Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

rencalm
18. sep 2009

Ahojte zienky,
tak citam, ze to mate tazke s malymi nezbednikmi. No ja som sice nekojila, takze asi by som sa moc k tomu nemala vyjadrovat, ale tiez mam taky pocit, aspon co citam aj v inych temach, ze babatka si na to v tomto veku uz ozaj len zvyknu, chcu byt nalepene pri mamicke, aj ked skutocnu potrebu hladu nemaju. Ak je to pre vas uz neunosne asi treba ozaj skusit vsetko, aj prestat kojit. Mne sa maly tiez budi este par krat, ale nie je to take typicke uplne prebudenie, len trosku poknuci, napravim ho, dam cumlik a hned je tuhy znova. Keby som nemala taky lahky spanok, tak ho mozno ani nepocujem, ked spi pri mojej mamine, ta vravi, ze spi celu noc, ale ona ma dobry hlboky spanok, ona ho ani nepocuje, az ked place. Dokonca sme jeden tyzden skusali spavat s mm v obyvacke a maly bol sam a bolo to fakt lepsie, nerusili sme sa navzajom, ale potom ochorel a zasa sme sa vratili naspat. Ale teraz uz mu seriozne planujem spravit vlastnu izbicku, len cakame za postelou, ktoru sme objednali, dam ju k nemu do izbicky ku postielke, aby som pre pripad, ze bude treba byt pri nom v noci mala kde spat. A potom mu ostane ako riadna detska postel. Potvrdili mi to viacere mamicky, ze ked zacalo spat dietatko same, bolo to lepsie pre obe strany. Myslim, ze od toho veku 10-11 mesiacov sa to uz da. Ale kazde babo je ine, treba to skusit.

My sme boli na tom ultrazvuku, no uspavanie uchvat, dostal len taku vodicku, ze na ukludnenie, ze MOZNO po nej zaspi, tak uz som mala nervy, ze ho zasa doktorka nevysetri. Pol hodinu sme ho kocikovali a samozrejme nic, ale potom sme sadli do auta a len co sme vybehli za mesto, bol tvrdy, tak sme sa vratili, prelozili do kocika a vysetrila ho rovno v tom kociku, nastastie sa zobudil az na konci vysetrenia. Vsetko je v poriadku, ale o pol roka mame ist zasa, tak sa znova tesim na cely tento ceremonial. Inak sme zasa dakí chorí, malý ma sopliky, uz aj kasle, v noci teploty 39, rano uz len 37,5, ale ktovie, asi to cez den zasa vystupi. Ale inak je v pohode, dokonca je taky maznavejsi, pritulnejsie, to obycajne az taky nebyva, ked je zdravy. A stale mame 5 zubov - 2 hore, 3 dole a jedno prekvapko som objavila, uplne vzadu na dasne hore ma tiez volaky zub, vobec to nechapem, vyzera to uz polohou na stolicku,ale ma to zatial len jeden hrot, tak neviem, co mu to tam za cudo rastie 🙂

Tak sa drzkajte, dufam, ze sa vsetko polepsi, hlavne nech ste vsetci zdravi. Pekny den 🙂

vejinka
18. sep 2009

ahojte zienky ja som si vravela ze prestanem kojit ked bduem cakat druhe. 😀 vcera mi vecer volal svagor ze sa mu snivalo ako bol u mna na navsteve a mala som akvarko a plne ryb...no a ze mam kupit tehotensky test lebo isto som v tom 😀 😀 😀 a ja cakam kazdym dnom mrchu 😀 😀 😀 😀 a budime sa velmi casto ale nech...ved ja to nejako zvladnem aj ked prespat celu noc je moj velky sen..uz od narodenia Erika 😅

tic ...no pekne to mas aj my posledne tri noci zobudime sa o pol druhej a do pol piatej keca a keca...

vejinka
18. sep 2009

renca ahooj dlho si tu nebola...my mame taky big problem ze maly musi spat s nami dlho predlho nemame dalsiu izbu..teda mame ale pred tyzdnom som sa rozhodla z nej urobit obyvacku takze v utorok nam donesu nabytok a tym padom musi spat maly s nami...a svokra hovorila ze oni spali v spalni 5 kusov a vyspali sa..tak preco nie my traja pripadne 4? no cas ukaze ci ta obyvacka bola dobry napad...ale ked ja som ju tam velmi xcela..a kupila sa len sedacia suprava dve komody a na chodbu dame satnikovu skrinu...no a konecne mozem mat aj ja navstevy 😅

rencalm
18. sep 2009

Ahoj Veji, no tak to je jasne, ked to priestory nedovoluju, tak sa nic neda robit. My sice byvame v panelaku, ale mame 3 izbak, takze jedna izba je Petkova, zatial to bol taky sklad na vsetko, ale chcem to skusit s tou samostatnou izbickou. Ja viem,z e by sme sa vyspali vsetci pekne spolu, ale ja som tiez taky blby typ, ze som hore na kazde suchnutie a rano som po takomto pretrhavanom spanku ako zbity pes. Manzel chrape a to maleho tiez obcas zobudi, zacne sa mrvit, vrtiet, potom sa zasa ulozi, ale uz to tiez nie je taky hlboky a kludny spanok. Mozno to nedopadne dobre a pojdeme naspat spat k malemu, ale skusim to a uvidime. Ako som pisala, ten jeden tyzden to bolo uplne super, my sme sa vyspali, maly zalahol a mozno sa aj povrtel v noci, ale ja som ho nepocula, on ako sa povrtel, tak sa aj ulozil, neplackal a rano vykrikoval na nas z postielky 🙂 No uvidime, dam vam potom vediet. 😉 Veji drzim palce, ak si babatko velmi zelas, nech to vide. Ja by som teraz asi 2 naraz nezvladla, uplne ma toto moje zive striebro zamestnava. My zacneme uvazovat o dalsom najskor ked bude mat maly 3-4 roky, ked uz bude trochu samostatny. Kludne by som do toho sla este neskor, ale tiez uz nemam 25 a ten vek ma trochu strasi, nie som zastankynou tohto dnesneho trendu, ze prve dieta v 35ke.

vejinka
18. sep 2009

renca ...no nieze by som xcela babo uz teraz...ale keby sa podari ..co uz nedam ho predsa prec...xcem druhe tak ked maly bude samostastnejsi cca dva tri roky...ale ako pisem nebranim sa...no ten moj svagor ma rozosmial s tym ze si mam kupit tehotensky test 😀 😀 no a jasne skus to ...mozno ti to pomoze ja som taka ista ked sa maly prevracia som okamzite hore..ked si vzdychne tiez som hore..ale ja mam taky spanok od malicka cize mi to nevadi

paskova
18. sep 2009

Renci ako ti zavidim, ze maly ti tak spinka. Ja si vazne myslim, ze kojene deti spia horsie ako tie nekojene. Ja som nikdy nebola zastankynou kojacieho maratonu, myslim tym kojit az do 2-3 rokoch, preto s tym chcem seknut. Dalsia vec je, furt chudnem. Viem, ze niektore vravite ake je to fajn, ale ja uz vazim menej ako pred tehu, cicky mam ako lentilky a to este aj vytahane. Som zvedava ako budu vyzerat ked dokojim. 😝 😝 😝 Len pockam kym jej vyrasia tie horne 4 zuby a uvidim. Problem je ten, ze nechce cumel a neviem co je v noci vopchat do pusy ked place. Je my jej straaaasne luto, ze tak trpi koli tym hnusnym zubom, preto nevidim ine riesenie len kojit. 😒 😒

Citam, ze vo velkom planujete druhe mimco. 🙂 🙂 Len do toho baby, nech je nas tu viac dvojnasobnych mamiciek. Ja som sice nechala dost velky vekovy rozdiel, aj si to pochvalujem, ale baby ktore maju mimca po sebe zas vravia, ze aj to je super. Kazde ma daco do seba. 😉 😉

Renci preco ste boli na tom UZV? Daco mi asi uslo, neviem si spomenut.

tictactoe
18. sep 2009

no regi, ty chudnes a ja pri kojeni priberam!uz som z toho zufala a to je tiez o dovod viac aby som prestala lebo uz sa nemozem na seba ani pozerat 😠 doktorka mi povedala ze na kazdeho tie hormony vplyvaju inak, nuz ale ani vo sne by ma nenapadlo ze budem raz takato kysna ☹ ☹ ☹
ja by som domca chcela prestat kojit aspon v noci, som tu aj citala nejake forum, tak reku ze to v noci vyskusam. no prd... vrestal akoby ho na noze brali, tak som po 15 minutach nakojila a spal, ale asi o hodinu bol zase hore a to ani kojenie nepomohlo. zase len skriekal, ani na ruky, ani cumel, ani hrat sa... nic - len reval a reval az kym som nezasvietila, potom ho to nejako preslo. po dvoch hodinach lozenia a mrnkania sa na mne ulozil a zaspal. kazdy vecer dufam ze noc bude kludna ale zrejme to bude aj tou postielkou. maly ma postielku bez bocnice prisunutu k mojej tak silno rozmyslam ze ho presuniem a skusi spat sam. na buduci piatok pride ocko, tak nech si to nocne buntosenie uzije on!

rencalm
18. sep 2009

Ahoj Regi, no v noci spi dobre to je fakt, ale zacina sa nam kazit to denne spanie, uz tyzden mi spi len 1x denne, po obede uz vobec nechce spavat. Asi mu to uz staci, ale je to potom s nim o drzku vydrzat od takej dvanastej, jednej do vecera do osmej. On by uz len behal, salel sa, uz ani v kociku moc nechce byt, len von z neho a chodit, doma lieta z jednej izby do druhej, hracky 0 bodov, len prenasa rozne veci z izieb a tak, takze nie vsetko mame take ruzove. Ale asi to tak ma byt, kazde dieta si tym asi musi prejst. Horsie, ze uz aj pri papani vymysla a to on bol vzdy vyborny jedak a zrazu len suchy chlieb, jablko a vobec ovocie by jedol vkuse, ale riadne varene jedlo, polievku alebo tie jedla v presnidavkach to mi vobec nechce, predtym strepal aj celu presnidavku velku, teraz ani polku. Furt by pucil len take sprostosti a to ovocie krizom jedno cez druhe, potom ho boli brucho, no ale nedaj mu, ked pride a tolko si to vydupava, ze mu musim dat do rucky a uz je spokojny.
Boli sme na UZV so srdieckom, ma selest a doktorke sa tam stale nieco nezdalo, chodime od narodenia na kontroly kazde 3 mesiace ale je problem ho poriadne vysetrit, lebo nevydrzi ani sekundu lezat kludne na chrbte, tak teraz ho chcela uz riadne vysetrit a musela ho uspat. Ale je uplne v poriadku, nic vazne tam nema. Ved ja som to hned vravela,ze keby bol daky chory na srdiecko, tak to co cez den vystraja by ani nahodou nezvladol. Take sialene dieta nemoze byt chore na srdce 🙂

S tym chudnutim to mas tazke, verim, ze ta to trapi a som presvedcena, ze to mas aj z kojenia aj z unavy, ja ked mal maly zle obdobie, medzi 7-9 mesiacom som tiez schudla, co som bola tak vynervovana a nevyspata. Treba s tym asi ozaj prestat, nech sa riadne napapa bud UM, alebo mlieka normalneho a mozno po takom sytejsom bude aj pokojnejsie spat. S tym cumlom je to horsie, na jednej strane dobre ze si nezvykla, nebudes mat problem odnaucit, ale na druhej strane mne velmi pomaha v noci, cez den ho nemusi, len pri spani, hned je kludnejsi, ked mu ho dam. Jastericka raz spominala, ze to namacala do dakej glukozy, ze to neskodi a mala si nan rychlejsie zvykla, ale neviem,co to presne bolo.

paskova
18. sep 2009

Renci uz si spominam, s tym srdieckom. Hlavne, ze je v poriadku a je zdravucky, ja som len rada, ze moja Sophi je tiez pod kontrolou u Lizuchovej, radsej tam budem chodit aj kazdy mesiac, len aby sa nic nezanedbalo.
Co sa tyka UM, ja ho davam od narodenia, ale teraz aj s mliekom strajkuje. Celkovo je jedenie u nej na prd 😒 Dokina vravi, ze koli zubkom, uz sa modlim aby boli vonku a potom uvidim. ci sa rozpapa. Na tu glukozu sa pojdem opytat do lekarne, vdaka za tip. 😉 😉 😉

vejinka
18. sep 2009

nooo pamatam si ked som tak strasne grcala v12tt tak mi v nemocke davali glukozu...a veru som pribrala..teda to co som stratila vracanim to som dosiahla naspat takze na tej glukoze nieco bude...inak ja uz ani neviem ci chudnem alebo priberam skor priberam..ale nebola som na vahe asi mesiac..takze neviem odvazim sa a poviem...ak ma tam rovno neklepne 😀

renca to je super ze malemu nic nieje 😉

vejinka
18. sep 2009

no zienky neviem ci som sa vam uz chvalila ze teraz si moniturujem decko...na skrini mam ip kameru a tu na pc si pozeram ci spi alebo vyvadza.. 😀 je to super vcera som mu dala do postielky maca a on lezal potom som odisla..a mlady pan sa najprv posadil potom kukol na maca chytil do za hlavu a asi 5 krat mu hlavu trieskal o tycky..na postielke...a ja som sa tu sulala od smiechu...a potom toho uz napoli mrtveho maca vyhodil asi meter daleko..uff mal tvrde pristatie ....a takto si ho spehujem kazdy den odkedy to mame namontovane aj teraz..uz pol hodinu lezi ale nespi..len sa otaca a likviduje postielku...a ma cumel a polozi ho na stolik ...zachvilku zobere a do ust a toto opakuje asi sto krat a sto krat lahne a sto krat sa postavi..ale uz nechodim za nim kazdu chvilku..kedze vidim co sa tam deje a cakam kym zaspi...mnohokrat je to v polohe v ktorej ja by som byt nemohla a polamala by som sa 😀 😀 potom ked zaspi pridem dam ho do normalnej polohy a zakrijem.. 😀 a on si spinkaaa 😅

vejinka
18. sep 2009

teraz napriklad bojuje s fusakom..v ktorom spava je taky tenucky...a odzipsovava ho a zazipsovava a ma z toho radost...no ale uz by mohol aj spat

vejinka
18. sep 2009

heheh tak uz odkvecol...

vejinka
18. sep 2009

noha mu trci z postielky...sranda 😀 este pockam dve tri minutky a pojdem za nim

vejinka
18. sep 2009

uz mu trci aj druha noha..no idem aby mu nestrpli

vejinka
18. sep 2009

ani sa nezobudil ked som s nim manipulovala 😵

rencalm
18. sep 2009

No Veji, tak to ako o nasom keby si pisala, ja ho dam do postielky a lahnem si k nemu na postel a robim sa, ze spim, ale pomedzi prsty kukam co robi. No niekedy mam tiez problem zadrzat smiech, co ten tam vystraja, tiez si stale vyklada a vklada cumel, vyhadzuje vsetko z postielky aj vankusik, perinku sa mu vacsinou nepodari, lebo ho prevazi naspat, a takto sa morduje asi 20 min a potom odkvecne ako mu pride, rovno ho sklati dole, a ako ho posklada tak zostane. Tiez ho potom napravam do normalnej polohy 🙂 A inak tu glukozu som nemyslala pre Regi, ale pre malu Sofinku na cumlik. Ale vidis, mozno by aj Regine pomohla trosku pribrat a nacerpat energiu. 😉

vejinka
18. sep 2009

jaaaj ja ze nie sofi🙂 no nevadi aj aj nech skusia obe 😉 ja ked som tam s nim ze sa robim ze spim..po mne skace a uteka z postele...ked je v postielke tak sa dokaze na mna pozerat aj hodinu..a tak smiestno cez palicky..a potom zacne jazykom ze eeeeeleeeeeleeee a ja vybuchnem od smiechu 😀 😀 😀 😀 a ked xce aby som vstala hned...podide na druhu stranu postielky a zacne skrabat plafon..vie ze som na to alergickaaaa alebo zacne obhryzat postielku..uz tam mame par hieroglifov 😅 ak si na FB ozvi sa mi a ja si ta pridam do priatelov a mozes kukat albumi tu sa mi uz moc nexce davat..volam sa veronika Čechová 😉

rencalm
18. sep 2009

Veji no presne, to obzuvanie postielky ma tiez irituje, este tej drevenej ako tak, ale u nasich ma tu staru kovovu a to je teda koncert 😖 😖 😖
Na facebooku som sa raz tusim zaregistrovala, ale inak nic, priznam sa ti, ze som sa prekonala uz ked som zacala pisat sem, nie som moc na tieto veci. Ja si kuknem albumcek vzdy ked pridas foto a hadam sa uz raz stretneme aj nazivo 🙂 Teraz ked uz maly nemusi spat aj po obede by nam to hadam vyslo. Momentalne je sice chory, ale ved za par dni bude hadam fit, tak ak budete poriadat dako to druhe stretko tak uz sa pridame aj my. 😉 No dnes je daky mrzutko, zeby konecne dake dalsie zubky??? Idem sa mu trosku povenovat, nech mi tu nezdemoluje byt. 🙂

vejinka
18. sep 2009

do kelu uz je hore..

ewusiklm
18. sep 2009

veji-to co si pisala co si videla v kamere,to ako keby som citala o mojom drobcovi 😀 😀 😀 ako citam,tak asi každé dieťa tu vystraja 😀 ale zasmiala som sa,ked som to citala 😀 😀

paskova
18. sep 2009

veji tu kamerku sme mali aj my. Kupili sme ju este ked sa narodila Natalka, tiez sme sa na nej dobre nasmiali. Sophi zarial nespehujem, lebo moc sa nezdrzuje v postielke, ale hadam sa dockame. 😉 😉

Baby, zeby som si tu glukozku vyskusala aj ja? No keby som vedela, ze mi narastu kozy a nie rit, prisaham, ze si dam. 😀 😀

vejinka
19. sep 2009

hehehe no tak potom ju idem aj ja brat..lebo kozy sa minuly a zostali mini hrozienka 😀 😀 teda nieco tam bdue ked maly cicia jak zeravy...ale zmensuju sa co uz budem musiet byt tehotna aby zasa vyhupli hore a naplnili sa 😀 😀 😀

flirtana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzana24
21. sep 2009

ahojte mamicky no v prvom rade lila vitaj v klube 😉 no a my sme sa adaptovali super ale po poriadku,takze maly sa narodil 9.9. cisarskym rezom a mieri uz viete 😉 ale chlipol si plodovej vody tak dostal zapal pluc tak sme boli na antibiotikach ale dostali sme sa z toho,maly spava 4hod niekady aj viac v noci sa budi len raz tak dufam ze nam to vydrzi,saska mi pomaha co sa tyka maleho je zlata ale je tam aj trosku taka ziarlivost ale to sa dalo cakat inak super.tak zatial sa majte.

rencalm
21. sep 2009

Ahoj Zuzka, tak ti blahozelam z celeho srdiecka k tvojmu druhemu uzlicku stastia, len nech vam tento pohodovy vstup do spolocneho "suzitia" vydrzi co najdlhsie 🙂 Drzkajte sa, a ozaj, krasny datum si vybral na narodenie, v tento den, ale 3 roky dozadu som sa vydavala 🙂 🙂 🙂

ewusiklm
21. sep 2009

ahoj Zuzi,vitaj konečne domka aj s drobčekom 🙂 a šup šup fotky na net 🙂 🙂

lila794
22. sep 2009

Zuzi, super!!!!!!!!!!

vejinka
22. sep 2009

zuzi vitaj a super ze ste tak dobre zacali... 😉 tiez som zvedava na maleho...ak bdues mat cas par ich sem hod..prosiiiiim 😉

lenocka80
22. sep 2009

Zuzi pripajam sa ku gratulaciam. Zelam hlavne vela, vela zdravicka 😉 Inak to sa vlastne narodil 9.9.2009? Super datum 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre