Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

jastericka
9. dec 2008

Regi, gratulujem k malej Sophi, ideálne miery 🙂 malá modelka 😀 . Teeeda tak Ty si to zvládla na jednotku s hviezdičkou....kto vie či pomohli tie homeo, možno áno. Ale je sila, že si bola otvorená na 4,5cm a nič si ešte necítila, ja som vtedy mala už celkom slušné bolesti. A krásne rýchlo si porodila, super...
Som veľmi rada, že všetko dopadlo takto dobre.

Malej Sophinke želám veľa zdravíčka a aby pekne v noci spinkala, aby si aj mamina v noci trošku oddýchla 😉

lila794
9. dec 2008

Regi, super, ze ti mala takto dopriala uzit si porod!!!! Gratulujem a prajem vsetko dobreeeee!!!! A tesime sa na foto! 😉

paskova
9. dec 2008

Vdaka baby, dala som tam tri fotecky, pozrite si. Tak z nemocky sme prisli domov len vcera. Mala najprv mala zltacku a potom jej zistili na srdiecku zvysenu akceleraciu, tak sme tam trcali 10 dni. 😝 Islo ma tam porazit, ale nastastie to ustupuje. Dnes sme boli na kontrole v Martine, dalej to bude sledovat Kalinayova. Dost ma to vystrasilo, ale doki povedal, ze je to u malych deti zbezne a vyrastie z toho. Zatial ju kojim, ale z tolkych nervov ani nemam moc mlieka. Mne ani prsia nenarastli 😖 , a taaak som sa nato tesila, takze uvidim, ci nebudem musiet dokrmovat, lebo darmo mala taha, ked uz nic netecie. Takze zatial takto.

Ozaj ake bolo stretko? A su aj fotky?

jastericka
9. dec 2008

jéééj Regi, ani som si nevšimla, že už máš malú Sophi v albume, to je rýchlosť 😀
Že sa nemýlim, keď poviem, že sa veľmi s Natálkou podobajú? Je krásnučká, taká maličká, zlatunká. 🙂

vejinka
9. dec 2008

paskova vitaj...krasna je malinkaaa 😵 😵

ewusiklm
9. dec 2008

Paskova-vitaj a gratulujem k malej Sofinke,je krásna 🙂

paskova
9. dec 2008

Jaj, este som chcela povedat, ze som rodila pri tom mladom doktorovi. Vola sa Skolka a je suprovy. 🙂 Nielenze je fesak 😀 😀 , ale je aj strasne mily, kazdy den sa prisiel pozriet aj na malu, aj pri porode bol perfektny. Najprv som sa sice pytala sestricky ci bude pri porode sam, ale ma ubezpeciela, ze aj ked robi len kratko, je dobry a velmi pekne zasiva. 😵 😵 😵 Co je aj pravda. lebo sitie ma vobec nebolelo.

bambulka026
autor
9. dec 2008

Regi, blahozelam, a zelam Vam vela zdravicka a Sophi aj vela mliecka.
S tym srdieckom sa neboj, aj my este stale chodime s Martinkom na kontroly, a v january ideme zas i do Martina.
Aspon ze jej na to prisli hned.

vejinka
9. dec 2008

no veru skolka je fesak...moj muz na neho ziarlil 😀 😀 😀 😀 lebo bol velmi iniciativny..a ked mi vyberal stichy ani nepotreboval sestricku...vsetko si urobil sam a sestricka mu ze pan doktor toto mam ja a to vy 😀

lila794
9. dec 2008

Juj, Sophi je nadhernaaaaa!!!! A ano, podobaju sa male Paskulice 🙂

zuzana24
9. dec 2008

paskova aj my so saskou sa pripajame ku gratulacii konecne tu nieje sama baba aj s martinkou.takze prajeme vsetko to co uz kocky napisali. a naozaj je zlatunka.

a babulky mamulky teda ako prva vam prajem stastne a vesele vianoce a vsetko dobre do noveho roka,nech vam deticky v nasledujucom roku robia samu radost,su zdrave a nemate ziadne trapenia.na stranke sa uvidime vo februari 🙂

stankalm
9. dec 2008

Milá Regi, aj ja s Tamarkou sa pripájame ku gratulácii, nech ste len obe zdrave a spokojné 🙂 Zlatučká je malinká 😉 Každý deň som pozerala, kedy napíšeš, som rada, že ste už doma, vo svojom. Držkajte sa 🙂

waitinka7
10. dec 2008

Regi, aj ja gratulujem, hlavne nech ste obe zdrave a mala nech rastie ako z vody. Naozaj si mala ukazkovy porod ked si pri otvoreni na 4,5 cm necitila bolesti. Ja som bola otvorena na spicku prsta a myslela som, ze zomrem. No ved prave v tom je ta individualita porodov.

lila794
10. dec 2008

Zuzi, majte sa tam krasne, uzite si sviatky a ocinka a hlavne sa zdravi vratte!!!!!

jastericka
10. dec 2008

Zuzi: podobne aj Vám, uži si manželíka a ako píše lila, zdraví sa vráťte! A ozvi sa, keď budete späť 😉 papa

lenocka80
10. dec 2008

Babky a kedy bude sneziiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit???? ☹ Co to ideme mat za Vianoce bez snehu? A kedy idete stavat stromcek? A uz ste daco napiekli, dajte nejake recepty 😀

paskova
10. dec 2008

Ahojte babenky, Zuzi prijemne sviatky vam prajem, uzite si to tam.
U nas bola dneska dokina Gabrysova, je fakt zlata. Len Sophi ma dnes akosi stve, cely den mrnci, a kolim ju asi kazdu hodinu. Vzdy si cucne chvilku a potom zaspi. A tak to ide dookola. Pre mna je to dost nepoznanane, lebo Natali taka nebola. Takze neviem, ci ju boli brucho, je hladna alebo co jej je.Neviete mi poradit?

vejinka
10. dec 2008

paskova aj moj tak bol..kojila som hadam kazdu hodinu...na nic ine som nemala cas ale tebe aspom spi..mne ani spat nechcel...xce si oddychnut od toho vsetkeho stresujuceho co mala v porodnici...neboj sa to ju prejde za taky tyzden dva 😉

lila794
10. dec 2008

regi, mozno ma mierny reflux

lenocka80
10. dec 2008

Regi ja som zasa mala s Marekom taky extrem, ze on pil hodinu, troska pospal a zasa hladal...uplne vkuse bol na cicke, ja som totalne nemohla nic robit...ale casom sa to upravilo a vela mi pomohla aj laktacna poradkyna, tak posielam link vyskusaj, ak si uz nebudes vediet rady http://www.dietaaja.sk/poradna-dojcenia.php

paskova
10. dec 2008

no asi to bude to brusko. 😒 Skusala som aj rektalnu rurku, pekne sa vykakala, kolkokrat za den mozem tu rurku pouzit? Vdaka za link.

ka77ka
10. dec 2008

paskova...my sme pouzivali rektalnu rurku do 3 mesiacov.mozes ju pouzit aj viac krat za den-nebojsa nic jej nebude, lebo rekt.rurka neni navykova ako teplomer.takze ked ju boli brusko, smelo je s rurkou pomoz.

a prepacte mi, ze som sa vam sem nasukala, som tiez z liptova a len tak som ku vam nakukla. 😝

bambulka026
autor
10. dec 2008

Regi, i Martin bol taky ked bol malinky.
Mala som pocit ze nerobim nic ine iba kojim a odsavam.
Ona si najde taky svoj rezim a potom uz bude lepsie.

vejinka
11. dec 2008

no s tou rurkou by som opatrne...mam na nu uplne opacny nazor

ak si zvykne na rurku tak sa ani nebude xciet vykakat normalne a moze to trvat tyzdne kym sa nauci zasa normalne kakat 😨

moja rada znie..pouzit len

vejinka
11. dec 2008

V PRIPADE NUDZE!! TAK RAZ ZA TYZDEN...V ZIADNOM PRIPADE VIAC KRAT DO DNA. KOJENE DETI NEMUSIA MAT STOLICU VIAC DNI 😉

lila794
11. dec 2008

Veji, ale asi si nezazila kolikaveho Erika, niekedy je rurka poslednou pomocou, aby babatku plyny z bruska odisli! My keby sme ju nemali, tak ani neviem, co robit!

vejinka
11. dec 2008

no urcite mas pravdu...ale pouzivat rurku na kazde kakanie sa mi ozaj zda prilis 😒

lila794
11. dec 2008

to jasne, ze nie, tiez si myslim, ze je to navykove, lebo aj Davidko ma problem sa vykakat

alinka189
11. dec 2008

ahoj, Regi. Gratulujem k Sofi. je krásna 😉
moj malý tiež zaspával ked papal...vlastne on bol maličký a nevládal ani sať poriadne, tak tiež bol často na cicke, aby si vytiahol asponň trošíčku. trvalo to 2-3 týž. Potom už ťahal riadne, ale ešte aj dnes pri papaní drieme a musím ho sem-tam budiť.
čo sa týka tej rekt.rúrky, mám názor ako vejinka.

paskova
11. dec 2008

Ahojte babenky, dakujem, za komplimenty pre Sofi 🙂
Co sa tyka tej rurky a bolesti bruska, tak nemam s tym skusenosti, lebo Natali nebolelo brusko. A Sofi sa vcera vypinala, stahovala nozky tak preto si myslim, ze to bolo od bruska. A rurku pouzila raz dokina a vecer ja. Urcite jej to pomohlo, lebo sa pekne vykakala. Len dufam, ze to nebudem musiet pouzit kazdy den, ale ked to inaksie nepojde budem nutena. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre