Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

paskova
7. sep 2009

porubenka Lukaskovi dodatocne gratulujem k narodeninam, prajem hlavne vela vela zdravicka ostatne sa prida samo. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Dufam, ze ten kasel vas nebude dlho trapit.

vejinka
7. sep 2009

ahojte babenky dakujem pekne....a tu su fotky z oslavy http://www.facebook.com/album.php?aid=2020323&i... 😉

paskova
7. sep 2009

vejinka, ze styri torty 😀 😀 😀 ja umrem, to ste mali riadnu oslavu. Normalne mi tecu slinky na tie torticky, jedna krajsia ako druha. Ericek je kraaaasny na kazdej fotke, ako vzdy 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

vejinka
7. sep 2009

heheh ew no to ze to vyzera ako panske prirodzenie to mi bolo jasne uz od zaciatku ale vela sa s tym uz robit nedalo....no a moj otec ked to vsetko videl..zahlasil...taaak ta cokoladova s tou jednotkou je moja...a ty syn moj ty si vezmi tu s tou vtacou hlavou 😀 😀 😀 😀

vejinka
7. sep 2009

paskova..ratala si dobre??? 😉

paskova
7. sep 2009

oh sorry, tu slanu som neratala, a este ked pridam tu Erikovu privatnu, musela to byt paradna party 😀 😀 😀 😀 😀 😀

vejinka
7. sep 2009

to bola...a aj sme zamrazili torty zasa nabuduce ked sa nam nebude chciet piect dakedy v nedelu 😅

klongova
9. sep 2009

Nechcem sa nejako vnucovať no som z LM - Podbreziny a som momentálne v 9tt nieste niektorá tiež tehotná bola by som rada keby som mala nejakú kamošku s ktorou by som si mohla pokecať aj osobne nie len cez počítač díííík 😵

paskova
9. sep 2009

Ahoj klongova, vitaj medzi nami, drzim ti palce aby si sa dockala v zdravi krasneho a zdraveho potomka. 🙂 🙂 🙂 Co tu prispievame sme vsetk uz maminy, keby si nahodou potrebovala poradit kludne sa pytaj. 😉 😉 😉 😉

porubenka
9. sep 2009

S velkou radostou vam oznamujem ze Zuzke (zuzana24) sa dnes narodil krasny syncek Matko s mierami 4660g a 53 cm. Zuzka mi dnes vecer volala z porodnice. Obidvaja su v poriadku.

A my ideme cez vikend na svadbu do Ziliny. Juuuuuj sa tesim. A odtial na par dni do Piestan. Tak parada, nech nam to vynde. No Lukasko stale hrozne kasle, tak zajtra ideme opat ku doktorke. Majte sa.

rencalm
9. sep 2009

Ahojte zienky, zasa som po dlhsom case medzi vami. Vítam Klongovú - ahoj, len sa pridaj, ja obcas chodím aj na podbrezky, tak sa tam mozno niekedy stretneme 🙂

No v pondelok sme sa vrátili z Chorvátska, bolo fajne, len voda uz trochu brrrr, ale dalo sa. Malý bol úplne úzasný, cestu tam z dvoch tretín prespal a ked bol hore, vobec nehneval, krásne sa bavil v sedacke. Naspat to bolo horsie, museli sme íst cez den, tak to hodinku spal, hodinku bol hore a takto sa to opakovalo, ale takmer vobec neplakal, ani sa nesrdil, strasne ma potesil a prekvapil ako to zvládol. Aj more sa mu celkom pozdávalo, este viac kamienky a piesocek, dokonca si tam nasiel aj zopár "frajeriek", no neviem, ci zanho nebudem písat zamilované listy 🙂 🙂 🙂 Ubytko nic moc, ale bolo tam vsetko co sme potrebovali a výhlad celkom pekný. Rezim sme mali trochu iný, ako doma, malý býval dlhsie hore aj cez den, aj vecer, ale úplne nám to tam vyhovovalo, horsie je to teraz, taký je dáky rozsalený, nie a nie sa spratat do koze. No hádam sa to upraví.

Vejinka krásne torticky, klobúk dole, ako som cítala, tak si sa natrápila 🙂

Zuzka ahoj, vycmúkaj Lukyho nech sa rýchlo uzdraví a riadne sa zabavte a v Piestanoch si to uzite.
Zuzke24 a malému Matkovi blahozelám, nech sa drzia a nech stastne vykrocia spolu do zivota.

paskova
10. sep 2009

Zuzke gratulujeme aj my s mojimi babenkymi, 🙂 🙂 🙂 🙂 teda riadne chlapciatko sa narodilo. 😀 😀 😀 Nech su zdravucky a cim skor doma.

porubenka zabavte sa na svadbe, ja si ani nepamatam kedy som sa naposledy zabavala na poriadnej svadbe. Uzi si to aj za mna, Lukimu skore uzdravenie prajem.

Renci fajn, ze vam dovca dopadla dobre, hlavne, ze sa vam to tam pacilo a, ze s malym neboli vacsie problemy. Moja Sophi na dovolenke bola najsamlepsia, doma taka nebyva ale co uz. 😉

My sme mali vcera kontrolny moc na vystereni, nastasti je vsetko ok.
Babenky a co to stretko, kto sa prida????????

vejinka
10. sep 2009

ahojte zuzke gratulujem k velkemu janosikovi 😉 krasne miery...aj by som ju asi isla pozriet len netusim ako sa vola priezviskom kedze ja ju poznam zo skoly 😉

vejinka
10. sep 2009

no to stretko by som brala..lenze nabuduci tyzden uz hlasia zimu a dazd..ale cez vikend nemozem lebo ideme prerabat pracovnu na obyvacku kedze maly je vsade a velmi ho zaujimaju kable a zastrcky a niektore sa nedaju schovat ani uzavriet musime to riesit takto....pocitace presunieme do izby ktora sa bdue zamykat a v obyvacke mu urobime detsky kutik...kde sa bdue moct hrat kolko len xce...a vsetky hracky co mame v spalni pojdu pekne na postel do obyvacky a ked bdue vacsi tak tam bdue spinkat a konecne sa nam vyprazdni spalna..lebo tolko plysakov a hraciek tam mame ze obcas mam pocit ze sme hrackarstvo..takto to bdue pekne vsetko na posteli v obyvacke aideme kupit sedaciu supravu a uz som aj vybrala...co poviete na tuto?? kedze koberec mame cerveny tak by sa aj hodila nie? http://www.famm.sk/item1a1sk+parma_3r_1_1_a_3r_...

bambulka026
autor
10. sep 2009

Blahozelame oslavencom Lukaskovi a Erikovi k 1 rocku. 🙂

bambulka026
autor
10. sep 2009

Zuzi blahozelame ku krasnemu syncekovi, teda riadny chlapisko to je.

lila794
10. sep 2009

Zuzicka, gratulujem!!!!! Ako rychlo to ubehlo, co? Len sa drzkajte!

ewusiklm
10. sep 2009

zuzka....pripájam sa ku gratulácii 🙂 🙂

bambulka026
autor
11. sep 2009

Lilus, co to citam, ty uz budes mat druhe babo....super blahozelam 🙂

lila794
11. sep 2009

Zuzi, veru 😉

vejinka
15. sep 2009

fiha aka zahrabana tema.....zeny zijemeee 😉

paskova
15. sep 2009

Veji ja stale nakukam, ci tu niekto nie je, a furt nic. 😉
U nas nic nove, zajtra mame poradnu aj ockovanie, tak uz dopredu mam mindraky. 😒 😒 Noci stale o nicom. Baby ako vy uspavate deti? Ja ju mam na ruke, pochodim s nou trocha po byte a ked zaspi dam ju do postielky. Tam spinka kym ja neidem spat, ked sa prebudi prelozim si ju ku sebe. Dnes spala od pol deviatej do pol noci v kuse, potom sa budila asi kazdu hodku a budicek bol o siestej. Neviem preco to robi, ani oci nema otvorene len mrnci. musim si ju zobrat na ruky, dat jej cicku a spi dalej. Co mam spravit aby sa nebudila a nemusela jej dat cicku? Je to na palicu, ked nechce ani cumel ani flasu. ☹ ☹ ☹

ewusiklm
15. sep 2009

ahojte babenky...konecne sa tu niekto ukazal 🙂 tiez tu furt nakukam a tiez nic 🙂
paskova-ja tiez uspavam drobca ako ty,len nie na rukach ale v nasej posteli.Tiez ked zaspi,prelozim ho do postielky a okolo polnoci sa vzdy zobudi aby som ho prelozila do postele medzi nas.Inak by uz v postielke nezaspal a neviem ako ho to odnaucit spavat pri nas.Lebo on sa rozvali na moju polovicku postele a ja spim dobre ze nie v perinaku. 😀 😀 😀 inak je to pohoda 🙂
a nasi maju dovolenky tak som maleho im hodila na dva dni na krk a ja si uzivam to ticho a ten klud 😀 😀 😀
a som volala teraz s mamou ze co a ako a co robi maly a ten ze im vysypal vsetko co nasiel v linke a porozhadzoval po kuchyni tak mama sa tera hra na popolusku a triedy hrach,fazulu struhanku a tak...haha 😀

vejinka
15. sep 2009

ew..heheh sikovny Samko 😀

regi..nuz my to mame v kocke to iste..zaspavanie na cicke..a v noci kazdu hodinu hore 😔

paskova
16. sep 2009

Ahojte baby 🙂

Evi co sa toho zaspavania tyka, ja mam snahu tiz ju uspat na posteli, ale akonahle si lahneme hned sa da na styri a ujde mi 😖 nedari sa mi udrzat ju v leziacej polohe. Vcera som ju dala samu do postielky, oblozila hrackami, chodila ku nej ako to v tej "mudrej" knihe radia a nic. Samozrejme, ze revala ako tatar, ja som to vzdala a zobrala ju na ruky. Potom som bola sama na seba nasrata, lebo som ju zbytocne vynervacila, trvalo mi skoro hodinu kym sa ju podarilo utisit. A tu spust si viem predstavit, co Samko narobil v tej kuchyni. 😀

vejinka to nemyslis vazne, ze ani po roku sa to nocne buntosenie nezmenilo. Ja normalne rozmyslam, ze prestane, kojit, lebo to v noci je len ciste cmulanie.

ewusiklm
16. sep 2009

ahojte 🙂
regi-no tak to mas veru tazke s nou.Ja som nekojila takze ja som s tym doteraz nemala ziadne problemy v noci,jedine ked mu sli zubky,ale to fakt malokedy 😉

vejinka
16. sep 2009

no vobec sa nic po roku nezmenilo... 😒

paskova
17. sep 2009

Ahoj zienky 🙂
Tak vcerajsia poradna: vazime 8040g. Viem, ze to je pri vasich valibukov dost malo, ale dokina vravela, ze nato aky je biedny jedak je to dost. 🙂 A ze jej nic nechyba, je strasne sikovna, furt je v pohybe preto je taka chudsia. Hore jej idu naraz 4 zubky uz jej ich normalne vidno, a nie a nie sa pretlacit. Preto je aj taka cickava aj menej papa. Uz aby boli vonku.
veji ja po roku chcem prestat kojit, uvidim co to da, ale kazda vravi, ze potom uz to je lepsie aj so spanim. Myslim si, ze za ten rok to detom uplne staci.

tictactoe
17. sep 2009

ahojte babky,

gratulujem zuzke k valibukovi, ja si to ani nedokazem predstavit ako ho vytlacila - ved ja som mala dost pri domcovi a to nebol ani z daleka taky velky 😝

lila, tiez gratulujem k fazulke v brusku, ako to zvladas? asi musis byt aj dost unavena popri malom, nie?

no a dievcence co mate takych spachtosov a cickosov ako aj ja... nie ste v tom sami 😅 lenze ten moj sa popri kojeni aj kazdu 1/2 hodku, zobudi okolo 3tej a balaguje do 5tej, potom zdriemne a o 7mej je uz naspaty. a to nehovorim o tom ze v postielke cestuje a tak sa vlastne vzdy pregula ku mne a ja som oblepena na samom krajicku bez pohnutia v jednej polohe, tak ma potom cely den boli uplne vsetko, snad este aj vlasy 😠
regi, ja tiez vazne uvazujem o tom ze po vianociach prestanem domca kojit, lebo to je uz nenormalne co v noci stvara, vsetci to pripisuju zubom, ale mne sa to zda uz dost dlho a ziadne nove zuby nevidno.mne hned po porode moj gyndos povedal ze po roku sa kojenie u deti stava uz len zvyk, ze to mlieko potom uz ani neobsahuje take velmi dolezite latky a mozem ho nahradit kravskym. takze ktora prva prestane kojit, dajte vediet ci to funguje!

paskova
18. sep 2009

Ahojky 🙂

Zuzka tak citam, ze to tiez mas vesele. Neviem co sa s tymi detmi deje, pri Natalke som taketo nocne stavy vobec nemala. Aj to vstavanie, ma ide porazit kazde rano uz o 6-tej buntosi. 😒 Cakam kedy sa cas zmeni, dufam, ze ti potiahne potom do tej siedmej.

Ja uz kojim iba vecer a vnoci, aj preto chcem prestat po roku, lebo je to podla mna uz zbytocne. Ani UM mi uz nevypije tolko ako predtym, ale dokina vravela, ze mlieko sa pije iba ak koli kalciu, da sa to nahradit mliecnymi vyrobkami a po roku sa prejde na kravske mlieko, to hadam bude pit. Inak aj to jedenie je o nicom. ☹ bojujem s nou za kazdu lyzicku ale tie dasienka ma uz fakt opuchnute.
Natalka ide so svagrinou na weekend na chatu tak tu budem sama s krpanou, bude mi dost smutno, ale ked Nati sa uz tak tesi. 😉 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre