Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
25. júl 2010

@kloti 😀 😀 😀

lila794
27. júl 2010

Ahojte baby, zijete???? 😀 Konecne sa trochu ochladilo, ja tie horucavy moc nemusim. Maly v dazdi zboznuje chodit von a malej sa v kocari vtedy tiez dobre spi 🙂 V sobotu ideme mat 4 mesiace a koliky mame furt 😝 neviem, kedy to skonci. Davidko nam uz zacal spavat vo svojej izbicke, huraaaa!!!!

Leni, uz si bola u dr.?

lenocka80
27. júl 2010

Cau Lilus. Akurat cakam na Andreja, ze mi auto da, lebo akurat som zacala troska spinit, tak frcim do nemocnice,ci je vsetko ok...no ja dufam, ze to bude v poriadku ☹

lila794
27. júl 2010

@lenocka80 neboj, bude dobre! Ja som sa dozvedela, ze som tehu az v 10tt a ai ma to nenapadlo, lebo som trosku pospinila, myslela som, ze moje nepravidelne slabucke kramy. Myslim na vas!!!!!!!!

lenocka80
27. júl 2010

@lila794 tak som spat. Nastastie vyzera, ze vsetko je ok. Sice sa tam na mna kukali ako na nejaku divnu za to, ze nelejem krvou a prisla som, ale aspon som kludna 🙂 Ja som tiez kvacala pri Marekovi, jedla som aj Duphaston, a aj teraz mi ho predpisali. Dostala som injekciu s Cckom do zadku a odisla som spokojna 😀 Ja by som ani nesla do nemocnice, lenze moj dr. ma dovolenku a ten co ho zastupuje nedvihal telefon...no takze tak. 😉 Inak ja sa vobec necitim tehotna...absolutne ziadne priznaky nemam. Keby som to nevidela na usg, tak ani neverim 😀 A dostala som fotku 😀

lila794
27. júl 2010

@lenocka80 kraaaaaasne!!!!!!!!!!!!! Tesim sa, cely cas som na teba myslela!!!! Dobre, ze si bola, istota je istota! A to mas super, ze ti nie je zle!

kloti
28. júl 2010

Lenočka, supeeer 🙂 hrašuliatko je nádherne guľatučké 😉 tešíme sa s vami a prajeme vám obom (vlastne, všetkým štyrom) pohodové dníčky 🙂

lenocka80
28. júl 2010

@lila794 fiha, akurat citam, ze DAvidko zacal spavat vo svojej izbicke 😲 waw. A normalne tam spinka sam? Aj v noci? Inak ja sa tiez tesim, ze sa ochladilo, Marek tiez rad mlaky 😀
@kloti dakujeeeeeeeem 🙂

lila794
28. júl 2010

@lenocka80 nie, klasika, zaspava so mnou alebo s Davidom.Mame tam 2 postele, tak David spi tam.Ale vraj spava diobre, nebudi sa. Takze asi to je na dobrej ceste 😉
Len Noemitka zacala obdobie, ze je nerada sama, ked ma nevidi, reeeeev 😝 , ale Dado je taky zlaty, ze ju hned zacne zabavat, no, rozkosni su 😀 Keby nam uz tie hlupe koliky skoncili, tak je super. V sobotu ma 4mes. a vidis, furt. Iba asi 2 dni od narodenia koliku vobec nemala ☹ a grcame stale. Dufam, ze uz na konci 5.mes.bude vsetko prec!!!

lenocka80
28. júl 2010

@lila794 marek tiez ako kedy spi, niekedy sa nebudi a niekedy sa celu noc vrti a hlada vlasy ☹ Zacinam sa bat ako to bude dalej, hlavne ked male pride 😖 Ale hadam sa to nejako samo vyriesi 🙂
S tou kolikou je to hrozne...boze chudatko male...Vidis, to sme si aj pri malych hovorili, ze uz aby boli 3 mesiace, a 4...a pol roka... 😀 a veru to celkom aj dost dlho tvalo. A vraj dievcatka to nezvyknu mat a aha..Davidko je zlaty, ze ti takto pomaha, no darmo, je to velky brat 🙂
Ozi ja len tak pomimo...tuto sobotu sa kona opekacka? Ci nevies? Lebo Vlado je taka popleta, ze az....

lila794
28. júl 2010

@lenocka80 nie, my mame uvitaie do zivota, tak su u nas 😀 😀 😀

vejinka
28. júl 2010

@lila794 fuha...koliky mno nic prijemne...verim ze do 5. mesaica budu prec...ja sa bojim ako maly zvladne to ze uz nebude jedinacik..ale hadam to nejako prezijeme vsetci a hlavne v zdravi...nieco som sa ta chcela opytat ale zabudla som...ach ta moja hlava 😅

vejinka
28. júl 2010

@lenocka80 tebe velmo gratulujem k srdiecku... 😉

lila794
28. júl 2010

@vejinka 😀 ked si spomenies, ozvi sa! Neboj, maly to zvladne! Uvidis, aky sa ti popri tom malom uzliku bude zdat veliky 😀

vejinka
28. júl 2010

@lila794 on je uz veliky aj teraz...a to ho neporovnavam 😀 jasne ze sa ozvem...len neviem ci to este bdue aktualne ked si spomeniem:D

lenocka80
29. júl 2010

@vejinka dakujeeeem 🙂

vejinka
30. júl 2010

baby nepoznate nejaku fakt dobru cukrarku ktora by mi urobila tortu na Erikove druhe narodky? chcela by som bud auticko alebo nejake zvieratko..nie klasicku tortu..minuly rok som ju robila sama ale tento rok sa veru vobec necitim nieco robit..a navyse sa mi skracuje krcok a vyzera to na skorsi termin..presne ako som ja predpokladala 🙄

lila794
1. aug 2010

@vejinka v Janosiku robia pekne torticky 😉

vejinka
2. aug 2010

@lila794 a nevies cenovo? mne minule povedala taku cenu ze ma skoro ovalilo 😔 asi predsa len urobim doma 🙄

kloti
2. aug 2010

vejinka, vo Vanilke v Trnovci robia nádherné tortičky - a veľmi chutné. Nám na svadbu urobili presne takú, akú sme chceli - podľa fotky z netu. Cenovo asi ako všade 😉

vejinka
2. aug 2010

@kloti ahoj no z vanilky sme mali vsetky kolace aj torty na svadbu ...takze viem ze tam pekne robia..lenze nemame auto a tazko by sme tam dostali a rozvoz neurobia no nic idem hladat na nete daku podla ktorej to dako zbucham 😅

andrea78
3. aug 2010

ahojte

kočky, vbehla som vám do témy, lebo si už neviem sama pomôcť...poradíte???

Ideme na dovolenku do Dovalova, potrebovala by som si požičať nejaký turistický nosič do 18kg (15kg nestačí). Neviete o nejakej požičovni v Liptovskom Hrádku, prípadne v Liptovskom Mikuláši? Už dni a hodiny hľadám na nete, nič som nenašla...
Vopred ďakujem 🙂
Andrea

kloti
4. aug 2010

@vejinka tak do toho 😉 ja tiež najradšej vyrábam tortičky sama 😉 a konečne som našla recept na falošný marcipán, ktorý je skvelý, nenáročný, vždy sa vydarí a tortičky vyzerajú parádne 😉
150 ml vody v ktorej rozpustíš 70 g masla. Keď to začne vrieť, pridáš 150 g hladkej múky a chvíľku odpaľuješ. Potom necháš vychladnúť a do vychladnutej hmoty vmiešaš cca 500 g práškového cukru - po vymiesení to má konzistenciu plastelíny. Zafarbíš potravinovými farbami, vmiešaš pár kvapiek mandľovej arómy a môžeš modelovať. Ja touto hmotou aj poťahujem torty - mňaaam 😉

a tu je pár výtvorov 😀 no, nie je to síce profesionálna práca, ale hlavné je, že tortičky sú vyrobené zo 100% láskou 😉

vejinka
4. aug 2010

@kloti su nadherneeeeee a diky za recept odpisem si ho a skusim 😉

putyna
5. aug 2010

baby ja dako moc nepeciem alebo skor som v tom novacik co to znamena odpalovat? lebo by som aj ja daku chcela spravit pre toho mojho drobca 😉

vejinka
6. aug 2010

@putyna mno keby ze neviem tak si myslim ze nieco mam odpalit..doslovne ale je to cesto varene cize sa odpaluje na ohni ako keby..a to cesto zhustne a este chvilku sa necha "odpalit" na sporaku...teda ak som to ja spravne pochopila...ak ne opravte ma zeny 😀

kloti
10. aug 2010

jáááj, babenky, akurát sme sa vrátili z dovolenky - bolo nám dobruško a hlavné je, že Jakubkovi sa páčilo 😉 a všetko zvládol ako veľký chlapček 🙂

a ku odpaľovaniu - keď ku vode s maslom pridáš múku, tak to hneď zhustne a presne ako vejinka hovorí, "odpaľuje" sa to v hrnci na sporáku - len to treba stále miešať, aby nič neprihorelo 😉 no a ja to odpaľujem asi tak minútu - nikdy som to nestopovala 🙂

vejinka
16. aug 2010

ahojte baby tak ja som v noci nemohla spat co ma vsetko bolelo a rano od piatej az slzy v ociach...a reku ked idem na sono vypytam sa aj na pasy nech viem na com som...ono sa to bezne nemoze ale kedze mna tam vsetci poznaju lebo som robila dole v bufete v nemocnici tak mi spravili aj ozvy a ze vsetko v poriadku ziadne kontrakcie..tak som zvedava z coho ma vsetko boli...no a tu je vysvetlenie a presne odpisem to co mam v knizke zo sona: usg podla posledneho sona:33+0
podla posled. menstru.- 34+3
BPD x FOCD: 36+3
TAD x APD: 34+4
FL: 34+3
poloha plodu: PPH post 1
placenta lokalizacia: PS
placenta grading: 6 2-3
hydramnion: PM IPV 12,3
RI v a. umbilicalis RI 0,50
hmotnost plodu: 2502g
zaver: hlavicka dolichocefal.

a teraz prosim o vysvetlenie lebo som z toho debilek

kloti
18. aug 2010

vejinka, verím, že je všetko v poriadku...mne tieto "ich" skratky nič nehovoria...ja som na tom bola podobne a pokúšala som sa vysvetlenie nájsť na nete...ale nakoniec som zašla za gynekológom - pre pokoj duše 😉

držím palúšiky, nech si len Viluško ešte chvíľku pekne hovká v teplúčku 😉

vejinka
18. aug 2010

@kloti dakujem pekne..idem o tyzden do poradne tak sa ho povypytujem nech mam dusu na mieste 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre