Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

lenocka80
12. okt 2010

@kloti ja som to kupila na martinus.sk 😉

kloti
13. okt 2010

@lenocka80 tak to je paráda!!! Včera som si objednala tú knihu a dnes mi prišla...niekedy vie pošta pekne prekvapiť 😀

lenocka80
14. okt 2010

@kloti tak to bola fakt rychlovka 🙂 Takze sa mozes pustit do "studia" 😀

kloti
14. okt 2010

@lenocka80 😀 😀 😀

vejinka
14. okt 2010

ahojte kocky tak maly papa druhy maly haja a ja mam asi 5 minut tak idem napisat o porode

o pol tretej rano 4.10.2010 som zobudila muza ze asi je uz cas..no nebola som si ista ale ze sa to opakovalo kazdych cca 10 minut tak muz rozhodol ze teda ideme. dosli sme tam pozreli ma a ze na 4 prsty to bolo 4 hodiny rano no bolesti nic moc dali ma na pasy muz sa prezliekol a robil mi spolocnost..potom nasledoval klistir ale zeby som sa nejako vyprazdnila tak to ne..len voda zo mna vysla co do mna napumpovali ..o osmej ma pozreli zasa a ze na 8 prstov tusim teda najprv ze 6 potom tam posprtal a ze sedem a potom ze reku sak to je uz osem prepichneme vodu...nebolelo to je to z cista bezbolesty ukon len troska neprijemne ako kte sa pocikali a nejde to ovladat no a tymto ukonom rozhodli ze je najvyssi cas ist na salu...lenze kontrakcie som mala podla mna strasne slabe aj ked ukazovali nad 100 a boli kazdych cca 7 minut co bolo velmi dlhe ..teda intervaly sa vobec neskracovali...cakali do 12.30 pozreli ma a zistili ze som stale na 8 prstov a nejako sa to zastavilo..chodila som si po porodnej sale a xcela som si zatancovat sak ma takmer nic nebolelo.12.30 mi pichli vyvolavacku .potom to nabralo rychly spad kontrakcie cez minutu a kazde dve minuty ...dootvarala som sa za velmi rychlo...o 12:39 mi povedali ze cas tlacit...troska som si poplakala od bolesti lebo uz to ozaj bolo na nevydrzanie ale povedali mi ze do minuty je maly na svete len mam poriadne zatlacit...pozbierala som posledne sily a zatlacila doktor urobil sikovny tah jednou rukou mi chytil koselu a predlaktim zatlacil na brucho a sup..maly vyletel na jedine zatlacenie este ze medzi nohami bola dalsia doktorka ktora maleho zachytila takze u mna porod trval 10 minut ..a za 10 minut to za to stoji len to sitie bolelo jak fras ...no potom v nedelu skontatovali ze sa mi sitie roztrhlo zapalilo a treba urobit rekonstrukciu hradze lebo mam slabu sliznicu a ta bolest potom bola asi 100 krat horsia ako sitie po porode...no oni za to nemozu a ja som netusila ze mam slabu sliznicu v okoli posvy a konecnika...ale som doma a teraz sa tesim z mojich dvoch syncekov a podla mna mi velmi pomohol ten malinovy caj..sakk ja som bola kvazi prvorodicka a 10 minut je uzasny cas po porode som si myslela ze sa maly narodil o jednej ale o jednej ma vraj dosili a ze maly sa narodil 12.40 a mam to aj v papieroch... este pridam video z porodu

vejinka
14. okt 2010
https://vimeo.com/15642029

muz skoro nestihol zapnut kameru 😀

kloti
14. okt 2010

@vejinka jáááj, veji, krásne zábery 🙂 až som si poplakala od dojatia a zaspomínala na tie krásne prvé sekundy s mojim slniečkom 🙂 Prajem vám hlavne veľa zdravíčka a pohodičky 😉 ste krásna rodinka

vejinka
14. okt 2010

@kloti dakujeme no muz natacal co mohol 😉 troska som mu kazala aby postvorcekoval tie krvave zabery ale celkom sa mu to podarilo myslim 😉

lila794
14. okt 2010

@vejinka veji, nááááááádhera, normalne by som si to zopakovala 😀 tiez mam na druhy porod taketo krasne spomienky 😉 a kto ta rodil?

lenocka80
15. okt 2010

@vejinka gratulujeeeem, nadherne babatko 🙂 Nech ste zdravucky a nech pekne spinka a papa samozrejme 😀

vejinka
15. okt 2010

@lila794 drahovzal a sila verebova

marcelachovan
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
adupall
29. okt 2010

Ahojte ja som tu nová. Som členkou materského centra Zornička od roku 2007. Zo synom Patrikom som začala chodiť do centra ked mal 1 rok. Práve v nom prebiehali kurzy pre mamičky. Chodila som na nemecký, anglický jazyk a synček sa hral s opatrovateľkami v herni, kým my sme boli vo vedľajšej miestnosti. Takto sa naučil byť bezmna a nástup do škôlky bol veľmi rýchli a hlavne bez plaču. Teraz má syn skoro 5 rokov a najradšej by išiel do škôlky aj cez víkend. Z vlastnej skúsenosti MC odporúčam, dietatko sa dostane do kolektívu s detmi, učí sa s nimi hrať.
.11. bude v MC ma Podbrezinách burza detského oblečenia samopredajcov.

kloti
31. okt 2010

@adupall ahoooj, aj my sme začali chodiť do herničky MC od jedného rôčika 😀 chodíme tam už mesiac 😉 ale veľmi sa nám tam páči. A teším sa z aktivít, ktoré s mamičkami vymýšľame a ešte ich bude určite veeeľa - veď len nedávno sme začali 😉 Som rada, že máš takú dobrú skúsenosť a verím, že sa to osvedčí aj nám 🙂 určite áno. Pozdravujeme Tvoje dve slniečka...júúúj, to bude Silvester 😉

gina333
2. nov 2010

ahojte babenky, ja som sem pravidelne chodievala,ale kedze sa sem moc neprispievalo tak som len sem tam nakukla. 🙂 🙂 My byvame v meste a normalne vam ten centrum na Podbrezkach zavidim, neviem ci je to aj v meste, kedze tu nemam ziadne kamaratky tak sa my to akosi nedostalo do povedomia. 😒 O burze viem, ale viem, ze tam musi kazda predavat svoje veci, tak je to pre mna neriesitelne, lebo nemam kam dat Sophi. Je to vecna skoda, lebo mam strasne vela krasnych veciciek ktore uz nenosiem, takze ak by z vas niektora mala zaujem s radostou predam za par EUR. 😉 🙂 🙂 🙂

kloti
3. nov 2010

@gina333 ahoj, my chodíme do herničky do mesta. Je v PDA-čku na poschodí. Skús kliknúť na stránku MC Zornička a tam sa dozvieš o pripravovaných akciách a aj to, kedy je hernička otvorená. Možno sa tam stretneme 😉

gina333
3. nov 2010

@kloti : pozrela som, niektore doobedie by som tam zasla, len neviem ci to nebude take trapne, ze tam dojdem a nikoho nepoznam 😲 budem tam ako piate koleso u voza, ale koli Sophi to asi risknem, Kedy tam chodis ty s malym?

kloti
3. nov 2010

@gina333 ale, tak sa urcite citit nebudes 😉 my sme tam tiez zacali chodit len od oktobra a maminy, ktore tam chodili uz dlhsie, sa nas ujali a je nam tam fajn 😉 my chodime v pondelky do hernicky a vo stvrtky doobedu sa rozbieha cvicenie s detickami - aj tam je velka sranda 😀 len pridte, nebudete lutovat 😉

vejinka
8. nov 2010

caute babeny uz mame aj krst za sebou https://www.modrykonik.sk/fotoblog/vejinka/albu...

mam jednu prozbu: kde sa v meste daju nastrelovat nausnice chcela by som muzovi teda pre neho si dat nastrelit druhu dieru na uchu a viem len o orione na namesti a netusim ci je tam otvorene aj v sbotu lebo chcem ist ked bude mikulas teda trhy ale v sobotu lebo vo stvrtok ani v piatok mi to nevychadza

lila794
9. nov 2010

@vejinka Veji, krásni ste! Ja viem tiez len o Orione, ale ten je hadam aj v sobotu otvoreny, nie?

vejinka
9. nov 2010

@lila794 to neviem..mas naadhernu profil fotku 😉

kloti
9. nov 2010

@lila794 krááááááááááááááááááááásne fotočky máte 🙂 kde ste sa boli fotiť?

lila794
9. nov 2010

@kloti kamarat zacina fotit, tak sme padli za obet 😀 fotil u nas doma. Fotky su vsak este neupravene.

lenocka80
10. nov 2010

@lila794 co to ciiiiitam? Davidko prespal celu noc a saaaam??? Aj ja chceeeem. 😀 No to je uz naozaj chlap, samostatna jednotka. A ozi, naozaj super tie fotecky. To teraz mozte kamosa "zneuzivat" prilezitostne na zaznamenavanie 😀 Take fotecky sa oplati mat.

lila794
10. nov 2010

@lenocka80 Leni, veru, velky chlap. Uz sme aj mesiac bez dudy 😀 , len to cikanie nam stale nejde. Ale zato mam co robit s Noemi - totalne hyperaktivne dieta, neobsedi, furt vymysla, zle robi. V noci vobec nespi, mna uz poraza niekedy. Kazdu noc je aspon hodinu hore 😝 😝 😝

lenocka80
10. nov 2010

Tak to je ina hviezda, este budes spominat aky bol Davidko dobrucky 😀 😀 😀 Joj musim ti popisat, lebo sa mi ziada sa vykvakat 😀 Ked marek zalahne, tak pisem 😀 😀 😀

kloti
10. nov 2010

@lila794 no, my máme tie noci podobné... Jakubkovi vychádzajú zúbky jeden za druhým, tak už štvrtý mesiac ťaháme "nočné"... keď je v posteli s nami, tak je spokojnučký, ale akonáhle ho preložím do postieľky, jooooj, to už nie...Som si ho trošku rozmazninkala asi...Ale, keď to je také úžasné, keď sa pritúli a spokojne zaspinká. Nuž, ale pomaly budeme musieť prejsť na postieľko-tréning....... 😉 aj s nočníkom sa pomaly zoznamujeme...zdá sa mi, že zatiaľ ho vníma ako "kresielko na čítanie". Spokojne sa naň usadí a pozerá knižky 😉

lila794
10. nov 2010

@kloti Davidko s nami spaval od 1mesiaca doteraz 😀 😀 😀 a Noemku mam v postielke prisunutej ku mne bez jedneho kridla, takze pokrok. Lebo sa mi nechce k nej stale behat a vstavat. Ved to by som vacsinu casu bola na nohach. Mame pocit, ze ju tiez trapia zubky, lebo ona dako cicku ani nechce v noci, iba sa stale budi s placom. Inak idu jej naraz spodne jednotky a trojky - takze budeme mat asi upirika 😀 😀 😀 preto je taka mrchava - aj cez den.

A nocnik? David si nan nesadol do 2,2 roka vobec - ani na WC, vystrety ako pravitko 😀 tak sme ho nenutili. Takze je super, ze Jakubko si tam najskor posedi 😉

vejinka
10. nov 2010

@lila794 mne viliam je pavidelne kazdu hodinu hore a pravidelne cez dve hodiny nexce spat okolo 1 a do tretej alebo o druhej a do 4..katastrofa uz som ako chodiaca mrtvola 😅 nasa noc vyzera asi takto nejako: ide spat o osmej o desiatej papa pol hodinu odgrgava potom si grcne a treba prezliekat tym ho zobudim a tak rovno aj prebalim lebo pravidelne v noci kakame 3-4 krat tym ho uplne preberem a reve kedze mu chba "par kvapiek" zbudi erika..erik zacne srdcervuco plakat odchadzam s viliamom do obyvacky tam ho okolo 1 uspim samozrejme ako inak nez na cicke kedze cumel odmieta prichadzm do spalne ulozim a spi..okolo 3 pyta jest rycho ho berem na cicku aby nezobudil brata papa pol hodinu odgrgava drzim pol hodinu plienku pod bradou no zaspavam a akurat vtedy sa rozhodne pokakat takze prebalujem znova davam na cicku v nadeji ze zaspi..lenze sa mi zasa zgrcia plienka stale pod bradou ale kedze to z neho vyletelo tak nezachytila... az tak ze treba kompletne prezliect zasa sa prebere a utekam s nim do obyvacky po hodine zaspava s cickou v hube zasa ukladam do postielky o 6 je uz uplne vyspaty a mne zacina "ranna zmena" lebo uz aj erik sa zacina mrvit 😅 obcas sa mi po obede podari obe deti uspat a tam si zdriemnem s nimi lenze pravidelne o jednej je vilko hore a ja prcham do obyvacky alebo na pc a uspavam na cicku ako teraz 🙄

lila794
11. nov 2010

@vejinka veji,tak velmi ti rozumiem!!!! Mne mala nastastie kym bola malicka v noci spala dobre. Iba cez den byvalo veselo - 4mes.kolika jak šľak a reflux. Tiez som staaaaaaale prezliekala. Jedine cim ta mozem potesit - strasne rychlo to leti, omnoho rychlejsie ako ked bol len jeden 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre