Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lenocka80
13. aug 2011

@lila794 dakujem za podporu 😵 Ved aj my sa uz tesime, ale zatial ziadne naznaky 😵 Ale dnes je spln, tak uvidime co to spravi 🙂

lucinka144
15. aug 2011

tak ..termin sme mali 6.8. 🙂 ale nasmu chlapcekovi zlatemu je pri mamke tak dobre... Zajtra uz ideme na prijem do nemocnice, tak dufam ze sa zdarne dockame ♥ uz sa ho neviem dockat, chrobacika mojho. Kontrakcie mame podla zaznamu uz cca 2tyzdne... "graf" je veliky... ale ja okrem maleho tvrdnutia bruska nic necitim..ziadnu bolest..hadam je to ok. Doktorkovia tom,u nerozumeju sami.. 😎 Ale hlevne ze jedrobcek ok.. aj ked je este vysoko , ani sa neotvarame..ledva na 1cm... no dobre mu je primne. Mal by byt aj dost veliky po tatovi.. Uz do zajtra vydrzim-e ♥♥♥..
PS: nemali ste niektora taku skusenost s tymi kontrakciami...ze boli velike..pravidelne... ale bolest nikde??? 😅

lenocka80
15. aug 2011

@lucinka144 drzim palce. Mozno sa aj v porodnici stretneme, ak by sa nasej malej uz konecne uracilo 😀 Ja mam s tymi kontrakciami skor opacnu skusenost. Mala som skoro od zaciatku silne a bolestive, ale monitor to ledva zaznamenal, tak sa sestricky tvarili akoze, boze ako si vymyslam 😀 A ked som rodila, tak som mala len o trosku silnejsie....Tie monitory na to su divne inak.

lucinka144
15. aug 2011

@lenocka80 ....noo uz aby sme to mali zdarne za sebou.. 🙂

lila794
17. aug 2011

@lenocka80 Lenuuus, velmi na vas furt myslim!!!! Takze zvitazila Laura, jupiiii!!!! Bracek zauradoval 😉 😀 A uz mas zmeneny termin? Nakoniec to asi fakt vyzera na ten druhy 🙂 Stale obzeram mobil, ci nejaka sprava 😉

@lucinka144 drzime palce. Inak, mne tie bolesti isli postupne - postupne boli silnejsie a v castejsich intervaloch. Ale pri prvom to trvaloooo dlho!!!! Pri druhom to bolo cupi-dup 🙂

lenocka80
18. aug 2011

@lila794 no vies co, ved uz sme ako na ihlach vsetci...minulu noc som si uz aj myslela, ze hej, som mala troska bolesti, ale som ich nejako rozchodila 😠 Ale tuto noc som sa konecne po dlhej dobe vyspala, vobec som sa nebudila ani nic, tak mama vravi, ze tuto frcim rodit 😀 Hej zvitazila Laura, Marek o Emke ani pocut, lebo ma kamaratku, tak nechce rovnake mena 😀 A aj andrej chce Laura a moj brat tiez...no takze chlapi ma prehlasovali 🙂 A termin som zmenila, lebo to naozaj vyzera blizsie k tomu, len dufam, ze mala nebude mat viac ako 3,5 kg, kedze je vacsia a nechce sa jej na svet 😀
Uz som aj okna umyla, vcera som uz aj na hubach bola a nic...A mozno sa chce narodit az na moje narodky ako moj darcek 😀 😀 😀 Kazdopadne, hned pisem smsku ako frcim do nemocky 😉

lila794
18. aug 2011

@lenocka80 joj, zlatko, nech vydrzi do 19teho - budeme vsetky tri oslavovat naraz!!!! 😀

kloti
22. aug 2011

od piatku máme náušničky 🙂 Anulienka je silná žienka!!! Slzičiek nebolo veľa a pri čistení ušiniek zatne ďasienka a vydržííí!!! Moje malinké dievčatko! Už, aby boli ušinká zahojené 😉

gina333
23. aug 2011

@kloti : neboj vydrzi 🙂 ja som mojim dievcatam natierala uska s harmancekovou vodou. Vecer ked som ich kupala tak som navarila do salky kamilkovy caj a vzdy som im pretrela uska. Nikdy sa nezapalili ani jednej. 😉

kloti
23. aug 2011

@gina333 ano, aj ja malej natieram uska harmancekom - viackrat denne. Trosku jej hnisaju, tak verim, ze to coskoro prejde. 😉 🙂

kloti
23. aug 2011

BABENKY, PROSIM, PORADTE NEJAKU SPOLAHLIVU KADERNICKU. "MOJE" DVE SU NA MATERSKEJ 😢 A JA SOM V ZUBOZENOM STAVE!!!

gina333
23. aug 2011

@kloti : aj ja som to teraz riesila, lebo moja uz nerobi. Farbit a strihat som sa bola v Tiffany, je to na namesti, ako je Sex shop tak hore na poschodi. Nic extra, ale trafila mi farbu takze som spokojna. S Natalkou som bola vcera sa strihat u nas na Rachmaninku, ako je pohrebnictvo Aron. Je tam mlada kocka ale velmi pekne ju ostrihala, super uces jej spravila. 😉 🙂 Dufam, ze som ti poradila. 😀

kloti
23. aug 2011

@gina333 Dakujem, si zlata. Ja potrebujem zostrihat na kratko a na mojich vlasoch je umenie stvorit nieco k svetu 😉 Rachmaninko mam za domom 😉 tak sa tam skocim pozriet 🙂 este raz Dakujem

gina333
23. aug 2011

@kloti : za domom? tak mozno, ze sa aj z videnia pozname 🙂 🙂

kloti
23. aug 2011

@gina333 byvame na Borbisovej 🙂 a vy? na Rachmaninku?

gina333
23. aug 2011

@kloti : my na 1.maja, ale svokra na Vansovej, sme vacsinou u nej. 🙂

lucinka144
25. aug 2011

..tak uz sme od pondelka domka... Narodil sa nam chlapcek Miloško, 4570g-- a 55cm -- 🙂 sli sme cisarskym, pan Drahovzal len skonstatoval ze by isto nepresiel, a nebudeme to ani skusat na klasicky porod. Ale clovek si "uzije" v kazdom pripade dost bolesti aj tak. no stoji to zato. Mordujeme sa s kojenim..rozbiehame mliecko..kedze drobcek ma veliku spotrebu 😀 😝 ale je prekrasny.. blondacik... ♥♥♥ uz len tu slabu zltacku zvladnut teraz, a budem spokojnejsia.

lucinka144
25. aug 2011

@lucinka144 PS: aby som nezabudla. datum narodenia... 17.8. 2011 cas.. 13:44 😀
ked budem mat trosku viac casu a hlavne ENERGIE... 😉 nahodim fotocky.. momentalne som znaaaaaaacne unavena... ved to poznate. 😅

lenocka80
25. aug 2011

@lucinka144 tak to si si tiez pekne poprenasala malickeho 🙂 Inak riadny chlapisko 😵 Ja idem zajtra rano na vyvolavacku, tak sa moc netesim, ze sa mi to nepodarilo ''spustit'' samo ☹ Zatial...este noc pred nami 😉 Zelam vela zdravicka a mliecka, a samozrejme velke GRATULUJEM 😵

lila794
26. aug 2011

@lucinka144 gratulujem, poriadny chlapisko. Moj syn mal "iba" 4000g a veru tiez nepresiel 😀

@lenocka80 moooooje, myslime na vas!!!!!!!!!!!

lucinka144
26. aug 2011

@lenocka80 ..Drzime palceky!! nech ste uz cim skor domka... 😲

kloti
26. aug 2011

@lucinka144 jej, BLAHOŽELÁME K SLNIEČKU!!! A TEŠÍME SA S VAMI 😀

@lenocka80 LENI, DRŽKAJ SA!!! Myslím na Teba a tešíme sa na skvelé správy!!! 🤐

lila794
26. aug 2011

Lenkina Laurinka je uz tu!!!!!!!!!! Prisla na svet dnes poobede akutnou sekciou.

gina333
26. aug 2011

@lucinka144 : srdecne gratulujem aj ja 🙂 🙂 🙂
@lila794 : to je dobra sprava 🙂 🙂 🙂 pozdrav ju aj odomna , ze gratulujem. 😵 😵

lucinka144
30. aug 2011

..dievcata.. neviete mi poradit nejaku sikovnu , milu laktacnu sestru.. z okolia LM co by nam pomohla ohladom kojenia?? drobec sa prisaje..ale netaha.. resp. taha ale slabo, alebo neprehlta..neviem. ☹ zatial si odstriekavame mliecko... a davame z flase, ale prikladam STALE. sem-tam sa chyti a pije pekne. ale len cez den. Ma sice len necele 2tyzdne,...mozno sa chyti sam... neviem. Chyta ma zufalostvo. Chem urobit vsetko preto aby sme plne kojili a nestratili mliecko.

lila794
30. aug 2011

@lucinka144 napis alebo aj volaj Katke - je z Hrádku a je super, velmi pomoze, mila a ochotna. Fungovala aj tu na konovi pod nickom annag. Ale tu je jej stranka, je tam na nu kontakt, tak hned volaj, pis.
http://dojcenie.wordpress.com/

lucinka144
31. aug 2011

@lila794 uz som jej napisala.. dufam ze sa coskoro zkontaktujeme a pomoze nam. drobceka trapi aj reflux, stale ho to zobudi zo spania.... joj... keby sa dalo, radsej by som si to ja odtrpela, a on nech si spokojne buva a papka... Vidiet ho sa takto trapit je hrozneee... ☹ Moj chrobacik...

lila794
31. aug 2011

@lucinka144 verim, ze pomoze!!! Nam pomohla pri oboch detoch - mavali koliky z toho, ze som mala vela mlieka a silny tok, potom vela hltali....a Noemka mala tiez reflux, je to neprijemne, ale neboj, pretrpite a o par mesiacov si ani nespomeniete 😉 Inak, o refluxe ma Katka celkom dobre rady a info na tej stranke.

vejinka
31. aug 2011

caute baby gratulujem kockam a ich babatkam...skore zotavenie a vela mliecka maminkam a zdravicka detickam. baby jedna taka otazka da sa aj dodatocne ist sa spytat za riaditelkou skolky ci mi nevezmu erika? mam uz nervy z neho a jeho spravania len skoda ze doteraz som uplne zavrhovala skolku ale teraz by som ho dala bez mihnutia oka..problem je aj v dvojitej vychove kedze byvame so svokrovcami je to o hubu oni mu vsetko dovolia my nie a on chuda nevie koho pocuvat koli tomu sa furt hadame uz som na prasky kazdy den svokra je mila zlata ale ide mi strasne na nervy ked mu dovoli to co ja zakazem..ide ma rozhodit a bohuzial jedine vychodisko je asi skolka..myslite ze tam mam v pondelok nabehnut aj s erikom a spytat sa ci nas vezme? pretoze viem ze rodicia bezne davaju prihlasky aj do 4 skolok a vyberu si jednu

lila794
2. sep 2011

@vejinka Erikovi by skolka dobre padla. Bude tam mat postarane o program - aktivity a ty si trochu oddychnes. Skus tam zabehnut v pondelok. Mozno bude problem, kedze vela deticiek nastupuje od septembra, ale hadam sa miesto najde, Uvidis. My ideme v pondelok, maly je nadseny. Tento tyzden sa bol zoznamit s pani ucitelkou, poukazovala mu celu skolku. Ani mi nechcel ist domov. Uvidime, co bude v pondelok 😀 Ale asi budem plakat iba ja 😀 😀 😀 My ideme chodit do Okolicneho, vy asi do Paludzky, vsak?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre