Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

vejinka
6. feb 2011

@gina333 ale my byvame s nimi 😉

gina333
6. feb 2011

@vejinka : ja mam svokru cez cestu, to je tiez super, ale byvat by som s nimi nechcela, i ked vychadzame spolu uplne super. 😀

vejinka
6. feb 2011

@gina333 my moc na vyber nemame 😝 😉

eronika
6. feb 2011

@vejinka @gina333 Ahojte, tak ti cigani prave dneska vyhoreli - pekna zhoda okolnosti 😉

vejinka
6. feb 2011

huraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 ja som to nebola mam aj svedkov ze som paty z domu nevytiahla 😀 😀 😀 😀

eronika
6. feb 2011

@vejinka 😀 😀 😀 😀 😀

vejinka
6. feb 2011

len dufam ze ich neubytuju niekde pri mne na druhy koniec mesta konkretne paludzku 😅

gina333
7. feb 2011

Nechcem byt skodoradostna, ale tusim sme to privolali. 😉 😀

lila794
7. feb 2011

Baby, sa tu šúľam od smiechu na vás 😀 hej, horeli poriadne včera, akurat sme išli okolo. Aj my ideme od septembra do škôlky, malý sa nevie dočkať. Ideme do Agátika, tu na Podbrezky.

@gina333 určite daj Sophi do Bublinky, vraj je super! (na csl.brigady)

gina333
7. feb 2011

@lila794 : 15.2 je zapis, tak sa pojdem opytat. Myslite, ze ju zoberu aj ked nechodi na zachod? 😲 😲 Ona stale odmieta aj zachod aj nocnik, mam z toho hlavu v smutku, vyskusala som vsetko a nic ju nezlomi. Natalka sa od plienok naucila strasne rychlo, Sophi je uplne opacna vo vsetkom. 😒

lila794
7. feb 2011

a ani ja by som nedala deti tam, kde chodia cigani. Ucila som v Pribyline, kde je osada, ale vlastne deti by som tam nikdy nedala 😝 Ale mam pocit, ze oni deti do skolky nedavaju, neviem ako to je s predskolakmi - to je asi povinne. Lebo k nam do skoly chodia deti uplne vymetene. Prvy mesiac ich ucitelka uci ako pouzivat wc, vodovodny kohutik....no, chudata su to ☹ Ale deti by som tam nedala.

@eronika a na Podbrezky nechces dat? Kamosky su spokojne.

lila794
7. feb 2011

@gina333 podla mna ju zoberu, ved do septembra je casu dost. Mne sa David tiez len teraz oducil 😀 akurat teraz prespal noc bez plienky. 😀 Aj rozpravat zacal neskoro, teraz ma z neho usi bolia 😀

gina333
7. feb 2011

@lila794 : spolieham sa na leto, necham ju bez plienky a uvidim. 😉 Stve ma hlavne to, ze ona uz velmi dlho krasne rozprava, basnicky, pesnicky melie hadam aj zo sna 🙂 s nami chodi na zachod, tam nas diriguje, podava papier, splachuje, ale nesadne si ani za svet. 😕

slonicek
7. feb 2011

ahoj Veronika ja mám tiež Sophinku a ide od Septembra do školky chcem ti len povedat ,že ja ju idem dat do Okoličného mala som možnost ju dat do Agátika ale ju tam nedám nebola som tam spokojná ked sme sa boli tam hrat aj tie učitelky su tam iné mám tam kamošku ktorá tam má dievčatko pritom je tiež učitelka a učí v druhej školke a dcérka jej chodí do Okoličného, myslím si že to tam je pekné aj tie detičky su inak učené a prístup pani učiteliek je tam perfektný bola som tam osobne a vela žien mi to tam odporučilo čo su z Podbrezín je to každého vec kde si mamička dietatko dá do školky ja si myslím že som urobila dobre už mi ju aj prihjali ked som bola zaniest prihlášku už mali vela detičiek ale zobrali mi ju myslím si že je to dobrá školka. 🙂

lila794
7. feb 2011

@slonicek mozes mi, prosim ta napisat, co sa ti v Agatiku nepacilo? Budem rada, ked budem pocut aj negativne skusenosti 😉 Kym sa este da rozhodnut 😝 Ty si z Podbrezin?

eronika
7. feb 2011

@lila794 Ahoj, Podbreziny su pre mna trosku daleko. Byvam v Okolicnom, pracujem v meste - tak bud ju chcem dat tam kde byvame (300 m od skolky) alebo kde si ju mozem vyzdvihnut cestou, resp. kde mi ju mozu vyzdvihnu moji rodicia (byvaju 300 m od Stodolacika a pocula som na nich zatial len velmi dobre ohlasy). Ale zo zaciatku som uvazovala aj o nich 🙂

eronika
7. feb 2011

@slonicek Ahoj, dakujem za ohlas na moju otazku ohlasom skoliek. Aj ja poznam niektore pani ucitelky z danej skolky v Okolicnom - obcas ked chodia na vychadzky s detmi, tak spievaju mojmu psovi pri plote pesnicky, ked s nim idem von, tak ho hladkaju - je to taky ich "maskot" v Okolicnom 🙂
Pre mna je tazsie sa rozhodnut, pretoze moja mala uz nosi dioptricke okuliarky s okluzorom a patri medzi "srdieckove deticky" ☹ a caka ju operacia, takze potrebuje trosku viac dozoru ako ine deti 🙂

vejinka
7. feb 2011

@slonicek suhlasim.. 😉

lila794
8. feb 2011

@eronika Tak to mas pravdu, to by si mala od ruky.

Myslim si, ze vsetko zalezi od toho, ake ucitelky su v skolke, nie? Dufam, ze sa kazdej podari najst pre dietatko skolku, kde bude spokojne a bude tam rado chodit. 😉

slonicek
8. feb 2011

lila áno ja som z Podbrezín poznáme sa iba z videnia ja teba často stretávam ked ste vonku z malou ,no vieš ja som už napísala je to každá vec mamičky kde si to svoje dietako prihlási do školky ja ju tam nedám do toho agátika tie učitelky v tej triede kde su menšie deti niesu dobré ja som mala taký pocit aj kamoška tam mala chclapca a hovorila mi že iba kričia a bál sa jej íst aj potom do školky ja som sa tak rozhodla aj pani riaditelka sa mi zdala taká iná ked sme sa tam boli hrat no je to na tebe možno ja mám taký pocit neviem ale som rada že mi ju prijali do Okoličného naozaj tam chcodí vela ledí a nieje to otom že su tam cigáni oni stým nič nemaju a do predškolskej triedy máte cigánov v školke je to zo zákona musia chodit do predškoldkej som sa pýtala tu pani riaduitelky v okoličnom tak maju v predškolskej 2 ale slušných a aj v ostatných školkach je to tak ,každá mamička má na výber a už som písala chodí tam vela detičiek a vela sa tam toho naučia no dufam že mojej Sophii sa tam bude páčit.

lila794
8. feb 2011

@slonicek super, ze si mi to napisala a ze poznam aj opacny nazor. Presne, je to na ucitelkach. Na vyber mam len agatik a okolicne, lebo tam zajdem aj s malou, keby som musela chodit do mesta, tak to nezvladnem, lebo dve auta nemame a s malou sa mi bude tazko po maleho chodit. Skusim zbehnut este do Okolicneho sa opytat, ale ktovie, ci uz nie je neskoro ☹
Stretavame sa? Neviem si ta podla fotky zaradit - nevidno ti dobre do tvare 🙂

gina333
8. feb 2011

Baby vidim, ze riesite zapis, na CS Brigady je 15.2., myslite si ze tam mam ist predtym a opytat sa ci mi ju zoberu, alebo staci az 15.-ho, bojim sa aby som daco neomeskala. 😒

lila794
8. feb 2011

@gina333 myslim, ze by ti ju mali zobrat, ked ste ich region. Ale pre istotu sa chod opytat skor.

slonicek
8. feb 2011

Lila chod skusit ty sa rozhodni ak nechceš nemusíš ho tam dat ,je to len moj názor 🙂 ale ja som dlho rozmýšlala kde ju dám mi chceme ešte jedno dietatko tak aj ja budem mat blýzko ponu do školky či autom alebo pešo bývam na stredných Podbrezinách a nieje to daleko ja som tam bola osobne a pačilo sa mi tam chod sa tam pozriet a uvidíš a podla toho sa rozhodneš mi sme sa mali stahovat ale nakoniec ideme prerábat byt tak by mi mala chodila na Nábrežie ,ale bude v Okoličnom tak uvidíme . 🙂

slonicek
8. feb 2011

@slonicek ked ta uvidím vonku tak sa ti prihovorím 🙂 a pokecáme,aj ty ma určite poznáš

slonicek
8. feb 2011

Regi žiadosti sa dávaju rozne mi máme do februára a niektore až do Marca skus sa íst opýtat a hned ti daju prihlášku alebo si stiahni z internetu tam to nájdeš aj kedy su zápisy

gina333
8. feb 2011

@slonicek , @lila794 : dik za radu baby, asi tam skocim tento tyzden a vypytam prihlasku, a hned teraz sa kuknem na net, ci tam nieco mudre nepisu. 🙂 🙂

lila794
8. feb 2011

@slonicek ja som tiez dlho rozmyslala, aj som po tej okolicianskej poškulovala, lebo sa mi paci, ze je malicka, bude tam menej deticiek a ked citam, ze aj ucitelky su dobre....urcite tam skocim. Agatik je predsa velkokapacitna skolka a ak tam ma mat maly nervozne ucitelky, co budu po nom kricat.... 😝 Ak nas vsak nevezmu, ze uz budu mat vela deti, tak nam nic ine neostava, iba skusit agatik. Uvidime. Urcite sa mi prihovor, tesim sa!
Len drobec mi vcera dostal teplotu, uz pred tyzdnom kaslal a soplikoval, tak hadam len take vyvrcholenie. Cakam na muza, aby som mohla ist s malou von, ked uz musi byt krpec doma.
A do Zornicky do skoly nechodis so Sophi?

gina333
8. feb 2011

@lila794 : ak ti mozem poradit, urcite daj maleho do mensej skolky. Z vlastnej skusenosti to viem, Natali zacala chodit na nabrezie, revala tam asi 2 mesiace denno, denne, pristup o nicom, neosobne, no hroza. Potom ked presla do Stonozky ako keby utalo, mile ucitelky, stara skolka sice, ale krasny dvor, cele je to tam take rodinne. Aj teraz by som tam dala Sophi ale odkedy je to sukromne je to ovela drahsie. Neide mi ani tak o peniaze, ale nic extra na sukromnej skolke nevidim, podla mna deti sa v kazdej skolke ucia to iste, takze nic jej neujde ked bude v obycajnej statnej. 🙂 😉

lila794
8. feb 2011

@gina333 suhlasim 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre