou a ja som bola ako prekazka...takze sa zobudil o druhej a do stvrtej po mne lozil... 😝 Preslo to asi po 2-3 tyzdnoch. A toto lozenie po postielke mame cez den. Ja ho ulozim spat a on sa postavi a beha dookola...zo zaciatku som stale chodila a ukladala ho, ale potom som sa na to vykaslala a on si predstav, ked sa unavi tak zaspi sam..normalne sa polozi hocijako a zaspi, ja sa len smejem v akej polohe ho najdem. Alebo ked zacne mrncat, tak len pridem dam ho nabok a spi. Tak skus ju nechat nech sa unavi, resp. az ked ti zacne plackat ulozit ju.

lila794
18. feb 2009

My sme vtedy mali postielku tak, ze sme mali jedno kridlo prec a pritiahnutu k mojej posteli. Tiez bol ticho, len som ho sledovala, aby nespadol a nebuchol sa. Potom, ako pise Lenka, unavil sa a lahol si a zaspal. Cez den to u nas tak nefunguje, lebo on v postielke reve ako drak a ked stoji od srdu sa pusti dozadu a je mu jedno, ci sa buchne 😝

jastericka
18. feb 2009

dobre, tak to budem tak robiť, že ju nechám, nech si pochoduje a nebudem ju zakaždým ukladať.....ale matrac musíme dať už úplne dole pre istotu, lebo teraz je v strednej polohe a dakedy mám pocit, že keby sa Maťka viac naklonila, tak by mohla prepadnúť... aj vy už máte úplne dole matrace?

lenocka80
18. feb 2009

My mame ulne dole, lebo tiez som dala najskor do stredu, ale tak ako vravis ma obchadzali dakedy mrakoty ked som videla ako sa predklana 😀

stankalm
18. feb 2009

Evi...Tak Martinka takto v noci vystrája? 😀 Tamarka to v noci nerobila, tá vždy spala ako dudek, ale cez obedné spanie, kým ešte spávala v postielke, tiež toto robila, chodila si, skákala, a tiež som ju nechala tak, ako píšu baby, ona sa unaví a zaspí. A po čase ju to prejde, teraz je to pre ňu nový objav 😉
A ten matrac si daj určite dolu, nám Tamarka takto raz vypadla, našťastie spadla na koberec, ktorý máme pri posteli a spadla na ritku, takže sa nič vážne nestalo...

S tou vodou som si to všimla aj ja, v poslednej dobe presne ako píšete, kanvicu furt drhnem a ruky mám úplne suché, v kuse si ich natieram. Katastrofa 😠

A čo sa týka toho buntošenia...nebojte, spomeňte si na mňa 😉 - kým Vy sladko spíte večer, mne keď Tamarka zaspí, začína dalšia šichta, musím sa učiť na skúšky, takže chodím spať okolo polnoci a ráno by som spalaaaaa, našťastie Tamarka spáva tak do tej 7ej. Ale minulú noc nám ochcorela, tak sme boli včera u dr., má počiatočnú fázu laryngitídy, kašle ako starý hrniec chúďatko, ani spať sa jej dobre nedá, ale že vraj je to vírusové, lebo všetky deti, čo boli v čakárni, kašlali tak isto ☹

paskova
18. feb 2009

stankalm chudatko Tamarka, tak sa liecte, nech ste cim skor zdravucky. Ja sa tiez chystam do lekarne po dalsiu davku Preventanu a C-cka pre seba, nech ma nich nechyti, aspon takto chranim moju Sophi. Ale uz ju radsej necham pri svokre, vcera mi to posilnovanie s kocikom stacilo. 😀

zrepka
18. feb 2009

maminy my sme sa uz horucky striasli. aspon zatial to tak vyzera. mali sme tazku pratazku noc.stale sa chudiatko metal a horel ako piecka nakoniec zabral paralenovy cipok.paradne sa spotil zaspinkal a bolo.len aby sa to nevratilo 😒 nechapem ale na zuby sa mi to nezdalo.Aj zvrackal a taky bol velmi unaveny aj vcera aj dnes je este nie celkom vo svojej kozi.Sopliky ani kasel stale nic. dokonca ani zuby nevykukaju 😢

porubenka
18. feb 2009

Ja sa len este vratim k tym temenickam - mame rozne masticky ci oleje - pred kupanim tak na hodinku natrem, vo vode mu to krasne zide dole a do rana ma opat celu cervenu hlavicku a na druhy den sa mu spravia zas ☹ A tak stale dookola. Kozna mi povedala, ze sa s tym budeme trapit aj do roka. No a cervene mame aj na hrudnicku, nozkach... Dnes som pytala od mami modru indulonu, tak skusim natierat to na nozkach a uvidim.

K tomu plavaniu - spytam sa koznej, ale asi nebudeme moct chodit na bazen, kvoli tym flakom.
A rozpravala som sa s rehabilitacnou sestrou ci by nam plavanie pomohlo na pohyb, kedze je Lukasko taky lenivejsi, tak povedala, ze mozno ano, ale ze na druhej strane ak je studensia voda, tak nam bude drzat pasticky, a my kvoli tomu cvicime vojtovku aby otvaral rucky. ☹ Ani tak ani tak.

Nech Vam deticky rychlo vyzdraveju. Drzkajte sa.

mirica23
18. feb 2009

Ahojte,
rada by som sa k vám pridala do debaty, ak môžem.
My tiež v noci niekedy buntošíme a žúrujeme ako keby bol deň, ale čo už, aj dobré noci bývajú.
A o tejto hnusnej vode som sa dozvedela len včera, že je to hrádocká...a ja sa čudujem že čo zrazu musím konvicu čistíť raz za týždeň, ked pred tým som ju čistila raz za 2 roky 😀
A keď som tu tak sa vás opýtam...aký máte názor na znakovú reč bábetiek? Vyhrabala som na nete, že v Rbk má byť budúci týždeň kurz, tak som rozmýšľala že by som tam išla. Máte s tým niektorá skúsenosť? Mňa by to celkom bavilo keby mi malý vedel ukázať nejaké jeho želania 😅

putyna
18. feb 2009

no boze baby vy tomu tu davate zabrat. hmmm

lila no tak to byvas potom tu vedla mna ja byvam hned vedla mosta pre auta v tej orangovej .

lila794
19. feb 2009

Put, super! Tak to sme tu uz tri v tychto vyskovych.

Mirica, podla mna je to super! Ale som pozerala jeden dokument, kde vraveli, ze dietatka sa to aj tak nenaucia, ze skor zacnu rozpravat. Ale ak sa to nauci, moze to byt sranda. Keby to nebolo v RK, tak by som mozno aj isla, ale lepsie by bolo´, keby sa to raz-dvakrat dalo vyskusat, ci sa nam tam bude pacit a az potom sa prihlasit do kurzu.

paskova
19. feb 2009

Ta znakova rec aj mna zaujala, len ten Ruzomberok je problematicky. Keby to bolo v LM, tak sa tiez prihlasim.

jastericka
19. feb 2009

Ahoj Mirica 🙂

a nepísal tu niekto, že znaková reč aj v LM? Dačo sa mi marí....Môže to byť sranda, spestrenie dňa pre maminku a jej drobca. Len si neviem predstaviť ako by to prebiehalo či by to moju Martinku bavilo, ona neobsedí. Ona je skôr na aktívnejšie činnosti, tak radšej zostaneme pri tom plávaní 😀

Od pondelka začína nový kurz, my s lossíčatami ideme, nepridá sa niekto?

zrepka
19. feb 2009

jastericka to naozaj uz od pondelka ja som prihlasku zaniesla ale este sa mi nik neozval akoto? budem musiet zavolat ci sa niekde nezapatrosila ja sa na to velmi tesim nerada by som aby nas to obislo! ☹

lenocka80
19. feb 2009

Babky umyvate svojim deturencom prve zubky? A cim a ako?

jastericka
19. feb 2009

zrepka: nooo, pokiaľ viem, kurty sú preplnené, inštruktorka Maťka hovorila, že má hrozne veľa detičiek. Skús jej zavolať či Vás nezaradila náhodou až do ďalšieho kurzu, ktorý bude začínať o 5 týždňov. Máš číslo, ak nie, pošlem Ti do IP.

Leni, ja som malej kúpila tú trojicu kefiek, teda prvá kefka je bez štetiniek, v podstate také hryzátko, keĎ ešte bábo nemá zúbky, potom je druhá kefka, taká drobnučká, bez štetiniek, ale sú tam také výstupky, ktoré akože čistia zúbky, keĎ si bábo vopchá do pusy a potom je mini kefka už so štetinkami....Maťka zatiaľ cmúľa tú dvojku a tým si vlastne čistí zúbky

ewusiklm
19. feb 2009

ahojte babenky.
lenočka,ja som kúpila drobcovi kefku od 6 mesiacov a má tie jemné štetinky na prvé zúbky...to ma na umývanie a druhú ma na obhrýzanie...a ked si umýva zúbky tak mu dám aj pastu perličku

zrepka
19. feb 2009

jastericka diki ja cislo mam aj som volala ale uz mi nedviha asi uz je neskoro vyskusam zajtra ale myslim ze nas asi naozaj zaradi az do toho neskorsieho kurzu ☹ lebo prihlasku som zaniesla len minuly tyzden to tam uz asi boli aj rychlejsi skoda lebo matko uz bude mat 2.feb 7mes nie je to uz trosku neskoro zacinat s plavanim?

zrepka
19. feb 2009

jeeej tak uz sme sa s instruktorkou Matkou spojili vravela ze nas ma na zozname a ze zatra poda viac info tak som velmi rada ze to tak dopadlo uz sa tesime do vodicky.clup clup 😵

jastericka
19. feb 2009

super zrepka, teším sa, že idete plávať....potom napíš, do ktorého kurzu Vás zaradila, dobre? My plávame 10.45hod. Ale mladšie detičky plávajú väčšinou skôr, tak budete asi pred nami. 🙂

mirica23
19. feb 2009

Ahojte,
no, ja tiež neviem ako by som to urobila s tým Rbk a znakovou rečou, lebo akurát v tom čase sa mi malý budí a kojím ho, takže asi z toho nič nebude...veru, keby to bolo tu v LM, tak je to lepšie.
A ešte baby, máte doma zvlhčovač vzduchu? Ak áno tak aký? Lebo by sme nejaký potrebovali, ale všade majú ultrazvukový, a neviem či je taký dobrý.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre