Bábätka a maminky z Liptovského Mikuláša

bambulka026
4. jan 2008

Ahoj otvorila som tuto temu aby sme mohli pokecat co nove... 🙂

klinko
22. okt 2008

ahojcek babenky. dlho sme tu neboli, niejak nebol cas.
vejinka, ale som sa zasmiala. moj drobec tak obkakal starku a aj ja som dostala ranu. akurat, ked sme chceli ist na prechadzku, vyobliekala som sa a ...

putyna
22. okt 2008

lila no super tak to mi budes ucit deti hej ak ich dam tam do skoly.v marci by sme tam uz mali dostat byt.tak to potom poznas aj vierku bodovu

lila794
22. okt 2008

No jasneeee!!! Robi tam asistentku, super zena!!!!

putyna
23. okt 2008

hej uci tam vsetko chuda este aj anglinu co ani zatat nevie hehe no co uz

vejinka
23. okt 2008

babky poradite mi nieco na tvorbu mlieka?? ale zarucene lebo ja uz fakt neviem co mam robit aby ten moj maly mal dost mlika..furt je hladny a cely den vysi na cice 😖

bambulka026
autor
23. okt 2008

Lila, aj kamoska tak uci, na 2-3 hodinky.

Ja som si uz tiez nasla brigadu na vikendy, tak uvidime ako to Matko zvladne.
Chudatko uz 2 dni ma teploty, vcera sme boli dokonca na pohotovosti 😖
A to mame ist v sobotu na svadbu ☹

Vejka, zasmiala som sa 🙂
Mi to pripomenulo Matka ked bol malicky.

Ewi, napis presny nazov skusime to s tym sirupom i mi.
Ja som uz tiez zufala z toho jeho spania.
Vcera mu dala dokina Dithiaden na pohotovosti a ja som myslela ako bude spat, figu, celu noc buntosil...

bambulka026
autor
23. okt 2008

Vejka, skus feniklovy caj, alebo tie homeo na tvorbu mlieka.
Inak som Ta volaktory den videla kocikovat popri nemocnici, smerom od Kauflandu. 🙂
Ak mas taky slabucko modry kocik so sivym myslim... 🙂

ewusiklm
23. okt 2008

ahojte babenky....poviem vam co sa nam vcera stalo...maly bol nervozny vecer lebo mal teplotu tak som mu dala stvrrtku paralenu popuceneho na lyzicke a dala som mu to zapit cajikom..mal ho priatel na rukach a zrazu bleeeeeeee....maly ocina celeeeho ovracal...ja som nevedela ci sa smiat alebo plakat od smiechu..vsetko kakauko co vecer vypil skoncilo na ocinovi haha

bambu-vola sa to junior relax...väčšinou mu to dávam večer ale ked je maly cez den plany tak mu to dam aj cez den a za 15-20min chce spat,je to super

vejinka
23. okt 2008

homeo uzivam a feniklovy caj si kupim zajtra..dufam ze to nieje len na prdiky 😒

vejinka
23. okt 2008

bambulka..dost mozne to je moja trasa.. 😉

klinko
23. okt 2008

vejinka, hlavne papaj vela zaprazenych polievok, aspon mne to pomahalo. a tiez som denne pila asi 1,5 litra fenikloveho caju. ten pijem dodnes
asi skusim aj ja kupit ten sirup na spinkanie. uz dva dni maly vystraja so spanim. predtym mi spinkal dve hodky do obedu a 1- 1,5 hodinky poobede. teraz kym ho uspim sa nachodim. skusam vonku, tam spusti taky rev, ze sa az hanbim, tak ideme dnu, tam je to este horsie. az ked je unaveny z placu, tak zaspi na rukach. a v noci sa mi tiez budi minimalne tri-krat. uz sa tesim na tu noc, ked bude spat celu, ak este niejaka bude ☹ ☹ ☹

zuzana24
23. okt 2008

bambu mi ideme zajtra na svadbu 😉 a kde si si alebo aku si si brigadu nasla?a co je matkovi?chuda male.skore uzdravenie prajeme so saskou.

jastericka
23. okt 2008

vejinka, keď mám pocit, že mám málo mliečka kúpila som si obyčajnú Vineu, nechala som si ju vybublinkovať, ale dostať aj Vineu soft, čo je bez bubliniek a cici som mala naliatéé, jujúúúj a ešte aj kávu Meltu, tá je tiež dobrá.
A pijem stále dve šálky čaju denne pre kojace matky. A hlavne dojčiť, dojčiť, dojčiť, aj v noci, aspoň tri krát.

bambulka026
autor
23. okt 2008

Zuzi, ja veru z tej svadby bohvieco mat nebudem.
Matko ma anginu, chudatko a este k tomu taku nadchu, ze sa ani napit nemoze.
Ledva do neho nieco dostanem. ☹
Zuzi, tak prijemnu zabavu...

Ewi, ak sa dostanem z domu, veru vybehnem kupit ten sirupcek.
Uvidime ako zabere nam. 🙂

lenocka80
24. okt 2008

Tak babky, tiez som kupila zaaazracny sirup na spanie...ale nam veru ziadne pokojne spanie nepriniesol ☹ Akurat sa zmenilo to, ze ked sa prvy krat zobudi o pol desiatej, tak uz nepyta cicik, ale zo zavretymi ocami hlada moje vlasy, aby mi ich poriadne pomotal a spi dalej... 😀 Inak ked som kupovala ten sirup, tak mi lekarnicka povedala, ze dnes im ten sirup ide na odbyt 😀

No a ozaj zienky...s tymto nocnym cicikanim....Rozpravala som sa so susedkou, co ma stvrte dieta a teraz ma tri roky a staaale budi mamu na cicik 😲 😝 Vravela, ze sa vsemozne snazila ju to oducit, ale nepodarilo sa. Vyskusala vsetky osvedcene recepty a nic...A mala ze v noci, ked vytiahne jeden cicik, tak len zahlasi mami druhu a mama skace z jednej strany na druhu 😀 A mala si hundre "...mnam, mnam mliecko..." 😀 😀 😀
Uz teraz sa zacinam bat 🙂

lila794
24. okt 2008

Leni 😀 😀 😀 no nazdar!!!!! Pocuj a ten sirup nie je az od ukonceneho 7. mesiaca?

klinko
24. okt 2008

lila, je od 7 mesiaca. ja som ho dnes kupila, som zvedava, ci zaberie na moje sidlo 😒 😒 😒

jastericka
24. okt 2008

veru Leni, no zbohom 😀 , ak ma toto čaká 😀 😀 😀 , ale som sa zasmiala, že mnam, mnam mliečko .. 😀 😀 😀

lenocka80
24. okt 2008

Lilka hej je to od ukonceneho 6. mesiaca, takze by to malo byt ok

ewusiklm
24. okt 2008

ahojte babenky.dnes som Samkovi pri prebalovani na vajicku nahmatala hrcku.tak som volala sestricke od doktorky a ona akurat sla z Kvacian tak sa u nas zastavila sa na to pozriet.a povedala ze to je bud nejaka uzlinka alebo prietrh....tak v pondelok mam ist ku dokine a potom na urologiu,tak sa bojim,že to bude nieco vazne :((( normalne som sa rozplakala ked odisla

lenocka80
24. okt 2008

Neboj sa ewusik urcite to nebude nic vazne, ved keby bolo, tak by ti urcite sestricka povedala, resp. by ta hned niekam poslala. Ja viem, ze je to tazke, cloveka kadeco napadne. Ale ak Samko neplace, ze ho to boli, tak by to nemalo byt az take zle,nie?

zuzana24
25. okt 2008

ewusik suhlasim s lenockou ak maly neplace alebo sa tam nechyta ze ho to boli tak to nebude nic vazne,

bambu svadbu sme si uzili mala nespala cely den tak som sa bala ci nebude protivna ale nebola,bola taka zlata behala tam o 106 aked hrala hudba si aj zatancovala 🙂 a bolo tam este take 3mesacne mimi v kociku a to celu dobu buvalo a saska tam chodila stale kukat a z kocikom robila ze hojda hojda 🙂 tak prajeme matkovi skore uzdravenie.

paskova
26. okt 2008

Ahojte maminky, je to normalne, ze som schudla kilo? Najprv sa bojim, ze moc priberam, potom mi doki povie, ze mimco je malinke a teraz este toto. 😒 Uz fakt ma to stve.

vejinka
26. okt 2008

paskova ono sa to stava ze posledny mesiac sa chudne..ale ja som pribrala no citala som ze sa to stava take sa neboj..ale poriadne papaj aby babatku nic nechybalo...a ono este narastie 😉

jastericka
26. okt 2008

Regi, áno, aj ja som čítala, že je normálne, že pred pôrodom maminka schudne, ale spýtaj sa na to doktorka pre istotu....neboj nič. Podľa mňa, vzhľadom na to, aká si Ty chudučká a drobná má bábo dobrú hmotnosť.

paskova
26. okt 2008

Vdaka baby, je pravda, ze v poslednej dobe som davala pozor nato co jem, ale od dnes zacnem vyzierat. 🙂 Az 3.11.idem na UZV, dovtedy budem nespokojna, ale radsej sa budem vazit kazdy den, dufam, ze neschudnem viac.

klinko
26. okt 2008

paskova, neboj je to normalne. dietatko este naberie niejake kilecko.
ozaj babenky, nam ten sirup vobec nezabral, ADAMKO sa budil este castejsie ako inokedy. starky povedal, ze mu vleje borovicky a bude spat celu noc 😀 😀 😀 😀 😀

paskova
26. okt 2008

Evi mas krasny ten kolazik z plavarne 🙂 Potom mi poradis ako to robis.

jastericka
26. okt 2008

ďakujem Regi, pošlem Ti IP 😉 A určite papkať, koľko Ti hrdlo ráči a na čo máš chuť, pri drobcovi všetko zhodíš... 🙂

klinko: tak aj ja ten mojej drnde musím asi vliať. Túto noc sme boli hore zas každú hodinu, to ani nestihnem poriadne zaspať a už zase je hore.

klinko
26. okt 2008

jastericka, viem presne o com hovoris. aj teraz kym som ho uspala, to bol boj. len co som sa od neho vzdialila, spustil taky rev, ako keby som ho rezala. snazim sa ho odnaucit spavat pri mne, ale akosi sa mi to nedari. za necely mesiac mame doma tatina a neviem, kde bude spavat. asi ho ulozim do postielky, lebo Adamkovi sa v nej nepaci.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre