Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lila794
22. sep 2008

Luci, ako mala? Uz je lepsie?

Paskova, odporucam ti pedagogicko-psychologicku poradnu v Okolicnom.

Evusik, ja by som ti ten sudocrem mohla dat, my sme ho pouzili len parkrat. Je dost drahy a aspon vyskusas. Len neviem ako ti ho poslem. Lebo ja som v LH, ale mohla by som poslat muzika, ked zajtra pojde do prace. Len mi napis, kde byvas. Ak chces, samozrejme.

ewusiklm
22. sep 2008

lila-dakujem si zlata ale uz mi isiel muz do mesta tak ju hadam kupi...

bambulka026
autor
22. sep 2008

Evusik, a nedostala si Sudocrem v tom balicku z porodnice?
Ja som ho tam mala, no skusila som len raz, a lepsie mu robil Pitiol.
No ako vravi Lila, kazdemu nieco ine pomoze.

Aj moj brat chodil k psychologicke do Okolicneho, ked mu dala ucitelka 2 zo spravania 😀 😀 😀
Ona ho tam poslala...
Vraj sa nevie spravat, no on bol sikovny, vsetko raz dva pochopil, tak vyrusoval kedze ho to uz potom nebavilo.
🙂
Skus sa tam opytat.

lila794
22. sep 2008

Evusik, este ma napadlo. Natri mu to nahrubo genciankou. Pekne mu to zahoji. My sme tak robili a do rana bol zahojeny.

lila794
22. sep 2008

Co plavci, ako bolo?

vejinka
22. sep 2008

ahojte zienky...nebudte verit ale to ocko sa nam vyliecilo..lepsie povedane materske mliecko ho vyliecilo..rano som volala doktorke ze mam pocit ze je to uz o..a ona ze mame dojst tak sme boli..a povedala ze tu ocnu uz netreba..ze je to v poriadku a ked uz sme tam boli tak nas prevazila..a mame uz 3380g. takze krasne priberame.. 😅 a som taka rada ze mu nemuseli nic robit..aj muz bol so mnou a takeho happy som ho uz davno nevidela..proste sa hrozne tesil ze mu nebudu nic robit..a pekne v klude sme sli domov 😉 a dakujem vam kocky za rady 😉

ewusiklm
22. sep 2008

bambu-ano mala som to ale ja som to hned minula..a celkom dobre to znasal maly,tak mi to dnes muzicek kupil tak uvidime co to spravi..

lila-dobre,dakujem za radu,vyskusam mu to tou genciankou...

lila794
22. sep 2008

no vidis, veji, super, ze to preslo. Nam totiz ani mliecko nepomohlo. Teda, pomohlo, ale len na par tyzdnov, potom sa to vratilo. Ale dufam, ze vy ste uz vylieceni uplne. 😉

Baby, ja som ako mrtvola. Maly sa mi v noci budil kazde dve hodiny a z toho asi hodinu bol hore. A dnes je taky umrncany, neviem, co sa mu porobilo. Kukala som mu do pusy, zuby este ani zdaleka, teplotu nema. Ked sa s nim posaliem, tak sa rehoce, ale hned na to je nervozny. 😝 dufam, ze v noci bude spinkat. Nie som zvyknuta na vstavanie viac ako 2x. Leni, Evi, nezavidim vam! Inak, ako Marecek a Matka uz lepsie spinkaju?

Leni, kukala som nove foto, zlatucky je a ako uz podrastol!! 🙂

Neviete co je so Stankou? Dlho sa neozvala.

paskova
22. sep 2008

Baby dakujem za radu, poviem svagrinke nech to skusi v tom Okolicnom. Ved to nie je hanba, ked tam pojdu. Dokina poradi najskor, ja by som tiez sla keby moja Natalka mala problemy.

lenocka80
22. sep 2008

Nooo Liluska, vidis ako "trpime"...A lepsie spanie zatial nehrozi...ja uz ani na hodinky nekukam,lebo by mi asi preskocilo, ale je to asi tak ako vravis, niekedy aj kazdu hodku. Vcera mi ale spustil v noci taky plac, ze som ho utisit nevedela, ani cicka nepomahala, neviem co mu bolo...a o tretej rano sa tvaril ako naspaty...hrozne. Ja som tiez kukala fotky, Davidko uz je veru poriadny chlap, to nosenie uz mas pekne pritazene, co?

Zrzuska, tie plavocky na plavanie ti netreba. Ja som tiez kupila a nepotrebujeme ich. Staci plavacia plienocka jednorazova. A inak ja tiez chodim v dvojdielnych plavkach plavat a nie som jedina...

klinko
22. sep 2008

no lenocka, tak o tretej sme boli hore aj my a asi hodku sme sa hrali, plakali, nosili na rukach a tak. rano som vypadala ako vygrcany rezanec, kruhy pod ocami. hadam to niekedy na dochodku dospime 😀

lila794
22. sep 2008

Aj my sme boli asi hodinu hore okolo ttretej a od vecera sa budil kazde dve hodiny na cicku. Rano sa zobudil o 6tej a ani za Mariu zaspat, zaspal az o 11tej. Revaaaal. Ja som bola ako zombie, lebo nie som na to zvyknuta. Co sa robi tym detom? Evi, vy ste chori, tak preto.

putyna
22. sep 2008

bambu vsetko naj k 1rociku davno som tu nebola tak az teraz

lenocka80
23. sep 2008

Ako ste dnes spali? Ja si pomaly zacinam zvykat na toto nocne cickanie 😀 Celkom som aj vyspata, na to ze stava kazdu hodku skoro a hlada cicku 😝 Asi sa na to da normalne aj zvyknut 😵
Liluska, deturence si zacinaju uvedomovat, ze maminka je najlepsie citic cez cicik, no tak co by si aj v noci maminku neuzili, nie? 😀

lila794
23. sep 2008

Ahojte, no bolo to trochu lepsie, ale aj tak sme sa cickali 3x a este 2 pomedzi to sme plakali 😝 ale tiez som v pohode. Najhorsie vsak je, ze on mi nechce spat ani cez den. Napr. iba pred chvilou mi zaspal, hore bol od 6tej. Ale on by aj spinkal, je hrozne unaveny. Uz neviem ako mu mam pomoct. Na rukach mi je predsa len tazky!!!! Ale nic ine mi neostava - ta drasticka metoda, ze nechat dieta vyrevat v postielke sa mi moc nepaci. Tak budem musiet vydrzat.
Ale poradte mi - ked dam maleho na chrbatik, v momente je na brusku, ale nevie sa otocit naspat a potom po dlhej chvili uz zacne plakat, tak ho otocim a on je zase o sekundu naspat. Keby si aspon na tom brusku lahol a oddychol, ale on nie - uz aj na styri sa snazi dostat - somarik! No, ale co je najhorsie, ze to robi aj v spanku. V noci pocujem plac, no samozrejme, maly na brusku. Prestane to niekedy robit?????

Ali, Evi, uz ste zdravi?

Evusik, pomaha Sudocrem?

Inak, baby, mozem niekomu, kto Sudocrem pouziva darovat - nam je zbytocny, ked nam nerobi dobre.

Zuzi, Bambu, Stanka, Put, Plosti ako?

lenocka80
23. sep 2008

Nooo Lilka, tak to mas vesele. Davidko je riadny zivel 😀 Ja ked neviem ako uz Mareka uspat, tak vzdy pomoze fit lopta, lebo mam ho sice na rukach, ale aj na nohach, tak sa nezda taky tazky a hopkanie na lopte ho ukludnuje a potom zaspi. Len to s tym otacanim teda netusim...asi to len vydrzat a pockat, kym sa nauci pretocit aj naopak...si myslilm...

lila794
23. sep 2008

No, asi tak. Inak, uz je hore. Nespal ani pol hodinu, no, to bede vecer veselo 😝

lenocka80
23. sep 2008

Teda hroza. My sme mali taketo nespave obdobie, ked mal nejake 2-3 mesiace...Nie a nie spat, max. pol hodku cely den. Hroza. Ja som uz bola taka vystavena ako kon, ale potom sa to zmenilo. Sice v postielke stale spi tak pol hodku, ale zato v kociku mi dobre vyspi...aspon to.

lenocka80
23. sep 2008

Ozaj babky, chystate sa niektora pouzivat, prip. uz pouzivate detsku ohradku? Ma vyznam to kupit? A ktora je lepsia drevena, ci sietka?

plostica2502
23. sep 2008

cawte maminy,uz sme sa dlaho nehlasili,lebo sme pendlovali po rodicoch a navstevach a tak🙂)))inak minko uz lozi asi 2 tyzdne a mame prvy zubok,taky je zlaty🙂) 😀 ,ale strasne uplakany ,hlavne v noci zo spanku,no co uz...minovi spadol z gauca,rovno na hlavicku,som myslela,ze pojdem do basy za vrazdu manzela...hrozny chlapi,len som vysla z obyvacky,co ho mal chvilu strazit a sup....lebo on kuka telku,tak na druhy den ho vzal na prechazdku vonku a kupal sa s nim🙂 🙂 😠 ....tak hlavne,ze sa nic nestalo,poklopem...inak som sa rozhodla,ze idem vytriedit skrinae a veci,co nenosim,dam na bazar,aj ked po 50jde ako sa vravi🙂 😀

paskova
23. sep 2008

Ahojte babenky, no radost citat ako vam deturence vyvadzaju 🙂 Uz mam teraz normalne strach ako to budem zvladat, hlavne ked precitam ake sidlo ma doma lila, no asi by som to nezvladla, takze mas moj velikansky obdiv, ze si taka trpezliva. Moja Natalka bola ako anjelik, a kazdy vravi, ze ked prve dieta bolo dobre tak to druhe zrcite nebude. No uz teraz sa hrooozne nato tesim. 😝

putyna
23. sep 2008

paskova aj ja som o tom pocula heh moj timi je riadny sibal a moja mama vravi ze to mam dobre dieta heh tak som zvedava ze ake bude teda 2 heh asi to uz potom vobedz znevydrzim

plostica ja nejdem nic predavat ja vsetky vecicky odkladam uz pre druhe babo.ak to bude znova chlapec tak to vynosi a ak ee tak vytriedim ze co moze nosit aj baba a tie ostatne necham pre vnucence hehe

ewusiklm
23. sep 2008

ahojte babenky...plosti-z toho si nic nerob,moj chlap je taky isty,minule som tiez myslela ze ho zabijem ked som videla ako mu spadols postele...a inak gratulujem k 1.zubku 🙂

lila-ano pomaha mu ten sudokrem.uz to ma chvalabohu mensie

putyna...takze planujes este druhe? to budeme zas spolu kocikovat hehe

klinko
23. sep 2008

ahojcek babenky.
lila, viem presne o com hovoris, mam take iste sidlo doma. len ho polozim,uz je na brusku. a tuto noc za zacal obracat aj v spanku. len som sa vzdy zobudila na mravcanie. obratila som ho na chrbatik, nestihla som zhasnut svetlo a zas. a este ku tomu o tretej si zmyslel kakat, to ho samozrejme prebralo, tak sme boli hore do 4.30.
dnes sme boli na kontrole, este ma trosku zapalene hrdielko. do piatku mame brat antibiotika. ale uz vyzera lepsie, uz aj vystraja.
lenocka, ja mam aj sietkovu ohradku, aj drevenu, ale sietkova sa mi zda lepsia, bezpecnejsia. kupovala som ju minuly tyzden v detickove. este sme ju sice nemali kedy dostatocne vyuzit, chorobka bola nalepena len na mne, ale rano sa v nej chvilku vyhral.

alinka189
24. sep 2008

maminky, nemali ste niektorá pri CR spinal? boli ste všetky v celkovej narkoze?

lila794
24. sep 2008

Ja v celkovej, lebo som mala akutny CR. Ale inak by som chcela spinal, keby som mala planovany CR.

lila794
24. sep 2008

Inak, Leni, ideme v Mareckovych slapajach. Boze, to bola noc!!!!! Hroza!

alinka189
24. sep 2008

chcela som vedieť, ako to prebieha a všetky veci okolo toho ...

vejinka
24. sep 2008

nooo ja som mala celkovu narkozu.. to som mala planovany cr ale asi je aj lepsi ten celkovy..neviem 😅 alinka ani sa nepytaj lebo nebudes xciet rodit cisarom 😀 radsej nevediet ako vediet

alinka189
24. sep 2008

veji, to hej, ale pripravená chcem byť, čo a ako....možno ma niekto od toho odhovorí...lebo ak sa neotočí, tak si budem musieť vybrať...ak to nebude súrne samozrejme.
a hej, ty si mala plánovaný, ale si šla riadne neplánovane skôr do nemocky 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre